Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 13.02.2009
СВЯТО ВС╤Х ЗАКОХАНИХ

14 лютого – День Святого Валентина

Так вийшло, що одне з найулюблен╕ших на Заход╕ свят легко ╕ невимушено перекочувало ╕ в наше життя. Це – свято вс╕х закоханих – День святого Валентина, коли нав╕ть несм╕ливий ╕ нер╕шучий може висловити все, що в╕дчува╓, не вимовивши ан╕ слова.
Це свято в╕дзначають у ╢вроп╕ з XIII ст. У США – з 1777 року, у наш╕й кра╖н╕ – з початку 1990-x. Про святого Валентина, ╕м’ям якого назване свято, – ╕стор╕я зберегла не так уже й багато факт╕в. Неначе, жив в╕н у III стол╕тт╕ н. е. у римському м╕ст╕ Терн╕ ╕ був простим християнським священиком. Правда, ╕нш╕ джерела стверджують, що Валентин був ╓пископом. Але вс╕ сходяться в одному – був в╕н доброю й чуйною людиною. А красиву традиц╕ю започаткувала зворушлива ╕стор╕я кохання, що трапилася з ним.
У III стол╕тт╕ нашо╖ ери у Рим╕ правив владний ╕мператор Клавд╕й III. В╕н видав указ, який заборонив людям одружуватися. Войовничий повелитель вважав, що шлюб утриму╓ чолов╕к╕в вдома, заважаючи ╖м виявляти хоробр╕сть на полях битв. ╤ т╕льки один-╓диний священик, той самий Валентин, чинив оп╕р наказу ╕ та╓мно продовжував в╕нчати закоханих ╕ нав╕ть оп╕кати ╖хн╕ с╕м’╖ – мирив у сварках, власноруч писав листи для деяких лег╕онер╕в, як╕, кр╕м меча, н╕чого б╕льше в руц╕ тримати не вм╕ли.
На нього донесли ╕мператору, ╕ Валентина ув’язнили, засудивши до смерт╕. Дал╕ ╕стор╕я нагаду╓ вже легенду. За деякими даними, у Валентина закохалася сл╕па дочка тюремника. А в╕н, католицький священик, пов’язаний об╕тницею безшлюбност╕, в╕дпов╕в на почуття д╕вчини в╕дмовою. За ╕ншою верс╕╓ю, Валентин сам закохався у незрячу д╕вчину ╕ за к╕лька дн╕в, проведених п╕д вартою, чудовим чином зц╕лив ╖╖.
Як би там не було, у день страти – 14 лютого 270 року, в╕дважний священик послав сво╖й кохан╕й дуже зворушливого листа з п╕дписом: «В╕д Валентина».
Страта зд╕йснилася. Останки молодого священика були похован╕ у церкв╕ Св. Праксидиса у Рим╕, п╕сля чого ворота у н╕й стали називати «воротами Валентина». Якщо в╕рити легенд╕, навесн╕ б╕ля його могили розцв╕та╓ рожеве мигдалеве дерево, яке вважа╓ться символом в╕рного кохання...
Як все було насправд╕, ми вже н╕коли, напевно, не д╕зна╓мося, але ясно одне – молодий християнський священик д╕йсно загинув в ╕м’я кохання. ╤ цього кохання було йому в╕дпущено дивно багато на одне його коротке життя – любов до Бога, любов до прекрасно╖ д╕вчини, любов до людей взагал╕, яким в╕н допомагав ╕ як священик, ╕ як л╕кар, ╕ як просто людина з прекрасною душею, яка творить добро.
Не дивно, що про Валентина не забули ╕ згодом обрали заступником ус╕х закоханих. Як християнський мученик, що постраждав за в╕ру, в╕н був канон╕зований католицькою церквою. А в 496 роц╕ римський папа Гелас╕ус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.
Автором найперших послань, як╕ в той час називали «поетичними або любовними», вважа╓ться молодий француз Чарльз, Герцог Орлеанський. П╕д час свого ув’язнення у Тауер╕ в 1415 роц╕ в╕н також в╕дправив к╕лька римованих любовних лист╕в сво╖й дружин╕, що знаходилася тод╕ у Франц╕╖. Це й були справжн╕с╕ньк╕ у сьогодн╕шньому розум╕нн╕ «валентинки». У ХV стол╕тт╕ вони виглядали як малюнки ╕з зображенням лицаря, панночки ╕ куп╕дона, що посила╓ стр╕лу в серця закоханих. Так╕ записки згодом ╕ стали означати з╕знання у коханн╕ ╕ в╕рност╕.
А придворний л╕тописець англ╕йського двора Семюель Пеп╕с наприк╕нц╕ XVII стол╕ття зробив запис про те, що 14 лютого закохан╕ можуть обм╕нюватися сувен╕рами: рукавичками, каблучками ╕ цукерками. Так ╕ повелося, що подарунок на День святого Валентина обов’язково повинен м╕стити як╕сь солодощ╕ у форм╕ серця: торт, цукерки, печиво, т╕стечко, шоколад.
Сьогодн╕ це свято вирвалося далеко за рамки суто католицького ╕ стало наймасов╕шим, найулюблен╕шим у багатьох народ╕в торжеством.
Класичною емблемою Валентинового дня вважаються червон╕ троянди, як╕ за античною легендою з’явилися завдяки грецьк╕й богин╕ кохання ╕ краси. Афрод╕та, посп╕шаючи до свого коханого Адон╕са, поранилася об колючий кущ б╕лих троянд. ╥╖ божественна кров обагрила кв╕ти, перетворивши у червон╕.
Важко сказати, яке ще свято наст╕льки популярне, як день закоханих. На нього багато хто, особливо молодь, дарують одне одному подарунки ╕ лист╕вки. Велика частина «валентинок» анон╕мна, не ма╓ зворотно╖ адреси, написана справа нал╕во або л╕вою рукою. Так прийнято – це дода╓ загадковост╕ ╕ романтичност╕.
╤ в╕дзнача╓ це свято кожний народ по-р╕зному. Британц╕, наприклад, у День святого Валентина надсилають любовн╕ послання не т╕льки друзям ╕ знайомим, а й сво╖м домашн╕м тваринам. Японц╕ виявилися б╕льш ориг╕нальними – вони перетворили 14 лютого у сво╓р╕дне «8 Березня для чолов╕к╕в», коли подарунки отриму╓ в основному сильна стать.
14 лютого – день п╕двищення продуктивност╕ прац╕ поштових прац╕вник╕в ╕ день надприбутк╕в торговц╕в кв╕тами та сувен╕рами. Наприклад, у США тор╕к у цей день купували 24 тисяч╕ троянд на хвилину, у цьому, напевно, все буде скромн╕ше у зв’язку з економ╕чною кризою, але рахунок електронних послань в ╕нтернет╕ 14 лютого точно вже йтиме на м╕льйони.
П╕дготувала Тетяна НОВИКОВА.
(УКР╤НФОРМ).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6905

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков