Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 29.08.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 29.08.2008
ПРО ЗАЛЕЖНО-НЕЗАЛЕЖНИЙ СЕВАСТОПОЛЬ, АБО ДЕ ШУКАТИ ДАРМОВИЙ СИР?


Укра╖нськ╕ прапори на центральн╕й площ╕ Севастополя в День Незалежност╕ – це вже прорив. Зазвичай тут майорять лише рос╕йськ╕ триколори та прапори випещено╖ за роки п’ято╖ колони. Акц╕╓ю “Укра╖на у серц╕ кожного” молод╕жний союз “Наша Укра╖на” цього року ламав багатор╕чн╕ зал╕зн╕ традиц╕╖ рег╕ону. Якби ще в м╕ст╕ було де придбати державну символ╕ку, дума╓ться, охочих потримати жовто-блакитний прапор в╕днайшлося б ще б╕льше. Мен╕ нав╕ть довелося зустр╕ти тут 20-р╕чного севастопольця, що стояв окремо в╕д ус╕х ╕ також тримав прапор Укра╖ни. “Я россиянин, но патриот страны, в которой живу”, - сказав хлопець, ╕ я подумала, що недаремно штовхаюся тут, у мор╕ розвесело╖ публ╕ки, раз по раз наступаючи на порожн╕ пляшки: не см╕тити у громадських м╕сцях нам ще треба вчитися. С╕мнадцятир╕чна держава надто юна, аби все в н╕й було гаразд. Добре хоч би те, що ми вже, нарешт╕, почина╓мо нею пишатися. ╢ нав╕ть спод╕вання, що наступного року на цьому ч╕льному м╕сц╕ Севастополя прозвучить ще й Державний г╕мн. Цього святкового Дня, на жаль...
 Тим часом площа повнилася голосами укра╖нських виконавц╕в, не залишаючи байдужим жодного шансу. Профес╕йний сп╕в Нац╕онального заслуженого академ╕чного хору ╕мен╕
Г. Верьовки здобував прихильник╕в нав╕ть серед найб╕льших недруг╕в. ╤рина Б╕лик закликала в╕рити в державу Укра╖на, розпов╕даючи свою власну ╕стор╕ю про те, як отримала шанс ╕ стала сп╕вачкою. Тр╕о ж д╕вчат з гурту “В╤А ГРА” за одну мить “розправилося” з сильною половиною вс╕х присутн╕х на площ╕. Орган╕зац╕ю святкового концерту взяло на себе кер╕вництво м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ й, зокрема, Серг╕й Куницин.
 Готуватися до свята м╕сто почало заздалег╕дь. Чимало достойних заход╕в в╕дбулося напередодн╕ й у День Незалежност╕. Юн╕ отримували паспорти, ветерани – ключ╕ в╕д новеньких “Тавр╕й”, в╕йськовослужбовц╕ ВМС ЗС Укра╖ни – також ключ╕, але в╕д довгооч╕куваних квартир.
 23 серпня у буд╕вл╕ Севастопольсько╖ м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ в╕дбулася урочиста церемон╕я п╕дняття нац╕онального прапора Укра╖ни, й м╕сто, нарешт╕, почуло з перших вуст, що “...державна символ╕ка - це нев╕д’╓мна ознака незалежност╕. А жовто-блакитний прапор ╓ в╕дображенням нац╕онального духу”.
 На святкування Дня Незалежност╕ до столиц╕ в╕дбула делегац╕я з 15 ос╕б. (На жаль до не╖ не ув╕йшов жоден журнал╕ст. Але як╕ наш╕ роки... Згодом може у б╕л╕й буд╕вл╕ зрозум╕ють, що четверт╕й влад╕ не з руки здобувати ╕ногородню ╕нформац╕ю за власний кошт). А поки що журнал╕сти змушен╕ перепов╕дати першого заступника м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ Володимира Казар╕на, котрий, повернувшись до Севастополя, розпов╕в про бездоганно орган╕зован╕ столичн╕ урочистост╕.
 Варто в╕дзначити, що попри живий приклад розчленовано╖ на сьогодн╕ Груз╕╖, внутр╕шньою пол╕тикою м╕ста особливо н╕хто не перейма╓ться. Саме це й дозволило сепаратистам, м╕сцевим ╕ не лише, провести чимало акц╕й саме п╕д час найдорожчого серцю укра╖нця свята. Так зб╕глося... говорять у Севастопол╕... Правда, зб╕г╕в було забагато, як для одного свята та одного м╕ста. Спочатку до Севастополя саме у День Незалежност╕ поверталися з в╕йни рос╕йськ╕ корабл╕, створюючи аж╕отаж на причалах. Реакц╕я на под╕ю над╕йшла в╕д “Студентського братства”. Розбивши намети перед штабом Чорноморського флоту Рос╕╖, студенти нагадали, що через участь корабл╕в у рос╕йсько-грузинському конфл╕кт╕ ╓ вс╕ п╕дстави вимагати денонсац╕╖ м╕ждержавно╖ Угоди про базування ЧФ РФ на територ╕╖ Укра╖ни. Студент╕в п╕дтримали представники УНП. “Ми не виступа╓мо проти перебування ЧФ РФ на наш╕й земл╕, ми проти його участ╕ у збройних конфл╕ктах та за виведення флоту у 2017 роц╕”, - заявив О. Фомушк╕н.
 Прикр╕ зб╕ги на цьому не ск╕нчилися. Саме 24 серпня в ус╕х районах Севастополя пророс╕йськ╕ громадськ╕ орган╕зац╕╖ влаштували автопроб╕г з рос╕йськими триколорами, що стирчали з автомоб╕л╕в, та шаленим верещанням клаксон╕в. Вони, бачте, так знову сп╕впало, святкували День рос╕йського озера Байкал. (У Рос╕╖ ще багато озер: дума╓ться, вистачить на вс╕ укра╖нськ╕ свята).
 К╕нцевою точкою збору з п╕всотн╕ автомашин, в╕д легкових до м╕кроавтобус╕в, став нещодавно зведений пам’ятник гетьману Сагайдачному. “В╕д тако╖ шалено╖ к╕лькост╕ рос╕йських триколор╕в гетьман т╕льки руками розв╕в”, - глузували репортери в новинах НТС. У тих же новинах купленого рег╕оналами телебачення 24 серпня з’явилася зн╕мальна група з РТР (проект рос╕йського продюсерського центру Олександра Любимова), котра, так знову зб╕глося, прибула до Севастополя на зйомки ф╕льму, присвяченого, з╕ сл╕в режисера, Угод╕ про дружбу та сп╕впрацю Укра╖ни й Рос╕╖, яка ма╓ бути або пролонгованою у жовтн╕, або припинити сво╓ ╕снування. У Рос╕╖ зараз, як виявля╓ться, що попи, що актори – ус╕ займаються пол╕тикою.
 Прибувши до Севастополя, група зам╕сть зйомок почала ходити по м╕тингах, дивуючись, що в Укра╖н╕ можна соб╕ дозволити все, що завгодно. “В России этого нет. Люди не высказывают свое мнение открыто. Мы увидели здесь проблему растущего украинского национализма....»
 Зростання нашого нац╕онал╕зму не завадило творч╕й груп╕ висловитися на м╕ському телебаченн╕ з приводу Указу чинного Президента держави: «Сейчас вдруг Ющенко придумал, что российские корабли не должны возвращаться в Севастополь. А потом они вернулись и мы решили назвать фильм «Севастополь. Возвращение домой». Это название емкое. Севастополь должен вернуться домой. Мы хотим, чтобы фильм оживил российские души. Очень много об этом говорит Затулин, употребляя термин «Третья оборона Севастополя».
 Й справд╕, зм╕стовна назва, см╕лив╕ затул╕нськ╕ ╕де╖, а ще безв╕дпов╕дальна укра╖нська влада, що дозволя╓ на сво╖й територ╕╖ все що завгодно – в╕д висловлювань до д╕й.
 Це щодо прикрих зб╕г╕в, котр╕ пересл╕дували нас у святков╕ дн╕. А поза святами нас невдовз╕ оч╕ку╓ ще один довол╕ прикрий сюрприз: розбудова представництва губернатора Московсько╖ област╕ Бориса Громова. Воно розташу╓ться на Матроському бульвар╕, навпроти пам’ятника Катерин╕ II. Фактично буде окупований увесь центр м╕ста: Д╕м Москви, Будинок оф╕цер╕в Чорноморського флоту, а тепер ще й представництво губернатора Московсько╖ област╕ Громова. Саме в╕н дав кошти на в╕дновлення пам’ятника затопленим кораблям перед святкуванням 225-р╕ччя Севастополя. Тод╕ вс╕ радо в╕тали таку благод╕йн╕сть, забуваючи, що безкоштовний сир насправд╕ бува╓, але виключно у мишоловц╕.
 Поставити сьогодн╕ на одну шальку терез╕в ремонт пам’ятника затопленим кораблям ╕ нарощування тут присутност╕ держави, яка в╕дверто, не криючись, прагне в╕д╕тнути Севастополь в╕д Укра╖ни, - х╕ба це не зрада нац╕ональних ╕нтерес╕в? Може, в╕днайдуться в наш╕й держав╕ заможн╕ люди й допоможуть
п. Куницину повернути губернатору Громову витрачен╕ кошти? А то, дума╓ться, занадто дорого об╕йдеться нам в╕дновлений пам’ятник затопленим кораблям.
 Але це вже, зда╓ться, не святкова риторика...
 Л╕д╕я СТЕПКО.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 29.08.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6270

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков