Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 09.01.2009 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 09.01.2009
СВЯТО НА ВУЛИЦ╤ РУДАНСЬКОГО

ДО 175-╥ Р╤ЧНИЦ╤ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ СТЕПАНА РУДАНСЬКОГО

╢диний в Ялт╕ Навчально-виховний комплекс школа-г╕мназ╕я № 15 з укра╖нською мовою навчання, що по вулиц╕ Степана Руданського, 43, нещодавно в╕дсвяткував св╕й 10-р╕чний юв╕лей.
Цей навчальний заклад було в╕дкрито 1998 року на баз╕ дитячого садка № 15, в якому ще з 1995 року почали в╕дкриватись класи з укра╖нською мовою навчання. Нелегко доводилось першому директору школи - Валер╕ю Олекс╕йовичу Литвину: постало питання переобладнання дитячого садка в садок-школу, вир╕шення кадрових питань, обладнання клас╕в. Зусиллями його наступник╕в: Оксани Петр╕вни ╢мельяново╖, Св╕тлани Микола╖вни Регрут зм╕цн╕ла матер╕ально-техн╕чна база навчального закладу. Основний акцент у навчально-виховн╕й робот╕ педколектив робить на п╕знання учнями укра╖нського св╕ту через вивчення спецкурсу «Народознавство», в ход╕ якого учн╕ ознайомлюються з укра╖нським фольклором, народними обрядами, етнопедагог╕кою – кращими духовними надбаннями укра╖нського народу. Традиц╕╓ю в школ╕ стало проведення свят: «Козацьк╕ забави» до Дня Збройних Сил Укра╖ни, святкування Дня Святого Миколая, Р╕здва, Щедрого вечора, Великодня тощо.
Велика робота у школ╕-г╕мназ╕╖ проводиться з вшанування славних ╕мен син╕в та дочок Укра╖ни, як╕ проживали чи проживають на ялтинськ╕й земл╕.
Вперше у 2001 роц╕ на баз╕ школи було проведено науков╕ читання, присвячен╕ Степану Руданському, в яких взяли участь вчител╕ школи ╕ гост╕ – письменники з╕ вс╕╓╖ Укра╖ни. Серед почесних гостей школи ╓: Дмитро Б╕лоус - письменник, лауреат Державно╖ прем╕╖ ╕м. Т. Шевченка та ╕м. Лес╕ Укра╖нки; Валентина Козак – член Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни, лауреат прем╕╖ ╕м. Степана Руданського, автор г╕мну «Р╕дна школа», написаного для навчального закладу; ╢вген Б╕лоусов – дитячий письменник, володар вищо╖ св╕тово╖ нагороди М╕жнародного диплому ╤ВВУ ЮНЕСКО ╕м. Г. Х. Андерсена.
Учител╕ та учн╕ залучаються до науково╖ д╕яльност╕. ╤ нин╕ вони беруть активну участь у робот╕ Мало╖ академ╕╖ наук «Шукач». Щор╕чно молод╕ науковц╕ г╕дно захищають честь р╕дно╖ школи.
Нин╕ директор школи – Олена Олександр╕вна Газизова, достойний продовжувач кращих традиц╕й попередник╕в. На момент в╕дкриття ЯНВК № 15 було 33 учн╕. Тепер вже нарахову╓ться 400, ╕з них – 24 вихованц╕ дитячого садка.
З 2003 року в школ╕ д╕╓ музейна к╕мната Степана Руданського, - почесного громадянина Ялти, першого ╖╖ м╕ського л╕каря, укра╖нського поета-класика. У травн╕ 2007 року ЯНВК № 15 в╕дв╕дала Катерина Ющенко, голова наглядово╖ Ради Фонду «Укра╖на-3000», побувала в музейн╕й к╕мнат╕ Степана Руданського, подарувала комп’ютерний клас. ╤сну╓ т╕сний зв’язок м╕ж школою-г╕мназ╕╓ю № 15 та земляками поета. Тут побував народний фольклорний театр «В╕нок Руданського» з батьк╕вщини поета – села Хомутинц╕, що на В╕нниччин╕, на чол╕ з с╕льським головою Оксаною Петр╕вною Мудрик. Земляки поета в╕дв╕дали його могилу на Старо-Масандр╕вському цвинтар╕. До п╕дн╕жжя пам’ятника поклали кв╕ти, виконали п╕сню на слова Степана Руданського «Пов╕й, в╕тре, на Вкра╖ну». Част╕ гост╕ в ЯНВК школа-г╕мназ╕я № 15 Олекс╕й Боржковський – правнучатий плем╕нник поета та Ольга Юрчишина – кра╓знавець, руданськознавець, землячка поета. Вони зустр╕чаються з учнями та учителями, розпов╕дають про житт╓вий ╕ творчий шлях поета, його родинн╕ зв’язки.
У листопад╕ в╕дбулися святков╕ заходи з нагоди юв╕лею ЯНВК школи-г╕мназ╕╖ № 15. Гостей на свят╕ було багато. Учениця 11-го класу Наталя Регрут провела три екскурс╕╖ у «св╕тлиц╕-музе╖» Степана Руданського. В╕дбувся святковий концерт. Серед нагороджених - вчитель вищо╖ категор╕╖ школи-г╕мназ╕╖ Св╕тлана Микола╖вна Регрут, яка отримала подяку в╕д Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АРК та грамоту за п╕дписом м╕ського голови Ялти. Школа-г╕мназ╕я № 15 виборю╓ право носити ╕м’я Степана Руданського.
Олекс╕й БОРЖКОВСЬКИЙ.

* * *

P. S. З Новим 2009 роком, Р╕здвом Христовим, 175-ю р╕чницею в╕д дня народження Степана Руданського в╕та╓мо! Бажа╓мо сп╕вроб╕тникам редакц╕╖ творчо╖ наснаги, здоров’я, щастя в родинах, благополуччя.

З повагою - земляки Степана Руданського:
Ольга ЮРЧИШИНА,
Микола САРАХАН,
Олекс╕й БОРЖКОВСЬКИЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 09.01.2009 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6757

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков