Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОЛ╤ДАРН╤ З УКРА╥НОЮ
Пошти св╕ту презентують поштов╕ випуски, зокрема благод╕йн╕, на п╕дтримку укра╖нц╕в…


СЕРЕД ПОВЕРНЕНИХ ╤З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ ЗАХИСНИК╤В МАР╤УПОЛЯ ╢ ДВО╢ КРИМЧАН
Серед захисник╕в, яких внасл╕док обм╕ну повернули з рос╕йського полону, ╓ дво╓ кримчан.


УКРА╥НА ПОВЕРНУЛА З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ 215 ЛЮДЕЙ, ЗОКРЕМА Й ЗАХИСНИК╤В «АЗОВСТАЛ╤»
«Це найпотужн╕ший результат у питанн╕ зв╕льнення полонених за весь час повномасштабного...


ЩАСЛИВА ЛЮДИНА СЕРГ╤Й МАРТИНЮК
- Я щаслива людина, - говорить письменник Серг╕й Мартинюк, якому 10 липня нин╕шнього року...


ПЕРЕМОГА НА П╤ДСТУПАХ ДО КИ╢ВА
Виставка присвячена геро╖чн╕й оборон╕ столиц╕ Укра╖ни в╕д московських окупант╕в.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 22.08.2008 > Тема ""Будьмо!""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 22.08.2008
МОЛОДЬ НАТО НЕ БО╥ТЬСЯ, БО ВОНА У НЬОГО ВЧИТЬСЯ!


Проект “Ал╕анте” започатковано чеською асоц╕ац╕╓ю “Ягелло-2000”, для визначення знань про М╕жнародну безпеку НАТО серед школяр╕в, а в Укра╖н╕ конкурс почали проводити в 2004 роц╕ завдяки молод╕жн╕й орган╕зац╕╖, що була створена з метою поширення ╕нформац╕╖ та пропаганди ╕дей ╕нтеграц╕╖ Укра╖ни до ╓вропейських та ╓вроатлантичних структур сп╕вроб╕тництва та безпеки серед укра╖нсько╖ молод╕. З кожним роком пост╕йно зроста╓ к╕льк╕сть кра╖н-учасниць, ╕ на сьогодн╕ ╖х 14. Сл╕д зазначити, що серед них лише дв╕ кра╖ни, як╕ не ╓ членами альянсу – це Укра╖на та Груз╕я.
Бажаючих потрапити на конкурс було набагато б╕льше, н╕ж тих, хто днями прагнув до перемоги п╕д палючим кримським сонцем. З 286 команд, як╕ побажали взяти участь у конкурс╕, жур╕ обрало 30, щоправда, у зв’язку з юв╕ле╓м, ще 6 команд, до яких ув╕йшли ветерани «Ал╕анте», отримали можлив╕сть востанн╓ взяти участь у ньому як учасники. Оск╕льки конкурс в╕дбува╓ться суто на добров╕льних засадах, ц╕лком зрозум╕ло, що випадкових д╕тей тут нема╓. ╥х можна назвати д╕тьми нового покол╕ння, як╕ не зазнали насл╕дк╕в «холодно╖ в╕йни» та мають свою власну думку щодо майбутнього нашо╖ держави та ╖╖ стосунк╕в ╕з м╕жнародними структурами сп╕вроб╕тництва та безпеки.
В╕дразу п╕сля прибуття до Перевального ╕ облаштування учасники конкурсу зустр╕лися з командуванням п╕дрозд╕лу, яке познайомило ╖х ╕з в╕йськовою частиною, а вже трохи згодом кожна команда розпов╕ла про себе: про школу, з яко╖ при╖хали, м╕сто. ╤ не просто розпов╕ли, а показали в╕деоматер╕али. З першого дня вс╕ почали жити за ч╕тким розпорядком, який мало чим в╕др╕знявся в╕д звичайного в╕йськового. П╕дйом о 6.30, ранкова зарядка, заправляння л╕жок, особиста г╕г╕╓на, сн╕данок – усе в╕дбувалося в ч╕тко встановлений час. Д╕тям подобалося в╕дчувати себе хоч трохи в╕йськовими, адже чи не саме для цього вони при╖хали до Криму.
В╕дверто кажучи, вирушаючи у Перевальне, я оч╕кував потрапити на черговий сумний ╕ мало чим ц╕кавий та привабливий сем╕нар, що не так уже й р╕дко проводяться останн╕м часом в Укра╖н╕. Та як т╕льки прибув до частини, в╕дразу зрозум╕в, що дуже помилився. Зустр╕вшись з цими чудовими д╕тьми, важко не перейнятися позитивними емоц╕ями, як╕ переповнювали кожного з них. До початку в╕йськово-спортивних змагань ус╕ трималися разом, ╕ важко було зрозум╕ти, хто до яко╖ команди належить.
Наступного дня о 10.00 на плацу в╕йськово╖ частини гарн╕зону Перевальне вишикувалися вс╕ учасники д╕йства. Розпочалось урочисте в╕дкриття ф╕нального етапу конкурсу “Ал╕анте-2008 – Укра╖на”. П╕сля п╕дняття прапора Укра╖ни та В╕йськово-Морських Сил Збройних Сил Укра╖ни перед присутн╕ми виступили кер╕вники конкурсу, почесн╕ гост╕, члени жур╕ та оф╕цери в╕йськово╖ частини. А вже за дек╕лька хвилин розпочався перший конкурс в╕йськово-спортивних змагань ╕ в╕йськова естафета. Д╕ти збирали ╕ розбирали автомат Калашникова, на швидк╕сть одягались у в╕йськову форму, загальнов╕йськовий захисний костюм, протигази, носили на руках “пораненого” та багато-багато ╕ншого. Ус╕ конкурси проходили п╕д шалене скандування та п╕дтримку вбол╕вальник╕в, бо вс╕м хот╕лося перемогти. Було трохи дивно, що одразу п╕сля зак╕нчення змагань усе cуперництво кудись зникало. Переможен╕ об╕ймалися з переможцями, тиснули одне одному руки ╕ вже за дек╕лька хвилин говорили зовс╕м на ╕нш╕ теми. П╕сля завершення спортивних змагань д╕ти вирушили до клубу в╕йськово╖ частини, де в╕дбулася презентац╕я проект╕в команд-ветеран╕в на тему: “Як необх╕дно ╕нформувати населення Укра╖ни про вступ до НАТО”. Слухаючи пропозиц╕╖ кожно╖ команди, просто диву╓шся, як далеко зайшла молодь у цьому питанн╕.
Наступного дня учасники конкурсу знову змагалися. Цього разу перед ними постало завдання: долати смугу перешкод, ╕ не звичайну загальнов╕йськову, а ту, на як╕й тренуються розв╕дники. Але ал╕ант╕вцям, зда╓ться, усе, що ╖м пропонують, ╓ звичним. Юнаки та д╕вчата вправ-но долали вс╕ перешкоди: залазили на зруйновану ст╕ну, перестрибували через колючий др╕т, не вагаючись стрибали у в╕кно “зруйнованого” будинку тощо. За п╕вгодини вс╕ учасники знову з╕бралися у клуб╕ для обговорення ╕ презентац╕╖ сво╖х роб╕т на р╕зн╕ теми. Досить ц╕каво було спостер╕гати ╕ за рольовими ╕грами, в як╕ грали д╕ти. П╕д час одн╕╓╖ з них, яка являла собою такий соб╕ м╕жнародний уявний суд, одна команда представляла Рос╕ю, як позивача до Укра╖ни, ╕нша - саме Укра╖ну, а суддями мали бути глядач╕ й почесн╕ гост╕ конкурсу. Позивач викладав сво╖ аргументи, в╕дпов╕дач -сво╖, ╕ згодом “суд” мав ухвалити сво╓ р╕шення на користь того, хто б╕льш переконливо викладав матер╕ал.
Згодом до частини зав╕тала делегац╕я, до складу яко╖ вв╕йшли: перший заступник М╕н╕стра закордонних справ Чесько╖ Республ╕ки Томаш Пояр, Надзвичайний та Повноважний Посол Чесько╖ Республ╕ки в Укра╖н╕ Ярослав Башта, Генеральний консул Чесько╖ Республ╕ки в Донецьку Анон╕н Мургаш, директор Департаменту П╕вн╕чно╖ ╕ Сх╕дно╖ ╢вропи М╕н╕стерства закордонних cправ Чех╕╖ Дан╕ел Коштовал, директор асоц╕ац╕╖ “Ягелло-2000” та центру ╕нформац╕╖ НАТО Чех╕╖ Зб╕нек Павлачек, радник першого заступника М╕н╕стра закордонних справ Чесько╖ Республ╕ки Якуб Шльосарек, кер╕вник бюро в╕йськового аташе Посольства Федеративно╖ Республ╕ки Н╕меччина в Укра╖н╕ Томас Шлях. Розпочинаючи свою промову, Томаш Пояр наголосив, що н╕коли не вважав, що Укра╖на не знаходилася в ╢вроп╕. В╕д ╕мен╕ М╕н╕стерства закордонних справ в╕н подякував ус╕м, хто йде назустр╕ч у проведенн╕ таких конкурс╕в, зокрема Генеральному штабу ЗС Укра╖ни, М╕н╕стерству закордонних справ, орган╕заторам, ╕ зазначив, що стосунки Укра╖ни ╕ Чех╕╖ за будь-яких обставин залишатимуться чудовими. Можлив╕сть виступити перед юнацькою аудитор╕╓ю мали вс╕ почесн╕ гост╕, але найц╕кав╕ше розпочалося лише тод╕, коли д╕ти почали
ставити запитання. Представникам Альянсу довелося в╕дпов╕дати ╕ на питання щодо ядерно╖ загрози, ╕ щодо славнозв╕сно╖ скандально╖ системи ПРО, про реальн╕ переваги ╕ недол╕ки НАТО ╕ багато-багато ╕нших. Хочеться наголосити, що деяк╕ питання д╕ти ставили н╕мецькою чи англ╕йською мовами. А оск╕льки перекладача з цих мов у зал╕ не було, то сам╕ ж ╕ перекладали в╕дпов╕д╕ посадовц╕в ╕ноземних держав. П╕сля об╕ду делегац╕я залишила в╕йськове м╕стечко, а д╕ти вирушили на змагання з╕ спортивного ор╕╓нтування, встановлення польового табору, де ╖м довелося провести н╕ч у наметах, а також позмагалися вони у приготуванн╕ ╖ж╕.
Наступного дня в╕дбулося п╕дбиття п╕дсумк╕в конкурсу, оголошено ╕ нагороджено переможц╕в, та все ж головний приз чека╓ на них трохи п╕зн╕ше. Згодом 15 команд переможц╕в та 3 команди ветеран╕в вирушать у десятиденну автобусну п╕знавальну подорож на в╕йськов╕ бази кра╖н-член╕в НАТО, а саме: Чесько╖ Республ╕ки, Н╕меччини та Польщ╕. А команда, яка здобула перше м╕сце, братиме участь у подорож╕ на в╕йськов╕ бази Норвег╕╖ 17 - 27 серпня 2008 року разом ╕з переможцями м╕жнародного конкурсу «Ал╕анте-2008».
На цьому можна було й завершити матер╕ал, але хот╕лося б пов╕дати ╕ про одну романтичну ╕стор╕ю, яка народилася разом ╕з «Ал╕анте» в Укра╖н╕. П’ять рок╕в тому вчитель ╕стор╕╖ одн╕╓╖ з харк╕вських шк╕л розпов╕в сво╖м учням про конкурс, що незабаром мав в╕дбутися на територ╕╖ одн╕╓╖ з в╕йськових частин Укра╖ни. Щоб потрапити туди, необх╕дно було в╕дпов╕сти на 40 запитань, як╕ стосувалися м╕жнародного права, м╕жнародних в╕дносин, ╕стор╕╖ тощо. Яна Чуйкова вир╕шила спробувати сво╖ сили ╕ невдовз╕ д╕зналася, що перемогла ╕ тим самим подолала перший етап конкурсу. Друга частина конкурсу проходила на танковому пол╕гон╕ навчального центру «Десна», де учасники мали показати не лише глибину сво╖х знань у вс╕х напрямках, але ╕ неабияку витривал╕сть. Доводилося в╕джиматися в╕д земл╕, прис╕дати з гирею, б╕гати р╕зн╕ дистанц╕╖, кидати навчальн╕ гранати, долати смуги перешкод. Пот╕м розпочались ╕нтелектуальн╕ ╕гри, дебати, ╕ д╕вчин╕ все це починало подобатися все б╕льше й б╕льше. Та найб╕льше ╖й подобався високий чорнявий хлопчина, який при╖хав на змагання з Севастополя ╕, по сут╕, був суперником Яни. Недовго думаючи, д╕вчина вир╕шила, що в╕д хлопц╕в сьогодн╕ см╕ливост╕ не дочека╓шся, ╕ вир╕шила познайомитися з кримчанином. Хлопця звати Серг╕й Ситницький. Так само, як ╕ Яна, про конкурс дов╕дався в╕д учителя ╕стор╕╖, так само заради ц╕кавост╕ вир╕шив взяти в ньому участь, так само перем╕г. П╕сля першого кроку д╕вчини в╕н теж став все б╕льше звертати на не╖ увагу. Так зав’язалася дружба на «Ал╕анте». За результатами конкурсу вийшло, що ╕ Яна, ╕ Серг╕й потрапили до числа тих, хто перем╕г. Ус╕х запросили до Посольства Чех╕╖ в Укра╖н╕ (Ки╖в), де п╕сля сп╕лкування з послом вручали грамоти в╕д М╕н╕стерства закордонних справ, а пот╕м запросили на святковий бенкет. Головним призом для переможц╕в була по╖здка до ╢вропи. ╫диня, Крак╕в, Хелм, Прага, Пардуб╕це, — ось м╕ста, де пощастило побувати укра╖нським школярам. В╕йськов╕ розпов╕дали про сво╖ частини, в╕йськову техн╕ку, л╕таки, та найб╕льше сподобалося д╕тям на одн╕й ╕з в╕йськових баз у м╕ст╕ ╫диня, де жити довелося в трюм╕ навчального в╕йськового корабля ╕ харчуватись у в╕йськов╕й ╖дальн╕. Було безл╕ч екскурс╕й, подорожей, в╕дв╕дування Центру НАТО у Праз╕, ╕ весь цей час Серг╕й ╕ Яна не в╕дходили одне в╕д одного. Пот╕м вони листувалися, дзвонили одне одному. Наступного року зробили все, щоб перемогти у конкурс╕, ╕ ╖м це вдалося. Дружба переростала у найпри╓мн╕ше почуття у житт╕ – щире юнацьке кохання. Тепер Яна не уявляла, як могла жити без Серг╕я, так само думав ╕ хлопчина. ╤ дарма, що д╕вчина була з Харкова, а в╕н ╕з Севастополя. П╕сля зак╕нчення конкурс╕в Серг╕й знаходив можлив╕сть по╖хати до Харкова, а Яна - до Севастополя, так ╕ ╖здять до сьогодн╕, бо не можуть довго не бачити одне одного. Сьогодн╕ Яна ╕ Серг╕й - ветерани ╕, ймов╕рно, «Ал╕анте-2008» стане для них останн╕м конкурсом, але вони вдячн╕ Молод╕жному Центру Атлантично╖ Ради Укра╖ни, що п’ять рок╕в тому вони орган╕зували проведення першого в Укра╖н╕ конкурсу «Ал╕анте-2004», бо саме в╕н подарував Серг╕╓в╕ Яну, а Ян╕ Серг╕я.
Леон╕д Матюх╕н.
Фото автора.

НЕОБ╤ЗНАН╤СТЬ - П╤Д╫РУНТЯ ДЛЯ МАН╤ПУЛЯЦ╤Й

У Ки╖вському в╕йськовому л╕це╖ ╕мен╕ ╤вана Богуна в╕дбулася презентац╕я навчального класу «Укра╖на - НАТО», пов╕домили УКР╤НФОРМу в прес-служб╕ М╕ноборони.
У заход╕ взяли участь заступник м╕н╕стра оборони Укра╖ни Володимир Д╕брова, посадов╕ особи М╕н╕стерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил Укра╖ни, глава оф╕су зв’язку НАТО в Укра╖н╕ Джеймс Гр╕н, в╕йськов╕ аташе кра╖н-член╕в НАТО, акредитован╕ в Укра╖н╕.
Виступаючи п╕д час презентац╕╖, заступник м╕н╕стра оборони Укра╖ни зазначив, що створення цього класу ╓ одним ╕з перших практичних крок╕в використання в╕тчизняного осв╕тнього потенц╕алу в реал╕зац╕╖ Державно╖ програми ╕нформування громадськост╕ з питань ╓вроатлантично╖ ╕нтеграц╕╖ Укра╖ни на 2008 - 2011 роки.
- На превеликий жаль, дотепер в Укра╖н╕ ╕снують м╕фи про НАТО час╕в протистояння двох пол╕тичних систем, як╕ вже давно стали арха╖змом. Тому под╕бна ситуац╕я спонука╓ нас до д╕й. Адже необ╕знан╕сть сусп╕льства - це п╕д╜рунтя для ман╕пуляц╕й та спекуляц╕й, - зазначив заступник м╕н╕стра оборони.
Володимир Д╕брова висловив спод╕вання, що активну участь в орган╕зац╕╖ та проведенн╕ занять з питань НАТО в╕зьмуть Центр ╕нформац╕╖ ╕ документац╕╖ НАТО, оф╕с зв’язку НАТО в Укра╖н╕, в╕йськов╕ аташе кра╖н-член╕в НАТО, в╕йськов╕ радники при М╕н╕стерств╕ оборони Укра╖ни.
Заступник м╕н╕стра пов╕домив, що у подальшому плану╓ться створити под╕бн╕ навчальн╕ класи в ус╕х в╕йськових навчальних закладах Збройних Сил Укра╖ни. Ц╕ класи будуть в╕дкрит╕ для студент╕в цив╕льних ВНЗ та проведення широкого спектра молод╕жних ╕нформац╕йних форум╕в з питань м╕жнародно╖ пол╕тики та безпеки. «Цей, безумовно, вдалий проект ╓ впевненим кроком уперед до в╕дкритих та конструктивних в╕дносин арм╕╖ та сусп╕льства в Укра╖н╕», - наголосив Володимир Д╕брова.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 22.08.2008 > Тема ""Будьмо!""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6255

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков