Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ: В УРЯД╤ ПЕРЕЛ╤ЧИЛИ НОВ╤ ЗАБОРОНИ ДЛЯ УКРА╥НЦ╤В
Доктор Комаровський жорстко в╕дреагував на р╕шення уряду посилити карантин ╕ написав свою думку у...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ VS КОЛОМОЙСЬКИЙ: БИТВА ЗА МВФ, В ЯК╤Й ЗАГИНУЛА МОНОБ╤ЛЬШ╤СТЬ
Ця битва була неминучою. Як би часто не показували ще-ком╕ка Володимира Зеленського на канал╕...


ЗАРОБ╤ТЧАНИ ЗА Р╤К ПЕРЕКАЗАЛИ В УКРА╥НУ ПОНАД $12 М╤ЛЬЯРД╤В
обсяг приватних грошових переказ╕в в Укра╖ну у 2018 роц╕ становив 11,111 м╕льярда долар╕в.


ЗАВАЛИМО РОС╤Ю ПОЗОВАМИ, А ЩЕ – Д╤ЗНА╢МОСЯ В КОГО ЯК╤ ПАСПОРТИ…
Окупанти в Криму продовжили сво╓ звичне – грабунок. Цьому треба протистояти. А ще –...


"ВСЕУКРА╥НСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН" БУДЕ ДОСТУПНА ДЛЯ ШКОЛЯР╤В З КРИМУ ТА ОРДЛО
6 кв╕тня в Укра╖н╕ старту╓ осв╕тн╕й проект «Всеукра╖нська школа онлайн».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 08.08.2008
ГОЛОВА ВР КРИМУ ПРОСИТЬ НЕ ГРАТИ НА РЕЛ╤Г╤ЙНИХ ПОЧУТТЯХ

Голова Верховно╖ Ради Криму Анатол╕й Гриценко заявля╓, що висловлен╕ у зверненн╕ до Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка звинувачення на адресу кримсько╖ влади з приводу того, що вона б╕льше уваги прид╕ля╓ арх╕тектурним та ╕сторичним пам`ятникам християнсько╖ культури, н╕ж ╕сторичн╕й спадщин╕ мусульман, не в╕дпов╕дають д╕йсност╕. Як пов╕домила прес-секретар кримського сп╕кера Алла Гор╓ва, таким чином А. Гриценко прокоментував заяви, висловлен╕ п╕д час IV Курултаю мусульман Криму в липн╕.
За даними А. Гриценка, починаючи з 1993 року, на ремонтно-в╕дновлювальн╕ роботи культових споруд кримських татар було вид╕лено значн╕ ф╕нансов╕ ресурси. Так, у Бахчисара╖ на ремонтно-реставрац╕йн╕ роботи у мечет╕ Ханського палацу ╕ у всьому ╕сторико-культурному запов╕днику (Ханський палац) - було вид╕лено з бюджету близько 10 млн. 442 тис. грн., зокрема 4 млн. 524 тис. грн. – власних доход╕в запов╕дника, який ╓ республ╕канською власн╕стю. На ремонтно-реставрац╕йн╕ роботи в мечет╕ Кеб╕р-Джам╕ в С╕мферопол╕ з бюджету АРК було вид╕лено 1 млн. 34 тис. грн., на реконструкц╕ю комплексу «Зинджирли-медресе» в Бахчисара╖ - 1 млн. 112 тис. грн., мечет╕ в м╕ст╕ Б╕лог╕рську ╕ в м╕ст╕ Феодос╕╖ також були реконструйован╕ за рахунок бюджетних кошт╕в, у ╢впатор╕╖ було проведено реконструкц╕ю комплексу «Тек╕╓ дерв╕ш╕в» ╕ мечет╕ «Джума-Джам╕». «При цьому за вс╕ ц╕ роки на в╕дновлення культових християнських споруд бюджетн╕ кошти, на жаль, вперше було вид╕лено лише на реставрац╕ю в╕рменського монастиря Сурб-Хач до святкування його 650-р╕ччя. Наведена ф╕нансова статистика говорить не на користь християнських святинь, розташованих на територ╕╖ кримського п╕вострова», - зазначив А. Гриценко.
Кр╕м того, голова кримського парламенту назвав безп╕дставною критику на адресу орган╕в влади з приводу того, що вони не вир╕шують питання з повернення колишн╕х мусульманських мечетей. «Сьогодн╕ у Криму в списку неповернених колишн╕х культових буд╕вель значиться 23 таких об`╓кти, з них - лише 5 мусульманських. Щодо чотирьох з цих п`яти нема╓ жодних об`╓ктивних перешкод для прийняття позитивного р╕шення у раз╕ надання зац╕кавленою стороною пакета необх╕дних документ╕в», - уточнив голова парламенту автоном╕╖. В╕н запевнив, що кер╕вництво Криму «╕ надал╕ прид╕лятиме пильну увагу проблем╕ збереження ╕сторично╖ ╕ культурно╖ спадщини вс╕х етнос╕в, як╕ проживають сьогодн╕ на п╕востров╕», а також продовжувати ф╕нансувати ремонтно-в╕дновлювальн╕ роботи на пам`ятках ╕стор╕╖ та культури Криму.
А. Гриценко застер╕г окремих пол╕тичних д╕яч╕в в╕д висловлювань, як╕ могли б негативно позначитися на м╕жнац╕ональн╕й згод╕ в автоном╕╖. «Явно упереджене ставлення ╕ навмисне перекручування факт╕в – все це створю╓ нездорову напружен╕сть у в╕дносинах м╕ж р╕зними конфес╕ями ╕ р╕зними рел╕г╕йними громадами. Тому я б попросив окремих пол╕тик╕в з числа кримських татар не грати на рел╕г╕йних почуттях в╕руючих, а дуже зважено п╕дходити до тако╖ дел╕катно╖ теми, як рел╕г╕йн╕ святин╕», - сказав голова ВР АРК.
Як пов╕домлялося, мусульмани Криму заявили про катастроф╕чний стан ряду ╕сламських пам`яток на п╕востров╕, у зв`язку з цим просять Президента сприяти ухваленню державою спец╕ально╖ програми з ╖х в╕дновлення ╕ реставрац╕╖.
«Багато людей справедливо питають нас ╕ себе: чому разом з тим, що в держав╕ вживаються в╕дпов╕дн╕ заходи щодо порятунку в╕домих арх╕тектурних пам`яток християнсько╖ культури, така зневага до культурно╖ спадщини ╕нших в╕роспов╕дань? Одночасно, ц╕ ж люди пропонують: «Можливо, ситуац╕я зм╕ниться на краще, якщо Президент Укра╖ни виступить з ╕н╕ц╕ативою щодо порятунку разом з християнськими ╕ мусульманських пам`яток культури», - говориться у зверненн╕ учасник╕в IV Курултаю мусульман Криму до В. Ющенка.
Кр╕м того, мусульмани заявляють, що м╕сцева влада «не хоче виконувати норми чинного законодавства Укра╖ни, що зобов`язують ╖╖ повернути рел╕г╕йним орган╕зац╕ям культов╕ буд╕вл╕ та ╕нш╕ духовн╕ святин╕ ╕ пам`ятки, що належали ╖м ран╕ше».
http://crimea.unian.net/ukr/detail/5520

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6189

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков