Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 14.11.2008
ЧИ ╢ КОРДОН У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤?

Укра╖нськ╕ ╕ рос╕йськ╕ дипломати обм╕нялися р╕зкими заявами щодо кордону м╕ж двома кра╖нами у Керченськ╕й протоц╕. Представники укра╖нського зовн╕шньопол╕тичного в╕домства минуло╖ п’ятниц╕ заявили, що нин╕ спостер╕гаються спроби Рос╕╖ перенести кордон у Керченськ╕й протоц╕ у б╕к Укра╖ни. Водночас м╕н╕стр закордонних справ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Серг╕й Лавров у нед╕лю заявив, що Рос╕я не пересува╓ державний кордон у Керченськ╕й протоц╕, тому що його там просто взагал╕ нема╓.
Прес-секретар М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни Василь Кирилич, коментуючи заяву голови рос╕йського МЗС, нагадав, що кордон у Керченськ╕й протоц╕ таки ╓, в╕н був встановлений ще м╕ж УРСР ╕ РРФСР. Укра╖нський дипломат додав, що цей кордон був визначений в╕дпов╕дно до тод╕шнього радянського законодавства.
Кирилич наголосив, що 8 грудня 1991 року Укра╖на ╕ Рос╕я визнали, в╕дпов╕дно до норм м╕жнародного права, територ╕альну ц╕л╕сн╕сть одна одно╖ ╕ непорушн╕сть чинних кордон╕в. Також в╕н нагадав, що в 1997 роц╕, укладаючи пол╕тичний догов╕р ╕з Укра╖ною, Рос╕я ще раз п╕дтвердила непорушн╕сть наявних кордон╕в.
Коли я запитував у прикордонник╕в Азовсько-Чорноморського управл╕ння Держприкордонслужби Укра╖ни, чи ╓ державний кордон у Керченськ╕й протоц╕, то вони дуже здивувалися: а що вони, власне, охороняють? У тому числ╕, що охороня╓ застава на остров╕ Коса Тузла? Вона була створена п╕д час «Тузлинсько╖ кризи», що виникла м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю 5 рок╕в тому, ╕ з того часу п╕всотн╕ прикордонник╕в ц╕лодобово на сторож╕.
На початку жовтня 2003 року без будь-якого попередження чи узгодження з Ки╓вом або С╕мферополем рос╕яни розпочали буд╕вництво дамби з кубанського боку до острова Коса Тузла. П╕сля р╕шучих протест╕в укра╖нсько╖ сторони через три тижн╕ рос╕яни усе ж припинили просування до укра╖нського узбережжя, але в╕дтод╕ пост╕йно зм╕цнюють 4-к╕лометрову дамбу.
У результат╕ через порушення природних умов руху води теч╕я у сх╕дн╕й частин╕ протоки значно прискорилася, що призвело до розмивання острова Коса Тузла. За к╕лька рок╕в в╕н втратив майже третину площ╕. ╤ це при тому, що щороку на зм╕цнення берег╕в острова уряд Укра╖ни нада╓ значн╕ кошти, ╕ там проводяться в╕дпов╕дн╕ роботи.
Тод╕ рос╕яни не ставили п╕д сумн╕в те, що кордон м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю проходить по Тузлинському фарватеру м╕ж укра╖нським островом Коса Тузла ╕ рос╕йським п╕востровом Тамань. Тепер Рос╕я наполяга╓ на перенесенн╕ цього кордону в Керченськ╕й протоц╕ у б╕к Укра╖ни на укра╖нський Керч-╢н╕кальський канал.
Окр╕м власне пол╕тичних ╕нтерес╕в Рос╕╖ в ц╕й акватор╕╖, м╕сцев╕ експерти бачать тут ╕ значн╕ економ╕чн╕ ╕нтереси.
Справа в тому, що Керченська протока дуже м╕лка, ╕ судна можуть проходити нею лише по штучно прокладеному Керч-╢н╕кальському каналу глибиною 8 метр╕в. В╕н належить Керченському морському торговому портов╕, ╕ портовики пост╕йно поглиблюють ╕ прочищають його дно. Цей канал розташований на п╕вденний зах╕д в╕д Коси Тузли, м╕ж цим островом ╕ м╕стом та портом Керч.
У протоц╕ також ╕снують два м╕лководн╕, до 3 метр╕в глибини, фарватери в ╖╖ рос╕йськ╕й частин╕, але придатн╕ вони лише для проходу невеликих, малотоннажних плавзасоб╕в.
Пересування суден Керченською протокою без лоцмана ще з радянських час╕в заборонене, а варт╕сть проходу укра╖нським каналом удв╕ч╕ вища, ан╕ж рос╕йськими фарватерами.
Щороку тут проходять близько 9 тисяч суден. Значна частина з них ╕де до рос╕йських порт╕в Азов, Ростов-на-Дону, Таганрог, ╢йськ ╕ Темрюк. За неоф╕ц╕йними даними, рос╕йськ╕ судновласники платять Керченському портов╕ за проведення суден Керч-╢н╕кальським каналом до 180 м╕льйон╕в американських долар╕в.
Як вважають кримськ╕ експерти, це ще одна з багатьох причин небажання рос╕ян визнавати кордон у Керченськ╕й протоц╕.

Володимир Притула. (Рад╕о «Свобода»).

*     *     *
Рос╕я - ╓дина кра╖на-сус╕д Укра╖ни, з якою не врегульовано питання проходження державного кордону на морських акватор╕ях. Про це пов╕домив на бриф╕нгу в МЗС директор Першого територ╕ального департаменту М╕н╕стерства Леон╕д Осаволюк.
В╕н зазначив, що заяви, як╕ ╕нколи звучать у прес╕ щодо проблем ╕з Румун╕╓ю через остр╕в Зм╕╖ний, не в╕дпов╕дають д╕йсност╕. Л. Осаволюк зауважив, «що з Румун╕╓ю жодних територ╕альних проблем нема╓ ╕ жодних територ╕альних суперечок не ╕сну╓. У нас п╕дписаний догов╕р про державний кордон, в якому визначено, що остр╕в Зм╕╖ний ╓ територ╕╓ю Укра╖ни, ╕ навколо цього острова ╓ територ╕альне море Укра╖ни шириною у 12 морських миль». При цьому в╕н додав, що у справ╕ про дел╕м╕тац╕ю континентального шельфу м╕ж Укра╖ною ╕ Румун╕╓ю, який розгляда╓ться М╕жнародним судом ООН у Гааз╕, сторони сперечаються про винятков╕ морськ╕ економ╕чн╕ зони ╕ континентальний шельф. «Тобто М╕жнародний суд не займа╓ться територ╕альними суперечками м╕ж нашими кра╖нами, тому що таких суперечок нема╓. Йдеться виключно про розмежування континентального шельфу ╕ економ╕чних морських зон поза межами територ╕╖ обох кра╖н», - уточнив дипломат.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6532

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков