Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 30.01.2009
ВЕСЕЛЕ ╤ БАРВИСТЕ СВЯТО

Весела компан╕я юнак╕в ╕ юнок у новенькому ╕ святковому укра╖нському вбранн╕ вид╕лялась серед ус╕х ╕нших учн╕в шк╕л, як╕ з╕брались в Укра╖нському культурно-╕нформац╕йному центр╕ у Севастопол╕ для участ╕ в конкурс╕ ╕нсцен╕вок пам’ят╕ письменника ╤вана Нечуя-Левицького. Заб╕гаючи наперед, пов╕домлю, що учн╕ загальноосв╕тньо╖ школи № 22 ╕ стали переможцями, викликавши найб╕льше захоплення жур╕ ╕ глядач╕в.
А перед початком я посп╕лкувався ╕з художн╕м кер╕вником народного ансамблю «Забава» Тетяною ╤ван╕вною Щербаковою, яка разом ╕з учителем укра╖нсько╖ мови та л╕тератури Любов’ю Володимир╕вною Шевченко готувала виступ.
К╕льк╕сть народних костюм╕в, представлених учнями в УК╤Ц була такою великою, що театральне свято можна було б назвати ╕ барвистим, тому перше питання ╕ стосувалось вишиванок. Тетяна ╤ван╕вна впевнена, що будь-яка творч╕сть сприйма╓ться краще у в╕дпов╕дному одяз╕, тому з допомогою батьк╕в у школ╕ пошито вже 38 укра╖нських костюм╕в. Виступи народного хору вчител╕в, як╕ сп╕вають разом з учнями, виконання на шк╕льних та м╕ських заходах цикл╕в п╕сень: «Сп╕ваю для тебе, моя Укра╖но!», «Козацька родина» якраз ╕ потребували такого вбрання.
«Д╕ти ╕з задоволенням працювали над ╕нсценуванням», – каже Тетяна Щербакова.
Власне, так╕ слова м╕г сказати кожен ╕з педагог╕в шк╕л, як╕ взяли участь у конкурс╕. Та й не могло бути ╕накше, адже б╕льш╕сть ╕з них ╕нсцен╕зували опов╕д╕ з народного життя про бабу Параску ╕ бабу Палажку, уривки з п’╓си «На Кожум’яках» та пов╕ст╕ «Кайдашева с╕м’я» ╤вана Нечуя-Левицького, про яку наш нац╕ональний велет ╤ван Франко в╕дгукувався так: «З огляду на високоартистичне змалювання селянського життя ╕ добру композиц╕ю пов╕сть належить до найкращих оздоб укра╖нського письменства». В╕домо, що ╤. Нечуй-Левицький як автор понад п’ятдесяти високохудожн╕х роман╕в, пов╕стей, опов╕дань, п’╓с, казок, нарис╕в, гуморесок, л╕тературно-критичних статей формував сво╖ ст╕йк╕ нац╕ональн╕ погляди на розвиток укра╖нсько╖ нац╕╖ та культури протягом усього свого життя ╕ творчост╕.
Методист з укра╖нсько╖ мови ╕нституту п╕слядипломно╖ осв╕ти Севастопольського м╕ського гуман╕тарного ун╕верситету Валентина Володимир╕вна Лопатюк, яка ╓ орган╕затором культурного заходу, сказала, що учител╕ вже звикли до нетрадиц╕йних форм роботи ╕ тому кожного року юв╕лейн╕ конкурси в╕дбуваються по-р╕зному. Цього разу у зв’язку з юв╕ле╓м ╤вана Нечуя-Левицького виникла ╕дея ╕нсцен╕вок його твор╕в. До якнайкращого вт╕лення на сцен╕ творчост╕ письменника долуча╓ться чимала к╕льк╕сть людей: окр╕м безпосередн╕х учасник╕в вистав - вчител╕ музики, хореографи, театральн╕ прац╕вники.
Результати конкурсу ╕нсцен╕вок, який мав на мет╕ виявити творч╕ зд╕бност╕ учн╕всько╖ молод╕ та популяризац╕ю творчост╕ письменника, п╕дсумувала голова жур╕ – головний режисер Укра╖нського культурно-╕нформац╕йного центру в Севастопол╕ Лариса Арнольд╕вна Еньякова. Серед учасник╕в ╕з 17 шк╕л друге м╕сце пос╕в колектив г╕мназ╕╖ № 7 п╕д кер╕вництвом Ю. В. Салпук, трет╓ – за ЗОШ № 37 – вчитель ╤. М. Паламарчук. В╕дзначен╕ також актори-початк╕вц╕ 9-╖ та 57-╖ школи.
Конкурс ╕нсцен╕вок, присвячений юв╕лею письменника ╤вана Нечуя-Левицького, перетворився на велике барвисте свято севастопольсько╖ молод╕ у вишиванках та народному вбранн╕. Глядач╕ – вчител╕, юнаки ╕ д╕вчата з рад╕стю зн╕мали д╕йство на камери ст╕льникових телефон╕в та фотоапарат╕в, нагороджували аплодисментами особливо вдал╕ моменти в╕дтворення колоритних образ╕в укра╖нц╕в тих час╕в. ╤ учасники цього д╕йства в УК╤Ц прекрасно в╕дчували, що см╕х ╕ сатира ╤. Нечуя-Левицького, який виявив велику майстерн╕сть у змалюванн╕ народних характер╕в, вселяють оптим╕зм ╕ над╕ю на краще життя.
Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6843

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков