Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3569)
З потоку життя (6812)
Душі криниця (3670)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1574)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╢ЛИСЕЙ
27 червня у церквах сх╕дного обряду поминають старозав╕тного пророка ╢лисея, який був учнем ╕...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ ╤ВАНА ФРАНКА НАД╤ЙШЛО 22 ТВОРИ
Держкомтелерад╕о оприлюднив список твор╕в, що над╕йшли на здобуття Прем╕╖ ╕мен╕ ╤вана Франка в...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Треба сказати, що на той час кримська редакц╕я вже м╕сяць як була… л╕кв╕дована директором...


МИХАЙЛО ЖАЙВОРОН: В╤СТРЯ ЕПОХИ
Цього разу Михайло Жайворон презенту╓ свою нову поетичну доб╕рку з його недавньо╖ «Б╕ло╖...


УКРА╥НО, УКРА╥НО, ОЦЕ Ж ТВО╥ Д╤ТИ…
Сп╕шу пов╕домити друз╕в про неабияку под╕ю в Укра╖н╕ - вих╕д у св╕т книги В╕ктора Олекс╕йовича...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 01.08.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 01.08.2008
НАТХНЕННЯ ЗЕМЛ╤ ПОЛТАВСЬКО╥


Лине п╕сня, об╕йма╓ душу, ╕ разом ╕з вишитими творами знано╖ мисткин╕ В╕ри Серг╕╖вни Ро╖к перелива╓ться у вир почутт╕в. Це музика вишиванок, це моза╖ка р╕знокольорових ниток, як╕ по╓днуються у складн╕ орнаменти з дивовижних птах╕в та кв╕т╕в. Це рад╕сть буття, яку трима╓ у сво╖х в╕тах св╕тове дерево укра╖нського рушника. Це ц╕лий всесв╕т людини - майстра, яка черпа╓ натхнення у мат╕нки природи ╕ в╕дтворю╓ у вишивц╕.
Мабуть, у кожно╖ людини виникають так╕ почуття на персональн╕й виставц╕ заслуженого майстра народно╖ творчост╕, Героя Укра╖ни В. С. Ро╖к та роб╕т ╖╖ учениць Ал╕ни Вороново╖ та Юл╕╖ Абрамово╖ - «Укра╖нський рушничок». Цього разу виставка в╕дкрилась у Полтавському художньому музе╖ (галере╖ мистецтв). Урочисте в╕дкриття в╕дбулося 6 червня 2008 року. З теплими словами прив╕тання до В╕ри Серг╕╖вни звернулися начальник обласного управл╕ння культури Володимир Годзенко, заступник м╕ського голови В╕тал╕й Н╕к╕пелов, проректор Полтавського ун╕верситету ╕м. В. Г. Короленка, доцент Валентина Титаренко, заслужений вчитель Укра╖ни Алла Бережна та ╕нш╕. Гостей виставки в╕тали п╕снею бандуристки. Чудову експозиц╕ю роб╕т В. С. Ро╖к та ╖╖ учениць Ал╕ни Вороново╖ та Юл╕╖ Абрамово╖ створив колектив художнього музею на чол╕ з його директором Ольгою Курчаковою.
Виставка мала великий усп╕х у полтавц╕в та гостей м╕ста, про що св╕дчать в╕дгуки в╕дв╕дувач╕в та у м╕сцевих засобах масово╖ ╕нформац╕╖. Назви статей в газетах говорять сам╕ за себе - «Рушником вишиваним доля пролягла» (Микола Безнос, «Зоря Полтавщини»), «Життя, неначе легенда» (Тамара Голобородько «Полтавський в╕сник») та ╕н. Протягом червня шанувальники творчост╕ в╕домого майстра насолоджувалися мелод╕╓ю вишивки, де кожний окремий тв╕р по╓днувався з ╕ншими, створюючи симфон╕ю - легку, тиху ╕ водночас яскраву та напружену.
Понад 100 роб╕т привезла майстриня до Полтави. З-пом╕ж них рушники: «Свято врожаю», «Св╕т», «Виноград», «Праця, натхнення - В╕тчизн╕», сувен╕рн╕ панно: «Кримськ╕ гори», «С╕мферопольське море», «Верховина», а також фартухи, вишит╕ альбоми, накидки...
Серед трьохсот вид╕в вишивально╖ техн╕ки, якими волод╕╓ В╕ра Серг╕╖вна, перевагу вона нада╓ р╕дним полтавським «рушниковим швам». Вм╕ло використову╓ майстриня й геометричний орнамент з характерним кольоровим розма╖ттям вишивок Зах╕дно╖ Укра╖ни, двокол╕рну вишивку центральних район╕в та ╕н.
«Дякую Вам за ту красу, яку ви робите для Укра╖ни», - сказав В╕ктор Ющенко п╕д час церемон╕╖ вручення нагороди «Герой Укра╖ни» В╕р╕ Серг╕╖вн╕ Ро╖к. ╥╖ роботи експонуються у 36 музеях ╕ галереях св╕ту. Вона учасниця 267 загальних художн╕х виставок ╕ на сьогодн╕ вже показала св╕й творчий доробок на 122 персональних. Творч╕сть В╕ри Ро╖к т╕сно пов’язана з Полтавщиною, з традиц╕йним народним мистецтвом краю, на цьому р╕вн╕ ╕ зд╕йсню╓ться контакт сучасного глядача з роботами вишивальниц╕. Панно, рушники В╕ри Серг╕╖вни Ро╖к сповнен╕ ╕стинно народно╖ духовност╕ ╕ тому вони в╕дразу стають близькими ╖╖ землякам, змушують брин╕ти струни ╖хн╕х душ, наповнюючи в╕дчуттям гордост╕ за сп╕льну приналежн╕сть до Полтавщини.
Ольга БАБЕНКО,
науковий прац╕вник в╕дд╕лу науково-фондово╖ роботи Полтавського художнього музею.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 01.08.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6185

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков