Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ: В УРЯД╤ ПЕРЕЛ╤ЧИЛИ НОВ╤ ЗАБОРОНИ ДЛЯ УКРА╥НЦ╤В
Доктор Комаровський жорстко в╕дреагував на р╕шення уряду посилити карантин ╕ написав свою думку у...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ VS КОЛОМОЙСЬКИЙ: БИТВА ЗА МВФ, В ЯК╤Й ЗАГИНУЛА МОНОБ╤ЛЬШ╤СТЬ
Ця битва була неминучою. Як би часто не показували ще-ком╕ка Володимира Зеленського на канал╕...


ЗАРОБ╤ТЧАНИ ЗА Р╤К ПЕРЕКАЗАЛИ В УКРА╥НУ ПОНАД $12 М╤ЛЬЯРД╤В
обсяг приватних грошових переказ╕в в Укра╖ну у 2018 роц╕ становив 11,111 м╕льярда долар╕в.


ЗАВАЛИМО РОС╤Ю ПОЗОВАМИ, А ЩЕ – Д╤ЗНА╢МОСЯ В КОГО ЯК╤ ПАСПОРТИ…
Окупанти в Криму продовжили сво╓ звичне – грабунок. Цьому треба протистояти. А ще –...


"ВСЕУКРА╥НСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН" БУДЕ ДОСТУПНА ДЛЯ ШКОЛЯР╤В З КРИМУ ТА ОРДЛО
6 кв╕тня в Укра╖н╕ старту╓ осв╕тн╕й проект «Всеукра╖нська школа онлайн».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 08.08.2008
«...╤нформувати Президента особисто!»

Глава держави направив листи головам В╕нницько╖, Закарпатсько╖, ╤вано-Франк╕всько╖, Терноп╕льсько╖, Черн╕вецько╖, тимчасово виконуючому обов’язки голови Льв╕всько╖ обласних державних адм╕н╕страц╕й, в яких доручив вир╕шити проблеми щодо забезпечення житлом людей, як╕ втратили дом╕вки через стих╕ю.
«Зважаючи на важкий стан, в якому перебувають потерп╕л╕, прошу вас протягом 10 дн╕в провести детальне опитування щодо бажання цих людей зм╕нити м╕сце проживання, запропонувати ╖м вар╕анти переселення у безпечн╕ш╕ м╕сця та упродовж цього ж терм╕ну визначити д╕лянки для зведення нових будинк╕в», – доручив Президент. Про результати ц╕╓╖ роботи голови ОДА мають по╕нформувати Президента особисто.
В╕ктор Ющенко констату╓, що у зв’язку з руйн╕вними насл╕дками стих╕йного лиха, що сталося 23 – 27 липня 2008 року в Зах╕дному рег╕он╕ Укра╖ни, та завданими безпрецедентними збитками тисяч╕ укра╖нських родин залишилися не т╕льки без засоб╕в для ╕снування, але й без даху над головою. Дом╕вки б╕льше 640 с╕мей повн╕стю зруйновано.
* * *
Генеральна прокуратура Укра╖ни ма╓ терм╕ново зд╕йснити перев╕рку стану додержання законност╕ п╕д час ф╕нансування Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни у 2008 роц╕ протипаводкових заход╕в у Карпатському рег╕он╕ на виконання в╕дпов╕дних державних ╕ рег╕ональних програм.
Про це йдеться у лист╕ Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка на ╕м’я Генерального прокурора Укра╖ни Олександра Медведька.
Президент доручив Генеральн╕й прокуратур╕ з’ясувати, в яких обсягах станом на 1 серпня 2008 року урядом проф╕нансовано протипаводков╕ програми державного та рег╕онального р╕вня.
За результатами перев╕рки Генпрокурор ма╓ по╕нформувати Главу держави особисто.
* * *
«Влада повинна радикально зм╕нити пол╕тику у питанн╕ боротьби з паводками. Ми не можемо кожен р╕к зустр╕чати з новою тривогою, некомплексними ╕ непродуманими д╕ями», – сказав Президент п╕д час прес-конференц╕╖ у Могилев╕-Под╕льському.
Президент критично оц╕нив стан ф╕нансування протипаводкових програм. Маючи на мет╕ виправити цю ситуац╕ю, Президент доручив Рахунков╕й палат╕ провести анал╕з ритм╕чност╕ ф╕нансування протипаводкових програм з 2004 року, щоб, зокрема, встановити причину такого стану.
«Я даю доручення Рахунков╕й палат╕ проанал╕зувати ритм╕чн╕сть ф╕нансування протипаводкових програм за останн╕ 4 роки», – сказав В╕ктор Ющенко.
«Жоден уряд ретельно не поставився до ф╕нансування протипаводкових програм. Очевидно насл╕дки, як╕ сьогодн╕ ╓, пов’язан╕ з тим, що державн╕ програми не були повн╕стю проф╕нансован╕», – сказав Глава держави.
Окр╕м того, Президент пов╕домив, що ма╓ нам╕р у вересн╕ ╕н╕ц╕ювати при внесенн╕ зм╕н до держбюджету на 2008 р╕к прийняття повного ф╕нансування програми «Тиса». Це буде одн╕╓ю з перших законодавчих ╕н╕ц╕атив Президента на початку ново╖ сес╕╖ парламенту.
За оц╕нкою Президента, стих╕йне лихо, що сталося в Укра╖н╕, показало неефективну та недбалу еколог╕чну пол╕тику. Небезпеку для постраждалих м╕сцевостей становлять невпорядкован╕ см╕тт╓звалища та могильники тварин.
«Сьогодн╕ ╓ в╕дпов╕дальний момент щодо забезпечення нормального еп╕дем╕олог╕чного стану на вс╕х територ╕ях у зон╕ стих╕йного лиха», – В╕ктор Ющенко.
В╕н додав, що в╕дв╕давши десятки постраждалих в╕д повен╕ с╕л, не бачив в жодному дбайливо орган╕зовано╖ в╕дпов╕дно╖ територ╕╖. При цьому Президент зробив акцент на тому, що це питання належить до компетенц╕╖ м╕сцево╖ влади. В╕ктор Ющенко вкотре наголосив, що насл╕дки стих╕╖ могли бути меншими, аби вирубка л╕с╕в не проводилася стих╕йно.
Глава держави також пов╕домив журнал╕стам про Розпорядження, в╕дпов╕дно до якого створю╓ться ком╕с╕я на чол╕ ╕з заступником Генерального прокурора, яка перев╕рятиме стан ведення л╕сового господарства у В╕нницьк╕й, ╤вано-Франк╕вськ╕й, Закарпатськ╕й, Льв╕вськ╕й, Терноп╕льськ╕й ╕ Черн╕вецьк╕й областях, що постраждали в╕д стих╕йного лиха.
* * *
Президент доручив м╕сцев╕й влад╕ в зон╕ надзвичайно╖ еколог╕чно╖ ситуац╕╖ забезпечити п╕дготовку школяр╕в.
В╕ктор Ющенко доручив головам обласних державних адм╕н╕страц╕й шести постраждалих в╕д повен╕ областей до 1 вересня надати необх╕дну допомогу родинам, де ╓ д╕ти шк╕льного в╕ку. Йдеться про забезпечення ╖х шк╕льним приладдям, одягом, п╕дручниками.
При цьому В╕ктор Ющенко п╕дкреслив, що це ма╓ бути зд╕йснено зусиллями м╕сцево╖ влади. «Я просив би гол╕в обласних, районних адм╕н╕страц╕й до 1 вересня допомогти кожн╕й с╕м’╖, де ╓ школяр, знайти по тисяч╕ гривень, щоб в╕н зм╕г купити книги, портфель, форму», – сказав В╕ктор Ющенко.
* * *
Д╕ти ╕з постраждалих рег╕он╕в, як╕ навчаються у закладах ╤, ╤╤, ╤╤╤ ╕ ╤V р╕вн╕в акредитац╕╖ та проживають у родинах, яких торкнулося стих╕йне лихо, з комерц╕йно╖ форми оплати будуть переведен╕ на державну форму оплати за навчання. Про це пов╕домила Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко, коментуючи на прес-конференц╕╖ р╕шення зас╕дання Каб╕нету М╕н╕стр╕в.
Як зазначила Ю. Тимошенко, таке урядове р╕шення ухвалено у зв’язку з тим, що «цим родинам потр╕бно витрачати дуже велик╕ кошти на в╕дновлення сво╖х будинк╕в, майна ╕ присад╕бних д╕лянок». Окр╕м того, за словами Прем’╓р-м╕н╕стра, уряд прийняв р╕шення забезпечити безкоштовне перем╕щення зал╕зницею д╕тей ╕з постраждалих рег╕он╕в на навчання та оздоровлення.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6188

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков