Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3569)
З потоку життя (6812)
Душі криниця (3670)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1574)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КРИМСЬКИЙ "СУД" ПЕРЕН╤С РОЗГЛЯД "СПРАВИ ЧУБАРОВА"
В окупованому Криму розгляд «справи Чубарова» по сут╕ перенесено на невизначений...


У КРИМУ ╤ СЕВАСТОПОЛ╤ - ВЖЕ 853 ВИПАДКИ COVID-19
За останню добу виявлено с╕м нових випадк╕в, 1 людина померла.


СУХОПУТНИЙ КОРИДОР ДО КРИМУ ЗАЛИША╢ТЬСЯ В ПЛАНАХ РОС╤╥
Про це заявив у ╕нтерв’ю Укр╕нформу представник Головного управл╕ння розв╕дки М╕н╕стерства...


РФ МОЖЕ ЗАХОПИТИ ДАМБУ В ХЕРСОН╤, ЩОБ ПОВЕРНУТИ ВОДУ ДО КРИМУ
Таку думку висловив екскомандувач силами США в ╢вроп╕ генерал Бен Ходжес в еф╕р╕ програми...


РОС╤Я ПОСИЛЮ╢ БЛОКУВАННЯ УКРА╥НСЬКИХ МЕД╤А В КРИМУ
Про це експерт Кримсько╖ правозахисно╖ групи ╤рина С╓дова пов╕домила на проведеному у В╕дн╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 19.12.2008
ЧИ ЛЕГКО БУТИ «НЕЗГ╤ДНИМ» В РОС╤╥?


Московська м╕л╕ц╕я у нед╕лю поклала край несанкц╕онованому м╕тингу на Пушк╕нськ╕й площ╕, що був орган╕зований «Союзом радянських оф╕цер╕в», переда╓ УКР╤НФОРМ ╕з посиланням на Б╕-б╕-с╕.
Приблизно 50 в╕дставних в╕йськовослужбовц╕в, що дотримуються л╕вих переконань ╕ незадоволен╕ в╕йськовою реформою, яка проводиться в Рос╕╖, мали нам╕р при╓днатися до «маршу незг╕дних». Це - перший випадок сол╕дарних д╕й прорадянськи налаштованих в╕йськових пенс╕онер╕в ╕ радикально╖ молод╕.
За даними сайту «Каспаров.Ru», омон╕вц╕ затримували в╕йськових, застосовуючи ф╕зичну силу. Серед вивезених ╕з м╕сця под╕╖ в м╕л╕цейських автомоб╕лях - голова «Союзу радянських оф╕цер╕в», генерал у в╕дставц╕ Олекс╕й Фом╕н й адм╕рал у в╕дставц╕ Володимир Берез╕н. Перед початком акц╕╖ Фом╕н висловив упевнен╕сть, що влада «не наважиться п╕дняти руку на ветеран╕в». Сам «марш незг╕дних», орган╕зований опозиц╕йною коал╕ц╕╓ю «╤нша Рос╕я» на знак протесту проти продовження терм╕ну президентських повноважень ╕ з вимогою зм╕нити уряд, який, на думку опозиц╕онер╕в, не справля╓ться з економ╕чною кризою, також роз╕гнано.
Зранку м╕л╕ц╕я й ОМОН оточили пам’ятник Маяковському на Тр╕умфальн╕й площ╕, нам╕чений як м╕сце збору, ╕ не пропускали до нього учасник╕в акц╕╖ протесту.
За даними «Эхо Москвы», на сам╕й площ╕ та на п╕дходах до не╖ влада затримала к╕лька десятк╕в ос╕б, у тому числ╕ одного з л╕дер╕в «╤ншо╖ Рос╕╖» Едуарда Лимонова, член╕в виконкому руху Олександра Авер╕на ╕ Серг╕я Аксьонова й актив╕ста Об’╓днаного цив╕льного фронту Олександра Хатова. Кр╕м того, в Санкт-Петербурз╕ м╕л╕ц╕я затримала понад 60 ос╕б, як╕ намагалися провести несанкц╕онований м╕тинг на станц╕╖ метро «Гостиный двор», а також ходу по Невському проспекту. Про це пов╕домили рос╕йськ╕ агентства з посиланням на правоохоронн╕ органи Петербурга.
*  *  *
Розр╕знена рос╕йська демократична опозиц╕я зробила чергову спробу об’╓днатися ╕ заснувала рух «Сол╕дарн╕сть», розраховуючи на усп╕х у зв’язку з╕ зростанням незадоволених владою в умовах економ╕чно╖ кризи, пов╕домля╓ Рейтер.
Серед л╕дер╕в нового руху - давн╕ критики Кремля: екс-чиновник Борис Н╓мцов, глава ╤нституту енергетично╖ пол╕тики Володимир Милов, колишн╕й л╕дер молод╕жного «Яблока» ╤лля Яшин ╕ л╕дер антикремл╕всько╖ коал╕ц╕╖ «╤нша Рос╕я» Гарр╕ Каспаров.
«Ми розрахову╓мо, що наприк╕нц╕ наступного року рух являтиме собою реальну пол╕тичну силу, за якою буде багато прихильник╕в. Кра╖на в к╕нц╕ 2009 року буде зовс╕м ╕ншою, ╕ режим буде не так м╕цний», - сказав Яшин Рейтер на установчому з’╖зд╕ руху. За роки правл╕ння попереднього Президента - Володимира Пут╕на рос╕йськ╕ демократи, п╕сля програшу вибор╕в у Держдуму в 2003 роц╕, робили безусп╕шн╕ спроби об’╓днатися проти Кремля на баз╕ об’╓днання парт╕й «Яблоко» ╕ «Союз правых сил» в орган╕зац╕╖ Ком╕тет-2008 ╕ коал╕ц╕╖ «╤нша Рос╕я».
У зал╕ невеликого готелю в П╕дмосков’╖ на установчий з’╖зд «Сол╕дарност╕» з╕бралося близько 200 делегат╕в. Л╕дери руху пов╕домили, що вперше за багато рок╕в змогли з╕брати разом представник╕в розр╕знено╖ л╕берально╖ опозиц╕╖.
«Сьогодн╕шн╕й з’╖зд уперше за 18 рок╕в з╕брав практично вс╕ групи л╕берального спектра», - сказав Каспаров, виступаючи перед учасниками з’╖зду.
«Найважлив╕шим для нас ╓ питання про в╕дмову принципово в╕д будь-яко╖ пол╕тично╖ сп╕впрац╕ з владою... Наше завдання - це демонтаж пут╕нського режиму», - сказав також Каспаров. Г╕мном опозиц╕╖ стала п╕сня В. Цоя «Мы ждем перемен».
На останн╕х виборах у Держдуму в грудн╕ 2007 року СПС ╕ «Яблоко», що виступали тод╕ з жорсткою критикою влади, набрали сп╕льно менше трьох в╕дсотк╕в голос╕в. Л╕дери «Сол╕дарност╕» розраховують, що в умовах економ╕чно╖ кризи число ╖хн╕х прихильник╕в значно зб╕льшиться.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6667

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков