Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 26.09.2008
Б╤ЛОРУСЬКЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ УКРА╥НСЬКИМ ДРУЗЯМ

Справи сус╕дськ╕...

Ця точка зору ╓ довол╕ поширеною в Галичин╕: режим Лукашенка не дуже прихильно ставиться до б╕лорусько╖ мови, зате «бацька» - чудовий господарник, дба╓ про еколог╕ю р╕дного краю, викор╕нив злочинн╕сть, а головне – реально гаранту╓ незалежн╕сть Б╕лорус╕, ум╕ло дистанц╕юючись в╕д Рос╕╖ у критичн╕ моменти…
Та й автор цих рядк╕в, описуючи б╕лоруськ╕ враження у статт╕ «Соловки – зарубка на ╕стор╕╖», фактично лише п╕дсилював м╕ф про благополучну, процв╕таючу Б╕лорусь:
«Дороги чудов╕, см╕ття на зупинках нема╓. С╕льськ╕ хатки не дуже багат╕, але й «розвалюх» не видно…»
 «П╕сля укра╖нських пол╕в п╕вн╕чно╖ Черн╕г╕вщини б╕лоруськ╕ простори здалися добре впорядкованими…»
«Спов╕дуючи ринков╕ ц╕нност╕, ми, тим не менше, у глибин╕ душ╕ дякували «бацьков╕». ╥хати б╕лоруською територ╕╓ю було значно при╓мн╕ше…»
* * *
Суб’╓ктивно саме так воно ╕ було. Але чомусь в╕дразу пригадалися розмови з б╕лоруськими патр╕отами п╕д час останньо╖ весняно╖ по╖здки до М╕нська. Керуючись гаслом: «Об’╓ктивн╕сть понад усе!», хочу запропонувати читачам записи розмов з «незашореними» б╕лорусами, як╕ заф╕ксував м╕й диктофон, ╕ як╕ дос╕ не встиг оприлюднити.
Перший сп╕врозмовник – В╕нцук Вячорка, заступник голови Б╕лоруського Народного Фронту, кандидат ф╕лолог╕чних наук:
- Часом кажуть, що Союзний догов╕р м╕ж Рос╕╓ю ╕ Б╕лоруссю – це ф╕кц╕я. Деякою м╕рою, так воно ╕ ╓. Це - год╕вниця для корупц╕онер╕в з обох бок╕в. Але ╓ одна сфера, в як╕й реально в╕дбува╓ться «братання». Це – в╕йськове сп╕вроб╕тництво. ╢ так зване «Зах╕дне в╕йськове угруповання», до складу якого входить Кал╕н╕нградський в╕йськовий округ, Московський ВО та Збройн╕ Сили Б╕лорус╕.
В╕дпов╕дно ╓ сп╕льне командування, вироблен╕ механ╕зми сп╕впрац╕. Проводяться сп╕льн╕ навчання на територ╕╖ Б╕лорус╕ та Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Думаю, те саме можна сказати ╕ про спецслужби. ╤ ФСБ Рос╕╖, ╕ наше КДБ у «братн╕х» стосунках.
Так що, панове укра╖нц╕, - без ╕люз╕й…
Лукашенко, д╕йсно, хот╕в би бути самодостатн╕м диктатором, але в╕н надто залежить в╕д Москви. Тому пост╕йно демонстру╓ свою лояльн╕сть, причому в р╕зний спос╕б. Наприклад, шляхом публ╕чного знущання з… б╕лорусько╖ мови. Це ж сво╓р╕дний сигнал Москв╕: «Подив╕ться, я ж св╕й! Я ваш! Я розчищаю прост╕р для рос╕йсько╖ мови! Такого б╕льше нема ╕ не буде…».
Таке ставлення до мови ╓ фактично знищенням кровоносно╖ системи б╕лоруського нац╕онального орган╕зму. Нав╕ть якщо Лукашенко ╕ збереже Республ╕ку Б╕лорусь в╕д повного злиття з Рос╕╓ю, то вона нагадуватиме шкаралупку в╕д яйця. А життя п╕д ц╕╓ю оболонкою повн╕стю загине…
- А як стосовно економ╕ки, зарплат, пенс╕й? Зда╓ться, тут саме укра╖нц╕ заздрять б╕лорусам, а не навпаки…
- Зарплата у нас, д╕йсно, вища. Скаж╕мо, сол╕горськ╕ роб╕тники отримують до $700 – 800, якщо брати у доларовому екв╕валент╕. ╤нколи нав╕ть до $1000. Така зарплата ╓ нормальною нав╕ть за центрально╓вропейськими м╕рками; але треба пам’ятати, що ринок збуту наших п╕дпри╓мств, як правило, на Сход╕.
Лукашенко чудово розум╕╓, що згуртован╕ роб╕тники ╕ службовц╕ можуть бути фактором соц╕альних зм╕н. Тому ╕ забезпечу╓ ╖м в╕дносно велику зарплату. Але тут ╓ й ╕нший момент: наша продукц╕я ╓ досить дешевою, тому що дешевим ╓ рос╕йський газ. А часом ╕ сировина. Як т╕льки рос╕яни перейдуть на ринков╕ ц╕ни, це означатиме, що Б╕лорусь опинилася у… пастц╕.
Ми не зможемо тод╕ продати н╕ наших трактор╕в, н╕ холодильник╕в, н╕ телев╕зор╕в. Н╕чого! Хоч ми ╕ тепер прода╓мо цю продукц╕ю переважно рос╕йському ринку або ж в╕дправля╓мо до таких кра╖н, як Венесуела. А що буде в раз╕ п╕двищення ц╕н на енергонос╕╖?
«Нам бы день простоять да ночь продержаться…» - ось ╕стинно лукашенк╕вська позиц╕я. А що буде з кра╖ною через 10, 15 рок╕в – його не обходить.
- Отже, укра╖нська ситуац╕я не така вже й безнад╕йна? Принаймн╕, наш б╕знес поступово звика╓ до високих ц╕н на енергонос╕╖…
- ╤ не т╕льки це. Я пригадую по╖зди М╕нськ-Москва у середин╕ 90-х рок╕в. У купейних вагонах було чимало б╕знесмен╕в «середньо╖ руки» родом з Б╕лорус╕. Вони ╖хали у Москву ре╓струвати св╕й б╕знес, збиралися займатися торг╕влею або якимось виробництвом. Це були творч╕ за сво╖м складом люди, як╕ думали про свою оптимальну самореал╕зац╕ю.
Тепер щось аналог╕чне, але значно потужн╕ше за сво╖ми масштабами, я спостер╕гаю в по╖здах М╕нськ-Ки╖в. Мо╖ ровесники або й зовс╕м молод╕ люди ╖дуть до Ки╓ва, ╕нших м╕ст Укра╖ни, бо у них там заре╓строван╕ власн╕ ф╕рми! Ц╕ ╕н╕ц╕ативн╕ люди, як╕ мислять категор╕ями свободи, знаходять там юридичн╕ ╕ ф╕нансов╕ можливост╕. ╤ хай нав╕ть укра╖нцям зда╓ться, що у нас вищий р╕вень життя, я думаю, що незабаром ситуац╕я може зм╕нитися не на користь б╕лорусько╖. Бо розкута, в╕льна людина здатна творити чудеса, а раб на це не здатний…
╤стор╕ю назад не повернеш, але один з вар╕ант╕в розвитку ми втратили. Лукашенка можна було б не пропустити, якби була можливою консол╕дац╕я демократичних сил ╕ старо╖ номенклатури. Може, ми мали б вар╕ант «свого Кравчука» або Кучми – це означало б збереження нац╕онально-культурно╖ ╕дентичност╕, нехай ╕ пов╕льне, та все ж неухильне зближення з ╢С та США. При вс╕х недол╕ках ол╕гарх╕чно╖ модел╕ це сприяло б економ╕чному визволенню Б╕лорус╕. З часом запанувала б демократична модель. А тепер ми в╕дста╓мо в╕д Укра╖ни не на один, а на ц╕лих два етапи!
- ╤ все ж Лукашенко досить часто вжива╓ слово «незалежн╕сть» у сво╖х публ╕чних виступах.
- Т╕льки п╕сля «газово╖ в╕йни» з Рос╕╓ю в╕н почав вживати нашу, «народнофронт╕вську» терм╕нолог╕ю. Ще к╕лька рок╕в тому це слово через його горло просто не пройшло б… Так, Лукашенко почав вживати слово «незалежн╕сть». Це дуже дивним чином по╓дну╓ться ╕з його заявами про Рос╕ю, про нашу готовн╕сть грудьми захищати свого великого сус╕да ╕ ╓динокровного брата. Та й з реал╕ями Б╕лорус╕ також… У нас тепер нема╓ жодного б╕лоруськомовного телеканалу, жодних новин б╕лоруською мовою! Нав╕ть у радянський пер╕од асим╕лятори так далеко не заходили…
Коли слово «Незалежнасць» знадобилася Лукашенков╕ п╕д час «газово╖ в╕йни», в╕н п╕шов нав╕ть на те, що перейменував… проспект Франциска Скорини.
Ран╕ше цей проспект встиг побувати проспектом Стал╕на, Г╕тлера, Лен╕на… Нам здавалося, що коли на початку 90-х рок╕в п╕д тиском нац╕онал-демократ╕в його перейменували на проспект Скорини, то вже н╕хто до скону його перейменовувати не буде! Але Лукашенко вир╕шив показати, хто в дом╕ господар, в╕н перейменував сво╖м декретом проспект, де живуть десятки тисяч людей, де величезна к╕льк╕сть суб’╓кт╕в господарювання…
╤ Франциск Скорина – символ нашо╖ чест╕, символ ╓вропейськост╕ Б╕лорус╕, став жертвою чергового ╕деолог╕чного «п╕руету» Лукашенка.
* * *
Другий м╕й сп╕вбес╕дник Валер╕й Дранчук (головний редактор еколог╕чного часопису «Белавежская пушча») детально розпов╕в про те, як творився м╕ф про Лукашенка як захисника природи ╕ гаранта еколог╕чно╖ стаб╕льност╕ Б╕лорус╕:
- Дорогою ц╕ною для еколог╕╖ давався той в╕дносний «порядок», про який ви говорите. Три-чотири роки екологи не займалися сво╓ю основною роботою. За останн╕ 20-30 рок╕в на територ╕╖ Б╕лорус╕ з’явилося чимало звалищ з╕ старою, за╕ржав╕лою техн╕кою… Районним екологам було доручено прибрати ╖╖! Прибрати все те, що «псу╓» зовн╕шн╕й вигляд територ╕╖. Уяв╕ть соб╕, Лукашенко перев╕ряв, як викону╓ться його доручення. В╕н нав╕ть робив обльоти територ╕╖ на вертольот╕! Згори добре видно, де ╓ покинута техн╕ка чи ╕нш╕ невпорядкован╕ д╕лянки поблизу тваринницьких ферм тощо…
До реч╕, Лукашенко дав вказ╕вку зносити стар╕ самотн╕ будиночки, об╕йстя, якщо вони виглядають «непрезентабельно». Господар може жити десь у Новгород╕ чи Петербурз╕ ╕ не нав╕дуватись туди к╕лька рок╕в… Так╕ безпечн╕ господар╕ можуть застати пустку на м╕сц╕ сво╓╖ садиби. Це ж беззаконня! Зате при╖жджий турист «розвалюх» не побачить.
Нещодавно Б╕лорусь святкувала 600-р╕ччя Б╕ловезько╖ Пущ╕. Чиновники знайшли десь у л╕тописах Великого княз╕вства Литовського п╕дстави святкувати саме цю круглу дату… Так ось, кер╕вництво Пущ╕ допустило на територ╕╖ запов╕дника безл╕ч об’╓кт╕в, як╕ руйнують ун╕кальн╕сть ц╕╓╖ запов╕дно╖ територ╕╖! Пункти переробки деревини розбивають перспективи саме б╕олог╕чного розвитку м╕сцевост╕.
«Б╕льше дор╕г, б╕льше турист╕в!» - саме п╕д такими гаслами йде розвиток територ╕╖. ╤ юв╕лейн╕, святков╕ грош╕ були скерован╕ саме на розвиток ╕нфраструктури, а не на розвиток б╕олог╕чного розма╖ття Б╕ловезько╖ Пущ╕.
- Отже, ╕сну╓ т╕льки м╕ф про «бацьку» як про гаранта еколог╕чно╖ стаб╕льност╕?
- Так. ╤ цей м╕ф, як ╕ багато ╕нших, створю╓ться штучно. Перед другими президентськими виборами я написав статтю, в як╕й зробив висновок: пропрезидентська аг╕тац╕я перекинулася… до церков. Мене вразили телерепортаж╕, як╕ аг╕тували в╕руючих голосувати за Лукашенка. Я був просто «оглушений» цим! Ну, не можна ж так чинити з громадською думкою!
Це був м╕й протест… Але через м╕сяць п╕сля виходу статт╕ хтось п╕дпалив мою родову садибу п╕д Стовбцями. Усе згор╕ло дотла… До реч╕, знайшли ╕ пал╕я - молодого тридцятир╕чного хлопця. Його засудили на якийсь невеликий терм╕н. Я подав на пересуд, ╕ хлопцев╕ «впаяли» 8 рок╕в. В╕н пробув у тюрм╕ п╕втора року ╕… загинув за нез’ясованих обставин. Вс╕ к╕нц╕ «у воду». Мати пал╕я сказала фразу, яка пролива╓ св╕тло на мотиви п╕дпалу. Вона сказала так: «Його навчили…». Ось так╕ механ╕зми створення р╕зних м╕ф╕в, саме так ╕ ку╓ться «авторитет» Лукашенка. Так що не майте ╕люз╕й!
- Я проглянув к╕лька номер╕в часопису «Белавежская пушча» ╕ можу з упевнен╕стю заявити: якщо у Б╕лорус╕ ╕сну╓ такий чесний, патр╕отичний часопис, то ховати б╕лоруську природу рано. ╢ «критична маса» людей, як╕ готов╕ за не╖ постояти. Нам би такий журнал… 
- Дякую за високу оц╕нку! Але знайте, що м╕й укра╖нський побратим Петро Чегорко вже вида╓ на Дн╕пропетровщин╕ часопис «Свята справа». В╕н також досить високо оц╕нив «Белавежскую пушчу» ╕ вир╕шив, що аналог╕чне видання повинно ╕снувати в Укра╖н╕.
Вже вийшло понад десять чисел, ╕ пов╕рте – там ╓ дуже багато ц╕кавих ╕дей!
Серг╕й ЛАЩЕНКО.

 На фото:Валер╕й Дранчук

Б╤ЛОРУСЬКА ОПОЗИЦ╤Я НЕ БОЙКОТУВАТИМЕ ВИБОР╤В ДО ПАРЛАМЕНТУ

28 вересня у Б╕лорус╕ пройдуть вибори до Палати представник╕в Нац╕ональних збор╕в – нижньо╖ палати парламенту. Але лише к╕лька дн╕в тому б╕лоруська опозиц╕я ухвалила остаточне р╕шення про участь у ц╕й кампан╕╖, в╕дмовившись в╕д пропозиц╕й бойкотувати ц╕ вибори.
П╕сля того, як б╕лоруськ╕ власт╕ не допустили у д╕льничн╕ виборч╕ ком╕с╕╖ сво╖х опонент╕в, б╕лоруська опозиц╕я постала перед важким вибором: брати участь у виборах на умовах чинно╖ влади, як╕ не дають можливост╕ розраховувати на чесний п╕драхунок голос╕в, ╕ тим самим посприяти можливому визнанню цих вибор╕в м╕жнародною сп╕льнотою, або бойкотувати вибори ╕ програти ╖х, як кажуть, без бою.
П╕сля довгих дискус╕й опозиц╕я вир╕шила, що зн╕мати демократичних кандидат╕в з виборчих перегон╕в не треба, а потр╕бно орган╕зувати активне та ефективне спостереження за голосуванням та п╕драхунком голос╕в, щоб пот╕м було чим довести факти порушень, якщо вибори будуть сфальсиф╕кован╕. Водночас опозиц╕я вже назвала тепер╕шню передвиборну кампан╕ю нечесною та нев╕льною ╕ закликала сво╖х приб╕чник╕в на масову акц╕ю у центр╕ М╕нська в╕дразу п╕сля закриття виборчих д╕льниць 28 вересня.
На останн╕х виборах у парламент Б╕лорус╕ не потрапив жоден представник опозиц╕╖, але цього разу, як вважають спостер╕гач╕, б╕лоруська влада може п╕ти на те, щоб пропустити у парламент к╕лька опозиц╕онер╕в.
Президент Б╕лорус╕ Олександр Лукашенко днями заявив, що влада зробила все, щоб на Заход╕ ц╕ вибори були визнан╕ демократичними, що в╕н особисто не вестиме опозиц╕ю в парламент за руки, але якщо хтось з конструктивно╖ опозиц╕╖ вигра╓ у сво╓му окруз╕, то зможе потрапити до парламенту.
Б╕лоруська влада дуже зац╕кавлена у визнанн╕ цих вибор╕в м╕жнародною сп╕льнотою. Сполучен╕ Штати Америки та ╢вросоюз нещодавно заявили, що в╕д цих вибор╕в залежить, чи п╕дуть вони на покращення в╕дносин ╕з Б╕лоруссю: якщо вибори будуть в╕льними, то США та ╢С скасують сво╖ економ╕чн╕ та в╕зов╕ санкц╕╖ проти б╕лорусько╖ влади. Таким чином, М╕нськ спод╕ва╓ться на подолання м╕жнародно╖ ╕золяц╕╖, а також на ╕ноземн╕ ╕нвестиц╕╖. У тепер╕шн╕х б╕лоруських економ╕чних умовах це, мабуть, головне.

ПРЕМ╤Я ╤МЕН╤ САХАРОВА - Б╤ЛОРУСЬКОМУ ОПОЗИЦ╤ОНЕРУ

Один ╕з л╕дер╕в б╕лорусько╖ опозиц╕╖ Олександр Козул╕н став кандидатом на отримання цьогор╕чно╖ прем╕╖ ╕мен╕ Сахарова за свободу думки. За р╕шенням ╢вропейського Парламенту, яке було прийнято нещодавно п╕д час пленарного зас╕дання у Брюссел╕, окр╕м б╕лоруса, у коло кандидат╕в ув╕йшли китайський правозахисник Ху Ж’я та член незалежно╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ з Конго Аббот Аполл╕нар╕й Малу Малу.
Олександр Козул╕н був одним ╕з кандидат╕в на посаду Президента Б╕лорус╕ п╕д час вибор╕в 2006 року. За участь у пол╕тичних акц╕ях п╕д час президентсько╖ кампан╕╖ його к╕лька раз╕в затримували владн╕ структури та врешт╕-решт засудили до ув’язнення на п’ять з половиною рок╕в.
За останн╕ роки це вже трет╕й кандидат на отримання прем╕╖ ╕мен╕ Сахарова в╕д Б╕лорус╕. У 2004 роц╕ прем╕ю було вручено Асоц╕ац╕╖ журнал╕ст╕в Б╕лорус╕, а у 2006 роц╕ лауреатом ц╕╓╖ авторитетно╖ м╕жнародно╖ нагороди став ╕нший опозиц╕йний б╕лоруський л╕дер, а також колишн╕й кандидат у президенти кра╖ни Олександр М╕л╕нкевич.
Остаточно переможець серед трьох кандидат╕в буде визначений у середин╕ жовтня. Прем╕ю у розм╕р╕ 50 тисяч ╓вро буде вручено обраному лауреату 17 грудня п╕д час пленарного зас╕дання ╢вропарламенту у Страсбурз╕.
Депутати Донецько╖ м╕ськради в╕дмовилися л╕кв╕дувати пам’ятники тотал╕тарного минулого, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу. За таке р╕шення на сес╕╖ проголосували 48 депутат╕в ╕з 59 присутн╕х у зал╕.
У п╕дготовленому м╕ськрадою р╕шенн╕ передбача╓ться в обласному центр╕ л╕кв╕дувати пам’ятники особам, причетним до орган╕зац╕╖ Голодомору ╕ репрес╕й, а також, в╕дпов╕дно, перейменувати вулиц╕, площ╕, проспекти ╕ парки. Усього до списку потрапило близько трьохсот найменувань, майже чверть з яких пов’язана з ╕м’ям Лен╕на.
Секретар м╕ськради Микола Левченко закликав сво╖х колег не голосувати за «нав’язаний» Донецьку проект. На його думку, ц╕ символи для багатьох людей пов’язан╕ з ╕стор╕╓ю кра╖ни. До того ж, в Укра╖н╕ нема╓ оф╕ц╕йного тлумачення «символ╕в тотал╕таризму».
Як пояснив кореспондентов╕ УКР╤НФОРМу в. о. начальника управл╕ння внутр╕шньо╖ пол╕тики Олександр Коваленко, перейменування трьохсот об’╓кт╕в вимага╓ чималих грошей; причому, витрати повинн╕ лягти на м╕сцев╕ бюджети. Адже потр╕бно у кожному випадку зм╕нити не лише таблички, але й паспортн╕ дан╕ жител╕в. Тому ще ран╕ше це питання розглядалося на депутатських ком╕с╕ях ╕ дуже довго обговорювалося. У результат╕ було прийнято р╕шення винести його на сес╕ю м╕ськради, щоб публ╕чно показати ставлення рег╕ону до дано╖ проблеми.
Нагада╓мо, що у Донецьк╕й м╕ськрад╕ представлено дв╕ фракц╕╖: Парт╕╖ рег╕он╕в (68 депутат╕в) ╕ блоку Натал╕╖ В╕тренко «Народна опозиц╕я» (13 депутат╕в).
* * *
У навчальну програму литовських шк╕л буде внесено урок про Голодомор в Укра╖н╕. Про це у Харков╕ пов╕домив посол Литовсько╖ Республ╕ки в Укра╖н╕ Альг╕рдас Кумжа, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
За словами посла, у роки СРСР в ╕сторичн╕й осв╕т╕ Литви було багато «б╕лих плям». «Зараз ця ситуац╕я зм╕ню╓ться ╕ нин╕шньому п╕дростаючому покол╕нню ╕стор╕я виклада╓ться об’╓ктивн╕ше, без ус╕ляко╖ пол╕тично╖ цензури», - зазначив посол.
Також Альг╕рдас Кумжа розпов╕в про те, що Нац╕ональна к╕нокомпан╕я Литви зн╕ма╓ ф╕льм про Голодомор, оск╕льки в Литв╕ дуже мало ╕нформац╕╖ про цю трагед╕ю. «Зн╕мальна група ╕ я взяли участь в освяченн╕ хреста, встановленого в пам’ять про Голодомор у сел╕ Зам╕ське Харк╕всько╖ област╕. Ц╕ кадри обов’язково вв╕йдуть у ф╕льм», - сказав посол.
Кр╕м Харк╕вщини, литовськ╕ к╕ношники побували вже у В╕нниц╕ та Ки╓в╕, де зустр╕чалися з живими св╕дками Голодомору. За словами режисера картини Р╕маса Бружаса, залишилося з╕брати оф╕ц╕йну документальну ╕нформац╕ю. Для цього група литовських спец╕ал╕ст╕в, за сприяння СБУ, вивчатиме арх╕вн╕ матер╕али ╕ сп╕лкуватиметься з ╕сториками.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 26.09.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6362

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков