Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4250)
З потоку життя (7278)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1561)
Резонанс (1822)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (549)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (111)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 30.01.2009
САШКО ОПРИШКО: «ХОЧУ ДАРУВАТИ ЛЮДЯМ КРАСУ!»

Наприк╕нц╕ минулого року у Всеукра╖нському ╕нформац╕йно-культурному центр╕ в С╕мферопол╕ в╕дбулася незвичайна, рад╕сна ╕ св╕тла под╕я – виставка талановитого 11-р╕чного художника Олександра Опришка.
Ви запита╓те, чому маленького хлопчика, якому виповнилося лише 11 рок╕в, вже величають таким гучним званням – художник, яке уособлю╓ безперечний художн╕й талант, в╕дчуття кольор╕в, творчу уяву, профес╕йний мистецький досв╕д, що у б╕льшост╕ митц╕в з’явля╓ться т╕льки разом ╕з загруб╕лими мозолями в╕д наполегливо╖ прац╕? Та дивлячись на картини Сашка Опришка (╖х у колекц╕╖ вже 250!), розум╕╓ш, що у справжнього таланту, здатного проникнути в душу глядача ╕ залишити в н╕й незабутн╕й сл╕д, не може бути якихось в╕кових обмежень.
Прив╕тали Олександра з четвертою персональною виставкою, побажали творчих усп╕х╕в, натхнення професор, зав╕дувач кафедри Кримсько╖ нац╕онально╖ академ╕╖ мистецтв ╕ арх╕тектури Валер╕й Швецов, заслужений художник АРК Тетяна Шевченко, директор С╕мферопольського художнього музею Ларина Кудряшова, а заслужений артист АРК Аркад╕й Вакуленко продекламував власного в╕рша, присвяченого юному художнику.
Сашко Опришко навча╓ться у 8-му клас╕ ЗОШ № 5 м. С╕мферополя. У ш╕сть рок╕в обдарованого хлопчика, який вже вм╕в писати ╕ читати, одразу прийняли до другого класу. А мистецький хист виявився у Сашка ще в 5-р╕чному в╕ц╕, коли в╕н вперше почав малювати корабл╕ на фон╕ морських пейзаж╕в.
Його перша виставка в╕дбулася у червн╕ 2006 року. На н╕й експонувалися твори живопису ╕ граф╕ки, виконан╕ ол╕╓ю ╕ пастеллю, а також була представлена др╕бна пластика (вироби з глини й пластил╕ну).
У травн╕ 2007 року на друг╕й персональн╕й виставц╕ були представлен╕ граф╕чн╕ акварельн╕ роботи ╕ такий складний для малювання жанр, як портрет. У с╕чн╕ 2008 року в╕дбувся IV М╕жнародний фестиваль дружби «Д╕ти – д╕тям» у м. ╢впатор╕я, де пройшла третя персональна виставка юного художника.
За 2008 р╕к Олександр опанував жанр натюрморту, продовжу╓ писати пейзаж╕ аквареллю, пастеллю, ол╕╓ю, малю╓ ол╕вцем п╕д кер╕вництвом свого викладача Людмили Петр╕вни Рустамово╖. На токарному станку в╕н виточу╓ вироби з дерева, пот╕м розпису╓ ╖х.
Роботи Сашка знаходяться в приватних колекц╕ях Москви, Санкт-Петербурга, Ки╓ва, С╕мферополя.
╤нтереси хлопчика р╕зноб╕чн╕. В╕н серйозно вивча╓ х╕м╕ю. Здобув перемоги у багатьох республ╕канських та всеукра╖нських ол╕мп╕адах з цього предмета. Захоплю╓ться дайв╕нгом - п╕дводним плаванням ╕ полюванням. ╢ кандидатом у майстри спорту ╕ призером чемп╕онату Укра╖ни з рад╕окерованих машин з двигуном внутр╕шнього згорання.
Звичайно, першими орган╕заторами, «продюсерами» Сашка були його батьки – Володимир та Св╕тлана Опришки. Вони - л╕кар╕, викладають у Кримському медичному ун╕верситет╕. «У наш╕й родин╕, - розпов╕да╓ Володимир Опришко, - нема╓ художник╕в. Великим здивуванням ╕ в╕дкриттям для нас стало те, що у Сашка десь узявся такий хист ╕ потяг до малювання. В╕н багато малю╓ з пам’ят╕, особливо гарно виходять пейзаж╕ визначних м╕сць, як╕ ми в╕дв╕дали вс╕╓ю с╕м’╓ю. Ми з╕ Св╕тланою будемо щаслив╕ з будь-якого вибору профес╕╖ Сашка, хай стане, у першу чергу, порядною людиною, а дал╕ - як вийде».
Сам Сашко поки що не бачить малювання сво╓ю майбутньою профес╕╓ю, в╕н серйозно займа╓ться х╕м╕╓ю, точними науками ╕ мр╕╓ отримати вищу осв╕ту в Англ╕╖. Але хлопчик уже зараз впевнений, що саме мистецтво допоможе йому в житт╕ бачити гармон╕ю ╕ красу, ув╕чнювати ╖х у сво╖х картинах ╕ дарувати свою творч╕сть людям.

Юл╕я КАЧУЛА.

На фото О. Носаненка - юний художник Сашко Опришко ╕ його роботи.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6848

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков