Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4252)
З потоку життя (7281)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1562)
Резонанс (1824)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (555)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (112)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
G7 ОБ╤ЦЯ╢ БЕЗСТРОКОВУ П╤ДТРИМКУ УКРА╥НИ
G7 об╕ця╓ безстрокову п╕дтримку Укра╖ни та посилення санкц╕й проти рос╕╖.


ПОТР╤БНО, ЩОБ РОС╤Я ПРИПИНИЛА ВБИВАТИ ЛЮДЕЙ, ПОТР╤БНО ПРИТЯГТИ ╥╥ ДО В╤ДПОВ╤ДАЛЬНОСТ╤ ЗА ТЕРОРИЗМ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ Ради Безпеки ООН 29 червня 2022 року.


Серг╕й Пономаренко, Герой Укра╖ни: ЦЯ В╤ЙНА НАГАДУ╢ ПАРТ╤Ю В ШАХИ М╤Ж РОЗУМНОЮ ЛЮДИНОЮ ╤ КЛ╤Н╤ЧНИМ ╤Д╤ОТОМ
«Друга арм╕я св╕ту?! Та вас прост╕ менеджери б’ють, як мух на п╕дв╕конн╕!»


ПРО ЩО МИ ЗГАДУ╢МО В МИТЬ, КОЛИ УКРА╥Н╤ СКАЗАЛИ «YES» ЩОДО СТАТУСУ КАНДИДАТА НА ВСТУП ДО ╢С
Уже оф╕ц╕йно! Глави держав та уряд╕в ╢вропейського Союзу ухвалили р╕шення щодо надання Укра╖н╕...


УКРА╥НА ОТРИМАЛА СТАТУС КАНДИДАТА НА ВСТУП ДО ╢ВРОСОЮЗУ
Глави держав та уряд╕в ╢вропейського Союзу ухвалили р╕шення щодо надання Укра╖н╕ статусу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 30.01.2009
«ЦЕ ЕЛЕМЕНТИ ОДН╤╢╥ ПОЛ╤ТИКИ - ЗДОБУТИ ВПЛИВ ╤ ДОМ╤НУВАТИ...»

П╤СЛЯГАЗЗЯ

Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко наголошу╓, що газовий конфл╕кт Укра╖ни з Рос╕╓ю на початку цього року аж н╕як не можна розц╕нювати виключно як економ╕чний або комерц╕йний. Про це в╕н сказав на прес-конференц╕╖ у Вроцлав╕ п╕сля завершення тристоронньо╖ зустр╕ч╕ у формат╕ Президент Укра╖ни - Президент Республ╕ки Польща - Прем’╓р-м╕н╕стр Чесько╖ Республ╕ки.
«Буде великою помилкою громадськост╕, якщо вона цей конфл╕кт оц╕нюватиме як комерц╕йний конфл╕кт, економ╕чний», - наголосив в╕н.
На переконання Президента Укра╖ни, таким чином в основ╕ под╕й початку року стояли власне геопол╕тичн╕ ╕нтереси Рос╕╖. «Як Президент Укра╖ни, хот╕в би сказати для зах╕дного сп╕втовариства так╕ важлив╕ слова: шановн╕ громадяни ╢вропи, в Укра╖н╕ не народився ╕ н╕коли не народиться пол╕тик, який перекри╓ транзит рос╕йського газу до кра╖н ╢вропи. Якщо вам хтось говорить, що це зробила Укра╖на - це ╓ велика брехня», - вкотре наголосив В. Ющенко.
Глава держави особливо п╕дкреслив, що на сьогодн╕ нема╓ жодних проблем ан╕ щодо розрахунк╕в Укра╖ни з Рос╕╓ю по газу, ан╕ в питаннях так званого несанкц╕онованого в╕дбору газу Укра╖ною. «╢ р╕ч, очевидно, одна: це про╓вропейська укра╖нська позиц╕я», - наголосив Президент.
Говорячи про зусилля, спрямован╕ на врегулювання цього конфл╕кту, В╕ктор Ющенко висловив особливу подяку Прем’╓р-м╕н╕стру Чех╕╖ М╕реку Тополанеку за «колосальний труд, велик╕ зусилля, як╕ зробила Чеська Республ╕ка, щоб цей конфл╕кт був подоланий». Нараз╕, нагадав Президент, Укра╖на та Рос╕я п╕дписали в╕дпов╕дн╕ базов╕ угоди. «Угоди досить непрост╕, головним чином вони не ╓ партнерськими, але Укра╖на буде ╖х виконувати», - сказав в╕н, додавши: найважлив╕ше, чого нема╓ у нових укра╖нсько-рос╕йських домовленостях - це виходу на д╕йсно ринков╕ засади ╕з поставок та транзиту газу.
З цього приводу В╕ктор Ющенко нагадав, що Укра╖на зобов’язалася купувати газ за базовою ц╕ною 450 дол. США за 1000 куб. м, у той час як у першому квартал╕ 2009 року в жодн╕й кра╖н╕ ╢вропи тако╖ ц╕ни нема╓. Разом ╕з цим Укра╖на погодилася виконувати функц╕╖ транзиту за 1,7 дол. США за 1000 куб╕в на 100 км, що у к╕лька раз╕в менше, н╕ж ц╕ни в ╢вроп╕. «Тому це не ╓ ринковий характер в╕дносин», - сказав Президент, додавши, що в такому раз╕ транзитна функц╕я НАК «Нафтогаз Укра╖ни» фактично «╓ збитковою».
На переконання Глави держави, ╓вропейська громадськ╕сть з кожним днем отримуватиме дедал╕ повн╕шу ╕нформац╕ю про ситуац╕ю, що склалася ╕з газопостачання ╓вропейського континенту на початку цього року.
Говорячи про важлив╕сть об’╓днання енергетичних систем ╢вропи та Укра╖ни у контекст╕ сп╕льних виклик╕в, Президент наголосив на значенн╕ проведення 23 березня цього року ╕нвестиц╕йно╖ конференц╕╖ щодо модерн╕зац╕╖ ГТС Укра╖ни. «Я переконаний, ми найближчим часом станемо св╕дками важливих активних перемовин ╕з даного питання», - заявив в╕н.
У свою чергу, на прес-конференц╕╖ Президент Польщ╕ Л. Качинський назвав сьогодн╕шню зустр╕ч «надзвичайно важливою ╕ необх╕дною п╕сля газово╖ кризи, яка, на його переконання, ще не завершилася».
За словами польського Президента, ще потр╕бно дуже багато д╕й як з боку ╢С, так ╕ з боку Укра╖ни, а також ще сл╕д з’ясувати багато нюанс╕в щодо ситуац╕╖: «Тому що у громадськ╕й думц╕ ╢вропейського Союзу, в тому числ╕, в Польщ╕ та Чех╕╖, як╕ належать до ╢С, побуту╓ теза, що саме Укра╖на значною м╕рою в╕дпов╕да╓ за те, що в╕дбулося у перш╕й половин╕ с╕чня», - сказав Л. Качинський.
В╕н пов╕домив, що п╕д час обм╕ну думок на ц╕й зустр╕ч╕ сторони також згадали не лише газову кризу, а й нещодавн╕й рос╕йсько-грузинський конфл╕кт. На щастя, зазначив в╕н, газова криза не носила м╕л╕тарного характеру, але, тим не менше, була не менш загрозливою. «Це елементи одн╕╓╖ пол╕тики - здобути вплив ╕ дом╕нувати».
На думку Л. Качинського, така пол╕тика не стала ц╕лком усп╕шною, насамперед, завдяки зусиллям Прем’╓р-м╕н╕стра Чех╕╖ М. Тополанека.
Л. Качинський висловив думку, що у даному раз╕ йдеться про питання забезпечення нац╕онального суверен╕тету та порядного ставлення до кра╖н, «╕ ц╕ ╕нтереси були порушен╕». На його переконання, в подальшому необх╕дно робити спроби щодо надолуження упущеного. «Це потр╕бно робити дуже посл╕довно, але пов╕льно, не швидкими кроками», - сказав польський президент.
В╕н також нагадав, що газова криза виникла саме тод╕, коли Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко п╕дтвердив прозах╕дний курс Укра╖ни.
Щодо газово╖ пол╕тики, запропоновано╖ Укра╖н╕ Москвою, сказав Президент Польщ╕, нема╓ жодного сумн╕ву, що Укра╖на повинна перейти на св╕тов╕ ц╕ни за газ у певний момент часу, але нараз╕ саме тако╖ ц╕ни у домовленостях нема╓.
http://www.president.gov.ua/

ОЛЕГ ТЯГНИБОК: «МОСКОВСЬКЕ ХАНСТВО ОБКЛАЛО УКРА╥НУ 10-Р╤ЧНОЮ ДАНИНОЮ!»

Л╕дер Всеукра╖нського об’╓днання «Свобода» Олег Тягнибок в ╕нтерв’ю на телеканал╕ «1+1» у п╕дсумковому випуску «ТСН» 25 с╕чня 2009 року, коментуючи п╕дсумки рос╕йсько-укра╖нсько╖ газово╖ в╕йни, зазначив:
«Всеукра╖нське об’╓днання «Свобода» гостро реагувало на ситуац╕ю в газових в╕дносинах. Ми п╕дготували в╕дпов╕дну заяву, взяли участь у п╕кетуваннях московського посольства та консульств в Укра╖н╕. Але, найголовн╕ше, - ми ма╓мо зробити серйозн╕ висновки з ц╕╓╖ ситуац╕╖.
Рос╕я завжди вела, веде ╕ буде вести в╕йну проти Укра╖ни: ╕нформац╕йну, економ╕чну, енергетичну, дипломатичну, культурну, мовну, ╕м╕джеву. Рос╕я орган╕зувала небачену антиукра╖нську ╕стер╕ю всередин╕ кра╖ни. Рос╕я, на в╕дм╕ну в╕д укра╖нських чиновник╕в, зум╕ла переконати ╢вропу ╕ сво╖х агент╕в, що у газов╕й в╕йн╕ винна саме Укра╖на. Ми програли не лише ╕нформац╕йну в╕йну, але й газову. Бо влада в Укра╖н╕ ╓ антиукра╖нською по сут╕. Вона не може захищати нац╕ональн╕ ╕нтереси Укра╖ни. ╤ з цього потр╕бно робити висновки.
У газов╕й в╕йн╕ ми ма╓мо апелювати до ╢вропи. ╢вропейськ╕ кра╖ни мають купувати газ на сх╕дному, а не на зах╕дному кордон╕ Укра╖ни. Ми ма╓мо повернутися до Будапештського меморандуму 1994 року. Кра╖ни-гаранти США та Великобритан╕я гарантували нам захист не лише п╕д час в╕йськово╖ загрози, але й економ╕чно╖. Тепер або вони мають виконати гарант╕╖, або ми матимемо право в╕дмовитись в╕д меморандуму ╕ в╕дновити ядерний статус Укра╖ни.
Рос╕я посадила Укра╖ну на газову голку. Тепер ми змушен╕ купувати протягом 11 рок╕в величезн╕ об’╓ми газу. Ми отримали найвищ╕ в ╢вроп╕ розц╕нки на газ ╕ найнижч╕ на транзит.
Влада в Укра╖н╕ нашпигована агентами Кремля. Вони не будуть воювати з Москвою, не будуть ╖й протистояти. У них сп╕льний б╕знес ╕ сп╕льн╕ ╕нтереси. Найб╕льший з них - президентськ╕ вибори в Укра╖н╕.
Московське ханство обклало Укра╖ну 10-тир╕чною даниною! Ц╕на питання - ярлик на князювання в Укра╖н╕.
Укра╖на потребу╓ зм╕ни системи влади. Ми ма╓мо провести докор╕нне очищення влади. Провести люстрац╕ю. Зм╕нити систему влади - на президентську. Парламент треба скоротити ╕ обмежити його функц╕╖. Потр╕бно перейти до пропорц╕йно╖ системи вибор╕в з в╕дкритими списками. Потр╕бно запровадити виборн╕сть судд╕в. Треба створити прозору ╕ легку систему в╕дкликання Президента, депутат╕в ╕ судд╕в. Це ╕ стане виходом ╕з ситуац╕╖. Бо енергетичну, економ╕чну, газову чи ╕ншу в╕йну ми можемо виграти, коли матимемо ефективну та нац╕онально св╕дому владу».

Прес-служба ВО «Свобода».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6821

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков