Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4252)
З потоку життя (7281)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1562)
Резонанс (1824)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (555)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (112)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРО╥ЦЯ ПРЕСВЯТАЯ
Наш╕ традиц╕╖


ЛАКМУСОВИЙ ╤НДИКАТОР МОРАЛ╤ ТА УЧЕНОСТ╤
Цей художн╕й тв╕р, без сумн╕ву, ╓ лакмусовим ╕ндикатором для сучасник╕в…


Святослав Шевчук: НАША ЦЕРКВА ВЖЕ ГОТУ╢ТЬСЯ ДО ДОВГОГО ПЕР╤ОДУ Л╤КУВАННЯ РАН
Чи зм╕нила щось в╕йна у сп╕лкуванн╕ м╕ж церквою ╕ державою?


СМАКУЙТЕ!
Картинки з життя.


З╤ГР╤╢...
Народна медицина.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 30.01.2009
НАРОДЖЕННЯ УКРА╥НСЬКОГО МИСТЕЦЬКОГО КОЛЕКТИВУ

В╕дзначення державних свят в Укра╖нському музично-драматичному театр╕ вже стало гарною традиц╕╓ю. Доброю ознакою ╓ й те, що на так╕ з╕брання приходять не лише моб╕л╕зована арм╕я м╕сцевого чиновництва, але й перес╕чн╕ мешканц╕ кримсько╖ столиц╕. В╕драдним ╓ й присутн╕сть на таких заходах молод╕. Ран╕ше ми бачили переважно екзальтовано-╕стеричних молодик╕в на вс╕ляких антиукра╖нських акц╕ях, як╕ проводили деструктивн╕ антидержавницьк╕ парт╕╖ та галаслив╕ громадськ╕ орган╕зац╕╖, керован╕ зовн╕шн╕ми реваншистсько-╕мперськими силами.
Спок╕йна атмосфера, в як╕й в╕дбувалося в╕дзначення 90-╖ р╕чниц╕ Соборност╕ Укра╖ни, ╓ св╕дченням толерантност╕ кримського соц╕уму та доказом того, що антиукра╖нськ╕ пристраст╕ в громад╕ збурюють коноводи деяких марг╕нальних пол╕тичних парт╕й. У сво╖х програмних лаштунках, кр╕м заяложених гасел про союз братн╕х народ╕в, боротьбу з НАТО, невизнання ОУН-УПА та надання державного статусу рос╕йськ╕й мов╕, вони не мають б╕льш н╕чого. ╤деолог╕чно гол╕, немов церковн╕ миш╕, пров╕дники цих структур сьогодн╕ не в змоз╕ запропонувати мешканцям Криму н╕чого конструктивного.
В╕драдно, що на тл╕ в╕дверто антиукра╖нських д╕й багатьох кримських чиновник╕в, розчарувань сусп╕льства у д╕ях центрально╖ влади, економ╕чних негаразд╕в ╕ прорахунк╕в ╕де╖ державотворення та позитиву ╓ дом╕нуючими нав╕ть у Криму.
Зазначену тезу на вечор╕, присвяченому Соборност╕ Укра╖ни, продемонстрували як кримська влада, так ╕ мистецький колектив Кримського ун╕верситету культури, мистецтв ╕ туризму п╕д кер╕вництвом ректора, заслуженого прац╕вника культури Укра╖ни ╤рини Федор╕вни Андроново╖. П╕дготовлена ун╕верситетом концертна програма урочистого вечора, присвяченого Дню Соборност╕ Укра╖ни, переконливо довела, що у Криму народився новий високопрофес╕йний мистецький колектив.
Мабуть, вперше за вс╕ роки незалежност╕ Укра╖ни, концертна програма державного свята була п╕дготовлена ╕ виконана одним молод╕жним колективом. Впевнений, що про високий мистецький р╕вень творчого вечора студентського колективу Кримського ун╕верситету культури неодм╕нно напишуть фах╕вц╕.
Посп╕лкувавшись п╕сля концерту з багатьма глядачами, мушу зазначити, що нав╕ть найвимоглив╕ш╕ з них, не виходили з зали розчарованими. З такою ╓дн╕стю думок та оц╕нок зустр╕ча╓мося нечасто. Добре, що орган╕затори концерту та кер╕вник творчо╖ програми у день одного з найвизначн╕ших державних свят подарували кримському глядачев╕ д╕йсно справжн╕й укра╖нський концерт. ╤рина Андронова та викладач╕ ун╕верситету, створюючи святкову концертну програму, не п╕шли заяложеним, традиц╕йним для под╕бних заход╕в в╕негретно-космопол╕тичним шляхом багатьох сво╖х попередник╕в.
Мистецький колектив п╕д кер╕вництвом заслуженого д╕яча культури Укра╖ни ╤рини Андроново╖ п╕дготував справжню нац╕ональну укра╖нську святкову програму. Як високий профес╕онал╕зм ус╕х виконавц╕в, так ╕ репертуар програми в╕дпов╕дав визначному нац╕ональному святу – Дню Соборност╕ Укра╖ни.
Концерт, п╕дготовлений викладачами та студентською молоддю, засв╕дчив, що в ст╕нах Кримського ун╕верситету культури, мистецтв ╕ туризму проводиться коп╕тка робота як з п╕дготовки талант╕в, так ╕ з нац╕онально-патр╕отичного виховання. На наш погляд, багатьом виконавцям святково╖ програми в╕дкрива╓ться щаслива дорога до високого мистецтва. Вже засяяли яскравими талантами так╕ виконавц╕ як Фед╕р Марченко, Дмитро Басула╓в, Олекс╕й Чирков, Л╕ля Ф╕л╕монова, Д╕ляра Махмудова та дитяча студ╕я «В╕зав╕».
Будемо спод╕ватися, що цей новий молод╕жний, талановитий укра╖нський мистецький колектив ╕ дал╕ буде пл╕дно та усп╕шно працювати в обраному нац╕онально-патр╕отичному русл╕. Саме ця особлив╕сть ╕ визначатиме у подальшому його ун╕кальн╕сть та самобутн╕сть. Щасливо╖ вам дороги на славу Укра╖ни!
Петро ВОЛЬВАЧ,
голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ наукового товариства ╕м. Т. Шевченка, академ╕к УЕАН, д╕йсний член НТШ.

На фото Юл╕╖ Качули - ректор Кримського ун╕верситету культури, мистецтв ╕ туризму ╤рина Федор╕вна Андронова (у центр╕) з╕ сво╖ми вихованцями.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6829

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков