Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 13.03.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 13.03.2009
ЯКОГО МИ ХОТ╤ЛИ Б ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ?

ОБЛИЧЧЯ ВЛАДИ

Кризи завжди спонукають замислитися над майбутн╕м – сво╖м, родини, кра╖ни, людства назагал. Нин╕ Укра╖на не т╕льки у скрутних соц╕ально-пол╕тичн╕й, соц╕ально-економ╕чн╕й, ф╕нансов╕й кризах. Вона, на в╕дм╕ну в╕д кра╖н усталених демократ╕й та суверенно╖ безперешкодно╖ реал╕зац╕╖ власних державотворчих проект╕в, – у зон╕ перманентних загроз нац╕ональн╕й безпец╕, пост╕йних пост╕мперських втручань у внутр╕шню пол╕тику та виб╕р вектора сво╓╖ ╕нтеграц╕йно╖ стратег╕╖ розвитку.
Перед Укра╖ною, як ╕ перед Тобою, шановний читачу, у поточному роц╕ доленосний виб╕р (а може лише попередн╓ позиц╕онування) щодо майбутн╕х кандидат╕в на найвищу державну посаду. Через деструктивн╕, якщо не ворож╕ д╕╖ антиукра╖нських сил, ╕сну╓ небезпека втрати чинного Президента Укра╖ни, якому, окр╕м виходу з ф╕нансово-економ╕чних катастроф, не байдуж╕ проблеми вт╕лення в життя духовно-╕нтелектуальних складових нац╕онально╖ ╕де╖. Йдеться, передус╕м, про розбудову соборно╖ укра╖нсько╖ Укра╖ни, про почини в╕дродження ╕сторично╖ пам’ят╕ народу, опрацювання модел╕ ╕нновац╕йного розвитку кра╖ни, деколон╕зац╕╖ ╖╖ ╕нформац╕йного, звукового простору, збереження етн╕чно╖, культурно╖, рел╕г╕йно╖ та ╕ншо╖ ╕дентичност╕ на тл╕ посилення св╕тових глобал╕зац╕йних вплив╕в, з одного боку. З ╕ншого, – поглиблення рег╕ональних пост╕мперських зоднор╕днюючих процес╕в.
Словом, Укра╖на в небезпец╕, нац╕╖ загрожу╓ усунення ╖╖ Президента – чи не ╓диного державного форпосту укра╖нськост╕, який не протиставля╓ економ╕ку, достаток культур╕ титульного народу, бо усв╕домлю╓: буде духовний хл╕б – буде ╕ насущний. Без розум╕ння цього щоразу дал╕ ста╓ очевидн╕шим: нам психолог╕чно не зв╕льнитися в╕д кравчучок ╕ кучмовоз╕в нав╕ть тод╕, коли наш╕ дороги ще щ╕льн╕ше заполонять дорог╕ машини доморощених ол╕гарх╕в, а на ринках ус╕ бабус╕ користуватимуться моб╕лками.
Адже руйн╕вн╕ антиукра╖нськ╕ сили, ман╕пулюючи нац╕ональною св╕дом╕стю, заважають укра╖нцям визначатися ментально, н╕велюють ╕ розмивають комплексн╕сть державницького п╕дходу до розбудови вистраждано╖ багатьма покол╕ннями автентично╖ укра╖нсько╖ держави. Дедал╕ б╕льше письмов╕ та електронн╕ ЗМ╤, окупован╕ крим╕нально-б╕знесовими д╕лками, аморальними пол╕тиками, у т. ч. високого рангу, унеможливлюють незаангажован╕й духовно-╕нтелектуальн╕й ел╕т╕ нац╕╖ сфокусувати увагу широкого загалу на формуванн╕ в громадськ╕й думц╕ образу Президента Укра╖ни як гаранта завойованих свобод у незалежн╕й держав╕.
Невипадково у рад╕отелееф╕р╕ дом╕нують намагання дискредитувати ╕м╕дж всенародного обранця як високоморальну, патр╕отичну й креативну особист╕сть, яка, ризикуючи власним життям, й дал╕ жертовно, з непохитною волею в╕дстою╓ непроминальн╕ духовно-культурн╕, ╕сторичн╕ ц╕нност╕ та суверен╕тет нац╕╖. Незважаючи на помилки щодо в╕дбору кадр╕в для сво╓╖ команди, ╖╖ неадекватн╕сть оч╕куванням Майдану та його л╕деру, чинний Президент – чи не ╓дина урядова особа, яка самотужки хоче повернути людям дов╕ру до ц╕л╕сност╕ влади – законодавчо╖, виконавчо╖ ╕ судово╖, до банк╕вських ╕нституц╕й та правозахисних структур; до власно╖ дороги у майбутн╓, на як╕й не в╕дтинатимуть голови журнал╕стам, не ви╖жджатимуть з орендованих за м╕зерну оплату в╕йськово-морських баз чуж╕ «бетеери», водночас посли ╕ноземних держав не ображатимуть кор╕нний народ, його духовн╕ символи.
Чинний Президент Укра╖ни з досто╖нством пок╕рного християнина (нав╕ть наперек╕р замаху на нього) ╕ толерантного л╕дера нац╕╖ терпить щоденн╕ образи, показний урядовий непослух ╕ безперервне еф╕рне кидання у нього пол╕тичним болотом «п’ято╖ колони». П╕д час зас╕дань Верховно╖ Ради, прес-конференц╕й р╕зних партократичних служок вульгарн╕сть, не╕нтел╕гентн╕сть ╕ нахабн╕сть стають за немал╕ народн╕ грош╕ на екранах чи не найб╕льшими ознаками д╕лово╖ псевдоактивност╕, самоутвердження ╕ мас-мед╕йного п╕ару. Цьому сприя╓ поширення на всю кра╖ну «камандного», «каол╕ц╕йного», а насправд╕ – «╓диноенергосистемного» монопольного стилю кер╕вництва; рясно╖, талановито озвучено╖ неправди в ╕м’я ман╕акального бажання с╕сти у президентське кр╕сло та, нарешт╕, реал╕зувати совковий метод “сильно╖” руки у б╕омас╕ пок╕рних, б╕дних та зазомбованих, як╕ не в╕дають, що творять.
Читачу, перед Тобою нетрадиц╕йний запитальник чи радше – ╕нструментар╕й дов╕рливого д╕алогу, за допомогою якого (якщо до нього сумл╕нно поставитись, то в╕н стане повноц╕нною анкетою, а в╕дтак – соц╕олог╕чним масивом даних – в╕рог╕дним та репрезентативним для анал╕зу) ми щиро прагнемо:
а) привернути увагу наших сп╕вв╕тчизник╕в, аби п╕д час важких виклик╕в, ризик╕в ╕ сучасних криз серйозно задуматися над важлив╕стю тих людських досто╖нств, нос╕╓м яких, на Вашу думку, повинен би бути Президент Укра╖ни не лише майбутн╕й, а й ус╕х час╕в, щоб сучасники за ними могли б п╕знавати ╕ з горд╕стю до нього звертатися: “М╕й Президенте!”, незважаючи на щоденн╕ зм╕ни ╕ новий камуфляж його вбрання;
б) якомога повн╕ше виявити (сприяти визнанню) у глибинах укра╖нського народу тих справжн╕х достойник╕в, як╕ з тих чи ╕нших причин (скромност╕, недостатньо╖ “розкрутки” в мас-мед╕а, а деколи й шельмування) широко не визнан╕ сусп╕льним загалом, ╖хн╕ обличчя – поза екранами. Проте ╖хн╕й фаховий та духовно-╕нтелектуальний потенц╕ал, патр╕отичн╕сть, д╕лов╕ якост╕, харизма, на Ваш погляд, можуть уже нин╕ ╕стотно спричинитись до зм╕н в Укра╖н╕ на краще;
в) люб’язно запросити Вас п╕д час н╕бито ще поверхово-поз╕рного затишшя, а не передвиборно╖ гарячки, взяти участь у дистанц╕йному, некомерц╕йному, н╕ким не спонсорованому досл╕дженн╕, зробивши його справд╕ об’╓ктивним, пол╕тично не заангажованим, анон╕мним ╕ неупередженим, а отже – корисним для нашо╖ Укра╖ни.
Отже, з Вашого дозволу, розпочн╕мо.
1. Побуту╓ думка, що президент╕в (прем’╓р╕в, канцлер╕в) вибира╓ не народ т╕╓╖ чи ╕ншо╖ кра╖ни, а Час. З цього погляду Масарик, Грушевський, П╕лсудський, Черч╕лль, де Голль, Рузвельт, Аденауер, Неру, Мандела, Тетчер, П╕ночет, Гавел та ╕н. – це особистост╕, народжен╕ вимогами пол╕тичного часу. Тогочасн╕ доленосн╕ виклики народ лише усв╕домив ╕ знайшов в╕дпов╕дних ╖м виконавц╕в. Скаж╕ть, будь ласка, чи Ви знаходите серед нац╕онально╖ ел╕ти особистостей, позначених вимогами часу, як╕ могли б вивести Укра╖ну ╕з сучасно╖ кризи на шлях цив╕л╕зованого розвитку? (назв╕ть не б╕льше 3-х пр╕звищ):
______________________________________
______________________________________
______________________________________

2. В╕ддавши пр╕оритет одн╕й ╕з них (напиш╕ть кому):
_________________________,
зазначте (знаком плюс «+»), як╕ з наведених дал╕ рис (характеристик, ознак), що потр╕бн╕, на Ваш погляд, Президенту Укра╖ни на сьогодн╕шньому етап╕ ╖╖ ╕сторичного розвитку, найб╕льше притаманн╕ вибран╕й Вами особ╕, а у випадку в╕дсутност╕ – поставте знак м╕нус «-».
2.1 Реформаторська спрямован╕сть на впровадження сучасних метод╕в розбудови держави – ╖╖ нац╕онально╖ економ╕ки, судово╖ ╕ пол╕тично╖ систем, безпеки кра╖ни – ╕нформац╕йно╖, еколог╕чно╖, в╕йськово╖ тощо.
2.2. Посл╕довне дотримання демократичних метод╕в кер╕вництва, беззастережна самов╕ддан╕сть та безкорисливе служ╕ння Укра╖нськ╕й держав╕ ╕ Народов╕, розбудов╕ громадянського сусп╕льства без жодно╖ «бартеризац╕╖» на особист╕ ╕нтереси.
2.3. Чесн╕сть, чистота, шляхетн╕сть публ╕чних висловлювань, розвинене почуття власно╖ г╕дност╕ та нац╕онально╖ гордост╕ за укра╖нський народ, нерозривн╕сть даного ним слова ╕ д╕ла.
2.4. Глибок╕ патр╕отичн╕ переконання, ставлення до розбудови Укра╖нсько╖ держави та проведення укра╖нсько╖ внутр╕шньо╖ та зовн╕шньо╖ пол╕тики як до головних вартостей свого життя та д╕яльност╕.
2.5. Власна ч╕тка позиц╕я щодо стратег╕╖ виходу Укра╖ни з кризи на засадах ╓вро╕нтеграц╕╖, зм╕цнення ╖╖ державно╖ самост╕йност╕, р╕внопартнерсько╖ сп╕впрац╕ ╕з сус╕дами та актив╕зац╕╖ рол╕ в сучасному св╕т╕.
2.6. Розум╕ння державного суверен╕тету як стратег╕чного чинника укра╖нського державотворення, як нев╕д’╓много складника нац╕онального самоутвердження у св╕т╕ та збереження за умов глобал╕зац╕╖ мовно-культурно╖, рел╕г╕йно╖ та ╕ншо╖ ╕дентичност╕ укра╖нського народу.
2.7. Природна християнська мораль, глибока шана ╕ дотримання традиц╕й укра╖нсько╖ родини, аристократизм духу служать йому запоб╕жниками зловживання публ╕чним п╕аром у ЗМ╤ задля завоювання найвищо╖ державно╖ посади, прийняття волюнтаристських р╕шень (д╕янь) в ╕м’я пол╕тично╖ доц╕льност╕ та використання партократично╖ дисципл╕ни, фракц╕йного ╕мперативу, аби утримати (чи усунути) неслухняних.
2.8. Часте емоц╕йне використання ораторства у мас-мед╕йному простор╕, зловживання адм╕нресурсом, ╕нформац╕йними технолог╕ями, результатами замовних псевдосоц╕олог╕чних досл╕джень. Залучення колишн╕х владних авторитет╕в як пропагандистських рупор╕в супроти сво╖х конкурент╕в, застосування р╕зних зовн╕шн╕х ефект╕в (зм╕ни ╕м╕джу) для п╕двищення власного рейтингу серед сусп╕льного загалу.
2.9. Камерний (закритий) стиль роботи, внутр╕шня замкнут╕сть ╕ небагатосл╕вна д╕ловит╕сть. Високий ╕нтелект, широта погляд╕в, ум╕ння в╕льно ╕ доречно зробити експромт на прес-конференц╕ях, п╕д час виступ╕в, ╕нтерв’ю, виникнення р╕зних непередбачуваних обставин, природне та в╕льне користування укра╖нською та волод╕ння хоча б одн╕╓ю ╓вропейською (англ╕йською, французькою та ╕н.) мовою.
2.10. Вм╕ння за в╕дведений терм╕н сформувати урядову д╕лову команду однодумц╕в, широке залучення до не╖ популярних ╕нтелектуал╕в, знання, досв╕д ╕ здобутки яких з низки сфер д╕яльност╕, вочевидь, в╕дом╕ш╕, н╕ж його власн╕; в╕дсутн╕сть заздрост╕ та бережне до них ставлення, що б╕льше – сприяння ╖хн╕й дальш╕й кар’╓р╕.
2.11. Зв’язок ╕з народом, схильн╕сть пост╕йно бувати “на людях”, в╕дкрит╕сть пол╕тики, комун╕кабельн╕сть, готовн╕сть до незапланованих “виход╕в” до громади для сп╕лкування з простими людьми.
2.12. Сильна воля, р╕шуча “тверда” рука ╕ контроль за вт╕ленням ухвалених р╕шень, принципов╕сть у в╕дстоюванн╕, реал╕зац╕╖ загальнонац╕ональних ╕нтерес╕в, викор╕ненн╕ корупц╕╖, хабарництва та ╕нших асоц╕альних явищ.
2.13. Готовн╕сть беззастережно захищати державн╕ символи та основн╕ положення Конституц╕╖ – нав╕ть ц╕ною власно╖ кар’╓ри, благополуччя ╕ життя; розум╕ння рег╕онально╖ пол╕тики як механ╕зму зм╕цнення Соборно╖ Укра╖ни та процесу нац╕остановлення.
2.14. Переконан╕сть у консол╕дуюч╕й рол╕ ╓дино╖ Пом╕сно╖ Церкви в Укра╖н╕ та активне сприяння ╖╖ творенню.
2.15. Зовн╕шня приваблив╕сть, природна толерантн╕сть ╕ розкут╕сть у сп╕лкуванн╕, висока культура повед╕нки та мовлення, елегантн╕сть та вишукан╕сть манер повед╕нки.
2.16. Романтик за вдачею, любов до традиц╕й народу, його легенд, прихильник нац╕онального м╕фотворення тощо.
2.17. Дотримання у с╕м’╖ основ загальнолюдсько╖ та християнсько╖ етики, строгих моральних вимог. Загострене почуття в╕дпов╕дальност╕ за адекватн╕сть сво╖х д╕янь як вз╕рця для виховання молод╕ в дус╕ сучасних виклик╕в укра╖нськ╕й нац╕ональн╕й ╕де╖, духовно-╕нтелектуального забезпечення процес╕в державотворення ╕ консол╕дац╕╖ нац╕╖.
2.18. Розум╕ння ╕сторичного значення ╕нституту сусп╕льного укладення Ун╕версалу, паче того, нац╕онально╖ ╓дност╕ як непорушно╖ клятви, публ╕чно╖ присяги служити народов╕, а не як ширми для просування сво╖х особистих чи парт╕йних ╕нтерес╕в, урядових амб╕ц╕й, яким у будь-який момент можна зрадити.
2.19. Притаманн╕сть (знак «+») чи в╕дсутн╕сть (знак «-») ще деяких характеролог╕чних якостей (допиш╕ть):
______________________________________
______________________________________
______________________________________
3. Погодьтесь, що зазначен╕ вище Вами якост╕ переважно значущ╕ для внутр╕шньо╖ пол╕тики Президента Укра╖ни. Очевидно, що для ╕нтеграц╕йно╖ стратег╕╖ ╖╖ розвитку та усп╕ху на м╕жнародн╕й арен╕ не менш важливою ╓ зовн╕шня пол╕тика. Скаж╕ть, будь ласка, чи Ваш обранець над╕лений достатньою м╕рою якостями й авторитетом, що сприятимуть усп╕ху звершення таких акц╕й у царин╕ зовн╕шн╕х зносин Укра╖ни?
Так. Н╕.
3.1. Вступу Укра╖ни у ╓вроатлантичн╕ структури, зокрема в НАТО, ╢вропейський Союз чи ╕нш╕ м╕жнародн╕ ╕нституц╕╖.
3.2. Зм╕цненню дов╕ри св╕тового сп╕втовариства до Укра╖ни як передбачувано╖ кра╖ни, над╕йного транзитера вуглеводн╕в, виг╕дного суб’╓кта для ╕нвестиц╕й тощо.
3.3. Наданню Укра╖н╕ нових м╕жнародних ф╕нансових кредит╕в (чергових транш╕в, реструктуризац╕╖ борг╕в за стар╕ позички ╕ т. ╕н.).
3.4. Орган╕зац╕╖ в Укра╖н╕ неформальних зустр╕чей “без краваток” з л╕дерами сус╕дн╕х кра╖н (л╕дерами кра╖н, що головують у ╢С) – потр╕бне просимо п╕дкреслити.
3.5. Актив╕зац╕╖ д╕яльност╕ м╕жнародних орган╕зац╕й, членом яких Укра╖на вже стала (ГУАМ, Чорноморсько╖ економ╕чно╖ сп╕впрац╕), домаганню створення в рамках СНД зони в╕льно╖ торг╕вл╕.
3.6. Виконанню м╕жнародним товариством угод щодо допомоги Укра╖н╕ в закритт╕ Чорнобильсько╖ АЕС, добудов╕ саркофагу на ЧАЕС.
3.7. Проведенню не лише “╢вро-12”, а й ново╖ Ялтинсько╖ конференц╕╖ як символу реал╕зац╕╖ у третьому тисячол╕тт╕ соц╕огуман╕стично╖ пол╕тики, за яко╖ було б чути голос не лише сильних св╕ту цього щодо визначення зон впливу, а й захисту слабших нац╕й ╕ народ╕в, у т. ч. ╕ пострадянських.
3.8. Яких ще акц╕й ╕ заход╕в? (просимо вписати):
______________________________________
______________________________________
______________________________________
4. Як╕ сусп╕льно-пол╕тичн╕, соц╕ально-економ╕чн╕ та ╕нш╕ тактичн╕ ╕ стратег╕чн╕ кроки майбутнього Президента Укра╖ни Ви вважали б найдоц╕льн╕шими та першочерговими? (Вибер╕ть не б╕льше п’яти найголовн╕ших вар╕ант╕в ╕з запропонованих або дописаних Вами в╕дпов╕дей).
4.1. Оголосити р╕шучу боротьбу з╕ злочинн╕стю, зокрема з економ╕чною, розкраданням державного майна, кошт╕в, ресурс╕в, рейдерством, д╕ями колектор╕в, корумпован╕стю урядово╖ “вертикал╕” ╕ т. ╕н.
4.2. Виявити ╕ п╕дтримати ╕н╕ц╕ативи щодо припинення патогенних ╕нформац╕йних вплив╕в у нац╕ональному простор╕ Укра╖ни, заборонити пропаганду насильства, порнограф╕╖, окультизму, мракоб╕сся, а також протид╕яти поширенню низькопробних зразк╕в субкультури, псевдомистецтва, естрадно╖ “попси” ╕ т. ╕н., створення умов для розвитку укра╖нського книговидання ╕ п╕дтримання систем розповсюдження його продукц╕╖.
4.3. Провести реформи пол╕тично╖, судово╖ систем Укра╖ни у напрям╕ ╖хньо╖ демократизац╕╖, зменшення р╕вня бюрократизму, хабарництва, залишково╖ “совковост╕”, скорочення адм╕напарату та його витрат, повернути дов╕ру до влади, впровадити в╕дкрит╕ парт╕йн╕ списки для депутат╕в ВР ╕ т. ╕н.
4.4. Надати розвитку сусп╕льного ╕нтелекту статус державного пр╕оритету, особливо осв╕т╕, науц╕, культур╕, формуванню нац╕онально╖ ел╕ти та сприяти ╖╖ соц╕альному захисту, актив╕зац╕╖ рол╕ в духовному п╕днесенн╕ та гуман╕зац╕╖ сусп╕льства.
4.5. Проявити ╕н╕ц╕ативу щодо зменшення к╕лькост╕ народних депутат╕в ВР, матер╕альних п╕льг та часткового обмеження ╖хньо╖ недоторканност╕; вжиття заход╕в ╕ механ╕зм╕в у раз╕: затягування депутатами вчасного ухвалення бюджету Укра╖ни; антидержавних д╕й щодо зм╕ни конституц╕йних основ укра╖нсько╖ державност╕; лоб╕ювання злочинних ╕нтерес╕в корпоративно-крим╕нальних клан╕в; реваншу б╕льшовизму; неповаги до нац╕онально╖ символ╕ки, лег╕тим╕зац╕╖ укра╖нсько╖ нац╕онально╖ ╕де╖, державного статусу укра╖нсько╖ мови тощо.
4.6. Як законотворч╕ ╕н╕ц╕ативи внести на розгляд Верховно╖ Ради опрацьований законопроект щодо оголошення та проведення процедури ╕мп╕чменту Президенту Укра╖ни у раз╕ порушення ним конституц╕йних, моральних, етичних та ╕нших норм, вчинення злочинних д╕й тощо.
4.7. З╕н╕ц╕ювати ╕ взяти п╕д св╕й особистий контроль конкретн╕ заходи (програми), спрямован╕ на консол╕дац╕ю сусп╕льства, творення та розвиток укра╖нсько╖ пол╕тично╖ нац╕╖ (зокрема досягнення примирення ветеран╕в ус╕х во╓н ╕ рух╕в проти поневолювач╕в Укра╖ни, створення Пантеону геро╖в боротьби за ╖╖ Незалежн╕сть, ╤нституту ╕сторично╖ пам’ят╕, комплексне в╕дродження укра╖нського села, модерн╕зац╕я Збройних Сил Укра╖ни, п╕дтримка молодих с╕мей, систем соц╕ального захисту населення взагал╕).
4.8. Активно сприяти розв’язанню м╕жконфес╕йних проблем, творенню ╓дино╖ нац╕онально╖ Церкви як державотворчого чинника та потужного фактора розвитку екумен╕чного руху в Укра╖н╕.
4.9. Завершити розпочат╕ позитивн╕ зрушення в демограф╕чн╕й пол╕тиц╕, перевести в реверсний режим вектор м╕грац╕йних процес╕в, опрацювати механ╕зми актив╕зац╕╖ залучень грошових нагромаджень населення у в╕тчизняне п╕дпри╓мництво, повернення вивезених з Укра╖ни кап╕тал╕в для м╕н╕м╕зац╕╖ кризових явищ ╕ т. ╕н.
4.10. Що ще? (напиш╕ть):
______________________________________
______________________________________
______________________________________

5. Чи ╓, на Ваш погляд, назван╕ нижче випадки постколон╕альними формами тиску та грубого втручання в суверен╕тет Укра╖ни п╕д час вибор╕в ╖╖ Президента?
Так. Н╕.
5.1. Передчасне поздоровлення Президентом Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ особи, бажано╖ ╕ п╕дтримано╖ на президентських виборах, з перемогою.
5.2. Мовчання з приводу замаху на життя одного ╕з кандидат╕в на найвищу державну посаду, який ╓ найб╕льш ╕мов╕рним переможцем.
5.3. Актив╕зац╕я виступ╕в високих посадовц╕в сус╕дньо╖ держави щодо територ╕альних претенз╕й до Укра╖ни, “пр╕т╓сн╓н╕я” рос╕йсько╖ мови та необх╕дност╕ надання ╖й статусу друго╖ державно╖.
5.4. Неспод╕вана актуал╕зац╕я проблем заборгованост╕ Укра╖ни за спожитий газ та погрози припинити його подачу, в т. ч. ╕ у Зах╕дну ╢вропу, заяви Прем’╓р-м╕н╕стра сус╕дньо╖ держави з приводу внутр╕шн╕х суперечок м╕ж Президентом ╕ Прем’╓ром Укра╖ни; р╕вно ж – визначення на ц╕й п╕дстав╕ нашо╖ кра╖ни як ненад╕йного, нестаб╕льного транзитера, а, значить, зростання нагальност╕ побудови нових газопровод╕в в обх╕д Укра╖ни та ╖╖ подальше дискредитування.
5.5. Провокац╕╖ ╕ зловмисн╕ образи укра╖нського народу, його уряду дипломатом найвищого рангу, аби в╕дтак – за допомогою “п’ятиколонних” депутат╕в ВР – зняти незручного м╕н╕стра закордонних справ ╕ послабити у такий спос╕б позиц╕╖ чинного Президента Укра╖ни.
5.6. Актив╕зац╕я п╕д час президентських вибор╕в ╕нших форм тиску ╕ втручань, що порушують суверен╕тет Укра╖ни (допиш╕ть):
______________________________________
______________________________________
______________________________________

6. Як╕, на Ваш погляд, справжн╕ мотиви дискус╕й та загострення питання, особливо депутатами Верховно╖ Ради в╕д компарт╕╖, навколо ╕нституту президентства в Укра╖н╕? (Вибер╕ть не б╕льше 3-х ╕з наведених нижче вар╕ант╕в в╕дпов╕дей чи допиш╕ть св╕й).
6.1. Л╕кв╕дувати президентську “вертикаль” влади як ╓дину, ч╕тко викристал╕зовану, персон╕ф╕ковану ╕ в╕дпов╕дальну за розвиток Укра╖ни структуру, спричинити в сусп╕льств╕ хаос, а в╕дтак – позбавити укра╖нський народ здобуто╖ державно╖ самост╕йност╕ як доленосного завоювання.
6.2. Природне занепоко╓ння подальшою долею Укра╖ни як демократично╖ держави та бажання уберегти ╖╖ в╕д реально╖ загрози в╕дновлення диктатури одн╕╓╖ особи, практики ухвалення волюнтаристських р╕шень та необмежено╖ влади забюрократизованого адм╕нресурсу, рол╕ ол╕гарх╕чних клан╕в тощо.
6.3. Привернення уваги сусп╕льного загалу до себе ╕ сво╓╖ парт╕╖ за допомогою ностальг╕╖ щодо пропаганди в минулому пол╕тичного гасла “Вся власть Советам!” як буц╕мто вт╕лення принцип╕в народовладдя ╕ соц╕ально╖ справедливост╕.
6.4. Особисте неприязне ставлення до чинного Президента Укра╖ни як ╖╖ патр╕ота ╕ всенародного обранця окремих парт╕йних л╕дер╕в, ╖хн╕ нам╕ри запровадити щодо нього процедуру ╕мп╕чменту ╕ не допустити балотування кандидатом на другу каденц╕ю. Одним словом, позбавити Укра╖ну, ╖╖ народ того, що ще можна назвати укра╖нським.
6.5. Виг╕дне використання л╕вими силами залишково╖ “совково╖” св╕домост╕ електорату для передвиборно╖ демагог╕╖ навколо переваг так звано╖ парламентсько╖ республ╕ки, аби загальмувати функц╕онування в Укра╖н╕ сучасно╖ державно╖ формули “Президент – Верховна Рада”, яка набира╓ енерг╕╖ чину, поновлюючи в╕дому в наш╕й ╕стор╕╖ демократичну традиц╕ю: “Князь – в╕че”, “Гетьман – козацька рада”.
6.6. Усунення Президента як гаранта Конституц╕╖ ╕ проведення ╓дино╖ для ус╕х рег╕он╕в Укра╖ни пол╕тики ╖╖ нац╕онального та духовного в╕дродження, як борця за сусп╕льну злагоду, соборн╕сть укра╖нських земель та всеб╕чний розвиток мов, культур нац╕ональних меншин, за повернення депортованих (не Укра╖ною) народ╕в, повернення ╕сторично╖ пам’ят╕ (Батурин, Крути, Голодомор та ╕н.).
6.7. Позбавлення Укра╖ни Президента як найвищо╖ урядово╖ особи, обрано╖ ус╕м укра╖нським народом, що може лег╕тим╕зувати укра╖нську нац╕ональну ╕дею ╕ посприяти нац╕╖ стати активним суб’╓ктом сво╓╖ державност╕, тобто п╕двищити свою суб’╓ктн╕сть всередин╕ кра╖ни ╕ поза ╖╖ межами. Почати, нарешт╕, економ╕чн╕ реформи ╕ провести р╕шучу боротьбу з розкраданням загальнонародно╖ власност╕, повернути вивезен╕ кап╕тали, вт╕лити в життя державний статус укра╖нсько╖ мови, стимулювати створення ╓дино╖ укра╖нсько╖ Пом╕сно╖ Церкви, удосконалити державну систему управл╕ння, Конституц╕ю Укра╖ни, модерн╕зувати ╖╖ арм╕ю, встановити кордони, позбутися чужих в╕йськових баз тощо.
6.8. ╤нш╕ мотиви (напиш╕ть):
______________________________________
______________________________________
______________________________________

7. Насамк╕нець ще к╕лька коротких запитань. Скаж╕ть, будь ласка, хто нин╕ може швидше спричинитися до того, що у зрос╕йщених рег╕онах (м╕стах) Укра╖ни (Донецьку, Харков╕, Луганську чи у Криму) буде реаб╕л╕товано укра╖нську мову, в╕дкрито нову школу з укра╖нською мовою навчання чи такий самий дитячий садочок? (потр╕бне п╕дкресл╕ть):
а) Президент Укра╖ни;
б) Верховна Рада;
в) Прем’╓р-м╕н╕стр.
8. Р╕вно ж – чию роботу за останн╕ роки Ви вважа╓те стаб╕льн╕шою?
а) Верховно╖ Ради Укра╖ни;
б) Президента Укра╖ни;
в) Прем’╓р-м╕н╕стра.
9. Якщо взяти, за Шевченком, “голову в руки”, то мимох╕ть спадуть на думку дв╕ полярн╕ сентенц╕╖. Перша – коли ж прийде наш Апостол Правди ╕ Науки? Друга – в╕н прийшов, але сво╖, затуркан╕ чужими, його не п╕знали. Яка з них, на Ваш погляд, актуальн╕ша в контекст╕ майбутн╕х президентських вибор╕в? (п╕дкресл╕ть).
10. ╤нститут президентства, як ╕ стосунки м╕ж Президентами Укра╖ни – ще в пошуку власних сталих традиц╕й ╕ норм повед╕нки. Чи вважа╓те Ви, що в розпал кризових явищ заяви як колишнього Президента Л. Кравчука щодо дочасних президентських вибор╕в, так ╕ Л. Кучми, що в╕н не проти свого повернення до влади, принаймн╕ – неетичн╕ ╕ не допомагають виходу кра╖ни ╕з важкого ╖╖ стану?
Так. Н╕. Важко в╕дпов╕сти.
11. Якщо Вам не важко п╕сля роздум╕в, пов╕домте про себе (╕ не т╕льки) те, що вважа╓те найважлив╕шим:
______________________________________
______________________________________
______________________________________

Дуже дяку╓мо Вам за сп╕впрацю! Анкету просимо над╕слати на адресу:
79026 Льв╕в-26, вул. Козельницька, 4, ╤нститут рег╕ональних досл╕джень НАН Укра╖ни, професору Степану Вовканичу.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 13.03.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7015

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков