Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 13.02.2009
ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖН╤СТЬ У ВЛАСНОМУ ДОМ╤

НЕ ГАЗОМ ╢ДИНИМ...
ДЛЯ ОПАЛЕННЯ ОСЕЛЬ ЛЬВ╤ВСЬК╤ ВИНАХ╤ДНИКИ ЗАПРОПОНУВАЛИ ВИКОРИСТОВУВАТИ БРИКЕТНЕ Б╤ОПАЛИВО З СОЛОМИ
 Св╕й внесок у розв’язання енергетичних проблем кра╖ни зробили льв╕вськ╕ винах╕дники. Фах╕вц╕ ТзОВ «╤нтер-ПЕТ» запропонували використовувати для опалення осель брикетне б╕опаливо з в╕дход╕в, що трапляються на кожному кроц╕. На обладнанн╕, яке виготовляють ╕ монтують льв╕в’яни, у х╕д йдуть солома, очерет, жом, др╕бн╕ г╕лки тощо.
 Як розпов╕в кореспондентов╕ УКР╤НФОРМу техн╕чний директор ТзОВ «╤нтер-ПЕТ» Роман Андрух, «╕дею такого виробництва п╕дказали вчен╕ Льв╕вського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ ╤. Франка. А першим покупцем нашого обладнання стала ф╕рма з ╕ноземними ╕нвестиц╕ями «Лендком Юкрейн», яка займа╓ться вирощуванням р╕паку в сел╕ Добросин».
 Солому, яку дос╕ спалювали на полях як непотр╕б, тепер збирають у велик╕ рулони, п╕дсушують до потр╕бно╖ кондиц╕╖, перемелюють до необх╕дно╖ фракц╕╖, а пот╕м г╕дравл╕ка п╕д тиском 100 тонн «пресу╓» з ц╕╓╖ маси кругл╕ брикети. Одна така к╕лограмова «шайба» за сво╓ю теплов╕ддачею зам╕нить 4-5 к╕лограм╕в дров або ж к╕лограм вуг╕лля. Чотири ящики цього б╕опалива достатньо для того, щоби протягом доби не т╕льки об╕гр╕ти особняк площею 200 квадратних метр╕в, але й забезпечити його гарячою водою. У м╕сяць на опалення такого будинку брикетами треба витратити до 700 гривень, а використовуючи газ, – не менше 1600-1700 гривень. Ус╕ виробнич╕ процеси на виробництв╕ солом’яних брикет╕в автоматизован╕, продуктивн╕сть л╕н╕╖, яку можуть обслуговувати одна-дв╕ людини, – 400 к╕лограм╕в брикет╕в на годину.
Льв╕вськ╕ фах╕вц╕ п╕драхували: якби в Укра╖н╕ переробляли на б╕опаливо хоча б 70 в╕дсотк╕в соломи, що часто-густо гни╓ на полях, – можна було б компенсувати к╕лька м╕льярд╕в кубометр╕в експортованого газу.

ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖН╤СТЬ У ВЛАСНОМУ ДОМ╤
Р╕внянин не платить за комунальн╕ послуги, бо… не треба

 Ось уже п╕вроку не лише за газ, а й за електрику не платить р╕вненський п╕дпри╓мець Олег Хижняк. Бо ма╓ власну, домашню в╕трову електростанц╕ю та сонячний колектор. У власному дом╕ р╕внянин почува╓ться незалежним в╕д будь-яких енергетичних криз.
 Молодий п╕дпри╓мець Олег Хижняк чимось нагаду╓ Дон К╕хота. Щоправда, на в╕дм╕ну в╕д ╕дальго, Олег не вою╓ з в╕тряками, а змушу╓ ╖х соб╕ служити. На сво╓му подв╕р’╖ Олег Хижняк розм╕стив звичайне диво – акуратний сучасний в╕трогенератор, який радо демонстру╓ охочим ознайомитися.
 До генератора п╕д’╓днан╕ 20 акумулятор╕в потужн╕стю 12 вольт╕в ╕ силою 200 ампер╕в. В╕трогенератор заряджа╓ акумулятор, який через перетворювач пода╓ на будинок 380 вольт╕в: «Ми користу╓мося т╕льки електроенерг╕╓ю – плита, чайник, праска, м╕крохвильова п╕ч, ╕нш╕ побутов╕ прилади…», – розпов╕да╓ Олег Хижняк.
 Воду з власно╖ свердловини у цьому будинков╕ кача╓ насос, розм╕щений у п╕двал╕. Енерг╕я до нього ╕де в╕д сонячного колектора, який через водногл╕кол╕╓ву сум╕ш у трубах пода╓ тепло до накопичувача. Так само будинок наповню╓ться теплом ╕з замкнуто╖ на колектор системи.
 Будинок Олега Хижняка отриму╓ 10 к╕ловат╕в електроенерг╕╖ за годину – цього б╕льше н╕ж достатньо. В╕трогенератор об╕йшовся йому у в╕с╕мнадцять тисяч долар╕в. Однак Олег Хижняк упевнений: витрати швидко окуповуються: «Я п╕драхував: якби це був газ, я б за пару м╕сяц╕в заплатив 11 тисяч гривень».
 Якщо в╕тру не стане – енерг╕╖ акумулятора вистачить на дв╕ доби. Однак двох безв╕тряних д╕б у наших широтах практично не бува╓. Генератор сам автоматично включа╓ться в роботу. Незвично вигляда╓ ╕ сам будинок – суц╕льне скло. Це, як стверджу╓ господар, дешевше, н╕ж звичайн╕ будматер╕али вкуп╕ з облицюванням ст╕н.
 В╕дносна дорожнеча обладнання для виробництва еколог╕чно чисто╖ електроенерг╕╖ не повинна лякати принаймн╕ тих укра╖нц╕в, котр╕ можуть дозволити соб╕ купити дорог╕ авто – вважа╓ Олег Хижняк. А тим паче в╕тров╕ генератори можуть стати у пригод╕ для забезпечення теплом ╕ енерг╕╓ю соц╕альних заклад╕в, вважа╓ в╕н. «Якщо встановити ╖х у школи, дитсадки – вони ж могли б у будь-який час ув╕мкнути соб╕ опалення, не чекаючи мороз╕в».
 По дороз╕ з Р╕вного до Луцька в оч╕ впада╓ под╕бний в╕тряк – його поставила молода с╕м’я, котра не дочекалася проведення л╕н╕╖ електропередач до куплено╖ хут╕рсько╖ хати. Генератор менш потужний, н╕ж в Олега Хижняка, однак господар╕ з часом планують купити сучасн╕ший.
 Сонячн╕ та в╕тров╕ генератори дедал╕ част╕ше використовують господар╕ ферм та малих виробництв у ╢вроп╕. В Укра╖н╕ ця справа просува╓ться пов╕льн╕ше – надто великими ╓ ризики комунальник╕в-монопол╕ст╕в втратити основного споживача, на якому й робляться «накрутки» ц╕н, – звичайне населення. А поки що Олег вир╕шив допомогти друзям, як╕ мешкають неподал╕к – в╕н розробля╓ проект, за яким енерг╕я в╕д його будинку подаватиметься й сус╕дам. Бо в самого ╖╖ достатньо.
http://www.radiosvoboda.org/Content/Article/1370244.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6893

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков