Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4252)
З потоку життя (7281)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1562)
Резонанс (1824)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (555)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (112)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДОКУМЕНТИ ОНЛАЙН – ДЛЯ КРИМЧАН
У кримчан з'явилась можлив╕сть дистанц╕йного оформлення документ╕в.


В КРИМУ ВЕРБУЮТЬ ВЧИТЕЛ╤В
У Криму складають списки вчител╕в для роботи на п╕вдн╕ Укра╖ни.


ЗА ЗАКЛИК ПРОТИ В╤ЙНИ – П╤Д СУД?
ООН задокументувала 41 випадок пересл╕дування кримчан за критику д╕й арм╕╖ рф в Укра╖н╕.


БУЛИ ЗМУШЕН╤ ВИ╥ХАТИ З КРИМУ
В╕д 2014 року близько 30 тисяч кримських татар були змушен╕ ви╖хати з тимчасово окупованого Криму.


КЕРЧЕНСЬКА КРИЗА
М╕жнародний арб╕траж в╕дкинув зауваження рф ╕ п╕дтримав позиц╕ю Укра╖ни.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 30.01.2009
В╤ДОМ╤ УКРА╥НЦ╤ КРИМУ

╤нформац╕йний проект п╕д такою назвою було започатковано минулого року у С╕мферопол╕. Мета проекту поляга╓ в ознайомленн╕ населення п╕вострова, де прожива╓ понад 600 тисяч укра╖нц╕в, з видатними укра╖нцями Криму, ╖хньою профес╕йною д╕яльн╕стю, громадянською позиц╕╓ю ╕ особистим внеском у розбудову укра╖нсько╖ державност╕.
Для реал╕зац╕╖ цього проекту, зокрема, на веб-сайт╕ Всеукра╖нського ╕нформац╕йно-культурного центру (www.vikсenter.narod.ru) було створено спец╕альну рубрику «В╕дом╕ укра╖нц╕ Криму», яку започаткувала розпов╕дь про вченого, кандидата ф╕лолог╕чних наук, професора Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету (ТНУ) ╕мен╕ В. Вернадського Олександра Губаря. Як письменник, л╕тературознавець, педагог в╕н багато зробив для розвитку в Криму вищо╖ школи укра╖нознавства, художньо╖ поетично╖ ╕ прозово╖ творчост╕, п╕дготовки педагог╕чних кадр╕в цього ф╕лолог╕чного проф╕лю для загальноосв╕тн╕х навчальних заклад╕в. ╤ сьогодн╕ студенти ун╕верситету, де в╕н працював протягом сорока рок╕в, навчаються за його монограф╕ями, л╕тературними, мовознавчими досл╕дженнями ╕ книгами з особисто╖ б╕бл╕отеки вченого, що нал╕чу╓ близько трьох тисяч наукових, художн╕х, кра╓знавчих та ╕нших видань. Вони збер╕гаються в аудитор╕╖ його ╕мен╕, обладнан╕й минулого року на факультет╕ укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та укра╖нознавства ТНУ ╕мен╕ В. Вернадського.
Сьогодн╕ в н╕й лекц╕йн╕ ╕ практичн╕ заняття про мовно-стил╕стичне багатство укра╖нсько╖ мови, ╖╖ практичне застосування в р╕зних сферах житт╓д╕яльност╕ для майбутн╕х укра╖н╕ст╕в проводить кандидат ф╕лолог╕чних наук Мар╕я ╤щук. Викладацьку ╕ педагог╕чну роботу з укра╖нознавства у ВНЗ вона по╓дну╓ з д╕яльн╕стю кримських в╕дд╕лень Орган╕зац╕╖ укра╖нських нац╕онал╕ст╕в та Конгресу укра╖нсько╖ ╕нтел╕генц╕╖, як╕ очолю╓ протягом к╕лькох останн╕х рок╕в.
Активну ╕ принципову громадянську позиц╕ю в державотворч╕й робот╕ Укра╖ни, зокрема, зб╕льшенн╕ у Криму к╕лькост╕ загальноосв╕тн╕х заклад╕в з державною мовою навчання, займа╓ директор ЗОШ № 33 м. С╕мферополя Людмила Горб. Створення у кримських школах укра╖нських клас╕в ╕н╕ц╕ювала ╕ педагог Лариса Барзут, яка з 1991 до 2003 року працювала директором С╕мферопольсько╖ ЗОШ № 21. А вихователька Св╕тлана Терлецька започаткувала в 1997 роц╕ у С╕мферопольському дитсадку № 103 першу в Криму укра╖номовну дитячу групу.
Значну ф╕нансову п╕дтримку д╕яльност╕ укра╖нських громадських орган╕зац╕й, передплати газет ╕ журнал╕в для б╕бл╕отеки С╕мферопольсько╖ див╕з╕╖ Нац╕онально╖ гвард╕╖ Укра╖ни нада╓ п╕дпри╓мець, заступник голови Кримського республ╕канського в╕дд╕лення Товариства зв’язк╕в з укра╖нцями за кордоном «Укра╖на-св╕т» Василь Стефанюк.
Всього ж протягом року користувач╕ електронних нос╕╖в ╕нформац╕╖ мали можлив╕сть ознайомитися на сайт╕ ДО «В╤КЦ» з такими ╕менами, як Василь Чирва – доктор х╕м╕чних наук, професор, декан х╕м╕чного факультету ТНУ ╕мен╕ В. Вернадського, заслужений д╕яч науки ╕ техн╕ки Укра╖ни, який ма╓ б╕льше 20 винаход╕в, близько 400 опубл╕кованих наукових роб╕т, у тому числ╕ дв╕ монограф╕╖ ╕ п╕дручник з орган╕чно╖ х╕м╕╖; Н╕на Плужникова, яка була головою Пост╕йно╖ ком╕с╕╖ з питань депутатсько╖ етики та орган╕зац╕╖ роботи ╕з ЗМ╤ Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим попереднього скликання; заслужена артистка Укра╖ни, сол╕стка Кримсько╖ ф╕лармон╕╖ Наталя Безкоровайна; художник-монументал╕ст Леон╕д Терлецький; л╕кар, художник Дмитро Дудко; полковник запасу Микола Клименко; г╕рничий ╕нженер ╤гор Гафич; викладач С╕мферопольського музичного училища ╕мен╕ П. Чайковського Ольга Богуцька; орган╕затор ╕ засновник укра╖нського культурно-етнограф╕чного центру «Яв╕р» Любов Грицишин; поетеса, член Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни ╢ва Пономаренко; пол╕тв’язень, учасник ОУН-УПА Петро Самофал-Самохвалов; майстер спорту Святослав Каша╓в; голова Кримського в╕дд╕лення Всеукра╖нського об’╓днання ветеран╕в Галина Афон╕на; ╓пископ С╕мферопольський ╕ Кримський Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату владика Климент та ╕нш╕.
Робота над проектом «В╕дом╕ укра╖нц╕ Криму» триватиме й дал╕. У майбутньому вс╕ нарисово-б╕ограф╕чн╕ матер╕али про в╕домих укра╖нц╕в Криму заплановано видати окремою книгою з однойменною назвою.

Прес-служба «Всеукра╖нського ╕нформац╕йно-культурного центру».
м. С╕мферополь.

* * *

Редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕» ╕ Кримська ф╕л╕я Наукового Товариства ╕м. Шевченка закликають надсилати на адресу газети та В╤КЦу матер╕али про наших в╕домих земляк╕в - укра╖нц╕в Криму (найближчим часом ми повторимо розроблену для цього анкету). Давайте разом напишемо книгу про людей, якими гордиться ╕ Крим, ╕ вся Укра╖на!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6837

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков