Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 20.02.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 20.02.2009
ПОВЕРН╤ТЬ ЯЛТ╤ УКРА╥НСЬКУ ЖУРНАЛ╤СТКУ!

ЛИСТ В НОМЕР

«Нема╓ вище ╕де╖, як пожертвувати власним життям, в╕дстоюючи сво╖х брат╕в ╕ свою в╕тчизну, чи нав╕ть просто в╕дстоюючи ╕нтереси сво╓╖ в╕тчизни». Ц╕ слова Федора Досто╓вського спадають на думку, коли йдеться про д╕яльн╕сть ведучо╖ м╕ського рад╕о «Ялта» Ганни Васил╕вни Гуленко. Понад двадцять рок╕в свого життя в╕ддала вона робот╕ на рад╕о. За усп╕хи в робот╕ в╕дзначена багатьма грамотами ДТРК «Крим», а також грамотою Державного нац╕онального рад╕о за п╕дписом ╤вана Чижа. Вела передач╕ двома мовами.
З 1991 р. журнал╕стка сп╕лку╓ться з╕ сво╖ми слухачами доб╕рною укра╖нською мовою. Р╕дне слово, сповнене нац╕онального колориту й духу, не т╕льки зворушувало душ╕ укра╖нц╕в, а й згуртовувало ╖х, пробуджувало нац╕ональну св╕дом╕сть, виховувало патр╕отичн╕ почуття. Патр╕оти Укра╖ни в╕ддавали належне журнал╕стц╕, бо добре усв╕домлювали: вести укра╖номовну передачу доводилось за надто несприятливих умов шаленого тиску з боку укра╖нофоб╕в. На першому Конгрес╕ укра╖нц╕в П╕вдня Криму ╖╖ роботу було оц╕нено як р╕шучий ╕ см╕ливий крок, як патр╕отичний подвиг, г╕дний захоплення. Тод╕ ж оперативно в╕дгукнулась ╕ наша р╕дна «Кримська св╕тлиця», пом╕стивши на сво╖х шпальтах матер╕ал про т╕льки-но народжену укра╖номовну передачу ялтинського рад╕о з портретом ведучо╖.
Увагу слухач╕в завжди привертали зм╕стовн╕, добре продуман╕, виважен╕, ц╕кав╕, з вдалим музичним оформленням, актуальн╕ й р╕зноман╕тн╕ за тематикою, емоц╕йно схвильован╕ й енерг╕йн╕ за характером передач╕.
Все, про що розпов╕дала Ганна Васил╕вна, св╕дчило про ╖╖ любов до р╕дного м╕ста, про ╖╖ об╕знан╕сть щодо сьогоденност╕ та розум╕ння його проблем. Особливо ж в╕дчувалось ╖╖ убол╕вання за долю молодо╖ держави. Перед нами, слухачами, поставала натура творча, закохана в свою профес╕ю. У кожну з╕ сво╖х передач пан╕ Ганна вкладала душу, фантаз╕ю ╕ винах╕длив╕сть. ╤, як правило, вела ╖х з натхненням, щир╕стю ╕ пристрастю. Пристрасть, як в╕домо, - джерело ентуз╕азму, поез╕╖, музики, врешт╕, геро╖зму, а щир╕сть, на думку Д. Д╕дро, - мати правди й вив╕ска чесно╖ людини. Працюючи за покликанням, пан╕ Ганна проявляла непохитн╕сть сво╖х переконань ╕ в тому, що окреслював ╖╖ громадянський обов’язок. Правду про минуле й сучасне Укра╖ни, ╖╖ людей несла Ганна Васил╕вна в маси. Здавалось, що для не╖ вся рад╕сть – у творчост╕, ╕ вона жила нею.
Укра╖нська громада Велико╖ Ялти вважала за потр╕бне звернутися до вищих ╕нстанц╕й з клопотанням про присво╓ння ведуч╕й рад╕о «Ялта» Гуленко Ганн╕ Васил╕вн╕ звання заслуженого журнал╕ста Укра╖ни.
В╕домо: засоби масово╖ ╕нформац╕╖ – четверта влада в держав╕, ╕ роль ╖хня велика. Особливо коли вони займають державницьку позиц╕ю й захищають нац╕ональн╕ ╕нтереси молодо╖ кра╖ни.
Саме таку позиц╕ю обрала Г. В. Гуленко. Кожного понед╕лка, о 18.10, в Ялт╕ розпочиналась укра╖номовна передача словами: «Говорить рад╕о «Ялта». Перед м╕крофоном Ганна Гуленко… В╕та╓мо вс╕х. Добрий веч╕р, друз╕!», ╕ ми припадали до рад╕оприймач╕в, щоб прослухати передачу, а пот╕м обм╕нятися думками ╕ враженнями з друзями та знайомими.
Укра╖нська громада м╕ста, особливо «Просв╕та», активно сп╕впрацювали з Ганною Васил╕вною, допомагаючи ╖й ур╕зноман╕тнювати тематику й наповнювати передач╕ ц╕кавим зм╕стом. У свою чергу, ведуча залучала до роботи учн╕в, студент╕в, запрошувала ц╕кавих людей, зокрема з Ки╓ва, як╕ в╕дпочивали в Ялт╕.
Так жила укра╖номовна програма ялтинського рад╕о до 1 липня 2008 р. З цього часу припинила свою роботу: з настанням пенс╕йного в╕ку ведучо╖, догов╕р з нею не було подовжено. Розумна, енерг╕йна, ще повна сил журнал╕стка втратила роботу, а ми, ялтинськ╕ слухач╕ – улюблену рад╕опередачу, що стала для нас св╕жим пов╕трям у задушлив╕й укра╖ноненависницьк╕й атмосфер╕.
Укл╕нно просимо редакц╕ю «Кримсько╖ св╕тлиц╕» п╕дтримати наш╕ зусилля по в╕дновленню роботи укра╖номовно╖ передач╕ рад╕о «Ялта» ╕ посприяти поверненню Гуленко Г. В. на посаду ведучо╖. Вона так нам потр╕бна! Укра╖н╕ – теж!
За дорученням укра╖нсько╖ громади Ялти -
Л. ╤. ДЕМЕНТЬ╢ВА, ветеран педагог╕чно╖ прац╕, в╕дм╕нник народно╖ осв╕ти, почесний член Всекримського товариства «Просв╕та».

З АРХ╤ВУ «КС»
ВЕДУЧА «ГОЛОСУ «ПРОСВ╤ТИ»

Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – б╕льш н╕чого.
А серце б’╓ться-ожива,
як ╖х почу╓!
Тарас ШЕВЧЕНКО.

«Добрий день вам, добр╕ люди!» - цими словами щоп’ятниц╕ в Ялт╕ розпочина╓ рад╕опередачу «Голос «Просв╕ти» ╖╖ ведуча Ганна Гуленко.
Ось уже п╕вроку, як ялтинськ╕ просв╕тяни отримали можлив╕сть р╕дною мовою виходити до велико╖ аудитор╕╖ рад╕ослухач╕в. Завдяки старанням Миколи Доброд╕я, Людмили Дементь╓во╖, Петрунел╕ Стегн╕й, Серг╕я Царапори в нашому м╕ст╕ передача стала пом╕тним явищем. Однак, з повним правом «Голос «Просв╕ти» можна назвати насамперед д╕тищем журнал╕стки Ганни Гуленко. Вона зум╕ла вт╕лити в життя виплекану просв╕тянами мр╕ю, не побоялась заговорити в еф╕р╕ укра╖нською мовою, котра в деяких задурманених шов╕н╕стичною пропагандою слухач╕в виклика╓ шалену злобу. Не раз ╖й доводилося вислуховувати по телефону, читати в листах брутальну лайку та погрози. Але вистояла.
Коли заходиш до Ганни у квартиру, оч╕ розб╕гаються в╕д розма╖ття вишивок. А в с╕мейному фотоальбом╕ багато фотограф╕й, з яких я дов╕далась, що до одруження вона сп╕вала в славетному Черкаському державному народному хор╕.
Тому не дивно, що справи укра╖нсько╖ громади м╕ста Ганн╕ близьк╕. Вона невтомно шука╓ нових людей, пропону╓ нов╕ теми, в╕дстою╓ точку зору.
Св╕тлана КОЧЕРГА.
На зн╕мку: Ганна Гуленко.
Фото М. Дудченка.
(«Кримська св╕тлиця»,
6 березня 1993 р.)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 20.02.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6922

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков