Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤РП╤НЬ ДВА РОКИ ТОМУ: «НАВКОЛО БУЛИ РУ╥НИ, ТЕМНИЙ ДИМ ТА БАГАТО РОЗСТР╤ЛЯНИХ АВТОМОБ╤Л╤В»
Розпов╕дь кримського татарина, який брав участь у визволенн╕ Ки╖вщини…


РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПОШИРИТИ СВОЮ ЗЛОЧИННУ СУТЬ НА ╤НШ╤ КРА╥НИ
Рос╕я – це велика тюрма. Нин╕ рос╕яни намагаються загнати в цю тюрму ╕ укра╖нц╕в…


НЕМА╢ СИЛ ТЕРП╤ТИ: НОБЕЛ╤ВСЬК╤ ЛАУРЕАТИ ВЛАШТУВАЛИ МАН╤ФЕСТ ПУТ╤НУ
П╕д зверненням п╕дписалося 39 ос╕б, всесв╕тньо в╕домих св╕тил науки…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ДАН╤ЛОВА:
В╕н переводиться на ╕нший напрямок…


ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 05.12.2008 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 05.12.2008
КРИМСЬКИЙ МАЙДАН

У СТРАХУ ОЧ╤ ВЕЛИК╤, АБО КОМУ ПОТР╤БЕН МВФ?

Уважно сл╕дкую за регулярними опитуваннями «Дня», ╕ хоч вони мають не репрезентативний характер, не претендують на роль соц╕олог╕чного опитування, все ж (в╕зьму на себе см╕лив╕сть) у першому наближенн╕ можуть слугувати для певних висновк╕в. Ось у суботньому номер╕ (№ 198) «День» ставить перед читачами чергове запитання: «Як на Вашу думку потр╕бно збер╕гати грош╕ укра╖нцям?», а дал╕ в╕дпов╕д╕ - в╕дсотки, тож для подальшо╖ розмови нагадаю результати цього опитування, щоб зробити певн╕ висновки:
- ╕нвестувати - 16,81%;
- вкладати в дорогметали - 15,13%;
- залишити в банку - 26,05%;
- важко в╕дпов╕сти - 17,65%;
- купувати сейф - 24,37%.
За пов╕домленням ЗМ╤, у зв’язку з╕ св╕товою ф╕нансовою кризою «навчен╕» нашою невдячною та ненад╕йною владою укра╖нц╕ якнайшвидше достроково роз╕рвали депозитн╕ договори (не до в╕дсотк╕в, хоча б сво╖ кровн╕ вирвати) на 16 м╕льярд╕в гривень (майже 3 м╕льярди долар╕в за сучасним лихоманно-злочинним курсом). Держава Укра╖на зчинила «алярм», ВР п╕сля гарячих дебат╕в ухвалила пакет антикризових закон╕в (немовби необх╕дна передумова для отримання позики в╕д МВФ), як╕, на ╖╖ думку, повинн╕ сприяти оздоровленню укра╖нсько╖ економ╕ки, врятувати ╖╖ в╕д дефолту та «в╕дчинити» двер╕ для чергових запозичень в╕д МВФ (чергових, бо ще св╕ж╕ в пам’ят╕ багатом╕льярдн╕ запозичення за уряду Януковича - це при тому, що обставини тод╕ були ф╕нансово спок╕йн╕ ╕ особливо╖ потреби в них не було). Мен╕, перес╕чному укра╖нцю (впевнений, що не т╕льки мен╕) хот╕лося у зв’язку з цими под╕ями отримати в╕дпов╕дь на дек╕лька запитань:
1. Хто закликав МВФ надати «допомогу» ╕ на яких умовах? Чому майже в╕дсутня ╕нформац╕я з цього приводу?
2. Яким чином отриман╕ кошти будуть «працювати» на Державу?
3. Як╕ банки будуть обслуговувати ц╕ транш╕?
4. Кому належать ц╕ банки?
5. Терм╕ни погашення кредиту?
Для пор╕вняння - спробую сам надати в╕дпов╕д╕.

I. Н╕хто не заперечу╓, що банк╕вська система - кровоносн╕ судини та основа кожно╖ економ╕ки (укра╖нська не виняток). Безумовно, перед тиском зовн╕шн╕х негативних чинник╕в виникли певн╕ проблеми у банк╕в. Тож закликали МВФ (майже впевнений) сам╕ банки. Зважаючи на те, що б╕льш╕сть з них - приватн╕ та ╕сну╓ т╕сний зв’язок з ол╕гархами у ВР, тож «сп╕льними зусиллями» ╕ почали кричати «SOS», апелюючи до св╕домост╕ громадян (а по сут╕ н╕хто думкою громадян ╕ не ц╕кавився - «п╕пл схава╓» - схоже так воно сталося).
II. Можна уявити, що кошти в╕д запозичення у МВФ будуть «працювати» в укра╖нськ╕й економ╕ц╕ через посередництво знову таки приватних банк╕в методом подальшого ╖х ре╕нвестування. Так-от якби влада мала б вищий ступ╕нь дов╕ри у громадян, то, певно, вони не забрали б одночасно швиденько сво╖ кошти з банк╕в ╕ таким чином залишилося б «внутр╕шн╓ ╕нвестування» - у в╕дсотках - це 16,81% + 26,05% = 42,86%. З групи «Важко в╕дпов╕сти» - (17,65%) певна к╕льк╕сть громадян теж залишила б сво╖ вклади в банках, в╕зьмемо 5-7 %. Тож загальний в╕дсоток громадян, як╕ готов╕ були б ╕нвестувати сво╖ кошти в укра╖нську економ╕ку - приблизно 50%. Тобто, приблизно 8-10 м╕льярд╕в гривень були б ╕нвестован╕ нашими громадянами у власну економ╕ку. Безумовно, щоб под╕бне сталося, наш╕ (точн╕ше, приватн╕) банки повинн╕ були б «повернутися обличчям» до сво╖х кл╕╓нт╕в, а саме: терм╕ново переглянути в╕дсоток по депозитних вкладах у б╕к зб╕льшення ╖х, знизити кредитн╕ ставки в галуз╕ - наповнювач╕ бюджету (металург╕я, автомоб╕льна, х╕м╕чна, тютюнова, аграрна тощо), за рахунок зм╕ни кредитно╖ пол╕тики перенаправити експорт металопродукц╕╖ на ╕мпорт (внутр╕шн╓ споживання), в машинобудування, буд╕вельну галузь - буд╕вництво доступного житла, таким чином знизивши ц╕ну на житло та врятувавши галуз╕ (хай це будуть прибутки менш╕, н╕ж в╕д експорту, але збережуться галуз╕ та кадри). До крок╕в, як╕ сприяли б п╕двищенню дов╕ри до банк╕в, можна в╕днести також так╕ - перетворення «Банк╕в - ЗАТ» у в╕дкрит╕ АТ, де б акц╕онерами могли виступити як Держава, так ╕ перес╕чн╕ громадяни (шляхом випуску додатково╖ ем╕с╕╖ акц╕й та продажу ╖х), що також сприяло б притоку кап╕тал╕в в╕д громадян.
III. ╤V. На м╕й погляд, в╕дпов╕дь - «на поверхн╕» - банки приватн╕, тож зараз держава (╕ ми, прост╕ громадяни) потр╕бн╕ ╖м для чергового «використання» та «до╖ння». Як не згадати казку про «вершки та кор╕нц╕».
Нав╕ть поверховий погляд на суть проблеми, що виникла, дозволя╓ зробити певн╕ висновки, а саме:
1. Запозичення колосальних кошт╕в у МВФ потр╕бно перш за все приватним банкам. Коли було у св╕т╕ все спок╕йно, вони «жирували», не д╕лячись з перес╕чними громадянами сво╖ми прибутками (достатньо т╕льки згадати, п╕д як╕ кабальн╕ в╕дсотки велося кредитування нерухомост╕ - оф╕ц╕йно 12-13%, а фактично - цей в╕дсоток за рахунок р╕зноман╕тних прихованих «послуг за обслуговування» досягав - 20% (за кордоном - це 3-4%). Недаремно ж прац╕вники банк╕вських сфер, влаштовуючись на роботу, дають п╕дписку про нерозголошення сво╖х зароб╕тк╕в (╕ вони, зг╕дно ╕з соц╕олог╕чними опитуваннями, знаходяться на першому м╕сц╕ серед ус╕х галузей). Тепер у св╕т╕ «запахло смаленим», тож потр╕бн╕ негайн╕ запозичення, ╕ ви, перес╕чн╕ громадяни, знову рятуйте «р╕дн╕ банки», щоб вони й надал╕ вас грабували. Адже ясно, як божий день, що запозичен╕ кошти знову-таки будуть «обслуговувати» приватн╕ банки ╕ спрацю╓ «ефект Л╕хтаренка» - мо╓ власне визначення - (пам’ята╓те, як у п’╓с╕ нашого корифея - драматурга Карпенка-Карого «Хазя╖н» - у хазя╖на був управителем такий соб╕ Л╕хтаренко, який працював на свого господаря ╕ себе не забував. На питання господаря, зв╕дки у того статки, лукаво в╕дпов╕дав: «Пане, якщо через мо╖ руки проходить сало, то невже ж я цим салом соб╕ руки не намащу». Аналог╕чно з нашими банками. На мою думку, якщо МВФ нада╓ кредити п╕д державн╕ гарант╕╖, то й обслуговувати ╖х повинн╕ державн╕ банк╕вськ╕ структури - «Ощадбанк», «Укрсоцбанк», банк Державного Пенс╕йного фонду тощо (на п╕дстав╕ цього можливе додаткове поповнення пенс╕йного бюджету ╕ п╕двищення пенс╕й в╕д цього). Це було б справедливо ╕ сприйнялося б перес╕чними громадянами з розум╕нням. Та й наш р╕дний Нац╕ональний Банк м╕г би за рахунок сво╖х ╕нтервенц╕й та запозичень п╕д державн╕ гарант╕╖ надати позики приватним банкам. А так, шановн╕, колосальну позику для приватних банк╕в будемо в╕дшкодовувати ми з вами ╕ наш╕ д╕ти.
Зв╕дси напрошу╓ться сам собою висновок: «А чи потр╕бн╕ народу ц╕ запозичення?». Впевнений: банкам - так, народу - н╕.
У зв’язку з цими под╕ями варто було б згадати факт з недалеко╖ ╕стор╕╖ Н╕меччини. Як в╕домо, п╕сля Друго╖ Св╕тово╖ в╕йни вона лежала в ру╖нах, економ╕ка не мала об╕гових кошт╕в, тож уряд звернувся до вс╕х громадян ╕з закликом допомогти (╕ врятувати) державу, хто чим може. П╕д гарант╕╖ держави н╕мц╕ здали сво╖ кровн╕ (часто останн╕ кошти), ц╕нност╕, золото, коштовност╕ та врятували Н╕меччину. Тепер це держава № 1 у св╕т╕...
Впевнений, якби держава Укра╖на звернулася до сво╖х громадян (кра╖на в небезпец╕!), то створивши такий фонд порятунку держави (п╕д ╖╖ гарант╕╖), можна було б об╕йтися без запозичень у МВФ. Б╕льше того, можливо, це був би момент ╓днання Нац╕╖ ╕ в╕дновлення дов╕ри, яко╖ так не вистача╓ сьогодн╕ нашому сусп╕льству.
Михайло ФАЛАГАШВ╤Л╤.
м. ╤рп╕нь, Ки╖вська область.

Х╤БА Ж ЦЕ ПРЕЗИДЕНТ?!

В╕дпов╕дь Президенту Рос╕╖ Дмитру Медвед╓ву

Президент Рос╕╖ Дмитро Медвед╓в у сво╖й заяв╕ щодо Укра╖ни стверджу╓, що в Укра╖н╕ голод був через неврожай.
╤ що це за президент, який заявля╓ таке на весь св╕т? В╕д ц╕╓╖ заяви повага укра╖нського народу до нього особисто упала до самого пл╕нтуса. Зараз я розпов╕м, як це було насправд╕.
М╕й батько, Яловий Макар Романович, народився в сел╕ Спаському Новомосковського району Дн╕пропетровсько╖ област╕ в 1892 роц╕. У 1914 роц╕ забрали в царську арм╕ю, служив у Петербурз╕ у лейб-гвард╕╖, охороняв царя, пот╕м брав участь у Брусиловському прорив╕, трич╕ був поранений, повернувся додому в с. Спаське, яке заснували три козаки, п╕сля невдало╖ спроби Мазепи отримати незалежн╕сть Укра╖ни, п╕д Полтавою в╕н загубив сво╖х козак╕в, ╕ вони в╕дступали до р╕чки Самари, по р╕чц╕ К╕льчен╕. Три побратими-козаки, один з них був поранений, добралися до плавн╕в напроти балки Яг╕дна, там вони вирили соб╕ землянку, перезимували ╕ пот╕м спустилися по р╕чц╕ вниз, там уже був л╕с дубовий ╕ теж були плавн╕ ╕ балка Западня, з того часу ╕ почалося наше село називатися Спаське. Кр╕пак╕в у нашому сел╕ не було, вс╕ жили в достатку, землю над╕ляли т╕льки на чолов╕к╕в. Моя мати, Самойленко Марфа Савел╕╖вна, в роду була третьою дочкою Савел╕я, ╕ в╕н хоч ╕ був землевпорядником, але соб╕ земл╕ не м╕г нар╕зати, такий закон, ╕ вс╕ його поважали. Батько мого батька був старостою села Спаського, мав три сини ╕ дочку. З╕ сл╕в мо╓╖ матер╕ гарно жили при НЕП╕: справили дв╕ конячки, дв╕ корови, св╕й плуг, жатка, в╕ялка на два двори. Але настав
30-й р╕к, почалася «добров╕льна» колектив╕зац╕я, батько знав чим це пахне. Я народився 1 березня 1932 року, десятий у с╕м’╖, ╕ батько, щоби нас не розкуркулили, сам одв╕в сво╖х конячок ╕ одну корову, ╕ сам п╕шов конюхом працювати. Мати в колгосп заяву не подавала ╕ весь час мен╕ казала, що ця влада в╕д антихриста.
У 1932 роц╕ був врожай середн╕й, видали на трудодн╕ зерно, батько отримав три м╕шки зерна ╕ в╕дразу змолов його на борошно, млин був у сел╕ П╕дгородне. Настала ос╕нь 1932 року, батько часто бував у контор╕ ╕ д╕знався, що прийшла бумага в с╕льраду - додатково з╕брати зерно з колгоспник╕в, щоби виконати постанову по здач╕ зерна. Хто ск╕льки отримав зерна - в контор╕ записано. Почали з кожного двору забирати все зерно, яке отримали люди за св╕й труд. Батько вноч╕ два м╕шки борошна перев’язав ╕ кинув у колодязь, а один закопав у поп╕л, який ╕з печ╕ виносили, поряд з парканом, як виходити у дв╕р, зверху приспав св╕жим попелом. На другий день при╖хали забирати зерно, яке батько отримав на трудодн╕. Батько ╖м ╕ каже (з╕ сл╕в матер╕): «Так, я отримав три м╕шки зерна, та я його продав ╕ в мене залишилася т╕льки кукурудза, адже в мене шестеро д╕тей, ╖х треба чимось годувати». Вони не пов╕рили, все кругом перештрикали, зерна не знайшли, з╕ злост╕ забрали кукурудзу, нав╕ть з горщика, в якому в печ╕ вона варилася, ╕ п╕шли. За тиждень все село почало голодувати. До нового року ще сяк-так перебивалися, а вже весною люди почали помирати ╕ в городах стали хоронити. Я маму запитував: «А чому в сус╕д╕в у садку стоять хрести?». То там люди похован╕, а були в сел╕ ╕ так╕, що сво╖х д╕тей ╖ли.
Перед Новим роком батько д╕став м╕шок борошна ╕з попелу, третю частину в╕дсипав ╕ дав сво╓му брату Гаврилов╕, в якого було тро╓ д╕ток. Про це н╕хто не знав.
З борошна варили т╕льки галушки, кожному по 1 галушц╕ на добу ╕ запивали юшкою. У березн╕ д╕став батько ╕з колодязя ще один м╕шок, частина борошна змокла, а решта була суха. Теж под╕лився з╕ сво╖м братом, в травн╕ д╕став ще один м╕шок ╕ теж под╕лився з братом. Так нас шестеро д╕ток ╕ братових тро╓ ╕з голоду не померли. Дякую Батьков╕ за його винах╕д.
Так якщо Президент Рос╕╖ не зна╓, що таке геноцид укра╖нського народу, нехай хоч себе не виставля╓ на посм╕ховисько перед ус╕м св╕том.
Григор╕й ЯЛОВИЙ,
голова КУНу м╕ста Щолк╕не, АР Крим.


«КОЛИ ЗАБУВ ТИ Р╤ДНУ МОВУ...»

У 1500-му номер╕ нашо╖ газети прочитав листа Л. Ю. М╕льчук з м. Саки «Меня тошнит от вашей русофобии…» ╕ стало сумно. Ще у ск╕лькох таких укра╖нц╕в «без всяких примесей» залишилися «примеси» в головах, як╕ втокмачували нам повсякчасно комуно-шов╕н╕стичними ╕деологами. А м╕ж ╕ншим, шановна Л. Ю. М╕льчук, у манкурт╕в ╕ яничар╕в, «примесей» бути не може, бо вони не знали сво╖х корен╕в, не знали свого племен╕-роду, зате справно вбивали, катували сво╖х матер╕в, батьк╕в, брат╕в ╕ сестер. Ось ╕ ви вже забули р╕дну мову, стали добров╕льним захисником наших «не двоюр╕дних», «старших» брат╕в в╕д русофоб╕╖ «желтой газетенки». Чи не ставили Ви соб╕ питання, чому в Криму саме одна така «желтая газетенка», ск╕льки в Криму укра╖нських шк╕л, дитячих садочк╕в?
Осв╕чена людина зна╓, що якщо нема╓ мови, то нема╓ народу, нац╕╖. Ви ж, пишучи листа на «общепонятном», в╕докремили себе в╕д цього народу ╕ вже почува╓те себе на один щабель «вище» в╕д нас, стали конкретним «хохлом». Прочитайте досл╕дження рос╕йського ╕сторика Ключевського В. О., ╕ ви д╕зна╓тесь, чи вже й так╕ р╕днесеньк╕ та ще й старш╕ нам брати-рос╕яни. Нема╓ жодних сумн╕в╕в, що ми приречен╕ жити в дружб╕, злагод╕ ╕ в добросус╕дств╕ з Рос╕╓ю, але в дружб╕ р╕вноправн╕й - без шантажу ╕ погроз, без вказ╕вок, з ким ╕ як нам дружити, якою мовою розмовляти, кого вибирати в президенти ╕ кого призначати м╕н╕страми. У нас своя ╕сторична спадщина, сво╖ геро╖ ╕ антигеро╖, ╕ т╕льки укра╖нський народ вибира╓, коли ╕ як йому в╕дзначати святков╕ чи траг╕чн╕ дати.
«Кримська св╕тлиця» на сво╖х шпальтах розкрива╓ б╕л╕ «плями» ╕стор╕╖, захища╓ укра╖нську мову. Зв╕сно, що «Крымская правда» цього не надруку╓, бо грач╕, бахар╓ви, симоненки бояться правди ╕ вс╕лякими силами в╕дмежовують нас в╕д не╖, бо у кишенях у них партквитки, а в каб╕нетах висять портрети тих, кого Ви згадали як винуватц╕в Голодомору. Вони вже визнали, що Голодомор було створено штучно, залишилось визнати, з якою метою в╕н був створений. Так╕ «укра╖нолюби» влаштовують вс╕ляк╕ шабаш╕ з нос╕нням трун, спалюванням опудал, глумл╕нням над державною символ╕кою, а загалом глумл╕нням над укра╖нським народом, Укра╖нською державою. Якщо Ви прочита╓те виступи Президента про Голодомор, то не знайдете жодного слова про Рос╕ю як винуватця трагед╕╖. Хай Рос╕я в╕дда╓ данину пам’ят╕ сво╖м громадянам, безвинно загиблим, хто ж заперечу╓…
Про прих╕д до влади «не вполне законным путем»... Н╕хто ще не забув, як р╕вними колонами по чотири з п╕дпри╓мств, навчальних заклад╕в, керованих червоними директорами, п╕д тиском ╕ погрозами ходили люди на м╕тинги у п╕дтримку провладного кандидата. В такий спос╕б ╕ в╕дбувалися сам╕ вибори. Десятки по╖зд╕в, колони автобус╕в возили виборц╕в по областях Укра╖ни з в╕дкр╕пними талонами, як╕ неодноразово висловлювали сво╓ волевиявлення на користь того ж кандидата. Хто мав би нести в╕дпов╕дальн╕сть за масов╕ фальсиф╕кац╕╖ результат╕в вибор╕в, за спробу державного перевороту? Не пан «проффесор», який не може пригадати, де здобував осв╕ту? Та ╕ чорноморським шельфом розпорядився уряд Януковича, а, по-друге, справа перебува╓ на розгляд╕ в суд╕. Може, й побачимо колись, чи╓ замовлення виконала пан╕ Ю. Тимошенко, залишаючи ╕ надал╕ державу енергозалежною. Бо фальшивий ╖╖ патр╕отизм, як ╕ ╖╖ коса.
Я дуже Вас розум╕ю, якщо Ви забули р╕дну мову, сво╖х д╕д╕в, прад╕д╕в, то нав╕що Вам своя держава, уряд, президент? З Кремля пришлють кого треба, досв╕д ╓…
Л. Ю. М╕льчук не посила╓ться на конкретн╕ матер╕али, опубл╕кован╕ на стор╕нках «Кримсько╖ св╕тлиц╕» стосовно русофоб╕╖, тож ╕ нема╓ предмету для дискус╕╖.
Петро ТУЗ.
смт. Гвард╕йське.

СВОЮ УКРА╥НУ ЛЮБ╤ТЬ...

Добрий день, дорог╕ св╕тличани! Хочу в╕дпов╕сти ж╕ночц╕ з м. Саки - Л. Ю. М╕льчук («КС» № 47 в╕д 21.11.08), хоча, напевно, я така не одна, адже ╖╖ допис зачепив багатьох, хто це прочитав. Взагал╕-то мен╕ ╖╖ шкода, адже у не╖, кр╕м жовчно╖ образи, н╕чого нема╓.
Я - укра╖нка, знаю укра╖нську мову, в╕дпов╕м ц╕й «укра╖нц╕ «без примесей» рос╕йською, але спершу нагадаю слова поета: «Якщо забув ти р╕дну мову, б╕дн╕╓ш духом ти щодня, ти втратив кор╕нь ╕ основу, ти обчухрав себе до пня».
Когда все кажется желтым, видно, проблема с желчным пузырем, витаминов не хватает, отсюда многие проблемы, врачи так говорят.
Я прочитала Вашу заметку в газете несколько раз, пыталась понять: у вас боль за Украину, вы же украинка, или зависть и злоба на Президента?
Скорее всего, второе, к сожалению. Знаете, все президенты, какие только есть в мире, не бедствуют. Завидовать им не стоит, т. к. живут они неспокойно в этом мире. Судя по вашему письму, вы хотели другого президента, который из Донбасса. Не обольщайтесь и не мечтайте о его порядочности. Мой родной брат жил в этом городке Енакиево, проработал на шахте 43 года. Когда была президентская кампания, он сказал: «Я тут шахту носом рыл, а он срывал с моих женщин сережки». Так что о честности и порядочности говорить не приходится, она рождается и воспитывается с человеком.
О русофобии. Есть такое правило: поссорить людей - очень просто, а помирить сложнее. Люди это понимают, тем не менее, это происходит, к сожалению. В политике это сплошь и рядом.
Но на собственном опыте знаю, я долгое время жила в России, прочувствовала на себе отношение окружающих меня людей. Кто более воспитанный, относился снисходительно, а большинство: «Понаехали тут хохлы» или «Где хохол побывал, там еврею делать нечего». Все равно мы там были «братьями меньшими». Тем не менее, остались друзья, их осталось мало, до сих пор дружим, хоть и прошло уже более 40 лет.
Не знаю, хорошо это или плохо, но мы слишком заполитизированы, а политика не всеми усваивается, надо правильно её понимать, поэтому и тошнит кое-кого. Я не жалею, что была на Майдане, правда, не в Киеве, а в Одессе, совершенно бесплатно, мерзла, болела и переживала за помаранчевых. Нас было не очень много, но мы верили, мы были людьми с достоинством в собственных глазах, верили в лучшее.
Очень жалко и горько, «що пани скубуться, а в хлоп╕в чуби тр╕щать». Парламент показал себя во всей своей неприглядности, это больно и противно. Остается вера и надежда в Бога, ее нельзя пощупать, с ней живут.
Что касается Голодомора, я преклоняюсь перед нашим Президентом хотя бы за то, что он поднял эту тему, которую мир узнал. Моя мама мне рассказывала о людоедстве, а я ей не верила. Мы многого еще не знаем. Это наша беда большая, наверно, мы очень грешные, если Бог посылает нам такое испытание в лице власти. Но несмотря ни на что, я - оптимистка и верю в Украину!
╤ наостанок, як запов╕в наш Кобзар: «Свою Укра╖ну люб╕ть, Люб╕ть ╖╖... Во время люте, в остатню тяжкую минуту за не╖ Господа мол╕ть».
М. ВОЛОШИНА.
смт. Чорноморське.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 05.12.2008 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6627

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков