Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ЗАГАРБНИКИ В╤ДНОВЛЮЮТЬ БО╢ЗДАТН╤СТЬ П╤ДРОЗД╤Л╤В
Противник продовжу╓ вживати заход╕в для поповнення сво╖х втрат.


КЕРУВАЛИ П╤ДРИВОМ КАНАЛУ
Заступнику командувача чф рф заочно пов╕домили про п╕дозру у п╕дрив╕ П╕вн╕чно-Кримського каналу.


КРИМОСУДДЯ
Викрадену журнал╕стку Данилович катували у буд╕вл╕ фсб в Криму.


УКРА╥НА Н╤КОЛИ НЕ ВИЗНА╢ КРИМ ЧАСТИНОЮ РФ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський наголошу╓, що Укра╖на н╕коли не визна╓ Крим частиною...


КАНАДСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ ВИЗНАВ ГЕНОЦИДОМ ДЕПОРТАЦ╤Ю КРИМСЬКИХ ТАТАР
Палата громад Канади визнала масову депортац╕ю кримських татар стал╕нським режимом в 1944 роц╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2008 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 15.08.2008
ПРАЦЮВАТИ В П╤ВСИЛИ НЕ ДАЮТЬ ЧИТАЧ╤

Час в╕д часу зрина╓ думка: чи не заважку ношу звалив на себе? Спалюй себе чи не спалюй, а тираж газети невеликий, тому жодна публ╕кац╕я на х╕д ╤стор╕╖ не вплине... Може б в╕дпочити?
Проте, щоранку вигр╕баю з поштово╖ скриньки купу читацьких лист╕в ╕... починаю розум╕ти автор╕в вислову: «Нам спок╕й т╕льки сниться!» Саме так - «сниться», бо в реальному житт╕ в╕н власкору «КС» не загрожу╓.
Ну, х╕ба ж можна не викладатися, коли сама доля звела ╕з ст╕лькома чудовими людьми? Ось лише деяк╕ уривки з ╖хн╕х лист╕в.

* * *
Наша «Просв╕та» вже багато рок╕в передплачу╓ для б╕бл╕отеки «Народного Дому» ╕ шк╕л м╕ста так╕ газети: «Л╕тературна Укра╖на», «Слово Просв╕ти», «Шлях перемоги», «Культура ╕ життя» ╕, звичайно ж, «Кримську св╕тлицю».
Якось поц╕кавився: яка з них ма╓ найб╕льший попит? Виявилося, що найб╕льше читають саме «Кримську св╕тлицю».
Газета дуже ц╕кава. Учител╕ та старшокласники знаходять на ╖╖ стор╕нках багато потр╕бного матер╕алу.
У 17-му числ╕ газети було опубл╕коване звернення «Разом збудуймо наш храм!». Ми його вив╕сили на сво╓му «В╕снику», а червоноградська газета «Новини Прибужжя» безплатно передрукувала...
Василь ГОДЯК.
м. Сосн╕вка Льв╕всько╖ област╕.
* * *
Дякую за таку теплу згадку про мене у Ваш╕й статт╕. А я саме звернув увагу на рядки ╕нтерв’ю Лося з Ю. Шухевичем. Там йдеться про сх╕дняк╕в ╕ зах╕дняк╕в. Хочу висловити ╕ свою думку про Сх╕д, Зах╕д ╕ Ки╖в. Ки╖в - столиця Укра╖ни, ╕ туди з’╖жджаються з ус╕х рег╕он╕в. Але для галичан Ки╖в завжди був святим (згадаймо описан╕ У. Самчуком власн╕ його думки та Олени Тел╕ги, коли вони п╕д час в╕йни прямували ╕з Заходу до Ки╓ва). Зах╕дняки завжди ╖хали до Ки╓ва як на прощу.
А люди з «╕ндустр╕ального» Сходу нав╕ть тимчасово при╖здять як чужинц╕, ╕з власним «уставом». Згадаймо злуку 1919 р., коли Ки╖в ╕ Льв╕в об’╓дналися, а Харк╕в був проти ╖х обох. Певна зверхн╕сть Донецька, Луганська, Севастополя ╕ Харкова стосовно Ки╓ва часом проявля╓ться ╕ тепер....
В. ЛЕВ╤.
м. Дн╕пропетровськ.
* * *
Дуже Вам вдячний, що познайомили з мо╖ми творами педагог╕в та вихованц╕в ╤вано-Франк╕всько╖ школи-╕нтернату № 1. Це вже вдруге (перед Новим роком ╕ Днем Перемоги) Св╕тлана Дмитр╕вна ╕ Соф╕я Дмитр╕вна разом з╕ сво╖ми учнями в╕тали мене з╕ святами ╕ дякували мен╕ за в╕рш╕. А ще прив╕тав мене з Днем Перемоги Данило Андр╕йович Кононенко. ╤ дещо пооб╕цяв. Це ж чудово! Дякую! Дякую!
Григор╕й ПОНОМАРЕНКО.
м. Донецьк.
* * *
У Б╕лорус╕ я не лише в╕дбував в╕йськову службу. Бував там ╕ п╕сля цього. ╤ чолов╕к мо╓╖ сестри - б╕лорус. Мешкають вони на Донбас╕, мають сво╖ с╕мейн╕ клопоти, ╖м не до мови. Але сестра не забула, що вона укра╖нка. ╤ чолов╕к пам’ята╓ сво╓ походження, але ╖хн╕ д╕ти... зрос╕йщен╕. Щоправда, цьому не дуже рад╕. Якби в тому ж Донецьку була укра╖нська або б╕лоруська школи, то рос╕йську плем╕нники точно обминули б...
Сьогодн╕ мо╖ родич╕ кажуть: нам соромно, що не зна╓мо укра╖нсько╖ мови. Мене й це раду╓, що розум╕ють «потребу дня».
Усе-таки сестра якоюсь м╕рою винна, що в с╕мейному сп╕лкуванн╕ не використовували укра╖нсько╖ чи б╕лорусько╖ мови або й обидв╕ одночасно, як це прийнято в р╕знонац╕ональних родинах цив╕л╕зованих кра╖н.
Стосовно кубанц╕в. У них ще живий козацький запал. ╥м треба лише простягнути руку. Але Ки╖в цього остер╕га╓ться, побоюючись Москви.
З Кримом у нас буде багато клопоту, якщо Укра╖на вже найближчим часом не стане по-справжньому козацькою. А стати такою наст╕льки ж важко, як ╕ потрапити до НАТО...
Володимир ЛЕЩЕНКО.
м. С╕мферополь.
* * *
...Укра╖нсько╖ мови в Ялт╕ б╕льше, н╕ж у Запор╕жж╕. Дуже багато при╖жджих, м╕сцев╕ губляться м╕ж в╕дпочиваючими. Наш санатор╕й теж майже весь укра╖номовний, за винятком «донецьких». Та й т╕ на ходу переучуються.
Провела експеримент - по╖хала до Севастополя ╕ там ц╕лий день блукала по м╕сту, розпитуючи дорогу до м╕сцевих «приманок туриста» чистою укра╖нською мовою. Усе розпов╕ли ╕ показали. Наостанку п╕д╕йшла до д╕дуся, який сид╕в на набережн╕й п╕д великим плакатам «Спасём Крым от украинизации!» Почала розпитувати у нього дорогу до Херсонеса. Д╕д з переляку мен╕ нав╕ть схему намалював ╕ мило «воркував», незважаючи на сво╖ плакатики.
Отже, треба просто р╕шуче в╕дстоювати свою позиц╕ю! Н╕хто з кримчан не хоче воювати за мову з ╕ншими областями Укра╖ни - вони ж ╕з нас, курортник╕в, живуть...
Ольга ЗУ╢НКО.
м. Запор╕жжя.
* * *
Над╕слана Вами книжка «Тихий янгол над нами л╕тав» дос╕ не да╓ спокою. Спасиб╕ Вам за так╕ подарунки! Маю в планах статтю - ╕ в╕дгук на талановит╕ в╕рш╕ Оленочки Семененко. ╤ нехай пробачать мен╕ вс╕ за те, що так пов╕льно виконую задумане...
Дуже рада тому, що жодного дня не проживаю без в╕рша: в╕дколи ми не бачилися, ╖х р╕вно ст╕льки, ск╕льки дн╕в минуло в╕д нашо╖ зустр╕ч╕. Дай Господи, не згубити цей дарунок. Колись ╕ до «Кри╖вки» допнуся, хай знають у Львов╕, як ми вас любимо ╕ шану╓мо!
Тамара БОЙКО.
м. Мел╕тополь Запор╕зько╖ обл.
* * *
Украиной я занимаюсь очень давно и всерьёз. И свою задачу вижу в том, чтобы всю эту русскоязычную, хохляцкую, малороссийскую челядь просветить, рассказать, кто они есть, на какой земле живут и почему такие несчастные, живя чужими на своей земле... Я их не ругаю, глубоко им сочувствую и на самом добротном русском языке рассказываю им про Украину. Они ругаются, даже матом меня обкладывают, а я их ещё больше растравливаю «незлим тихим словом».
За всё это получил от них почётные звания: «мазепинец», «петлюровец», «бандеровец» и т. д. Я их всегда благодарю за это, не забывая сказать, что до таких званий я пока не дорос... По сравнению с людьми из этой когорты мы все здесь пока глупые «немовлята».
Я им тут такие вещи рассказываю, что из глаз искры летят! Почему казаки косы носили, откуда у них это взялось? Почему в шароварах ходили, и что означает для них трубка, почему её дороже родной жены ценили, что пили и почему алкоголиков среди казаков никогда не было?
А почему Екатерина ╤╤ однажды так остервенела, что решила закрепостить украинцев? По этому поводу целый скандал вышел, но я ведь ссылался на «Укра╖нський народ» Ефименко. Была такая умница-историк. Жаль, что издали эту книгу маленьким тиражом...
Знаешь, ругнёй всякой, обзыванием людей ничего не достигнешь. Прав был Иван Франко, когда призывал земляков: «Лупайте сю скалу!» Это наилучший выход. Именно этим я и занимаюсь.
А из малоросско-хохляцкой среды потихоньку «выкристаллизовываются» украинцы. Их на Донбассе все больше. И это не только моя заслуга, но и десятков других людей...
С. ПАНЧЕНКО.
г. Донецк.
* * *
Очень люблю Крым, Украину. Сейчас я постоянно в разъездах, на фестивалях, выставках... То, что в советское время не давали делать, я претворяю в жизнь сейчас. Это моя итоговая программа. Я доволен тем и очень рад, что мои дела видит, слышит, знает Всевышний. Это очень полезное дело для процветания Украины и даже Европы. Если полпроцента украинцев поймут мои устремления и поддержат меня, то я буду самым счастливым человеком! Вы хотите написать обо мне в газету «Кримська св╕тлиця»? Пишите. Приезжайте и узнаете много интересного, даже сенсационного!
Ахтем АЛИЕВ.
с. Красногвардейское, АР Крым.
* * *
Ну, як таку читацьку гвард╕ю покинути можна? Це ж незборима сила! Нав╕ть, якщо наш╕ керманич╕ час в╕д часу ╕ помиляються, все одно, ця сила лиша╓ться, вона ще скаже сво╓ слово! Це наш базис, наша неприступна фортеця. Хочеться (╕ це природне бажання!) ╖╖ хоч тр╕шки зм╕цнити. Ну, там... докласти дек╕лька цеглинок. Ось ╕ не лиша╓ться часу на в╕дпочинок. «Л╕кують» х╕ба що сам╕ листи. Наприклад, так╕ як цей:
«Заслуховуюсь солов’╖ними п╕снями. Не ╕накше, як соловейко оселився десь на нашому об╕йст╕. Щебече ╕ зранку, ╕ вдень, ╕ ввечер╕! Учора надвеч╕р я ╖здила польовою дорогою до подруги. Понад полями висп╕вував жайворонок, а у травах грали свою симфон╕ю цв╕ркуни. Райська ╕дил╕я.... Т╕льки от нам за щоденними справами ╕ турботами не завжди вда╓ться пом╕чати цю красу.
╤з Соф╕╓ю Дмитр╕вною (мова про Соф╕ю Глад╕й, одну з найактивн╕ших наших читачок з м╕ста ╤вано-Франк╕вська, завдяки як╕й у нас з’явилося чимало нових друз╕в! - С. Л.) ми контакту╓мо вже понад два м╕сяц╕. Вона зателефонувала мен╕ першою ще на початку кв╕тня. Востанн╓ говорили у нед╕лю ╕ говорили довгенько...
Л. БОРАТИНЕЦЬ.
м. Броди Льв╕всько╖ област╕.
* * *
При╓мно в╕дчувати, що вже багатьох людей перезнайомив. Далеко не кожна галицька газета може похвалитися такими результатами, а ми ж газета кримська! Прагнемо бути наближеними до людей, ╕ це якоюсь м╕рою вда╓ться. Хлопц╕, як╕ започаткували «Кримську св╕тлицю» (дехто й не дожив до ц╕╓╖ мит╕) можуть бути певними - недаремно старалися. Проект в╕дбувся.
Серг╕й ЛАЩЕНКО.

У Всесв╕тн╕й мереж╕ з’явився ще один осередок високопрофес╕йно╖ укра╖нсько╖ преси – в╕дкрила св╕й сайт «Укра╖нська газета в ╤тал╕╖»
Друковане видання засноване видавничим домом «╤ноземц╕ в ╤тал╕╖» у лютому 2006, а його сайт стартував у липн╕ 2008 року за адресою:
www.gazetaukrainska.com
Укра╖нська газета в ╤тал╕╖ - це найб╕льше укра╖номовне видання, яке розповсюджу╓ться по вс╕й територ╕╖ ╤тал╕╖ накладом 23 000 прим╕рник╕в. Проте нав╕ть цього чималого тиражу недостатньо, щоб задовольнити ╕нформац╕йн╕ потреби к╕лькасоттисячно╖ арм╕╖ укра╖нських ем╕грант╕в. Новий ╕нформац╕йний канал дасть можлив╕сть б╕льш╕й к╕лькост╕ читач╕в бути оперативно по╕нформованими про зм╕ни ╕тал╕йських ╕мм╕грац╕йних норматив╕в, отримати роз’яснення закон╕в. Це сприятиме юридичн╕й осв╕ченост╕ читач╕в, а, отже, допоможе у процес╕ сусп╕льно╖ ╕нтеграц╕╖. Це - надзвичайно важлива м╕с╕я газети, яка виводить ╖╖ за рамки суто ╕нформативних функц╕й ╕ робить незам╕нним компасом у житт╕ укра╖нських ем╕грант╕в на Апенн╕нах.
Окремий розд╕л сайту присвячено життю укра╖нсько╖ д╕аспори ╕ д╕яльност╕ укра╖нських орган╕зац╕й. В╕н ╕нформу╓ про головн╕ под╕╖ у р╕зних частинах кра╖ни, розпов╕да╓ про визначних земляк╕в, п╕дтриму╓ обдаровану творчу молодь, проводить журнал╕стськ╕ розсл╕дування. В ╕нших знайдете листи читач╕в, крим╕нальну хрон╕ку та ╕н.
Газета п╕дтримала чимало добрих справ, сприяла проведенню к╕лькох гучних культуролог╕чних акц╕й. В╕д заснування видання очолю╓ талановитий журнал╕ст Мар╕анна Сороневич. Саме завдяки ╖й та робот╕ знаного льв╕вського журнал╕ста ╤горя Гулика це ╕нформац╕йно-анал╕тичне видання стало справжн╕м ╕нтелектуальним пров╕дником для громади. Ми пишемо для людей ╕ про людей, котр╕ живуть в ╤тал╕╖, але пост╕йно залишаються укра╖нцями.
Зав╕тайте на сайт ╕ ознайомтесь ╕з найсв╕ж╕шими новинами останнього газетного номера, «погортайте» стор╕нки арх╕ву або д╕знайтеся б╕льше про видання. Крокуючи в ногу з часом, Укра╖нська газета у повному обсяз╕ використала вс╕ можливост╕, як╕ нада╓ ╕нтернет для п╕дтримки в╕льного слова та розвитку громадянського сусп╕льства.
Будьмо разом!

А ВИВ╤СКА ЗАЛИШИЛАСЯ…
Т╕льки-но в «Кримськ╕й св╕тлиц╕» в╕д 25 липня було оприлюднено лист нашо╖ ялтинсько╖ укра╖нки З╕на╖ди Бойко, яка завершила його розпов╕ддю про аптеку Натал╕╖ Земно╖ (Зубицько╖) у Л╕вад╕╖, як до редакц╕╖ почали надходити телефонн╕ дзв╕нки. Хтось доводив, що ц╕╓╖ аптеки в Л╕вад╕╖ нема╓ уже три роки, а хтось, не добираючи сл╕в, поливав брудом ╕ газету, ╕ тематику ╖╖ публ╕кац╕й. Зв╕дки ст╕льки емоц╕й, чому, безмовно ковтаючи матер╕али про л╕дер╕в ОУН ╕ УПА, раптом так розхвилювалися через обдаровану укра╖нську ж╕нку-ц╕лительку, яка нав╕ть не «гра╓ться» у пол╕тику?
У розмов╕ з автором листа я зрозум╕ла: прим╕щення, орендоване Натал╕╓ю Земною п╕д аптеку «Зелена планета», уже давно було захоплене рейдерами. Про це вона заявляла в╕дкрито. Але нов╕ господар╕ перший час намагалися нажитися на авторитет╕ ц╕лительки, а коли вже можливост╕ були вичерпан╕, почали поливати ╖╖ брудом. Автор листа З╕на╖да Бойко – кл╕╓нтка ╕ добра знайома Натал╕╖ Земно╖, одразу ж при╖хала до редакц╕╖, аби надати пояснень.
Вважаю за потр╕бне надати деяк╕ доповнення та пояснення в╕дносно мо╓╖ публ╕кац╕╖ «Чим завинили укра╖нц╕?», надруковано╖ в «Кримськ╕й св╕тлиц╕» 25.07.2008 р.
Отже, Н. П. Зубицька (Земна) зак╕нчила три вищих навчальних заклади. Разом з ╕ншими народними ц╕лителями чимало зусиль доклала до в╕дродження народно╖ медицини в Укра╖н╕. Вона – засновник ╕ кер╕вник мереж╕ аптек «Зелена планета». Сама проводить прийом людей, як╕ потребують зц╕лення. ╥╖ д╕агностичн╕ методи базуються на багатов╕ковому досв╕д╕ укра╖нсько╖ народно╖ медицини.
Натал╕я Петр╕вна – автор ц╕ло╖ низки науково-популярних видань; у ╖╖ творчому доробку 5 поетичних книжок. З 1993 року вона веде авторську рад╕опередачу «Зелена планета», започаткувала б╕бл╕отеку «Зелено╖ планети», вида╓ газету п╕д такою ж назвою.
Пан╕ Земна – президент Укра╖нського товариства природол╕кування «Зелена планета». ╥╖ нагороджено орденом «За заслуги» ╤╤╤ ступеня. Натал╕я Земна – лауреат прем╕╖ ╕мен╕ В. ╤. Вернадського. Перший (╕ поки ╓диний) лауреат прем╕╖ ╕м. св. ╢впракс╕╖.
Я, З╕на╖да Бойко, була на прийом╕ у Натал╕╖ Петр╕вни в липн╕ 2006 року (два рази), у серпн╕ ╕ в жовтн╕ в селищ╕ Л╕вад╕я (Велика Ялта).
Те, про що я розпов╕даю у допис╕, чист╕с╕нька правда.
Обстановка завжди була емоц╕йною, теплою. ╢ чимало людей, як╕ погоджуються з╕ мною. У грудн╕ 2006 року ми чекали на при╖зд Н. П. Зубицько╖, але ╖╖ не було. У с╕чн╕ – лютому 2007 року нам сказали, що вона хвор╕╓, а буде вести прийом ╖╖ дов╕рена людина, л╕кар з команди Земно╖ – Г. В. Григор’╓ва.
Ми, пац╕╓нти-кл╕╓нти Н. Зубицько╖, були засмучен╕ ╕ не хот╕ли ходити на прийом до ╕ншого л╕каря, тому що це було зовс╕м не те ╕ не так… Небо ╕ земля… Згодом почали з’являтись ╕нш╕ назви л╕к╕в, ╕нш╕ упаковки, а нас все запевняли, що Зубицька незабаром вийде на роботу.
Врешт╕-решт, все в╕дкрилося, ми д╕зналися, що прим╕щення «Зелено╖ планети» було захоплене ╕ ма╓ тепер ╕нших господар╕в. Славою, ╕менем Н. П. Зубицько╖-Земно╖ вони користувалися до к╕нця 2007 року. Коли ж все стало явним, нов╕ господар╕ почали обливати пан╕ Зубицьку брудом, говорити, що осв╕та у не╖ семир╕чна, що до медицини не ма╓ жодного в╕дношення ╕ таке ╕нше.
Матер╕ал до «Св╕тлиц╕» я над╕слала, коли все було спок╕йно, ╕ ми чекали появи нашо╖ улюблено╖ л╕карки.
Аптеки «Зелено╖ планети» ╕ сьогодн╕ поширюються по вс╕й Укра╖н╕, ╕ процв╕та╓ справа Натал╕╖ Земно╖.
Та дуже прикро, боляче, що такого л╕каря не ма╓ Велика Ялта, ╖╖ в╕дпочиваюч╕. А Н. Земна – винятково мудра, чуйна ╕ лаг╕дна людина.
Зараз хвор╕ ╖здять по допомогу до С╕мферополя, де збереглася «Зелена планета».
Думаю, що це робиться, аби перешкоджати поширенню в Криму укра╖нсько╖ мови. Сьогодн╕ п╕д маркою в╕домо╖ ц╕лительки вже працю╓ не Г. Григор’╓ва, а ╕р╕дофах╕вець С. П╕скунов.
Важко зрозум╕ти, чому згадка про Натал╕ю Земну спричинила ст╕льки колотнеч╕ навколо газетно╖ публ╕кац╕╖. Але це п╕дтверджу╓: аби вона була ординарною людиною, такого б не в╕дбулося.
З╕на╖да БОЙКО.
м. Ялта.

ШАНУВАЛЬНИКИ «ЗЕЛЕНО╥ ПЛАНЕТИ»!
Змушен╕ застерегти вас в╕д шахра╖в, як╕ п╕д схожими назвами в╕дкривають псевдоаптеки по вс╕й Укра╖н╕, а також попередити, що л╕ки т╕льки в справжн╕х аптеках «Зелено╖ планети» можна отримати безкоштовно при пред’явленн╕ квитанц╕╖ про передплату справжньо╖ газети «Зелена планета».
Так наш╕ аптеки допоможуть вам в╕др╕знити справжню газету Натал╕╖ Земно╖, а газета «Зелена планета» - в╕др╕знити справжн╕ л╕ки в╕д п╕дробок шахра╖в, як╕ п╕дступно використовують назву «Зелено╖ планети», аби реал╕зовувати власну, не завжди доброяк╕сну продукц╕ю.
Газета «Зелена планета» разом ╕з мережею аптек «Зелена планета» допоможуть вам зберегти здоров’я та довгол╕ття.
Дов╕дки за телефоном у Ки╓в╕: 456-20-43
Натал╕я ЗЕМНА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2008 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6222

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков