Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3242)
З потоку життя (6478)
Душі криниця (3520)
Українці мої... (1466)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ГОЛОВНИМИ МАЮТЬ БУТИ ЛЮДИ»: У ЗСУ ПОЯСНИЛИ МЕТУ ХОДИ Г╤ДНОСТ╤ НА ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТ╤ БЕЗ В╤ЙСЬКОВО╥ ТЕХН╤КИ
В заходах з нагоди 28-╖ р╕чниц╕ Дня незалежност╕ Укра╖ни будуть брати участь в╕йськовослужбовц╕...


КРИМСЬКА ╢ПАРХ╤Я ПЦУ ОСКАРЖИЛА Р╤ШЕННЯ «СУДУ» ОКУПАНТ╤В, ЯКЕ ПОЗБАВИЛО В╤РЯН ПРИМ╤ЩЕННЯ
Коп╕ю ухвали "суду" про прийняття скарги в╕д ╕мен╕ Кримсько╖ ╓парх╕╖ ПЦУ “Кримськ╕й...


ХЕРСОНСЬКИЙ СУД АРЕШТУВАВ СУДНО, П╤ДОЗРЮВАНЕ У ПОСТАВКАХ ПАЛИВА В ОКУПОВАНИЙ КРИМ
Про це кореспонденту Укр╕нформу пов╕домили у пресслужб╕ Херсонського апеляц╕йного суду.


У МОСКВ╤ ОШТРАФУВАЛИ ЩЕ Ш╤СТЬОХ КРИМСЬКИХ ТАТАР ЗА П╤КЕТ Б╤ЛЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ
Про це в Facebook пов╕домля╓ "Кримська сол╕дарн╕сть".


СЕРБСЬКОМУ АКТОРУ, ЯКИЙ НЕЗАКОННО В╤ДВ╤ДУВАВ КРИМ, ЗАБОРОНИЛИ В’╥ЗД ДО УКРА╥НИ
Як зазнача╓ться, оф╕ц╕йно йому можуть оголосити про цю заборону, коли в╕н спробу╓ при╖хати в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 19.12.2008
НОВОР╤ЧН╤ ПОДАРУНКИ В╤Д СЕВАСТОПОЛЬСЬКО╥ ВЛАДИ

АКТУАЛЬНО!

16 грудня Севастопольська м╕ська держадм╕н╕страц╕я втрет╓ подала на розгляд депутатам м╕ськради проект р╕шення на п╕двищення тариф╕в за комунальн╕ послуги й знову наразилася на спротив м╕сцевих обранц╕в. Цього разу в╕дстоювати проект р╕шення до сес╕йно╖ зали прибув голова держадм╕н╕страц╕╖ Серг╕й Куницин. Говорив емоц╕йно та переконливо, зазначивши, що зараз у м╕ст╕ все гаразд: у квартирах тепло й пода╓ться гаряча вода. Рег╕он, ╓диний з ус╕х, на початок опалювального сезону не мав борг╕в за енергонос╕╖. Але, починаючи з с╕чня, ситуац╕я може р╕зко зм╕нитися. На дотац╕╖ теплозабезпечення населення на весь опалювальний сезон у м╕сцевий бюджет закладено лише 160 м╕льйон╕в гривень, з яких 124 млн. вже за листопад ╕ грудень витрачен╕. Потр╕бн╕ ще 360 м╕льйон╕в гривень, яких нема╓ ╕ чекати ╖х – н╕зв╕дки. У с╕чн╕ вс╕ котельн╕ м╕ста можуть водночас зупинитися.
Кер╕вник виконавчо╖ влади нав╕ть наводив приклад столиц╕, де мешка╓ Президент, прем’╓р та депутати Верховно╖ Ради. Вся ця когорта людей виявилася безпом╕чною: теплопостачання в╕д╕мкнули через борги. У нас, зазначив С. Куницин, так╕ впливов╕ захисники не проживають, тож ма╓мо з╕ сво╖ми проблемами впоратися сам╕.
Депутати, вислухавши уважно, пред’явили сво╖ вагом╕ контраргументи. Мовляв, зв╕дки у городянина так╕ грош╕? Спочатку ма╓ бути п╕двищення зарплат, а пот╕м п╕двищення тариф╕в. М╕тингувальники, що обл╕пили вх╕д до м╕ськради перед сес╕йним зас╕данням, стали на б╕к депутат╕в. Попри те, що до 1 с╕чня залишилося два тижн╕, за внесення на розгляд проекту м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ проголосували всього 7 депутат╕в з 46-ти присутн╕х у зал╕.
П╕сля сес╕йного зас╕дання голова м╕ськради Валер╕й Саратов зустр╕вся з журнал╕стами. На його думку «...если бы депутаты приняли решение о повышении тарифов, предложенное госадминистрацией, семья из 4-х человек, проживающая на 70 квадратных метрах, за отопление, воду и жилье должна была бы платить 845 гривен, плюс оплата за газ и электричество».
Всю в╕дпов╕дальн╕сть за ситуац╕ю, що склалася, В. Саратов поклада╓ на кер╕вництво держадм╕н╕страц╕╖, яка, на його думку, «не организовала аукционов по продаже права аренды земли, в результате чего город вместо 180 миллионов, которые должны были бы поступить в бюджет, получил менее, чем четвёртую часть этой суммы. Половина, а это 90 миллионов гривен, должна была пойти на дотацию коммунальных предприятий. Горожане в условиях кризиса более ограничены в возможностях оплаты. Из-за огромных сумм они могут вообще перестать платить за коммунальные услуги».
Пропозиц╕я м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ найб╕дн╕шим прошаркам населення скористатися субсид╕ями сьогодн╕ не сприйма╓ться н╕ депутатами, н╕ городянами. Процедура отримання купи дов╕док: заява, декларац╕я про доходи вс╕х член╕в родини, дов╕дка з ЖКГ про к╕льк╕сть проживаючих, дов╕дка з навчального закладу, де навчаються д╕ти, дов╕дки про в╕дсутн╕сть заборгованост╕ з тепломереж╕, водоканалу, газового господарства тощо. П╕сля кружляння чергами, д╕знавшись, що субсид╕я бува╓ розм╕ром в╕д 3-х гривень аж до найб╕льшо╖, яку майже не реально отримати – в 100 гривень та, що вс╕ дов╕дки д╕йсн╕ лише к╕лька м╕сяц╕в, а дал╕ все треба починати спочатку, городяни в╕дмовляються в╕д того державного «меду» назавжди. Чиновники ж щиро дивуються, чому народ не користу╓ться субсид╕ями й роблять висновок: значить не так вже йому (народов╕) й скрутно. Схоже, на тл╕ таких висновк╕в ╕ з’явилося бажання в дек╕лька раз╕в зб╕льшити тарифи.
Й тут вперше примовка “Пани чубляться...” спрацювала з точн╕стю до навпаки. Бо через те, що чубляться дв╕ г╕лки влади, севастопольц╕ ув╕йдуть в новий р╕к з╕ старими тарифами. А дал╕, як Бог дасть.
Ще один багатостраждальний документ намагалася знову подати на розгляд депутат╕в держадм╕н╕страц╕я: проект р╕шення на вид╕лення кошт╕в у 500 тисяч гривень на буд╕вництво укра╖нсько╖ школи-колег╕уму. Минуло╖ сес╕╖ держадм╕н╕страц╕я вже отримала в╕дмову й пропозиц╕ю в╕дзв╕тувати про використання ран╕ше вид╕лених грошей, як╕ вже близько двох м╕сяц╕в були в розпорядженн╕ управл╕ння кап╕тального буд╕вництва держадм╕н╕страц╕╖. Умова, яку поставили депутати, цього разу знову була не виконана держадм╕н╕страц╕╓ю, депутати ж були, в╕дпов╕дно, посл╕довними у чергов╕й в╕дмов╕.
“...Выделенных государством на строительство школы-коллегиума 2,5 миллиона гривен и 500 тысяч из бюджета города вполне хватило бы администрации для того, чтобы начать работы, однако строительство началось только два дня назад”, - сказав представникам ЗМ╤ голова м╕ськради Валер╕й Саратов й цього разу нав╕ть найприск╕плив╕ш╕ журнал╕сти змушен╕ були з ним погодитися: держадм╕н╕страц╕я близько двох м╕сяц╕в звол╕кала з початком буд╕вництва. Таке затягування призвело до вищезгаданих насл╕дк╕в. Отже, до того, що буд╕вництво укра╖нсько╖ школи-колег╕уму в Севастопол╕ перебува╓ сьогодн╕ на меж╕ зриву, доклалися обидв╕ г╕лки влади.
Право п╕двищувати тарифи власноруч м╕ська держадм╕н╕страц╕я виборюватиме в суд╕. Що ж до буд╕вництва школи-колег╕уму С. Куницин пооб╕цяв: “Мы все равно ее начнем строить». Не уточнив, правда, через ск╕льки рок╕в. В╕рити таким об╕цянкам в умовах кризи, що насува╓ться, можуть х╕ба що найзатят╕ш╕ оптим╕сти. Ще один вих╕д п╕дказу╓ загальнов╕дома телереклама: «Д╕ду Морозе, вишли наш╕й влад╕ к╕лограм золота...». В╕дпов╕дь, панове, додума╓мо самотужки...

Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 19.12.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6665

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков