Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4252)
З потоку життя (7281)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1562)
Резонанс (1824)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (555)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (112)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРО╥ЦЯ ПРЕСВЯТАЯ
Наш╕ традиц╕╖


ЛАКМУСОВИЙ ╤НДИКАТОР МОРАЛ╤ ТА УЧЕНОСТ╤
Цей художн╕й тв╕р, без сумн╕ву, ╓ лакмусовим ╕ндикатором для сучасник╕в…


Святослав Шевчук: НАША ЦЕРКВА ВЖЕ ГОТУ╢ТЬСЯ ДО ДОВГОГО ПЕР╤ОДУ Л╤КУВАННЯ РАН
Чи зм╕нила щось в╕йна у сп╕лкуванн╕ м╕ж церквою ╕ державою?


СМАКУЙТЕ!
Картинки з життя.


З╤ГР╤╢...
Народна медицина.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 30.01.2009
В╤ДПОЧИВАЙТЕ РАЗОМ З╤ «СВ╤ТЛИЦЕЮ»!

«Кримська св╕тлиця» започаткову╓ новий - кра╓знавчо-туристичний проект. Оск╕льки газета потрапля╓ до ваших рук напередодн╕ вих╕дних, то дума╓мо, що ця новинка стане вам у пригод╕.
Разом ми в╕дв╕да╓мо найпрекрасн╕ш╕ куточки не т╕льки кримського п╕вострова, а й ус╕╓╖ Укра╖ни. Ближче ознайомимося з горами, л╕сами, р╕ками, полонинами, полями, морем - тим безц╕нним скарбом, яким нас обдарував Бог. Спробу╓мо в╕дчути душу ╕ серце кожно╖ надзвичайно╖ частинки нашо╖ кра╖ни – д╕амант╕в у корон╕ Укра╖ни. А також запропону╓мо оптимальн╕ маршрути, щоб ви не т╕льки на фотограф╕ях, а й у реальност╕ змогли побачити усю красу нашо╖ земл╕.
Ще одн╕╓ю особлив╕стю даного проекту ╓ те, що ус╕ ╕люстрац╕╖ ╓ авторськими. Тож надсилайте фотограф╕╖ тих м╕сць – перлин Укра╖ни, в яких, на вашу думку, варто побувати, на адресу редакц╕╖, або ж на електронну адресу: ks-photovidpochynok@ukr.net. Не забудьте вказати назву м╕сця, сво╓ ╕м’я та пр╕звище.
Цього разу «Св╕тлиця» разом ╕з с╕мферопольським фотографом, художником та спортсменом Русланом Фесенком (про його персональн╕ виставки ми писали у попередн╕х числах) запрошу╓ вас до п╕дн╕жжя надзвичайно╖ природно╖ пам’ятки кримського передг╕р’я – скел╕ Ак-Кая, що у переклад╕ з кримськотатарсько╖ означа╓ «Б╕ла скеля». У Середньов╕чч╕ вона мала ще одну назву – Ширинська, - за ╕м’ям володар╕в цих земель – багатого татарського роду Ширин, кор╕ння якого сяга╓ самого Чинг╕схана.
Але, мабуть, вдал╕шою назвою ╓ все ж таки Б╕ла скеля, або Ак-Кая, бо, складена з вапняк╕в та мергел╕в, вона здалеку зда╓ться казковим замком, побудованим з б╕лосн╕жних камен╕в.
╤деальн╕ арх╕тектурн╕ форми по╓днання цих г╕рських пор╕д справляють незабутн╓ враження. У руках свого зодчого, Природи, Ак-Кая перетворилася на неймов╕рний мистецький шедевр. Б╕ла скеля прекрасна у будь-який пер╕од доби: на св╕танку, ввечер╕ ╕, нав╕ть, вноч╕... Вона г╕пнотизу╓ сво╖м б╕лим кольором.
Вершина Б╕ло╖ скел╕, яка височ╕╓ над долиною, може здатися неприступною. Але це лише ще одна та╓мниця Ак-Ка╖ з десятка ╕нших... П╕днятися на не╖ можна к╕лькома стежинками самотужки ╕ без надм╕рних зусиль, але це не означа╓, що можна бути неуважним. Гори, а тим б╕льше кримськ╕ скел╕, не терплять зухвальства!

Розташована Б╕ла скеля неподал╕к в╕д Б╕лог╕рська по дороз╕ ╕з С╕мферополя до Феодос╕╖.
Д╕статися до не╖ можна к╕лькома способами:
- власною авт╕вкою в╕д С╕мферополя до Б╕лог╕рська (приблизно 44 км), а зв╕дти - в напрямку до с. Вишневе. Не до╖жджаючи до селища, з правого боку можна побачити Ак-Каю;
- маршрутним такс╕ з автостанц╕╖ б╕ля зал╕зничного вокзалу, або ж з╕ Сх╕дно╖ автостанц╕╖ м. С╕мферополя до Б╕лог╕рська (на сьогодн╕ квиток кошту╓ 10 грн. 57 коп.), а зв╕дти - власним ходом до Ак-Ка╖ (близько 5 км);
- трет╕й ╕, мабуть, один ╕з найекстремальн╕ших вар╕ант╕в – автостопом ╕з С╕мферополя до Вишневого або Б╕лог╕рська, а зв╕дти - п╕шки. Але цей вар╕ант можна використовувати за умови, що у вас ╓ досв╕д такого подорожування.
Обирайте маршрут, зручний для вас, а величний вигляд, незвичайний кол╕р, неповторн╕ обриси ╕ незабутн╕й кра╓вид Ак-Ка╖ не залишать байдужим н╕кого!

Катерина КРИВОРУЧЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6846

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков