Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОЛ╤ДАРН╤ З УКРА╥НОЮ
Пошти св╕ту презентують поштов╕ випуски, зокрема благод╕йн╕, на п╕дтримку укра╖нц╕в…


СЕРЕД ПОВЕРНЕНИХ ╤З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ ЗАХИСНИК╤В МАР╤УПОЛЯ ╢ ДВО╢ КРИМЧАН
Серед захисник╕в, яких внасл╕док обм╕ну повернули з рос╕йського полону, ╓ дво╓ кримчан.


УКРА╥НА ПОВЕРНУЛА З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ 215 ЛЮДЕЙ, ЗОКРЕМА Й ЗАХИСНИК╤В «АЗОВСТАЛ╤»
«Це найпотужн╕ший результат у питанн╕ зв╕льнення полонених за весь час повномасштабного...


ЩАСЛИВА ЛЮДИНА СЕРГ╤Й МАРТИНЮК
- Я щаслива людина, - говорить письменник Серг╕й Мартинюк, якому 10 липня нин╕шнього року...


ПЕРЕМОГА НА П╤ДСТУПАХ ДО КИ╢ВА
Виставка присвячена геро╖чн╕й оборон╕ столиц╕ Укра╖ни в╕д московських окупант╕в.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 22.08.2008 > Тема ""Будьмо!""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 22.08.2008
ПРОГУЛЯНКА ╤З ЗАДОВОЛЕННЯМ ╤ НЕ БЕЗ МОРАЛ╤ З КИЯНАМИ В КРИМУ

У житт╕ бува╓ так, що душевна спор╕днен╕сть виника╓ нав╕ть у тих людей, як╕ живуть за тисяч╕ к╕лометр╕в одне в╕д одного й знайом╕ майже т╕льки за листуванням ╕ к╕лькома зустр╕чами. Але в╕дстань - не перешкода справжн╕й дружб╕. Так╕й, як у нас ╕з Ра╓ю Захарченко, талановитою киянкою.
Ра╖н╕ в╕рш╕ вже друкувалися в „Будьмо!”. Нагада╓мо читачам: Рая – студентка Ки╖вського нац╕онального л╕нгв╕стичного ун╕верситету (КНЛУ), серйозно вивча╓ ╕ноземн╕ мови, особливо н╕мецьку, а зараз ц╕кавиться ╕стор╕╓ю рел╕г╕й, для чого в╕дв╕ду╓ р╕зн╕ храми й багато чита╓. Ц╕леспрямован╕сть (адже Рая за гороскопом Стр╕лець) по╓дну╓ться з непереборним оптим╕змом, ум╕нням ц╕нувати те, що ╓, задоволенням в╕д життя. Це ╕ ╓ справжн╕й укра╖нський характер.
Уперше ми побачилися з Ра╓ю у вересн╕ 2007 року в Ки╓в╕, де в╕дв╕дали Ки╓во-Печерську лавру та р╕зн╕ музе╖. А в липн╕ 2008 року Рая при╖хала з╕ сво╖м батьком у Крим. Для юно╖ поетеси й перекладачки наш п╕востр╕в став джерелом натхнення, особливо якщо врахувати, що це була перша Ра╖на по╖здка до Тавриди. Тому моя подруга вир╕шила д╕знатися про Крим якомога б╕льше й у перш╕ ж дн╕ в╕дв╕дала Коктебель ╕ Судак. Була й у С╕мферопол╕, бо автобус про╖жджав через мо╓ м╕сто.
Нарешт╕ ми зустр╕лися в сел╕ Учку╓вц╕ п╕д Севастополем, де Захарченки зупинилися в панс╕онат╕. П╕сля першо╖ радост╕ та обм╕ну подарунками я поц╕кавилася, яке враження наших гостей в╕д Криму. Почула житт╓рад╕сну в╕дпов╕дь: Рая вс╕м задоволена.
Ми вир╕шили по╓днати наше сп╕лкування з по╖здкою Кримом. ╤з Севастополя ми тримали курс на П╕вденний берег. Розгляд чудово╖ природи: л╕систих г╕р, вир╕зьблених в╕тром як скульптури скель ╕ схил╕в, св╕тла, яке лилося з небес – ми по╓днували з розмовою. Ми не могли наговоритися, адже до того через брак часу не вдавалося регулярно листуватися, та й ми встигли засумувати в розлуц╕. У нас накопичилося багато новин, ╕ ми розмовляли про все – починаючи з ун╕верситетсько╖ сес╕╖ (яку Рая склала на в╕дм╕нно) та зак╕нчуючи специф╕чною н╕мецькою музикою, стосовно яко╖ ми зробили висновок: блискуча форма та, м’яко кажучи, дивний зм╕ст.
Ми ╖хали в село Орлине, а на поворот╕ зупинилися, щоб набрати воду з кримськотатарського джерела. Вода була холодна й смачна, ц╕люща, саме про таку створюють легенди. Типове кримське видовище: вибите в ст╕н╕ джерело, а навколо – зелена маса л╕с╕в.
Ми продовжили мандр╕вку. Перед нами виникли Байдарськ╕ ворота. З видово╖ площадки нам в╕дкрився Фороський храм, який вразив киян сво╓ю красою. Ми вир╕шили в╕дв╕дати храм, ╕ це стало при╓мним спогадом для Ра╖, бо вона змогла й роздивитися красу в╕дреставровано╖ Божо╖ споруди, ╕ купити соб╕ прекрасну ╕конку-складень.
Щоправда, нас здивувало, чому священик проводив хрещення немовлят не в храм╕, а на вулиц╕. Навколо з╕брався натовп, було чутно дитяч╕ крики. Взагал╕-то хрещення – це та╖нство, на якому не повинно бути сторонн╕х людей. Але, радше за все, таке масове проведення обряду було викликано нев╕дкладн╕стю. Це аж н╕як не вплинуло на наш настр╕й. Ми в╕дчули, що в Божому дом╕ ╓ м╕сце для вс╕х, а на гор╕, де сто╖ть храм, безпечно й затишно.
П╕сля рел╕г╕йно╖ подорож╕ ми по╖хали до Кацивел╕ (б╕ля С╕ме╖зу), де в╕дв╕дали Будинок в╕дпочинку вчених. У Кацивел╕ ми потрапили до казкового парку. Кипариси – висок╕ й г╕лляст╕ – оточили нас. Ми вдихали запах глиц╕ (Ра╖н улюблений) ╕ не могли надивитися на заспок╕йливу красу дерев. Прис╕вши на лавку, ми замилувалися на те, як б╕га╓ жвава руденька б╕лочка – справжн╕й вогник! У цьому парку – новий св╕т, який дару╓ притулок утомленим, але щасливим друзям.
Море зустр╕ло нас б╕рюзовими хвилями, як╕ котилися через кам╕ння. Темн╕ оч╕ лагун задивлялися на гостей.
На зворотному шляху ми нав╕далися до селища Ласп╕, а перепочили в державному заказнику „Мис Айя”, де замовили об╕д. П╕д час веселого заст╕лля ми безперервно фотографувалися, а пот╕м п╕шли гуляти, милуючись на сосну Станкевича (кримський ендем╕к), синьояг╕дний ял╕вець ╕ примхливо вигнут╕ гори. Бл╕до-голубе море, яке, мов розмита акварель, зливалося з небом, оживилося згра╓ю дельф╕н╕в.
Якщо у нас, кор╕нних кримчан, було весь час захоплення в╕д р╕дно╖ земл╕, то що ж в╕дчували кияни! Якщо перефразувати Хем╕нгуея, то „Крим – це свято, яке завжди з тобою”.
По дороз╕ до Севастополя ми не могли пов╕рити, що доведеться прощатися. Але домовилися бути на зв’язку, поставивши за гасло: „Наш д╕м – ваш д╕м!”
В останн╕й день свого перебування в Криму Рая роздивилася Севастополь, зокрема, побувала в музе╖-аквар╕ум╕. У не╖ з’явилося натхнення, тож невдовз╕ ми зможемо прочитати нов╕ твори ц╕╓╖ св╕тло╖ людини, яка вм╕╓ досягати мети. Тому коли я чую, що сучасна молодь деграду╓, то прошу не узагальнювати, адже ╓ люди, як╕ читають Юл╕ю Кр╕стеву й Ролана Барта, мр╕ють по╖хати на навчання до Н╕меччини, виступають на конференц╕ях, читають Б╕бл╕ю р╕зними мовами й хочуть додати до сво╖х знань ще й ╕врит. Це Рая, яка стр╕ля╓ без промаху.
Ольга Смольницька.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 22.08.2008 > Тема ""Будьмо!""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6257

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков