Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3579)
З потоку життя (6822)
Душі криниця (3673)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1576)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕПОВТОРНА Н╤Ч КУПАЛА
7 липня — Р╕здво ╤вана Хрестителя, у народ╕ — Купала, ╤вана Купала, яке у давн╕ш╕...


ВАСИЛЬ МАРСЮК: ГЕНЕРАЛЬСЬКА ТЕЩА
Таки бувають. Так я мислив, з села вертаючись до м╕ста, бо все не йшла ╕з голови розмова з...


В╕ра Ро╖к. ВИШИВКА - ЯК СИМВОЛ УКРА╥НИ
Цей матер╕ал надав «Св╕тлиц╕» син вишивальниц╕ – Вадим Михайлович Ро╖к, який...


╢ЛИСЕЙ
27 червня у церквах сх╕дного обряду поминають старозав╕тного пророка ╢лисея, який був учнем ╕...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ ╤ВАНА ФРАНКА НАД╤ЙШЛО 22 ТВОРИ
Держкомтелерад╕о оприлюднив список твор╕в, що над╕йшли на здобуття Прем╕╖ ╕мен╕ ╤вана Франка в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 01.08.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 01.08.2008
ЧОМУ «В ЗАКЛЬОПКАХ» УКРА╥НСЬКА П╤СНЯ?

В╤ДЛУННЯ ЮРМАЛИ

28 липня у концертному зал╕ «Дз╕нтар╕» в Латв╕╖ в╕дбулося п╕дбиття п╕дсумк╕в та урочисте закриття М╕жнародного конкурсу молодих виконавц╕в популярно╖ музики «Нова хвиля-2008». У програм╕ конкурсу виступили Монтсеррат Кабаль╓, А. Пугачова, Валер╕я, Л. Дол╕на, М. Басков, В. Меладзе, Г. Лепс та ╕нш╕ з╕рки рос╕йського та св╕тового шоу-б╕знесу.
Це вже сьомий конкурс «Нова хвиля», який проводиться у латв╕йському м╕ст╕ Юрмала. Цього року конкурс пройшов з небаченим розмахом. У ньому взяли участь 17 конкурсант╕в з 14 кра╖н, як╕ у рамках конкурсно╖ програми протягом трьох дн╕в виконували св╕товий х╕т, п╕сню сво╓╖ кра╖ни й ориг╕нальну композиц╕ю, написану спец╕ально для фестивалю.
Переможець конкурсу – грузинський дует «Georgia» став володарем головного призу в 70 тисяч долар╕в. Друге м╕сце, 40 тисяч долар╕в ╕ приз агентства «Персона», як найстильн╕ший конкурсант, одержала представниця Рос╕╖ IRIS. Трет╓ м╕сце ╕ 30 тисяч долар╕в отримав ╕тал╕╓ць Alessandro Ristori. Четверте м╕сце зайняв сп╕вак Dons (Латв╕я), який одержав приз юрмальчан в╕д М╕сько╖ Думи, а п’яте - Мгер з В╕рмен╕╖, котрий завоював приз глядацьких симпат╕й.
Укра╖ну на конкурс╕ представляли 22-р╕чна М╕ка Ньютон (народилася в м. Бурштин на ╤вано-Франк╕вщин╕) та кривор╕зьке тр╕о «Закльопки».
«Юна аномал╕я», як називають галичанку М╕ку Ньютон ЗМ╤, не новачок на укра╖нськ╕й сцен╕, а вже досить «розкручена». Три альбоми, саундтреки до в╕домих рос╕йських сер╕ал╕в, концерти, в╕деокл╕пи ╕... жодно╖ укра╖нсько╖ п╕сн╕ в юрмальському репертуар╕ сп╕вачки. На «Нов╕й хвил╕», як нац╕ональний х╕т, М╕ка (справжн╓ ╕м’я яко╖, до реч╕, Оксана) виконувала п╕сню Земф╕ри “Не отпускай”. Невже та укра╖нська п╕сня, з якою М╕ка-Оксана на конкурс╕ «Молода Галичина» у 2000 роц╕ виборола Гран-Пр╕, мала б у Юрмал╕ менше шанс╕в? А чому б справд╕ було не спробувати?
Не спробував продемонструвати бодай щось укра╖нське й укра╖нський гурт “Кл╕пси”, який у Юрмал╕ трансформувався у “Закльопки” (музичний продюсер якось переплутав назву д╕вочого гурту – й нова «кличка» вс╕м припала до душ╕). Д╕вчата з╕зналися, що жур╕ «брали» енергетикою, позитивними емоц╕ями ╕ «краплиною дурост╕ на сцен╕». А репертуар укра╖нськ╕ «Закльопки» п╕дготували такий: м╕жнародний х╕т – в╕д Кр╕ст╕ни Аг╕лери, нац╕ональний х╕т... - “Я тихо шла, пирожок нашла” в╕д В╓рки Сердючки, ╕ власну п╕сню (звичайно ж, рос╕йськомовну) - “Мама-мия”. Можливо, саме «краплина глупоти», парод╕я на «укра╖нський нац╕ональний х╕т» у вигляд╕ «Сердюччиного п╕рожка» й допомогла д╕вчатам отримати спец╕альний приз рос╕йського телеканалу «МУЗ-ТВ» - сертиф╕кат на право зйомок кл╕пу з подальшою розкруткою його в еф╕р╕? Бо щось справд╕ укра╖нське, високе, достойне, справжн╓ наш старшобрат н╕коли не п╕дн╕матиме на щит?
Укра╖нка п╕д рос╕йським прапором, 19-л╕тня сп╕вачка IRIS ╕з Керч╕ на «Нов╕й хвил╕» виборола друге м╕сце для рос╕йсько╖ естради. Випадок банальний: в Укра╖н╕ ╖╖, як потенц╕йну учасницю конкурсу, не оц╕нили, тод╕ за справу взявся ╤гор Крутой... (До реч╕, теж колись вчився в Укра╖н╕...) IRIS, вона ж ╤рина Розенфельд, за результатами укра╖нського в╕дбору на «Нову хвилю-2008» потрапила лише до резерву. Тобто, на випадок чого, вона мала зам╕нити М╕ку Ньютон або «Кл╕пси-Закльопки». Але «крутий» рос╕йський композитор ╤гор Крутой зробив молод╕й сп╕вачц╕ пропозиц╕ю, в╕д яко╖ вона не змогла в╕дмовитися – виступити в Юрмал╕ за Рос╕ю, а режисер-постановник конкурсу Олександр Ревз╕н особисто поставив два номери, як╕ допомогли IRIS здобути призове м╕сце. (Ц╕каво, якби ╤рина-IRIS виконувала на конкурс╕ справд╕ укра╖нський номер, чи оп╕кувались би нею так завзято Крут╕ та Ревз╕ни?..)
Для мене особисто фестиваль «Нова хвиля» ще раз показав, що укра╖нська естрада перебува╓ в такому стан╕, де не пану╓ укра╖нське мистецтво, де укра╖нська п╕сня представлена неконкурентноздатною, в╕дсунута в закул╕сся, загнана в найглух╕ше теле- ╕ рад╕оеф╕рне закуття. Вона ╓, твориться, укра╖нська п╕сня невмируща, в╕чна, але ╖╖ затерли, «спопсували» - св╕домо чи несв╕домо, ринково чи не ринково, але нахабно, провокативно ╕ антидержавно. Чи не тому, що як ╕ ╓дина Укра╖нська нац╕ональна пом╕сна церква, так ╕ справжня, висока, духовна укра╖нська п╕сня (не Сердюччин же «п╕рожок»!), як ╕ загалом справжн╓ укра╖нське мистецтво покликан╕ ╕ можуть виховувати, гуртувати, надихати укра╖нську нац╕ю, але, напевне, хтось дуже бо╖ться, щоб цього не сталося. Тому й продовжують ось так балаганно символ╕зувати укра╖нське п╕сенне «мистецтво» на м╕жнародн╕й сцен╕ Сердючки й «Закльопки», а наш╕ в╕тчизнян╕ Оксани переконан╕, що як назвуться М╕ками Ньютонами та п╕дрихтують репертуар на догоду жур╕ ╕ публ╕ц╕, то лише тод╕ чогось досягнуть...
А найб╕льше мене здивувала в Юрмал╕ рос╕йська примадонна Алла Пугачова, коли в╕дзначила сво╓ю другою, понадплановою «Золотою з╕ркою Алли» ╕ 50-ма тисячами долар╕в конкурсанта з Б╕лорус╕, який, за ╖╖ словами, «й даними якимись особливими вокальними не визначився». Алла Борис╕вна дала прем╕ю б╕лоруському сп╕ваку (його сцен╕чне ╕м`я - Дядя Ваня) «за громадянську позиц╕ю»: одна з його п╕сень була неприхованою сатирою на бацьку-президента ╕ порядки, що панують нин╕ в ц╕й кра╖н╕.
Хто зна, якби наш╕ укра╖нськ╕ учасниц╕ в╕днайшли ту громадянську позиц╕ю в соб╕ ╕ засп╕вали в Юрмал╕ укра╖нською - може, хоч якась з╕рочка впала б ╕ на них?
Юл╕я МАРКОВСЬКА.
м. С╕мферополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 01.08.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6186

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков