Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4252)
З потоку життя (7281)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1562)
Резонанс (1824)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (555)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (112)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОМУН╤ЗМ = РАШИЗМ
У Ки╓в╕ просто неба експону╓ться документальна виставка «Комун╕зм = рашизм».


ОКУПАНТИ ВТЕКЛИ З╤ ЗМ╤╥НОГО
В РФ назвали ще одне жалюг╕дне виправдання сво╓му провалу.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ. ДЕНЬ СТО ДВАДЦЯТЬ СЬОМИЙ
╤нформац╕я про сто двадцять сьомий день в╕йни...


ПРОЩАННЯ З ДИТИНСТВОМ: ВИПУСКН╤ АЛЬБОМИ НА РУ╥НАХ ╤ ВАЛЬС-ПРИСВЯТА
"У нас вкрали свято, вкрали дитинство. ╤ ми хот╕ли показати св╕ту, що життя продовжу╓ться,...


ЯК ВИ╥ХАТИ З ОКУПОВАНОГО КРИМУ?
Представництво Президента в АРК п╕дготувало рекомендац╕╖ укра╖нцям, як ви╖хати з окупованого Криму.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 09.01.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 09.01.2009
ЗРОСТА╢ НЕДОВ╤РА ДО ВЛАДИ

Експерти з пол╕тичних питань вважають, що протягом 2008 року недов╕ра громадян до ╕нститут╕в влади в Укра╖н╕ сутт╓во зросла. Про це на прес-конференц╕╖ заявив президент анал╕тичного центру «В╕дкрита пол╕тика» ╤гор Жданов.
«Головним п╕дсумком року ╓ втрата дов╕ри, ╕ не лише до ╕нститут╕в влади, але й до пол╕тично╖ ел╕ти загалом, тому що, фактично, ми бачимо, що 85% наших громадян висловлюються за те, що все йде в неправильному напрямку», - сказав в╕н, п╕дкресливши, що це дан╕ р╕зних соц╕олог╕чних досл╕джень. Жданов, зокрема, зазначив, що р╕вень дов╕ри знижу╓ться до вс╕х пол╕тик╕в, «але безумовним л╕дером тут ╓ Президент В╕ктор Ющенко, рейтинги якого коливаються в район╕ 3-4%».
З╕ свого боку пол╕ттехнолог Олег Медвед╓в звернув увагу на тенденц╕╖ в сусп╕льств╕, викликан╕ чварами пол╕тик╕в ╕ зниженням дов╕ри до них громадян, - зростання громадського запиту на «тверду руку», диктатуру в кер╕вництв╕ кра╖ною.

ЧИ БУДЕ СУД НАД СУДДЯМИ?

Р╕вень корумпованост╕ прац╕вник╕в судових орган╕в досяг критично╖ меж╕ ╕ загрожу╓ нац╕ональн╕й безпец╕ Укра╖ни. Про це заявили у прес-центр╕ Служби безпеки Укра╖ни, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
Зг╕дно з даними спецслужби, за матер╕алами в╕домства у цьому роц╕ порушено 55 крим╕нальних справ стосовно прац╕вник╕в орган╕в правосуддя, що на 28 в╕дсотк╕в б╕льше, н╕ж тор╕к. З них 19 - за одержання хабар╕в.
У числ╕ найрезонансн╕ших справ у прес-центр╕ назвали викриття протиправно╖ д╕яльност╕ 8-ми судд╕в Окружного та Апеляц╕йного адм╕н╕стративних суд╕в Льв╕всько╖ област╕. П╕д час обшук╕в у цих посадовц╕в вилучено 2,9 млн. долар╕в США та 200 тис. гривень.
Ф╕гурантом ╕ншо╖ резонансно╖ справи став голова Кодимського райсуду Одесько╖ област╕, який створив механ╕зм систематичного отримання хабар╕в за винесення судових р╕шень. Загалом задокументовано 27 еп╕зод╕в злочинних д╕й судд╕.
У прес-центр╕ СБУ констатували, що профес╕йна д╕яльн╕сть представник╕в судово╖ г╕лки влади супроводжу╓ться численними порушеннями норм ╕ процедур, вчиненням службових злочин╕в, а також лоб╕юванням ╕нтерес╕в окремих ф╕нансових груп та злочинних орган╕зац╕й. Про це св╕дчать матер╕али крим╕нальних та оперативно-розшукових справ.

ПРОГНОЗУЮТЬ РОЗВАЛ

Експерти прогнозують дострокову в╕дставку Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни Юл╕╖ Тимошенко, а також розпад парламентсько╖ коал╕ц╕╖ вже в перш╕й половин╕ 2009 року. Так╕ результати опитування 32 експерт╕в, проведеного Фондом «Демократичн╕ ╕н╕ц╕ативи» 23-28 грудня.
У тому, що дострокова в╕дставка Тимошенко в╕дбудеться, висловили впевнен╕сть 16 експерт╕в. Ще 7 вважають, що вона утрима╓ться на посад╕ Прем’╓р-м╕н╕стра до к╕нця каденц╕╖ нин╕шнього парламенту, дев’ятьом - важко в╕дпов╕сти.
16 експерт╕в висловили впевнен╕сть у тому, що коал╕ц╕я розпадеться в перш╕й половин╕ 2009 року, 5 вважають, що це станеться в друг╕й половин╕ наступного року. При цьому 18 експерт╕в упевнен╕, що «коал╕ц╕я три» (БЮТ, «Наша Укра╖на - Народна самооборона», Блок Литвина - ред.) ╕сну╓ т╕льки формально, а реально ╖╖ нема╓.

ЯНУКОВИЧ. ЧОМУ?!

19,8% опитаних Центром економ╕чних ╕ пол╕тичних досл╕джень ╕мен╕ Олександра Разумкова готов╕ проголосувати за л╕дера опозиц╕йно╖ Парт╕╖ рег╕он╕в В╕ктора Януковича на виборах глави держави.
Якби президентськ╕ вибори в╕дбувалися в найближчу нед╕лю, Прем’╓р-м╕н╕стра Юл╕ю Тимошенко п╕дтримали б 15,8% респондент╕в.
6,6% укра╖нц╕в готов╕ проголосувати за екс-Голову Верховно╖ Ради Арсен╕я Яценюка. 5,4% - за голову Верховно╖ Ради Володимира Литвина, 5,3% - за кандидатуру голови фракц╕╖ Комун╕стично╖ парт╕╖ у Рад╕ Петра Симоненка. За нин╕шнього Главу держави В╕ктора Ющенка в╕ддали б сво╖ голоси 4,5% виборц╕в.
13,8% респондент╕в важко в╕дпов╕сти на поставлене запитання, 13% - проголосували б проти вс╕х, 11,9% - не взяли б участ╕ в голосуванн╕.
У раз╕ проведення парламентських вибор╕в у найближчу нед╕лю, як ╕ в нин╕шньому склад╕ Верховно╖ Ради, найчисленн╕шою фракц╕╓ю стала б Парт╕я рег╕он╕в, яку готов╕ п╕дтримати 27,2% опитаних.
Блоку Юл╕╖ Тимошенко в╕ддали перевагу 21,6% укра╖нц╕в, Комун╕стичн╕й парт╕╖ - 8,5%, Блоку Литвина - 6,7%. Кр╕м того,
3-в╕дсотковий бар’╓р дола╓ можливий «Блок Арсен╕я Яценюка» - 6,6% ╕ «Блок В╕ктора Ющенка «Наша Укра╖на», маючи 4,2% голос╕в виборц╕в.

«В УКРА╥Н╤ ФОРМУ╢ТЬСЯ ПЕРЕДРЕВОЛЮЦ╤ЙНА СИТУАЦ╤Я»

«Влада в Укра╖н╕ стала небезпечною для сусп╕льства», – заявив голова Всеукра╖нського об’╓днання «Свобода» Олег Тягнибок п╕д час круглого столу на тему: «П╕дсумки року ╕ майбутн╓: погляд Президента Укра╖ни та експертно╖ сп╕льноти» у прес-центр╕ ╕нформац╕йного агентства Л╤ГАБ╕знес-╤нформ.
«Президент та Прем’╓р-м╕н╕стр зам╕сть того, щоб вир╕шувати нагальн╕ проблеми, поглинули у вза╓мозвинуваченнях та поборенн╕ один одного. Ус╕ говорять, хто винен, але н╕хто у влад╕ не каже, що робити.
Всеукра╖нське об’╓днання «Свобода» зна╓, що потр╕бно робити в нин╕шн╕х умовах.
По-перше. Докор╕нно очистити владу шляхом люстрац╕╖. Нин╕шня кланова комун╕стично-комсомольська верх╕вка розписалась у власн╕й безпорадност╕ та бездарност╕ у кер╕вництв╕ державою. Ус╕ натом╕сть зайнялися мародерством свого народу. Тому або ця верх╕вка очиститься юридичним шляхом люстрац╕╖, або народ продемонстру╓ свою владу вилами ╕ косами.
По-друге. Потр╕бно зм╕нити тепер╕шню систему влади. Лише президентська форма правл╕ння з одноос╕бною в╕дпов╕дальн╕стю на противагу парламентськ╕й безв╕дпов╕дальност╕ може виправити ситуац╕ю.
По-трет╓. Необх╕дно зм╕нити виборчу систему та проводити вибори за в╕дкритими списками. Вибирати потр╕бно ╕ судд╕в.
Влада ж заходилася нищити зародки середнього класу. В умовах процв╕тання корупц╕╖, банк╕вських спекуляц╕й, масових зв╕льнень навесн╕ в Укра╖н╕ може сформуватися передреволюц╕йна ситуац╕я. Всеукра╖нське об’╓днання «Свобода» буде надавати пол╕тичну, орган╕зац╕йну, ╕нформац╕йну п╕дтримку ус╕м, хто п╕дн╕меться задля досягнення соц╕ально╖, а водночас нац╕онально╖ та ╕сторично╖ справедливост╕», – заявив Олег Тягнибок.

ТИМ ЧАСОМ...

ДЯКУ╢МО, ЗАСПОКО╥ЛИ...
Зг╕дно з даними опитування 32 експерт╕в щодо пол╕тичних п╕дсумк╕в 2008 року, проведеного Фондом «Демократичн╕ ╕н╕ц╕ативи» 23-28 грудня, в Укра╖н╕ не прогнозуються серйозн╕ масов╕ акц╕╖ протесту у 2009 роц╕.
Лише дво╓ з експерт╕в вважають, що протестн╕ виступи будуть масовими ╕ охоплять всю кра╖ну. 7 допускають, що масов╕ виступи будуть, але т╕льки в деяких рег╕онах. Ще 9 упевнен╕, що серйозних масових виступ╕в взагал╕ не буде. 12 вважають, що виступи будуть локальними, - переважно там, де зупинятимуться п╕дпри╓мства.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 09.01.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6749

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков