Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 27.03.2009 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 27.03.2009
«╥М ПОТР╤БН╤ НАША ЛЮБОВ ╤ ТУРБОТА»

 В╕дгуки учн╕в 5-го класу Славн╕всько╖ ЗОШ Роздольненського району на зам╕тку Ем╕н╓ ╤м╕ново╖ в газет╕ «Джерельце» в╕д 25 лютого 2009 року.
* * *
 На мене велике враження справила зам╕тка Ем╕н╓ тому, що у мене теж ╓ домашн╕ тварини ╕ я ╖х дуже люблю. Я не розум╕ю, чому люди викидають ╖х на вулицю лише через те, що не можуть прогодувати тварин, тому що й сам╕ не в змоз╕ себе прогодувати. Але ╓ так╕ люди, як╕ купляють маленьких, гарненьких песик╕в чи котик╕в, а пот╕м, коли т╕ виростають, то стають непотр╕бними: багато ╖дять або набридли. Ще бува╓ так, коли собака або якась тварина захвор╕ла, а хвороба - серйозна та л╕ки дорого коштують, то хазя╖н викида╓ тварину на вулицю. Це жахливо.
 Тоня ЖИЛА.
* * *
 Мен╕ дуже сподобалась зам╕тка, яку написала Ем╕н╓ ╤м╕нова про бездомних тварин. Вона, напевно, дуже любить тварин. Мен╕ дуже шкода, що люди викидають тварин на вулицю. Я б так н╕защо не вчинила. У мене нав╕ть з’явилася мр╕я, що коли я виросту, то побудую притулок для тварин.
 Адже вс╕ тварини мають право на добре життя, як ╕ люди. Дарма люди так вчиняють, це ж гр╕х. Тварини так╕ в╕ддан╕ людям, охороняють господарство, людей. А ╓ люди, що не ц╕нують цього.
 Ельв╕ра АБЛЯТ╤ПОВА.
* * *
 Люди не повинн╕ ставитись до тварин як до непотребу. Людина ма╓ спершу добре подумати перед тим, як щось робити з тваринами. Вони ж теж жив╕. Люди ж повинн╕ розум╕ти тварин, бо вони безпорадн╕. Багато людей не розум╕ють цього, або не хочуть розум╕ти. Вони думають лише про себе та грош╕. Але тварини не так╕, вони п╕дуть за сво╖м хазя╖ном куди завгодно, бо вони в╕дпов╕дальн╕ш╕ за людей. Я певен у цьому.
 Володимир ЛУПОВКА.
* * *
 Коли нам прочитали розпов╕дь про тварин, автором яко╖ ╓ Ем╕н╓ ╤м╕нова, я одразу подумав про вс╕х тварин на земл╕: як вони живуть, що з ними в╕дбува╓ться, як з ними поводяться. Мен╕ одразу сподобалась ця розпов╕дь про наших молодших брат╕в. Адже, д╕йсно, вони потребують турботи, ласки й тепла. Люди добр╕, даремно ви з ними так поводитесь, вони ж так╕ в╕ддан╕ вам, за шматочок хл╕ба готов╕ служити вам усе життя. Я мр╕ю, щоб ус╕м тваринам було добре.
 ╤гор ГОНЧАРЕНКО.
* * *
 Мене дуже схвилювала ця зам╕тка. Читаючи ╖╖, дуже хочеться плакати. Ем╕н╓ ╤м╕нова п╕д╕брала так╕ слова, що аж дух захопило. Вона з точн╕стю висловлю╓ться про життя тварин, щоб т╕, хто вбива╓, кал╕чить, кату╓, викида╓ з машини б╕дних тварин, добре подумали: чи нормальна людина може таке робити.
 ╢ багато твор╕в про тварин, але ця зам╕тка така правдива. Я б хот╕ла, щоб ус╕ прочитали ╖╖ та не робили дурних вчинк╕в, не знущались з тварин, а щоб ставились до них з любов’ю.
 Дарина ГНАТЮК. 

 А це наш╕ учн╕ розпов╕дають про сво╖х домашн╕х улюбленц╕в.

КУЗИНКА
 У мене ╓ морська свинка. ╥╖ звуть Кузинка. У не╖ маленьк╕ чорненьк╕ оченята, мордочка тр╕шки витягнута, вушка маленьк╕, кругленьк╕.
 Кузинка дуже прудка, грайлива, любить стрибати. Лапи у свинки коротк╕, р╕знокольоров╕, хвоста у не╖ нема╓. Шерсть у Кузинки не дуже довга та й не дуже коротка. Тулуб маленький, трохи витягнутий. ╥й подобаються овоч╕, фрукти, зерно. Коли Кузинка спить, вона ляга╓ на купку с╕на та кладе п╕д щ╕чку шматочок недо╖дено╖ морквини.
 Ми не знали, що вона вм╕╓ сердитись. Одного ранку ми збирались до школи ╕ ще не встигли ╖╖ нагодувати. Раптом з к╕мнати почули дивний вереск. Ми дуже здивувались, тому що цей вереск був схожий на голос маленького поросятка, т╕льки набагато тонший. Ми вс╕ поб╕гли у к╕мнату ╕ виявилось, що це наша Кузинка сердито вимага╓ ╖жу, стоячи на задн╕х лапках.
 Я дуже люблю свою тваринку, а ще я люблю з нею гратися.
* * *
 Дуже хот╕ла я тваринку,
 Щоб був св╕й живий куток.
 ╤ купили мен╕ свинку –
 б╕лий н╕с, рудий бочок.
 
 Дуже любить вона фрукти,
 Любить овоч╕ й зерно.
 Любить стоячи на задн╕х лапках
 Посвист╕ти у в╕кно.
 
 Я люблю свою тваринку,
 Гладжу ╖й животик, спинку,
 Гладжу вушка, гладжу лапки,
 А тод╕ саджу до хатки.
 
 Хоч ця свинка ╕ морська –
 Митися бо╖ться.
 А сама мача╓ лапки
 Й важно чепуриться.
 
 Якщо сердиться Кузинка,
 То пищить, як справжня свинка!
 Аня МАРКЕВИЧ.

М╤Й Ф╤ЛЯ
 У мене ╓ найкращий друг – це собака. Його звуть Ф╕ля. Я його дуже люблю, Мен╕ подобаються його б╕л╕ лапки - вони так╕ кумедн╕. Сама спинка у мого друга руденька. Вушка в нього чорного кольору, мордочка - б╕ленька, а в╕д не╖ йде б╕ла смужка на голову. Це так гарно. Хвостик у Ф╕л╕ ще маленький, бо в╕н (тобто Ф╕ля) ще не вир╕с. Оч╕ в нього кар╕, як кол╕р нашо╖ земл╕.
 Але я не розпов╕в, як в╕н гра╓ться з╕ мною. Це просто диво! В╕н, коли мене наздоганя╓, то наскочить на мене ╕ облизу╓ сво╖м маленьким язичком. А коли в╕н утомлю╓ться, то поверта╓ться назад до свого затишного куточка, а ╕нколи просто на земл╕ м╕цно-м╕цно засина╓. Я п╕дхожу до нього тихесенько ╕ любуюсь цим маленьким бешкетником. Це м╕й улюблений маленький дружок.
╤гор ГОНЧАРЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 27.03.2009 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7079

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков