Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4252)
З потоку життя (7281)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1562)
Резонанс (1824)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (555)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (112)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОМУН╤ЗМ = РАШИЗМ
У Ки╓в╕ просто неба експону╓ться документальна виставка «Комун╕зм = рашизм».


ОКУПАНТИ ВТЕКЛИ З╤ ЗМ╤╥НОГО
В РФ назвали ще одне жалюг╕дне виправдання сво╓му провалу.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ. ДЕНЬ СТО ДВАДЦЯТЬ СЬОМИЙ
╤нформац╕я про сто двадцять сьомий день в╕йни...


ПРОЩАННЯ З ДИТИНСТВОМ: ВИПУСКН╤ АЛЬБОМИ НА РУ╥НАХ ╤ ВАЛЬС-ПРИСВЯТА
"У нас вкрали свято, вкрали дитинство. ╤ ми хот╕ли показати св╕ту, що життя продовжу╓ться,...


ЯК ВИ╥ХАТИ З ОКУПОВАНОГО КРИМУ?
Представництво Президента в АРК п╕дготувало рекомендац╕╖ укра╖нцям, як ви╖хати з окупованого Криму.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 09.01.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 09.01.2009
ГАЗОМОР

ГАЗОМОР
7 С╤ЧНЯ, НА Р╤ЗДВО, РОС╤Я ПРИПИНИЛА ПОСТАЧАННЯ ГАЗУ В ╢ВРОПУ ЧЕРЕЗ ТЕРИТОР╤Ю УКРА╥НИ
Рос╕я 7 с╕чня закрила останн╕й перех╕д рос╕йського газу в Укра╖ну. Про це п╕д час прес-конференц╕╖ пов╕домив голова правл╕ння НАК «Нафтогаз Укра╖ни» Олег Дубина, переда╓ УКР╤НФОРМ.
«7 с╕чня о 7.45 без попередження укра╖нсько╖ сторони рос╕йська сторона закрила останн╕й перех╕д рос╕йського газу в Укра╖ну, ╕ таким чином зупинила експорт свого газу в ╢вропу», - пов╕домив Олег Дубина. За його словами, на даний момент укра╖нська газотранспортна система перейшла на роботу в автономному режим╕. Кер╕вник «Нафтогазу» також пов╕домив, що починаючи з 1 с╕чня в ╢вропу було в╕ддано 1 млрд. 432 млн. кубометр╕в рос╕йського газу. Б╕льше того, для того, щоб газотранспортна система функц╕онувала в нормальному режим╕, додатково з укра╖нських сховищ було п╕днято 72 млн. кубометр╕в газу.
 Олег Дубина наголосив, що р╕шення рос╕йсько╖ сторони припинити подачу газу не було погоджено з представниками Укра╖ни. Коментуючи звинувачення рос╕йського «Газпрому», кер╕вник «Нафтогазу» зазначив, що Укра╖на ф╕зично не може сама перекрити газопров╕д для рос╕йського газу. «З укра╖нсько╖ сторони нема╓ можливост╕ закрити задвижку», - п╕дкреслив О. Дубина.
В╕н додав, що 8 с╕чня, як ╕ планувалося, делегац╕я «Нафтогазу» вируша╓ до Москви для продовження переговор╕в ╕з «Газпромом».

ПРЕЗИДЕНТ УКРА╥НИ ЗАКЛИКА╢ ПРЕЗИДЕНТА РОС╤╥ В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д БУДЬ-ЯКИХ ОБМЕЖЕНЬ ПОСТАЧАННЯ ГАЗУ ДЛЯ ╢ВРОПЕЙСЬКИХ СПОЖИВАЧ╤В

Укра╖на надзвичайно стурбована ситуац╕╓ю, що склалася з транзитом рос╕йського природного газу через територ╕ю Укра╖ни до ╓вропейських споживач╕в. Про це йдеться у лист╕ Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка Президентов╕ Рос╕╖ Дмитру Медвед╓ву, пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ з посиланням на прес-службу глави Укра╖нсько╖ держави.
Укра╖на продовжу╓ робити все можливе для забезпечення транзиту рос╕йського природного газу до ╢вропи, використовуючи при цьому в тому числ╕ укра╖нський газ ╕з п╕дземних сховищ, зазначив В╕ктор Ющенко. Президент Укра╖ни особливо наголосив, що для потреб укра╖нських споживач╕в не використову╓ться жоден куб╕чний метр рос╕йського природного газу. «З 1 с╕чня 2009 року Укра╖на спожива╓ виключно газ власного видобутку та газ, що перебува╓ в укра╖нських сховищах ╕ повн╕стю оплачений НАК «Нафтогаз Укра╖ни».
З огляду на вкрай складну та небезпечну ситуац╕ю, що склалася в ╢вроп╕, Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко заклика╓ Президента РФ Дмитра Медвед╓ва в╕дмовитися в╕д будь-яких обмежень постачання газу для ╓вропейських споживач╕в. «Вважаю за необх╕дне до завершення переговорного процесу щодо постачання газу в Укра╖ну та транзиту рос╕йського природного газу до ╓вропейських споживач╕в у 2009 роц╕ негайно в╕дновити оперативний щоденний транзит газу до ╓вропейських держав в обсягах та за напрямками, як╕ застосовувалися станом на 31 грудня 2008 року», - йдеться в лист╕ до Президента Рос╕╖. За словами В╕ктора Ющенка, Укра╖на п╕дтверджу╓ готовн╕сть забезпечувати транзит рос╕йського природного газу ╕з зд╕йсненням оплати з боку ВАТ «Газпром» за результатами завершення переговор╕в.
Президент Укра╖ни пропону╓ негайно розпочати переговори на р╕вн╕ кер╕вник╕в газотранспортних орган╕зац╕й щодо прозоро╖ та прогнозовано╖ процедури забезпечення ╓вропейських споживач╕в рос╕йським природним газом.

ЮЩЕНКО НАПРАВИВ ЛИСТА ГОЛОВ╤ ╢ВРОПЕЙСЬКО╥ КОМ╤С╤╥

Укра╖на надзвичайно стурбована ситуац╕╓ю, що склалася з транзитом рос╕йського природного газу через територ╕ю Укра╖ни до ╓вропейських споживач╕в ╕ заклика╓ використати вс╕ можливост╕ ╢вросоюзу для того, щоб п╕дтримати звернення до Президента РФ негайно розпочати переговори. Про це йдеться у лист╕ Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка до Голови ╢вропейсько╖ Ком╕с╕╖ Жозе Мануеля Баррозу, пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ з посиланням на прес-службу глави Укра╖нсько╖ держави.
В╕ктор Ющенко пропону╓ Жозе Мануелю Баррозу з метою забезпечення повно╖ прозорост╕ та отримання достов╕рно╖ ╕нформац╕╖ в режим╕ реального часу «направити спостер╕гач╕в ╢вропейсько╖ Ком╕с╕╖ на пункти пропуску рос╕йського газу для транзиту територ╕╓ю Укра╖ни, а також на головний диспетчерський пункт ВАТ «Укртрансгаз».

УКРА╥НА ВИКОРИСТОВУ╢ ДЛЯ ВЛАСНИХ СПОЖИВАЧ╤В ВИКЛЮЧНО ГАЗ ╤З ВЛАСНИХ ЗАПАС╤В

Укра╖на використову╓ для власних споживач╕в виключно газ власного видобутку та газ, закачаний в укра╖нськ╕ п╕дземн╕ сховища, який повн╕стю оплачений Укра╖ною. Про це йдеться у телеграмах, як╕ Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко направив кер╕вництву ╢вропейського Союзу, а також кер╕вникам ╓вропейських держав - споживач╕в рос╕йського природного газу.
«Вважаю за необх╕дне по╕нформувати Вас, що на ранок 6 с╕чня 2009 року ВАТ «Газпром» р╕зко скоротив постачання газу в Укра╖ну для подальшого транзиту ╓вропейським споживачам», - йдеться у телеграм╕ Глави Укра╖нсько╖ держави.
Як зазнача╓ Президент Укра╖ни, «станом на 23.00 5 с╕чня 2009 року рос╕йського природного газу було поставлено на сх╕дний кордон Укра╖ни 262 млн. куб. м, на 9.00 6 с╕чня - 93 млн. куб. м, а на 11.30 6 с╕чня - 73 млн. куб. м».
Отже, на думку В╕ктора Ющенка, рос╕йська сторона ма╓ нам╕р значно скоротити або й припинити транзит рос╕йського природного газу через територ╕ю Укра╖ни до ╓вропейських споживач╕в.

«Принаг╕дно ╕нформую, що Укра╖на використову╓ для власних споживач╕в виключно газ власного видобутку та газ, закачаний в укра╖нськ╕ п╕дземн╕ сховища, який повн╕стю оплачений Укра╖ною», - наголошу╓ Президент В╕ктор Ющенко

Як уже пов╕домляв УКР╤НФОРМ, 1 с╕чня 2009 р. ВАТ «Газпром» припинив постачання природного газу до Укра╖ни, бо Укра╖на ╕ Рос╕я не змогли домовитися про умови нового контракту на 2009 р╕к. У свою чергу, НАК «Нафтогаз Укра╖ни» пропону╓ ВАТ «Газпром» продовжити переговори з питань, пов’язаних з умовами транзиту природного газу територ╕╓ю Укра╖ни ╕ його поставками у 2009-2019 роках, найближчими днями у Ки╓в╕ в будь-який зручний час.
У сп╕льн╕й заяв╕ Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка ╕ Прем’╓р-м╕н╕стра Юл╕╖ Тимошенко в╕д 31 грудня 2008 року наводяться результати проведених на п╕дстав╕ умов Меморандуму в╕д 2 жовтня 2008 р. розрахунк╕в, як╕ показують, що на початок 2009 року ц╕на на рос╕йський природний газ на рос╕йсько-укра╖нському кордон╕ ма╓ становити 201 дол. США/1000 куб. м при розм╕р╕ ставки за транзит не нижче 2 дол. США за тис. куб. метр╕в на 100 км.

ГАЗОВА СУПЕРЕЧКА М╤Ж РОС╤╢Ю ТА УКРА╥НОЮ ╢ ПОЛ╤ТИЧНОЮ

Без будь-якого сумн╕ву, газова суперечка м╕ж Рос╕╓ю та Укра╖ною ╓ пол╕тичною. Таку думку в ╕нтерв’ю болгарському Дар╕к-рад╕о 6 с╕чня висловив анал╕тик Стефан Гам╕зов. Одночасно в╕н ╓ власником консультац╕йно╖ компан╕╖, що займа╓ться вивченням сумн╕вно╖ роботи приватних компан╕й у кра╖н╕, переда╓ власний кореспондент УКР╤НФОРМу.
За словами С. Гам╕зова, нин╕шн╕й конфл╕кт може бути визначений як шантаж ╕ здирство з використанням метод╕в час╕в «холодно╖ в╕йни» з боку Рос╕╖ в╕дносно до Укра╖ни. Болгарський анал╕тик вважа╓, що в конкретному випадку Рос╕я прагне запоб╕гти зменшенню ц╕н на газ, а також наближенню НАТО ╕ ╢С до ╖╖ кордон╕в.
Щодо повед╕нки ╢С Стефан Гам╕зов висловив думку, що «рос╕йськ╕ спецслужби змогли корумпувати ключових ╓вропейських чиновник╕в для того, щоб вони дотримувалися нейтрал╕тету в ц╕й суперечц╕».
Голова делегац╕╖ ╢вропарламенту у зв’язках з Укра╖ною Адр╕ан Север╕н також вважа╓ поточну газову суперечку м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю пол╕тичною справою. Про це в╕н заявив 8 с╕чня на початку зас╕дання Ком╕тету у закордонних справах ╢вропарламенту, присвяченого розгляду ситуац╕╖ навколо укра╖нсько-рос╕йського протистояння у газов╕й сфер╕, переда╓ власний кореспондент УКР╤НФОРМу.
А. Север╕н, зокрема, зазначив, що таке протистояння не ╓ двосторонн╕м, це справа трьох стор╕н. До не╖ залучений ╢вропейський Союз, при цьому не лише як суб’╓кт, що стражда╓ внасл╕док припинення постачання рос╕йського газу, а й як суб’╓кт, що ма╓ власн╕ пол╕тичн╕ ╕нтереси.
Адр╕ан Север╕н висловив спод╕вання, що за п╕дсумками зустр╕ч╕ буде знайдено компром╕сне р╕шення, яке дозволить негайно поновити транзит газу до ╓вропейських споживач╕в. В╕н нагадав, що як Укра╖на, так ╕ Рос╕я мають власн╕ пол╕тичн╕ ╕нтереси у в╕дносинах з ╢вропейським Союзом. РФ ма╓ в╕дносини стратег╕чного характеру, а Укра╖на - перспективи асоц╕ац╕╖ та ╕нтеграц╕╖ з ╢С. Тепер обидв╕ кра╖ни повинн╕ продемонструвати, наск╕льки вони готов╕ рахуватися з ╕нтересами ╢вросоюзу та сво╖х ╓вропейських партнер╕в.

╢ВРОСОЮЗ ВИМАГА╢ НЕГАЙНОГО ПОНОВЛЕННЯ ПОСТАЧАННЯ ГАЗУ

╢вросоюз вимага╓ в╕д Рос╕╖ й Укра╖ни негайного поновлення постачання газу ╓вропейським споживачам. В╕дпов╕дну сп╕льну заяву поширили сьогодн╕ Чеське головування ╢вросоюзу та ╢вроком╕с╕я, пов╕домля╓ власний кореспондент УКР╤НФОРМу.
«Без попереднього попередження та всупереч запевненням з боку вищо╖ рос╕йсько╖ та укра╖нсько╖ влади, як╕ над╕йшли до ╢вропейського Союзу, постачання газу до кра╖н-член╕в ╢С було сутт╓во ур╕зано. Така ситуац╕я ╓ повн╕стю неприйнятною», - йдеться у документ╕.
Чеське головування ╢вросоюзу та ╢вропейська Ком╕с╕я виступили з вимогою щодо негайного поновлення газопостачання до ╢С та закликали обидв╕ сторони водночас поновити переговори для повного вир╕шення двосторонньо╖ комерц╕йно╖ суперечки. Чеське головування та ╢вроком╕с╕я мають нам╕р ╕ надал╕ продовжувати д╕алог з обома сторонами, щоб вони могли негайно досягти угоди.

ПУТ╤Н «КИНУВ ВИКЛИК ╢С, А НЕ КИ╢ВУ»

Газова в╕йна не да╓ Кремлю бажаних результат╕в, - пише британська газета The Times. На думку журнал╕ст╕в британського видання, перекривши поставки повн╕стю, Володимир Пут╕н «кинув виклик ╢С, а не Ки╓ву».
«Рос╕йський прем’╓р не робить секрету з того, що в╕н ма╓ нам╕р використати державну газову монопол╕ю як зброю, а спроби представити це як чисто економ╕чний сп╕р м╕ж постачальником ╕ споживачем виглядають см╕шно», - зазнача╓ журнал╕ст The Times.
На думку видання, Рос╕йська Федерац╕я, починаючи газову в╕йну, пересл╕дувала дв╕ мети: покарати укра╖нський уряд за бажання вступити до НАТО ╕ у ц╕лому дати зрозум╕ти кра╖нам Сх╕дно╖ ╢вропи, що не варто повертатися до Рос╕╖ спиною. На думку журнал╕ст╕в газети, сво╓╖ мети РФ не досягла. «У результат╕, Рос╕я може втратити п╕дтримку деяких ╓вропейських кра╖н, що ран╕ше займали обережну позиц╕ю ╕ не допустили вступу Укра╖ни ╕ Груз╕╖ до НАТО. Очевидно також, що ╢вросоюз думатиме про подолання газово╖ залежност╕ в╕д Москви», - зазнача╓ видання.

«ГАЗПРОМ» ВИСТУПА╢ ПРОТИ ПОСЕРЕДНИК╤В У ГАЗОВ╤Й СУПЕРЕЧЦ╤ З УКРА╥НОЮ

«Нам не потр╕бн╕ посередники чи пом╕чники у комерц╕йних справах», - наголосив 7 с╕чня в╕це-президент рос╕йського концерну Олександр Медвед╓в на прес-конференц╕╖ у Берл╕н╕ п╕сля переговор╕в з м╕н╕стром економ╕ки Н╕меччини М╕хаел╓м Глосом, пов╕домля╓ власний кореспондент УКР╤НФОРМу в ФРН.
В╕це-президент «Газпрому» поклав в╕дпов╕дальн╕сть за ситуац╕ю з нестачею газу в ╢вроп╕ на Укра╖ну. «Укра╖нська сторона у н╕ч проти в╕вторка в односторонньому порядку перекрила три експортн╕ труби, якими йде постачання рос╕йського газу в кра╖ни Центрально╖ та Сх╕дно╖ ╢вропи, - заявив в╕н у Берл╕н╕. - У результат╕ незалежно в╕д нашого бажання ми позбавлен╕ ф╕зично╖ можливост╕ постачати газ ╓вропейським споживачам». За словами Олександра Медвед╓ва, ╓вропейськ╕ кра╖ни, як╕ на сьогодн╕ повн╕стю чи частково опинилися без рос╕йського газу, стали «заручниками безрозсудно╖ повед╕нки укра╖нсько╖ сторони».
Представник «Газпрому» наголосив на необх╕дност╕ якомога скор╕ше знайти вих╕д ╕з ситуац╕╖, що склалася. «Ми готов╕ вести переговори з Ки╓вом вдень ╕ вноч╕», - сказав Медвед╓в. За його словами, нараз╕ ╕сну╓ лише один вих╕д ╕з ситуац╕╖ - п╕дписати ╕снуюч╕ домовленост╕. «П╕дстав для перегляду ╕снуючого транзитного контракту нема╓», - п╕дкреслив в╕н.
Олександр Медвед╓в пов╕домив, що на сьогодн╕ «Газпром» використову╓ альтернативн╕ шляхи для постачання газу в ╢вропу, зокрема, трубопроводи «Ямал-╢вропа» та «Блакитний пот╕к», а також п╕дземн╕ сховища концерну в ╢вроп╕.
Разом з тим, представники НАК «Нафтогаз Укра╖ни» спростовують ╕нформац╕ю рос╕йських колег щодо порушення з ╖хнього боку контрактних зобов’язань з транзиту газу. Голова правл╕ння НАК «Нафтогаз Укра╖ни» Олег Дубина п╕сля зустр╕ч╕ з послами США, Япон╕╖, Н╕меччини, Велико╖ Британ╕╖, Польщ╕ та Румун╕╖ запевнив журнал╕ст╕в, що «укра╖нська сторона переконала партнер╕в у тому, що Укра╖на повн╕стю викону╓ сво╖ зобов’язання щодо транзиту газу».

УКРА╥НА ПРОДОВЖУ╢ НАПОЛЯГАТИ НА П╤ДВИЩЕНН╤ Ц╤НИ НА ГАЗ РАЗОМ ╤З ТАРИФОМ НА ТРАНЗИТ

Укра╖на продовжу╓ займати позиц╕ю, яка поляга╓ в тому, що п╕двищення ц╕ни на рос╕йський газ до ╓вропейського р╕вня ма╓ в╕дбуватися протягом трьох рок╕в паралельно з п╕двищенням тарифу на транзит газу, який Рос╕я поставля╓ в ╢вропу територ╕╓ю Укра╖ни. Про це 8 с╕чня заявив уповноважений Президента Укра╖ни з питань м╕жнародно╖ енергетично╖ безпеки Богдан Соколовський.
«Головне, щоб п╕двищення ц╕ни на газ ╕ зб╕льшення розм╕ру тарифу проходили синхронно - на третину п╕двищу╓ться ц╕на на газ ╕ на третину - тариф», - сказав в╕н, п╕дкресливши, що така позиц╕я в╕дпов╕да╓ досягнутим ран╕ше домовленостям на р╕вн╕ президент╕в, прем’╓р-м╕н╕стр╕в Рос╕╖ ╕ Укра╖ни, а також кер╕вник╕в НАК «Нафтогаз Укра╖ни» ╕ «Газпрому».
Зг╕дно з домовленостями м╕ж Укра╖ною ╕ РФ, досягнутими президентами двох кра╖н 12 лютого 2008 року ╕ заф╕ксованими в Меморандум╕ м╕ж урядом Рос╕╖ ╕ Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни про сп╕впрацю в газов╕й сфер╕ в╕д 2 жовтня 2008 р., з 1 с╕чня 2009 р. планувалося встановити прям╕ довгостроков╕ в╕дносини м╕ж ВАТ «Газпром» ╕ НАК «Нафтогаз Укра╖ни» щодо поставок газу в обсягах, як╕ забезпечать його баланс для повного задоволення потреб укра╖нських споживач╕в без посередник╕в.
Меморандумом також передбачений поетапний перех╕д протягом трьох рок╕в до ринкових, економ╕чно об╜рунтованих ╕ вза╓моузгоджених ц╕н на рос╕йський природний газ для споживач╕в Укра╖ни ╕ тариф╕в на його транзит територ╕╓ю Укра╖ни.
У «Газпром╕» наполягають, що ц╕на на газ для Укра╖ни ма╓ становити 450 долар╕в за тисячу кубометр╕в. Укра╖на вважа╓, що на п╕дстав╕ Меморандуму на початок 2009 року ц╕на на рос╕йський природний газ на рос╕йсько-укра╖нському кордон╕ ма╓ становити 201 дол. США/1000 куб. м при розм╕р╕ ставки за транзит не нижче 2 дол. США за тис. куб. метр╕в на 100 км в╕дстан╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 09.01.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6740

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков