Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст».


РОС╤ЙСЬК╤ СОЛДАТИ ПОВОДЯТЬ СЕБЕ ЯК АГРЕСИВН╤ ЗВ╤Р╤, ЯК ВАРВАРИ
Мер окупованого рос╕йськими в╕йськами м╕ста Тростянець на Сумщин╕ Юр╕й Бова в ╕нтерв’ю...


БИТВА ЗА УКРА╥НУ. ДЕНЬ ДВАДЦЯТЬ ДРУГИЙ
Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про ситуац╕ю в Укра╖н╕ й Ки╓в╕ з 9 по 15 годину 17.03.2022 по...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 15.08.2008
ЧУЖ╤ НА СВО╢МУ ПОЛ╤

УРОКИ ГРУЗ╤╥

Повен╕ та ╖хн╕ насл╕дки в Зах╕дн╕й Укра╖н╕ не надихнули депутат╕в Севастопольсько╖ м╕ськради на позачергове зас╕дання, зате рос╕йсько-грузинський конфл╕кт пройняв м╕сцевий депкорпус аж до глибини душ╕. Так чи ╕накше, але народн╕ обранц╕ таки перервали в╕дпустки й попрямували до буд╕вл╕ м╕ськради, та ще й не сам╕, а з групами п╕дтримки. Останн╕ – це так╕ соб╕ штатн╕ м╕тингувальники, “обласкан╕” певними шов╕н╕стично налаштованими орган╕зац╕ями. ╥х у Севастопол╕ б╕льш н╕ж потр╕бно, аби допомагати депутатам здавати Крим й, зокрема Севастополь, п╕вн╕чному нашому нав╕ки брату.
До реч╕, коли скрутно було на заход╕ Укра╖ни, у м╕ст╕ не м╕тингували, н╕хто не ставив палаток, де б збиралися кошти для п╕дтримки потерп╕лих. В╕йна ж на Кавказ╕ надихнула на таку ╕н╕ц╕ативу одразу дек╕лька пол╕тичних фракц╕й м╕ськради. Першими в╕дгукнулися рег╕онали. ╥х п╕дтримали “Русский блок”, комун╕сти та прогресивн╕ соц╕ал╕сти. Важлив╕сть моменту спонукала нав╕ть депутата ВР, рег╕онала Вадима Колесниченка, прибути на позачергове зас╕дання.
Людське горе й справд╕ не ма╓ кордон╕в, але севастопольськ╕ депутати з╕бралися позачергово не лише для того, аби т╕льки сп╕вчувати. Хоч, треба в╕ддати належне, на цьому зас╕данн╕ вони таки ухвалили р╕шення про надання кошт╕в з м╕ського бюджету постраждалим зах╕дних район╕в Укра╖ни. Що ж до кавказького конфл╕кту, то депутати взялися засуджувати Президента незалежно╖ Груз╕╖ та паплюжити Президента власно╖ кра╖ни, називаючи ╖х фашистами. Складалося таке враження, що депутати вищеназваних фракц╕й, а ╖х у м╕ськрад╕ абсолютна б╕льш╕сть, змагалися, хто б╕льше вилл╓ бруду на власну кра╖ну. См╕ялися над нашими збройними силами, глузували над М╕н╕стерством закордонних справ, цитували Пут╕на, захоплювалися Чорноморським флотом Рос╕╖...
А ще варто зазначити, у якому б напрямку не рухалося нин╕шн╓ кер╕вництво держави, наш╕ м╕сцев╕ депутати, очолюван╕ сьогодн╕ рег╕оналами, рухатимуться у прямо протилежний б╕к. Живучи у ц╕й держав╕, вони люто ненавидять все укра╖нське, плазують перед сильн╕шою сус╕дньою кра╖ною до втрати здорового глузду.
З огляду на так╕ обставини, виника╓ лог╕чне запитання, що ще страшного чи найстрашн╕шого ма╓ зробити севастопольський депкорпус, аби це скликання нарешт╕ було розпущене? Близько с╕мдесяти неправом╕рних, опротестованих прокуратурою р╕шень, тисяч╕ зазомбованих брехнею городян, нав’язан╕ укра╖нському м╕сту пам’ятники од╕озних ╕сторичних постатей ╕мперсько╖ Рос╕╖, принижен╕ укра╖нськ╕ в╕йськов╕ моряки, котрим найнят╕ озв╕р╕л╕ бабц╕ люто жбурляють у в╕ч╕ с╕ль, спаплюжен╕ найвищ╕ посадовц╕ держави, яких пост╕йно називають фашистами. А в╕дтепер ц╕ д╕яч╕ ще збираються ходити по школах, аби нав’язувати сво╓ викривлене бачення нашого державного устрою д╕тям.
Дума╓ться, так╕ д╕╖ в будь-як╕й кра╖н╕ стало╖ демократ╕╖ назвали б злочинними. Що ж це за таку особливу демократ╕ю буду╓мо ми, де м╕сцеве самоврядування показу╓ перес╕чним громадянам, як просто й безкарно можна порушувати закони, зневажати всенародно обраного Президента, уряд, Збройн╕ Сили?
╤ чого тод╕ варт╕ закони, якщо вони пишуться не для вс╕х?
(Наш брат журнал╕ст, перебуваючи на тому позачерговому з╕бранн╕, ходив похмурий. Невимовно соромно ╕ бридко дивитися на цих п╕гме╖в в╕д влади, яких перес╕чний севастополець давно вже перер╕с. Одна з м╕сцевих ТРК у репортаж╕ про те з╕брання не втрималася й показала обличчя одного з депутат╕в. Картинка виринула немовби окремо в╕д сюжету: “переобтяжений турботами” м╕сцевий народний обранець, тупо позираючи в одну точку, п╕вхвилини не виймав пальц╕в з носа, ретельно струшуючи добуте на п╕длогу. Браво колез╕ журнал╕сту, бо вже й справд╕ д╕стала ел╕та наша...)
По черз╕ виходячи до трибуни, комун╕сти, рег╕онали та прогресивн╕ соц╕ал╕сти заявляли, що всенародно обраний Президент Укра╖ни – фашист. ╤ якщо в╕н сам не подасть у в╕дставку, то Верховна Рада ма╓ терм╕ново розпочати процедуру ╕мп╕чменту. Уряд також треба в╕дправити у в╕дставку. М╕н╕стра оборони – п╕д суд, бо мовляв, Укра╖на продавала зброю Груз╕╖. До реч╕, н╕хто у сес╕йн╕й зал╕ ╕ словом не обмовився, зв╕дки зброя в осетинських вояк╕в?
Перед телекамерами депутати демонстрували суц╕льн╕ прогинання в б╕к Рос╕╖ та неповагу до всього укра╖нського. Мовляв, якийсь там Огризко буде вказувати Чорноморському флоту, куди йому направляти корабл╕. Чорноморський флот буде проводити в╕йськов╕ д╕╖, коли йому буде потр╕бно й там, де йому потр╕бно. У Севастопол╕ цей флот базуватиметься в╕чно, попри будь-що.
Депутат Верховно╖ Ради в╕д Севастополя рег╕онал Вадим Колесниченко запевнив збори, що сьогодн╕ Укра╖на прагне конфронтац╕╖ з Рос╕╓ю, аби змусити рос╕ян самих в╕дмовитися в╕д пролонгац╕╖ м╕ждержавного Договору про сп╕впрацю.
П╕сля обговорення депутати ухвалили текст заяви у зв’язку з под╕ями в П╕вденн╕й Осет╕╖. Д╕╖ суверенно╖ Груз╕╖ в заяв╕ назван╕ “пещерным национализмом и нацизмом”.
Заяву депутати вир╕шили оприлюднити через ЗМ╤, а також звернутися до парт╕й та блок╕в, аби розпочати зб╕р кошт╕в для постраждалих П╕вденно╖ Осет╕╖.
Закривши позачергове сес╕йне зас╕дання, заступник м╕ськради Петро Кудряшов та нардеп Вадим Колесниченко (на фото) провели прес-конференц╕ю з м╕сцевими ЗМ╤. Журнал╕сти ц╕кавилися, чому П╕вденну Осет╕ю у сес╕йн╕й зал╕ розглядали у в╕дрив╕ в╕д Груз╕╖. В╕дпов╕дь була дуже переконлива: бо, мовляв, там проживають ╕нш╕ етн╕чн╕ групи. На зауваження, що м╕сцеве самоврядування Севастополя перебира╓ на себе повноваження кер╕вництва держави, П. Кудряшов в╕дпов╕в, що депутати д╕ють у правовому пол╕.
На запитання про проведення в╕йськового параду на День Незалежност╕ у Ки╓в╕ нардеп Колесниченко см╕явся ╕ глузував з укра╖нських Збройних Сил. Мовляв, це р╕шення кер╕вництва держави – повна дурниця, Укра╖н╕ нема╓ чого показувати, й краще не витрачати кошт╕в.
П╕сля зак╕нчення прес-конференц╕╖, напевне ж по команд╕ (щоб журнал╕сти не розслаблялися) в╕д Будинку оф╕цер╕в Чорноморського флоту Рос╕╖ повз м╕ськраду до держадм╕н╕страц╕╖ почала рухатися колона демонстрант╕в. “Русская община” на чол╕ з п. ╢рмаковою вир╕шила провести несанкц╕онований м╕тинг на п╕дтримку брат╕в-осетин╕в. Що м╕тинг несанкц╕онований - з╕зналися сам╕. П╕сля дек╕лькох брудних вигук╕в у б╕к кер╕вництва держадм╕н╕страц╕╖ ╢рмакова зашип╕ла в б╕к сво╖х, в╕д╕рвавшись в╕д мегафона: “Сегодня нельзя. Мы не заявлялись. Говорим только про поддержку осетин».
Серед присутн╕х пом╕тно вир╕знявся чорносотенець Данило Романенко. Мати в нього з Рязан╕, а батько, з його сл╕в, «малорос». Назватися укра╖нцем п. Романенко вважа╓ образливим, а «малорос – это звучит гордо». Маленька купка людей дихала зл╕стю, намагаючись повернути ╕стор╕ю, рухаючись спиною уперед.
Укра╖нц╕в на м╕тингах чомусь нема╓. Щоправда, громадська орган╕зац╕я «Укра╖нська громада», якою керу╓ Мирослав Мамчак, оприлюднила заяву щодо рос╕йсько-грузинського конфл╕кту, з якою звернулася до Президента Укра╖ни, уряду та Верховно╖ Ради Укра╖ни. У н╕й, зокрема, йдеться про те, що “...Укра╖нська громада Севастополя занепоко╓на... виходом з Севастополя 9 серпня 2008 року ракетно╖ ударно╖ групи корабл╕в Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ до грузинського узбережжя Чорного моря на п╕дтримку збройно╖ агрес╕╖ рос╕йських в╕йськ проти суверенно╖ Груз╕╖. У конфл╕кт╕ зад╕яна також розв╕дувальна ав╕ац╕я флоту, що базу╓ться на Кримському п╕востров╕.
Участь ЧФ РФ, що базу╓ться в Севастопол╕, у збройному конфл╕кт╕ навколо П╕вденно╖ Осет╕╖ ╕ морськ╕й блокад╕ Груз╕╖ ╓ фактичним втягуванням Укра╖ни у збройний конфл╕кт з дружньою кра╖ною без оголошення в╕йни.
...Укра╖нська громада Севастополя зверта╓ться до Президента, уряду ╕ Верховно╖ Ради Укра╖ни з вимогою:
- на основ╕ м╕жнародного права встановити власн╕ правила участ╕ Чорноморського флоту у конфл╕ктних ситуац╕ях, як╕ б унеможливлювали втягування нашо╖ кра╖ни у во╓нн╕ д╕╖;
- переглянути умови базування ╕ забезпечення Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в Укра╖н╕...”
Спод╕вань на те, що до укра╖нсько╖ громади Севастополя дослухаються у Ки╓в╕, малувато. Але, дума╓ться, уроки Груз╕╖ спонукатимуть нас бути пильними з нашим “дружн╕м” сус╕дою й шукати друз╕в серед ╓вропейсько╖ сп╕льноти. Що ж до наших м╕сцевих депутат╕в, то, на мо╓ переконання, ╖х можна виховати лише бездоганно в╕дпрацьованим механ╕змом розпуску та Карним кодексом. Зашкодив держав╕ – в╕дпов╕дай за законом. А поки що головний комун╕ст м╕ста Василь Пархоменко на позачерговому зас╕данн╕ соромив нер╕шучих депутат╕в: “Да что вы боитесь протеста прокурора! Ну опротестует он еще одно решение. Ну и что?»
А й справд╕, «ну и что?». Близько с╕мдесяти опротестованих р╕шень ╕... н╕чого. То, може, з нас глузують по праву? Може, не варто ст╕льки часу в╕дпов╕дати толерантн╕стю на зухвал╕сть?
Л╕д╕я СТЕПКО.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 15.08.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6214

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков