Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4442)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4115)
Українці мої... (1657)
Резонанс (2107)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1842)
Крим - наш дім (1022)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (305)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (201)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 27.03.2009 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 27.03.2009
Про сво╖ ц╕кав╕ екскурс╕╖ в р╕зн╕ куточки Криму розпов╕дають учн╕ 6-го «а» класу

Про сво╖ ц╕кав╕ екскурс╕╖ в р╕зн╕ куточки Криму розпов╕дають учн╕ 6-го «а» класу Гвард╕йсько╖ школи-г╕мназ╕╖ С╕мферопольського району.

Н╤К╤ТСЬКИЙ БОТАН╤ЧНИЙ САД

 Разом ╕з класом ми ╖здили на екскурс╕ю у дивовижне м╕сце - Ботан╕чний сад. Н╕к╕тський ботан╕чний сад розташований неподал╕к в╕д селища Н╕к╕та (уздовж головно╖ траси П╕вденного узбережжя Криму, за 16 км в╕д Ялти). Цей прекрасний сад був заснований у 1812 роц╕. У ту пору в╕н мав назву - Казенний ╤мператорський Тавр╕йський Ботан╕чний сад.
 Наукова територ╕я под╕лена на дек╕лька секц╕й. На самому початку саду розташований басейн ╕з блакитною водою, який нагаду╓ в╕дв╕дувачам прекрасн╕ води Чорного моря. ╢ така прикмета: якщо кинути монету в цей басейн, то обов’язково повернешся сюди ще раз. У Ботан╕чному саду росте дуже багато вид╕в екзотичних кв╕т╕в ╕ дерев. Ми гуляли по алеях ╕ насолоджувалися красою природи. У Нижньому парку саду росте кал╕форн╕йський дуб, який у наш╕й кра╖н╕ б╕льше н╕де не зустр╕ча╓ться.
 Найпочесн╕ше м╕сце серед дерев ╕ кв╕т╕в пос╕дають бамбуков╕ га╖. Славиться на весь св╕т трояндовий парк та виставка хризантем. Але найб╕льше враження залишилось у нас п╕сля в╕дв╕дування галере╖ кактус╕в. Ск╕льки ╖х там було...
 А ще ми д╕зналися, що в Ботан╕чному саду зн╕мали улюблену казку д╕тей «Пригоди Бурат╕но». Ми побачили знаменитий ставок черепахи Торт╕ли, будиночок Мальв╕ни. Перед нами промайнули вс╕ сюжети ц╕╓╖ дивовижно╖ казки.
 П╕сля в╕дв╕дин Ботан╕чного саду ми отримали величезне задоволення в╕д побаченого, ╕ нам захот╕лося повернутися у це дивовижне м╕сце ще раз.
 Я цей день запам’ятаю на все життя, а допоможуть мен╕ в цьому гарн╕ фотограф╕╖, яких ми ╕з друзями наробили чимало.
 Юл╕я СМИРНОВА.


ПОДОРОЖ ДО МАРМУРОВИХ ПЕЧЕР

 Мармуров╕ печери розташован╕ на гор╕ Чатир-Даг.
 Вони зустр╕чають гостей Галере╓ю казок, у яку потрапляють кр╕зь штучний десятик╕лометровий тунель. Ширина галере╖ – двадцять метр╕в. Вона прикрашена сталактитами ╕ сталагм╕тами. Красиво осв╕тлюваний шлях веде всередину печери. Тут ╓ чудов╕ витвори казкових геро╖в: голова Хазя╖на, Д╕да Мороза, Цар╕вни-жаби.
 У галере╖ Тигровий х╕д теж пом╕тн╕ заглиблення, розмит╕ водою й прикрашен╕ сталактитами. На дн╕ можна побачити ванночки з водою. Красив╕ занав╕си «кам’ян╕ водоспади», «печерн╕ перлини».
 Важко пов╕рити, що ц╕ ф╕гури створен╕ краплями води, а не руками талановитого скульптора.
 Мен╕ дуже сподобалася по╖здка ╕ я ще раз упевнився в тому, що Крим багатий на чудов╕ м╕сця й та╓мниц╕ природи.
 Олег ОКУН╢В.

ЕКСКУРС╤Я ДО ЧУФУТ-КАЛЕ

 У Криму ╓ старовинне поселення наших предк╕в Чуфут-Кале, яке знаходиться поблизу Бахчисарая.
 Це ц╕каве, на перший погляд, поселення. Б╕ля входу – висок╕ ворота. Дал╕ - висок╕ ст╕ни. Чуфут-Кале ма╓ старовинн╕ храми й хиж╕. Мен╕ дуже подоба╓ться околиця цього давнього м╕ста. У ц╕й частин╕ Чуфут-Кале ╓ храм цариц╕. Дал╕ – обрив, у якому широка долина ╕ зручне пасовище для худоби. Поряд ╕з ним - печери, як╕ тод╕ поселенц╕ називали «в’язницею для нев╕льник╕в». У Чуфут-Кале р╕зноман╕тна та мальовнича природа.
 Мен╕ дуже сподобалась ця екскурс╕я.
 Катерина МООР.

УСПЕНСЬКИЙ МОНАСТИР

 Крим - чудове й ун╕кальне за сво╖м географ╕чним положенням м╕сце. Цей п╕востр╕в, який з ус╕х бок╕в омива╓ться морем ╕ сполучений ╕з сушею т╕льки вузеньким перешийком, ще стародавн╕ люди вважали ╕деальною фортецею. Тому в к╕нц╕ XIII стол╕ття йому й дали найменування Крим, оск╕льки це слово означа╓ «фортеця» або «ст╕на».
 Особливо приваблю╓ г╕рський Крим. Гори ╕з прямовисними обривами, джерела, як╕ вит╕кають прямо з скель, печери, створен╕ природою - усе це дуже гарне й виклика╓ в╕дчуття захоплення. А ще б╕льше вражають уяву печерн╕ м╕ста, як╕ люди вирубували у скелях сво╖ми руками. Одне таке печерне м╕сто знаходиться б╕ля Бахчисарая й назива╓ться Успенський печерний монастир.
 За одною легендою монастир був створений м╕ж VIII-XV стол╕ттями, коли пастух Михайло загнав сво╓ стадо в нин╕шн╕й Успенський яр ╕ побачив на скел╕ ╕кону та св╕чку перед нею. Д╕знавшись про це, м╕сцевий князь вел╕в перенести ╖╖ у св╕й будинок, а наступного дня ╕кона знову, якимсь дивом, виявилася на колишньому м╕сц╕. Те ж повторилося й ╕ншого дня. Тод╕ й вир╕шили влаштувати храм у скел╕. «Вис╕кли усередин╕ скел╕ печеру, а зовн╕ - сходи до не╖, ╕ в ц╕й печер╕-храм╕ пом╕стили новоявлену ╕кону», - розпов╕да╓ легенда. У 1475 роц╕, п╕сля захоплення Криму турками, Успенський монастир став центром православно╖ рел╕г╕╖ в Криму.
 ╤ сьогодн╕ д╕╓ цей храм. П╕дн╕матися до нього потр╕бно високими кам’яними сходами. Усередин╕, нав╕ть у жаркий л╕тн╕й день, прохолодно. А ще по таких самих сходах можна п╕днятися на вершину скел╕ й зверху подивитися на Успенський яр.
 Коли бува╓ш у таких м╕сцях, як Успенський монастир, залиша╓ться в╕дчуття, неначе потрапив у т╕ далек╕ часи, коли наш╕ предки влаштовували сво╖ житла серед скель ╕ ста╓ трошки зрозум╕л╕ше, як вони жили.
 Натал╕я ТУЧИНА.

 ЕКСКУРС╤Я ДО БАХЧИСАРАЯ

 Ми з класом ╖здили на екскурс╕ю в чудове м╕сто - Бахчисарай.
 Це м╕сто в передг╕рному район╕ Криму. Воно було засноване ханом Менгл╕-Г╕ре╓м у XVI стол╕тт╕. Назва його означа╓ «Кв╕тучий сад». П╕сля Кирк-Ора в╕н став столицею Кримського ханства.
 У м╕ст╕ знаходиться Ханський палац. ╤з походженням м╕ста пов’язана стародавня легенда.
 Старий Бахчисарай (з персидсько╖ - м╕сто-сад), захований у м╕жг╕р’╖. Вулиця, прокладена по правий берег р╕чки Чурук-Су («гнила вода»), розд╕ля╓ м╕сто на дв╕ нер╕вн╕ частини. Пот╕м ми п╕днялися до Успенського монастиря. У нас був ц╕кавий екскурсовод. Ця ж╕нка дуже докладно розпов╕дала легенди про Бахчисарай. Нам сподобалась ця незвичайна екскурс╕я у стародавньому св╕т╕.
 Ганна ПОРТЯНОВА.

 ФОНТАН СЛ╤З

 У м╕ст╕ Бахчисара╖ ╓ Ханський палац, багатий на свою ╕стор╕ю. У куточку дворика скромно притулився славетний «Фонтан сл╕з». В╕н збер╕га╓ свою та╓мницю. Дивовижна легенда розпов╕да╓ про справжн╓ кохання хана до нев╕льниц╕. Сто╖ть ╕ дос╕ фонтан ╕ плаче, плаче вдень ╕ вноч╕...
 У Ханському палац╕ ми побачили багато к╕мнат, ознайомилися з побутом татарського народу. В╕дв╕давши палац, ще раз переконалися, що Крим - багатонац╕ональний. Тому вс╕м нам треба жити дружно ╕ в мир╕. Т╕льки у злагод╕ можна досягнути процв╕тання Криму.
 Мен╕ дуже сподобалася ця по╖здка.
Ольга МЕЛЬНИК.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 27.03.2009 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7078

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков