Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 06.02.2009
ЗА ЧОРНОЮ ЗАВ╤СОЮ

ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

 Що таке сл╕пота, краще взагал╕ не знати. Але ╓ люди, як╕ побували за ц╕╓ю чорною зав╕сою ╕ з Божо╖ ласки знову повернулися до р╕знобарвного св╕ту. Серед них ╕ Дмитро Омелянюк. Офтальмологам добре в╕домо, що глаукома завжди «товаришу╓» з катарактою. Тож, маючи цю «сп╕вдружн╕сть» хвороб та 60-в╕дсотковий з╕р, у 1996 роц╕ хворий зважився на операц╕ю з приводу глаукоми. Оперувався в╕н у Кримському республ╕канському офтальмолог╕чному центр╕ у Тамари Григор╕вни Гришко. Та, на жаль, виснажлива операц╕я не дала оч╕куваних результат╕в, ╕, коли настав час виписуватися, його прооперували знову. П╕сля друго╖ операц╕╖ Дмитро Омелянюк зрозум╕в, що л╕ве око вже майже втратив ╕ треба негайно боротися за праве, теж вражене глаукомою ╕ катарактою.
 Л╕кар з пол╕кл╕н╕ки Серг╕й ╤ванович Куприков порадив йому вирушати до Одеси в науково-досл╕дний ╕нститут ╕м. Ф╕латова. В╕д Серг╕я ╤вановича хворий одержав пут╕вку в ╓диний в Укра╖н╕ глаукомний санатор╕й. 1997 р╕к був останн╕м, коли л╕кування в санатор╕╖ для ╕нвал╕д╕в проводилося безкоштовно. Сьогодн╕ 24-денне перебування у ньому кошту╓ 4380 грн. Дал╕ була операц╕я з порятунку правого ока. Госп╕тал╕зований в перше глаукомне в╕дд╕лення, яке очолював Олег Анатол╕йович Перетяг╕н, Дмитро Омелянюк вже за к╕лька дн╕в п╕сля операц╕╖ почувався добре. В╕н ╕ дос╕ збер╕га╓ найщир╕ше почуття вдячност╕ до свого х╕рурга – Олега Анатол╕йовича. Омелянюку було порекомендовано при╖здити до Одеси щор╕чно, але стан здоров’я дозволив йому понад 10 рок╕в обходитися м╕сцевим л╕куванням.
 А ось у березн╕ минулого року в╕н пог╕ршився. Госп╕тал╕зац╕я у Кримський республ╕канський офтальмолог╕чний центр була невт╕шною, ╕ консервативне л╕кування не вир╕шило проблеми. А в листопад╕ насунулася п╕тьма. У С╕мферопол╕ оперувати сл╕пого не взялися – надто складною була ситуац╕я.
 Тод╕ у супровод╕ сестри вирушив Дмитро Степанович знову до Одеси. В усп╕х в╕рив ╕ не в╕рив, тим б╕льше, що Олег Анатол╕йович Перетяг╕н був у тривал╕й в╕дпустц╕. Але не розчарував хворого ╕ його новий х╕рург - Серг╕й Костянтинович Дмитр╕╓в. В╕н усп╕шно пров╕в операц╕ю з зам╕ни помутн╕лого кришталика на штучний. Дмитро Омелянюк у захват╕ в╕д профес╕онал╕зму ╕ уважност╕ л╕кар╕в: ╕ свого х╕рурга, ╕ палатного л╕каря Тараса Володимировича Деренчука. Не може нахвалитися й ус╕м персоналом л╕карн╕: медсестрами, нав╕ть куховарками, що печуть на вечерю дуже смачн╕ булочки.
 Повернувся до С╕мферополя Дмитро Омелянюк зрячим, ╕ хоча це всього 2% в╕д можливих 100, твердо в╕рить, що наступна по╖здка до Одеси дозволить йому пол╕пшити результати та загнуздати невблаганну глаукому.
 А дал╕ – деяк╕ дов╕дки про цей в╕домий чи не на увесь св╕т науково-досл╕дний ╕нститут. Заснований в╕н Володимиром Петровичем Ф╕латовим, знаним пластичним х╕рургом, автором багатьох ориг╕нальних метод╕в л╕кування. Академ╕к Ф╕латов очолював ╕нститут з 1936 до 1956 року. Створив школу офтальмолог╕в. Дал╕, до 1985 року керувала ╕нститутом учениця ╕ посл╕довниця В. П. Ф╕латова академ╕к Над╕я Олександр╕вна Пучковська, яка продовжила розробку техн╕ки операц╕й при б╕льмах та оп╕ках очей, орган╕зувала при ╕нститут╕ перший у держав╕ Центр л╕кування тяжких оп╕к╕в очей. З 1985 до 2003 року очолював ╕нститут доктор медичних наук, професор ╤ван Михайлович Логай, який винайшов нов╕ прилади та методики для д╕агностики, зокрема для видалення чужор╕дних т╕л з ока. В╕н надавав особливо╖ уваги л╕куванню травм ока, в╕домий також як фундатор школи офтальмотравматолог╕в Укра╖ни. Зараз науковий заклад очолю╓ доктор медичних наук Натал╕я Володимир╕вна Пасечникова.
 Щоб потрапити на л╕кування, достатньо при╖хати до Одеси, нав╕ть не маючи направлення. Кл╕н╕чна база ╕нституту – це 480 л╕жок. Щороку в ╕нститут╕ зд╕йснюються тисяч╕ х╕рург╕чних втручань з використання сучасних методик ╕ апаратури. Всеб╕чн╕ досл╕дження проводяться в 15 спец╕ал╕зованих експериментальних лаборатор╕ях. Обстеження в╕дбува╓ться в консультативн╕й пол╕кл╕н╕ц╕, а подальше л╕кування за необх╕дност╕ в стац╕онар╕ ╕нституту або ж амбулаторно. ╤нститут щороку в╕дв╕дують десятки тисяч пац╕╓нт╕в, у тому числ╕ ╕ жител╕ ╕нших держав.
 Саме тут вперше була доведена можлив╕сть пересадки рог╕вки (хворим з б╕льмом) в╕д померло╖ людини. Це в╕дкинуло питання щодо пошук╕в донор╕в; запропонован╕ нов╕ операц╕╖ з кератопротезування при особливо тяжких оп╕ках очей; створена нова модель штучного кришталика за використання б╕олог╕чного шовного матер╕алу ╕з фасц╕╖ стегна; виявлено принципову р╕зницю пом╕ж г╕пертенз╕╓ю ╕ первинною глаукомою; вперше порушено питання про диспансеризац╕ю хворих на д╕абет з очною патолог╕╓ю; розроблена класиф╕кац╕я псевдопухлин очей, д╕агностика пухлин; почали використовуватись нов╕ методи л╕кування в╕дшарування с╕тк╕вки, практикуються ефективн╕ методи боротьби ╕з ксерозом, який ран╕ше неминуче в╕в до сл╕поти; почала практикуватися лазертерап╕я хворих з р╕зними дистроф╕чними захворюваннями очей.
 Велико╖ уваги нада╓ться ╕ дитяч╕й офтальмолог╕╖, вивчено походження вроджено╖ косоокост╕ й запропонован╕ нов╕ способи ╖╖ л╕кування, запроваджена нова методика л╕кування вроджених ╕ набутих катаракт, глаукоми тощо. Прац╕вники ╕нституту проводять велику конструкторську та винах╕дницьку роботу – тут народилися нов╕ набори ╕нструментар╕ю для р╕зноман╕тних х╕рург╕чних ман╕пуляц╕й.
 Тих, хто, як ╕ Дмитро Омелянюк, опинився за чорною зав╕сою, в Одес╕ чекають за адресою: Французький бульвар, 49/51.
 Варт╕сть послуг ц╕лком пом╕ркована.
Тамара СОЛОВЕЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 06.02.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6873

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков