Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 17.10.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 17.10.2008
К╕но, яке вчить нас бути людяними

З 28 березня до 4 кв╕тня 2008 року у Ки╓в╕ в╕дбувся V м╕жнародний фестиваль - «Дн╕ документального к╕но про права людини «Укра╖нський контекст», який цього року сп╕впав з╕ святкуванням 60-╖ р╕чниц╕ проголошення Загально╖ декларац╕╖ прав людини. Але кр╕м м╕жнародного статусу, який фестиваль отримав минулого року, в╕н ма╓ ще й мандр╕вний формат. За традиц╕╓ю, з жовтня до грудня стр╕чки «Укра╖нського контексту» подорожують багатьма м╕стами кра╖ни. Цього року ╖х б╕льше тридцяти.
Не стала винятком ╕ автоном╕я. Кримськ╕ глядач╕ уже протягом трьох рок╕в посп╕ль зустр╕чають «Дн╕ документального к╕но» одними з перших у держав╕. На територ╕╖ п╕вострова к╕нофестиваль в╕дбува╓ться з 6 по 20 жовтня: до 10 жовтня с╕мферопольц╕ та гост╕ столиц╕ мали змогу переглянути стр╕чки у С╕мферопольському юридичному техн╕кум╕ Нац╕онально╖ юридично╖ академ╕╖ Укра╖ни
╕м. Ярослава Мудрого, у Тавр╕йському гуман╕тарно-еколог╕чному ╕нститут╕, у Тавр╕йському нац╕ональному ун╕верситет╕ ╕м. В. Вернадського, у Центр╕ культури та б╕знесу (ЦКБ) «Космос» та у Мал╕й академ╕╖ наук Криму «Шукач». До 20 жовтня ф╕льми зможуть подивитися у Керч╕, Ялт╕, Феодос╕╖, ╢впатор╕╖, Красноперекопську, Армянську, Джанко╖ та район╕, с. Фрунзе Сакського району, с. Васил╕вц╕ Б╕лог╕рського району,
с. Танковому Бахчисарайського району.
За словами представника фестивалю, на п╕востров╕ Олени Куценко, заступника директора КРП «К╕нов╕деопрокат», голови правл╕ння Кримського в╕дд╕лення Асоц╕ац╕╖ д╕яч╕в к╕ноосв╕ти Укра╖ни, цього року п╕д час п╕дготовки ╕ проведення фестивалю в╕дбулося к╕лька знакових под╕й.
«Найперше, що хочеться в╕дзначити, - сказала Олена Куценко, - це те, що зб╕льшилася к╕льк╕сть м╕ст у Криму, в яких ми представля╓мо наш мандруючий фестиваль документального к╕но. Також символ╕чним для нас стало формування в МВС спец╕ально╖ структури – Ком╕тету з прав людини. Важливою под╕╓ю стане й проведення окремо╖ презентац╕╖ ф╕льм╕в к╕нофестивалю для прац╕вник╕в М╕н╕стерства внутр╕шн╕х справ Укра╖ни. Цю ╕н╕ц╕ативу п╕дтримала Громадська рада з питань забезпечення прав людини при МВС. Взагал╕, за допомогою к╕номистецтва ми намага╓мося привернути увагу нашого сусп╕льства до проблем, з якими люди зустр╕чаються у сво╓му житт╕. Адже для когось жорсток╕сть у родин╕, алкогол╕зм чи наркоман╕я – це реальн╕сть, а, на жаль, не в╕деоряд з екрана».
На думку пан╕ Олени, дуже важливо показувати документальн╕ ф╕льми саме школярам та студентам, бо в╕део ма╓ високий виховний потенц╕ал. «У нас недооц╕ню╓ться важлив╕сть ауд╕ов╕зуального мистецтва. Сьогодн╕ у держав╕, на жаль, не дуже п╕дтриму╓ться мистецтво документального к╕но, – сказала голова правл╕ння Кримського в╕дд╕лення Асоц╕ац╕╖ д╕яч╕в к╕ноосв╕ти Укра╖ни. – Але справа не т╕льки у ф╕нансах. Мен╕ зда╓ться, що у нас не так багато як╕сних сценар╕╖в. Багато з важливих морально-етичних та сусп╕льно-важливих тем нашими документал╕стами просто не порушуються. Хоча цьогор╕чний фестиваль порадував сильними ф╕льмами в╕тчизняного виробництва. Наприклад, п╕вгодинна стр╕чка Михайла Ткачука «Щаслива Настуня» розпов╕да╓ про долю ж╕нки, яка зазнала багато понев╕рянь по таборах через сво╖ пол╕тичн╕ переконання, але залишилася чуйною та св╕тлою людиною. Це ф╕льм не про пол╕тику, а про долю людини, яка зум╕ла зберегти у соб╕ людян╕сть та доброту. В╕н отримав окрему в╕дзнаку жур╕. Ц╕кава робота - «Трудный», в як╕й порушу╓ться тема покинутих д╕тей та дитячих будинк╕в с╕мейного типу. Не можна не згадати сп╕льний проект в╕домого режисера-документал╕ста Максима Суркова та Юр╕я Покальчука, як сценариста, – «Зона особливо╖ уваги». На жаль, Максим Сурков не встиг зак╕нчити роботу над ф╕льмом – його не стало. ╤ на фестивал╕ навесн╕ «Зону особливо╖ уваги» представляв Юр╕й Покальчук, якого уже теж з нами нема╓... У стр╕чц╕ йдеться про Прилуцьку дитячу колон╕ю, про злочини, ско╓н╕ п╕дл╕тками, ╖хн╕ причини та насл╕дки»...
Символ╕чно, що п╕шовши з життя, Юр╕й Покальчук, або Пако, як його називали друз╕, н╕би залишився, немов сп╕лку╓ться з нами, ╕ не т╕льки через сво╖ тексти, а ще й через документальне к╕но ╕ тексти сво╖х п╕доп╕чних. В╕н не один десяток рок╕в працював з п╕дл╕тками за ╜ратами, намагаючись ╖м допомогти виборсатися з того страшного злочинного болота, в яке вони потрапили.
До реч╕, саме два останн╕ ф╕льми - «Трудный» ╕ «Зона особливо╖ уваги», а також ф╕льм прибалт╕йських документал╕ст╕в «Мен╕ подоба╓ться, що буде завтра» про д╕тей-╕нвал╕д╕в, були показан╕ учням та студентам у ЦКБ «Космос» за сприяння Центру соц╕ально╖ служби для с╕м’╖, д╕тей та молод╕ (ЦСССДМ) Управл╕ння у справах неповнол╕тн╕х Зал╕знично╖ райради С╕мферополя.
За словами директора ЦСССДМ Володимира Волкова, ╖хн╕й Центр уже другий р╕к посп╕ль долуча╓ться до проведення «Дн╕в документального к╕но про права людини «Укра╖нський контекст», ╕ робиться це у форм╕ в╕деолекц╕й для п╕дл╕тк╕в. Кр╕м, власне, перегляду к╕ностр╕чок, д╕ти мають змогу посп╕лкуватися ╕з гостями – експертами у т╕й чи ╕нш╕й галуз╕, спец╕ально запрошеними Центром у ЦКБ «Космос» в день показу. На думку Володимира Петровича, так╕ в╕деолектор╕╖ змушують п╕дростаюче покол╕ння задуматися про сво╓ майбутн╓, про майбутн╓ однол╕тк╕в, як╕ живуть поруч ╕з ними. Директор ЦСССДМ зауважив, що, незважаючи на складн╕сть тем, як╕ порушуються режисерами у документальних фестивальних ф╕льмах, п╕дл╕тки уважно ╖х переглядають, а у зал╕ сто╖ть тиша.
«Думаю, це св╕дчить не т╕льки про актуальн╕сть тем, - сказав пан Володимир, - а й про як╕сть ф╕льм╕в, як╕ ми разом з Оленою Куценко показу╓мо нашим д╕тям».
Хочеться в╕рити, що ц╕ документальн╕ ф╕льми не стануть в один ряд з тими, п╕сля перегляду яких у голов╕ та серц╕ не залиша╓ться н╕чого, окр╕м видовищних спецефект╕в; що вони змусять задуматися про житт╓в╕ ор╕╓нтири та моральн╕ ц╕нност╕, а у душах прокинеться людян╕сть; ╕ к╕номистецтво вкотре зробить нас на крок ближчими до розум╕ння самих себе ╕ свого м╕сця у сусп╕льств╕.
Катерина КРИВОРУЧЕНКО.
Фото Олекс╕я НОСАНЕНКА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 17.10.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6440

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков