Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4252)
З потоку життя (7281)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1562)
Резонанс (1824)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (555)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (112)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЦЕ Т╤ЛЬКИ ПОЧАТОК...
В окупованому Криму розклеюють лист╕вки «Газов╕ вишки – це т╕льки початок».


ВАЛЕНТИН БУТ: СПРОТИВ НА ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОР╤ЯХ
Тема спротиву мешканц╕в Криму загарбникам ╕ дос╕ продовжу╓ ц╕кавити широкий загал.


У КРИМСЬКИХ МЕЧЕТЯХ ДОЗВОЛЯЮТЬ ЛИШЕ ПРОПОВ╤Д╤, ПОГОДЖЕН╤ З ОКУПАНТАМИ
У мечетях тимчасово окупованого Криму дозволен╕ лише погоджен╕ пропов╕д╕.


РФ КРАДЕ АГРОПРОДУКЦ╤Ю НА ЗАХОПЛЕНИХ ТЕРИТОР╤ЯХ
На захоплених територ╕ях п╕вдня Укра╖ни рф запровадила пол╕тику викрадення аграрно╖ продукц╕╖.


МИРНИЙ ДОГОВ╤Р МОЖЛИВИЙ П╤СЛЯ ПОРАЗКИ РОС╤╥
Мирний догов╕р можливий лише у випадку, коли територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни буде в╕дновлено, ╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 30.01.2009
Г╤ЛКА БЕЗ СТОВБУРА, АБО ЧИ ╢ В УКРА╥Н╤ УКРА╥НСЬКА ВЛАДА?

КРИМСЬКИЙ МАЙДАН

Уяв╕мо соб╕, що анкету з таким питанням роздали т╕й частин╕ населення нашо╖ держави, яку прийнято називати виборцями. ╤з певн╕стю можна сказати – ствердну в╕дпов╕дь на це питання дадуть лише три категор╕╖:
- лукав╕, як╕ насправд╕ не вважають себе громадянами Укра╖нсько╖ держави й галасують, що в╕дбува╓ться якась м╕ф╕чна «укра╖н╕зац╕я» з м╕ф╕чною «угрозой рускому язику»;
- обурене люмпен╕зоване «населення», що на╖вно дотриму╓ться думки, н╕бито в 1991 роц╕ владу взяли «укра╖нськ╕ нац╕онал╕сти», як╕ «в╕д╕рвали» Укра╖ну в╕д Рос╕╖, через що вс╕ стали жити г╕рше;
- на╖вна молодь, яку навчили в школ╕, що буц╕мто в Укра╖н╕ влада сама собою ╕ ╓ укра╖нською.
Б╕льш╕сть же «мовчазного» укра╖нського населення х╕ба що криво чи саркастично посм╕ха╓ться в╕д на╖вност╕ питання – ╕ небезп╕дставно.
Нас уже привчили до думки, що влада ма╓ чотири складники - власне елементи влади (законодавчо╖, виконавчо╖ ╕ судово╖), а також преса, чи, точн╕ше, засоби масово╖ ╕нформац╕╖ (ЗМ╤).
Почн╕мо з влади виконавчо╖, бо лише ╖╖ наш╕ люди звикли вважати владою. Досить пильн╕ше придивитися до Адм╕н╕страц╕╖ Президента, яка викону╓ функц╕╖ колишнього ЦК КПРС (тобто вс╕м керу╓, але н╕як не в╕дпов╕да╓ за результати свого «керування»), чи до уряду Укра╖ни, щоб зрозум╕ти, що укра╖нц╕в там нема╓ ╕ не було з часу ╖хнього створення. Якщо ж згадати долю В╕ктора Ющенка, то вс╕ бачили, що ╓диного усп╕шного прем’╓ра Укра╖ни вигнали лише за те, що в╕н - укра╖нець, адже до прем’╓рського кр╕сла укра╖нц╕в у Ки╓в╕ не допускають з 1919 року.
Щодо влади законодавчо╖, то тут доля укра╖нц╕в ц╕лковито нагаду╓ долю стародавн╕х ╓гиптян за час╕в фактичного панування в ╢гипт╕ б╕бл╕йного Йосифа, що правив там в╕д ╕мен╕ ╓гипетського фараона (див.
╤ Книгу Мойсея, розд╕ли 41-47). Як ╕ в ╓гиптян, голодом (правда, не природним, а трьома злочинно орган╕зованими голодоморами) в укра╖нц╕в в╕д╕брали все - життя в╕д 7 до 12 м╕льйон╕в одноплем╕нник╕в, надбання багатьох покол╕нь, майно й землю.
Зрозум╕ло, що тепер, коли м╕сце народного депутата у Верховн╕й Рад╕ кошту╓ не менше н╕ж м╕льйон американських долар╕в, укра╖нець х╕ба що десь чудом, на ентуз╕азм╕ виборц╕в окремих виборчих округ╕в з╕ св╕домим населенням, може потрапити до парламенту. Зрештою, доля того ж таки В. Ющенка найл╕пше ╕люстру╓ сказане. Чому об’╓днання «за╓дун╕в» ╕з самого початку називали провладним, а блок В. Ющенка - н╕? Адже В╕ктор Андр╕йович ╕ прем’╓ром був, ╕ начебто «сином» Президента себе називав, а вс╕ сили влади було кинуто проти нього. Мало того, хоча його блок ╕ набрав переконливу б╕льш╕сть голос╕в, у парламент╕ в╕н ма╓ менш╕сть, бо куплен╕ за шален╕ грош╕ в мажоритарних округах депутатськ╕ мандати неукра╖нц╕в неукра╖нська влада перекупила в них за ще б╕льш╕ грош╕ та прив╕ле╖.
Стало вже загальновживаним паролем називати владу в Укра╖н╕ ол╕гарх╕чною. Але ж кожному, у кого ╓ хоч крапля ол╕╖ в голов╕, в╕домо, що етн╕чних укра╖нц╕в серед «ол╕гарх╕в» нема, та й саме це грецьке слово фактично використовують як синон╕м для зазначення представник╕в ц╕лком певно╖ нац╕ональност╕ як в Укра╖н╕, так ╕ в Москов╕╖. Укра╖нцям на сво╖й земл╕ не дають заробляти хоч як╕сь пристойн╕ грош╕, оск╕льки в них, як було вже сказано, давно в╕д╕брали ╕ майно, ╕ владу. Тому проурядова б╕льш╕сть Верховно╖ Ради за сво╓ю ╕деолог╕╓ю та складом швидше нагаду╓ ╕зра╖льський Кнесет чи рос╕йську Думу, н╕ж укра╖нський Парламент.
Згадан╕ вище три категор╕╖ виборц╕в скажуть, що, мовляв, головне у представника влади – квал╕ф╕кац╕я, а не нац╕ональн╕сть. Ми пов╕римо в цю, начебто очевидну, ╕стину, якщо, скаж╕мо, в ╤зра╖л╕ 50% член╕в парламенту ╕ 80% - каб╕нету м╕н╕стр╕в будуть палестинськими арабами чи укра╖нцями, у Франц╕╖ - н╕мцями, а в Москов╕╖ - чеченцями.
Влада мусить бути нац╕ональною, бо ╕накше народ приречений на загибель. Адже нав╕ть найвправн╕ший ведм╕дь не може бути вожа╓м оленячо╖ згра╖, а найкращий олень не придатний водити зграю г╕╓н...
Про так звану «четверту» владу - ЗМ╤ нема чого ╕ згадувати. ╥╖ вплив на сучасне життя ╓ фантастичним. Ми живемо зараз несправжн╕м життям, у якому ╕сну╓ лише те, про що пишуть у прес╕, говорять по рад╕о ╕, найголовн╕ше, показують по телев╕зору. Але що найстрашн╕ше - того, про що не пишуть газети, не говорить рад╕о й не показу╓ телебачення, для людей тепер не ╕сну╓. Недарма вже довгий час для означення того, що виробляють ЗМ╤ з╕ св╕дом╕стю народу, найчаст╕ше вживають африканський чаклунський терм╕н - «зомбування». Недарма також чи не найб╕льше перейнята реформою тепер╕шньо╖ влади Юл╕я Тимошенко справедливо заявила, що першим кроком до реформування Укра╖ни мусить бути радикальне реформування ЗМ╤.
Ц╕лковито неукра╖нськ╕ ЗМ╤ знищили у св╕домост╕ народу поняття «укра╖нець», позбавили кожного представника 50-м╕льйонного народу змоги знати, чи ╓ в нього однодумц╕ ╕ чи ╕сну╓ укра╖нське життя взагал╕.
Укра╖нц╕ на екран╕ з’являються або ж як об’╓кти висм╕ювання, або безперервно нар╕каючими «на тепер╕шню складну економ╕чну ситуац╕ю», або ж як злочинц╕. Наск╕льки пильно стежить неукра╖нська влада, щоб не допустити укра╖нц╕в до ЗМ╤, св╕дчить те, що в начебто сво╖й держав╕ не ма╓мо жодно╖ (!) власно╖ авторитетно╖ газети, не кажучи вже про телев╕з╕йний канал. ╤ не лише
через брак грошей (дивись вище), а й насамперед тому, що виконавча влада ма╓ сотн╕ способ╕в, щоб не допустити виникнення впливового укра╖нського ЗМ╤ - в╕д податково╖ адм╕н╕страц╕╖ та м╕н╕стерства ╕нформац╕╖ до вбивства журнал╕ст╕в ╕ ганебних судилищ над ними та опозиц╕йними ЗМ╤.
Де мав би шукати укра╖нець правду, щоденно зустр╕чаючись ╕з неукра╖нською владою?
Зрозум╕ло, що в судах, адже нав╕ть саме слово «юстиц╕я» у переклад╕ з латини означа╓ «справедлив╕сть»! Чи ╓ хоча б судова влада укра╖нською? Якби ми мали ╕нформац╕ю щодо к╕лькост╕ укра╖нц╕в серед юрист╕в (судд╕в, прокурор╕в, адвокат╕в), то бачили б, що тут ситуац╕я мало в╕др╕зня╓ться в╕д царин виконавчо╖ ╕ законодавчо╖ влад та в╕д ЗМ╤.
╢ ще один аспект ц╕╓╖ проблеми. Коли ми дивимося на обличчя студент╕в, що виходять ╕з тепер╕шн╕х незл╕ченних «нац╕ональних» (яко╖ нац╕╖?) вищих навчальних заклад╕в, то можемо ╕з сумом зауважити, що укра╖нц╕в пом╕ж них ста╓ дедал╕ менше...
«То що робити?», - спита╓ читач. Т╕, хто хоче, щоб 50-м╕льйонна нац╕я в центр╕ ╢вропи не щезла з╕ сво╓╖ земл╕, залишивши х╕ба що археолог╕чн╕ сл╕ди могил сотень покол╕нь наших прад╕д╕в, мусять:
1. Обирати до законодавчо╖ влади справжн╕х укра╖нц╕в.
2. Судитися з виконавчою владою всюди, де порушуються права укра╖нц╕в.
3. Спрямувати вс╕ зусилля й кошти на створення авторитетних всеукра╖нських телев╕з╕йних канал╕в, рад╕останц╕й та газет. Дозволимо соб╕ висловити думку, що це нав╕ть важлив╕ше, н╕ж збудувати в Укра╖н╕ аж два прижитт╓в╕ пам’ятники Пап╕ Римському...
Богдан Ф╤К.
м. Харк╕в.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6832

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков