Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 09.01.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 09.01.2009
«ОТЕЦЬ ДУХОВНИЙ ХОДИТЬ З КОЛЯДОЮ!»

КРИМСЬК╤ Р╤ЗДВЯН╤ РОЗДУМИ
«Христос народився!» - ц╕ слова зворушують душу кожного православного християнина, об’╓днують, дарують над╕ю та наповнюють зм╕стом життя. У храмах Ки╖вського патр╕архату в Криму, зокрема р╕вноапостольних Володимира та Ольги, що в С╕мферопол╕, де здеб╕льшого люди давно ╕ добре знайом╕, в╕дчува╓ться особлива спор╕днен╕сть душ. У параф╕ян так багато сп╕льного – любов до сво╓╖ Батьк╕вщини, до ╖╖ Церкви, до Бога, намагання не розходитися у сво╖х д╕ях з переконаннями.
Та вт╕шно було побачити й нов╕ обличчя. Зокрема, в╕йськовослужбовц╕в з роти бойового та матер╕ального забезпечення в/ч 3009, що дислоку╓ться в м╕ст╕. З час╕в л╕кв╕дац╕╖ нац╕онально╖ гвард╕╖ юнак╕в зазвичай оп╕кували священнослужител╕ Московського патр╕архату. Але все б╕льше п╕дроста╓ в Криму патр╕отично налаштовано╖ молод╕, тож молодший лейтенант Тарас ╢рьоменко прив╕в сво╖х п╕длеглих до храму, який в╕дв╕дують ╕ його власн╕ батьки - Серг╕й Володимирович та Алла ╤ван╕вна. Виявля╓ться, хлопц╕ не мають жодних заперечень, хоча частина з них рос╕йськомовн╕, родом з Луганщини та Донеччини. Взагал╕, як пояснив ╓пископ С╕мферопольський ╕ Кримський Климент, останн╕м часом пожвавилася робота ╓парх╕╖ з в╕йськовими, у тому числ╕ В╕йськово-Морських сил ЗС Укра╖ни, де на вс╕ урочист╕ заходи запрошують тепер нашого укра╖нського владику. Налагоджена ╕ т╕сна сп╕впраця з командуванням в╕йськ берегово╖ оборони. Потихеньку переходить п╕д наш╕ прапори й м╕сто «рос╕йсько╖ слави», де, окр╕м молод╕жного православного християнського братства, д╕╓ ще дв╕ параф╕╖, у тому числ╕ на територ╕╖ навчального загону В╕йськово-Морських сил. Капеланом у робот╕ з в╕йськовими ╓ добре в╕домий нашим читачам отець ╤ван Катькало ╕з с. Перевального.
В╕дзначив владика Климент ╕ активну д╕яльн╕сть ╕╓рея Ярослава, який забезпечу╓ м╕цн╕сть позиц╕й Ки╖вського патр╕архату в ╢впатор╕╖, Саках та Роздольненському район╕ (с. Кумове). «Зараз наш духовний отець ходить з колядою!» - додали гост╕ кримсько╖ столиц╕ з Кумового.
У майбутньому з’являться церкви в Первомайському район╕ (в╕дпов╕дальний – о. В╕тал╕й), м╕сце спорудження храму на честь Юр╕я Переможця в м. Феодос╕╖ вже позначене хрестом. Цим оп╕ку╓ться о. Григор╕й. Стараннями о. Миха╖ла Бож╕ служби проводяться в селах Зав╕тне та Осов╕не б╕ля Керч╕. Позначений хрестом ╕ майбутн╕й кафедральний собор у С╕мферопол╕. За сприяння Представництва Президента Укра╖ни в Криму було одержано р╕шення м╕ськвиконкому щодо п╕дготовки документ╕в на вид╕лення земл╕. Церкву буде споруджено на честь Христа Спасителя. В с. Соф╕╖вц╕ С╕мферопольського району теж плану╓ться побудова храму, а в с. Перевальному вже закладено фундамент Преображенсько╖ церкви. Заре╓строване ╕ братство св. ╤оанна Во╖на.
Та, на жаль, освячений хрест ╕ освячений храм – це не одне ╕ те ж. Владика Климент зауважив, що православна громада ма╓ розраховувати лише на власн╕ сили. А це не дода╓ оптим╕зму. Адже формально церква в╕докремлена в╕д держави. Хоча це в╕дчува╓ться не завжди. За час╕в правл╕ння Леон╕да Кучми розпочалося в╕дновлення п╕д його патронатом у центр╕ С╕мферополя храму, який колись прикрашав м╕сто. Але, звичайно ж, Ки╖вському патр╕архату н╕хто його не запропону╓. На мо╓ запитання, невже ж нав╕ть у Ки╓в╕ нема╓ людей, зац╕кавлених в розгалуженн╕ осередк╕в УПЦ КП в Криму, владика Климент з╕тхнув, певне, когось цитуючи: «Ми не той рег╕он». Ц╕ слова я чула ╕ у виступ╕ голови депутатсько╖ фракц╕╖ «Наша Укра╖на – Народна самооборона» пана Кириленка. ╤ хоча особисто в╕н спростовував таку позиц╕ю, але вона все ж ╕сну╓ ╕ не дода╓ впевненост╕ в мудрост╕ високих пол╕тик╕в. Православ’я вважа╓ ╕накше – пригадаймо притчу про блудного сина. Та ╕ взагал╕, якими побожними не намагалися б показати себе люду деяк╕ наш╕ владоможц╕, але як у р╕здвяному посланн╕ патр╕арха Ф╕ларета, так ╕ у слов╕ ╓пископа Климента карта╓ться гординя ╕ уславлю╓ться смирення. Саме гординя перетворила павшого янгола на символ зла. Тож можемо спостер╕гати, як под╕бний процес в╕дбува╓ться ╕ з деякими нашими керманичами.
Та год╕ вже про сумне!
Р╕здвяне Богослуж╕ння вчергове довело, що ╕снуюч╕ параф╕╖ зм╕цнюються. У храм╕ св. Володимира та Ольги з’явився профес╕йний хор, автором частини п╕снесп╕в╕в якого ╓ сам регент хору Андр╕й. Божа л╕тург╕я в гармон╕йному по╓днанн╕ з колядками, як╕ сп╕вали вс╕ присутн╕, справляли особливе враження духовного п╕днесення, безпосередньо╖ участ╕ кожного в под╕╖, що стала визначальною в дол╕ в╕рян.
При╓мно було ╕ ближче познайомитися з новим священиком цього храму о. Володимиром Б╕гуном. Тридцятир╕чний о. Володимир тут недавно, з вересня минулого року. Народився на ╤вано-Франк╕вщин╕ в с. Збора Калуського району. Позаду – шк╕льна осв╕та, арм╕я, п’ятир╕чна служба при храм╕ псаломщиком, майже зак╕нчена Ки╖вська духовна сем╕нар╕я, а паралельно, у 2006 роц╕ – рукоположення у священики.
З розмови не важко було зрозум╕ти, що оновлення атмосфери храму – це ╕ його заслуга. Отець Володимир бачить стосунки параф╕янина ╕ священика дуже близькими, вважа╓, що кожен в╕руючий мусить мати свого дух╕вника, котрий, як л╕кар, знатиме вс╕ його душевн╕ хвороби ╕ духовн╕ вади, а тому зможе д╕йсно бути для нього максимально корисним на шляху до спас╕ння. Священик для о. Володимира – це дуже важлива ф╕гура, а не просто виконавець церковних треб, ╕ сво╓ власне спас╕ння в╕н вважа╓ нев╕д’╓мним в╕д спас╕ння тих, хто дослуха╓ться до його слова. Тому о. Володимир не радить в╕дв╕дувати р╕зн╕ храми, можливо, не здогадуючись, що люди здеб╕льшого ╕ роблять це в пошуках духовно╖ п╕дтримки ╕ розради, а не знайшовши ╖х, ╕нод╕ «ос╕дають» в сектах. А хтось, зд╕йснюючи один з найб╕льших гр╕х╕в, нав╕ть наклада╓ на себе руки (за статистикою к╕льк╕сть су╖цид╕в щороку зроста╓), бо н╕кому розтлумачити цим людям, що так╕ д╕╖ неприпустим╕ ╕ нав╕ть донести до них б╕блейське: вс╕, хто хоче праведно жити, будуть гнан╕. Так, розбещений св╕т любить сво╓ ╕ губить людськ╕ душ╕. Але ми ма╓мо виб╕р пом╕ж в╕чним ╕ тимчасовим. Бо не даремно народилося Святе Дитя. Тож слав╕мо його!
Тамара СОЛОВЕЙ.

Майже 5,5 м╕льйона людей в ус╕х рег╕онах Укра╖ни прийшли 6-7 с╕чня до понад 14 тисяч храм╕в, де в╕дбулися богослуж╕ння з нагоди Р╕здва Христового. Як пов╕домили УН╤АН у Департамент╕ зв’язк╕в з громадськ╕стю МВС Укра╖ни, охорону громадського порядку та безпеку громадян п╕д час святкових культових в╕дправ забезпечували понад 18,7 тисяч╕ прац╕вник╕в м╕л╕ц╕╖ та 830 в╕йськовослужбовц╕в внутр╕шн╕х в╕йськ МВС Укра╖ни.
Порушень громадського порядку п╕д час святкових богослуж╕нь правоохоронц╕ не допустили.

КРИМЧАНАМ ПОКАЗАЛИ СПРАВЖН╢ Р╤ЗДВО!

Зразки р╕здвяно╖ культури зах╕дноукра╖нських земель продемонстрували представникам випускних клас╕в ус╕х м╕ст Автономно╖ Республ╕ки Крим студенти та викладач╕ Нац╕онального ун╕верситету «Острозька академ╕я».
Гост╕ побували тут на запрошення голови Р╕вненсько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖ В╕ктора Матчука у рамках п╕знавального проекту кримсько╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Укра╖нський д╕м» та Бахчисарайського товариства «Просв╕та» ╕мен╕ Т. Шевченка, що зд╕йсню╓ться за п╕дтримки М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу. За словами проректора навчального закладу, професора, письменника Петра Кралюка, учн╕ ознайомилися також з витоками орган╕зац╕╖ укра╖нського духовного життя, започаткованого саме у цих м╕сцях за правл╕ння княз╕в Острозьких, як╕ стали сподвижниками нац╕онального в╕дродження у кра╖ в середин╕ ХVI стол╕ття, сприяли виданню «Острозько╖ Б╕бл╕╖», д╕яльност╕ першого ректора Острозько╖ академ╕╖, автора «Граматики слов’янсько╖» Герасима Смотрицького. В╕дв╕дувач╕ побували у в╕ртуальн╕й б╕бл╕отец╕, де змогли побачити стародавн╕ раритетн╕ книги, ╖м також було продемонстровано побутов╕ умови, створен╕ для студент╕в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 09.01.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6741

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков