Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3242)
З потоку життя (6478)
Душі криниця (3520)
Українці мої... (1466)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ГОЛОВНИМИ МАЮТЬ БУТИ ЛЮДИ»: У ЗСУ ПОЯСНИЛИ МЕТУ ХОДИ Г╤ДНОСТ╤ НА ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТ╤ БЕЗ В╤ЙСЬКОВО╥ ТЕХН╤КИ
В заходах з нагоди 28-╖ р╕чниц╕ Дня незалежност╕ Укра╖ни будуть брати участь в╕йськовослужбовц╕...


КРИМСЬКА ╢ПАРХ╤Я ПЦУ ОСКАРЖИЛА Р╤ШЕННЯ «СУДУ» ОКУПАНТ╤В, ЯКЕ ПОЗБАВИЛО В╤РЯН ПРИМ╤ЩЕННЯ
Коп╕ю ухвали "суду" про прийняття скарги в╕д ╕мен╕ Кримсько╖ ╓парх╕╖ ПЦУ “Кримськ╕й...


ХЕРСОНСЬКИЙ СУД АРЕШТУВАВ СУДНО, П╤ДОЗРЮВАНЕ У ПОСТАВКАХ ПАЛИВА В ОКУПОВАНИЙ КРИМ
Про це кореспонденту Укр╕нформу пов╕домили у пресслужб╕ Херсонського апеляц╕йного суду.


У МОСКВ╤ ОШТРАФУВАЛИ ЩЕ Ш╤СТЬОХ КРИМСЬКИХ ТАТАР ЗА П╤КЕТ Б╤ЛЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ
Про це в Facebook пов╕домля╓ "Кримська сол╕дарн╕сть".


СЕРБСЬКОМУ АКТОРУ, ЯКИЙ НЕЗАКОННО В╤ДВ╤ДУВАВ КРИМ, ЗАБОРОНИЛИ В’╥ЗД ДО УКРА╥НИ
Як зазнача╓ться, оф╕ц╕йно йому можуть оголосити про цю заборону, коли в╕н спробу╓ при╖хати в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 01.08.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 01.08.2008
Згадали ╕ про молодь...

Згадали ╕ про молодь...

З метою п╕двищення рол╕ молод╕ в розбудов╕ демократичного громадянського сусп╕льства, створення належних умов для ╕нтелектуального, культурного та ф╕зичного розвитку молодих громадян на початку липня Президент п╕дписав Указ «Про проведення у 2009 роц╕ в Укра╖н╕ Року молод╕». Документ здеб╕льшого вказу╓ на завдання, що ними ма╓ щоденно оп╕куватися держава. Йдеться, передус╕м, про п╕дтримку д╕яльност╕ молод╕жних ╕ дитячих громадських орган╕зац╕й, надання п╕дтримки молодим с╕м’ям, сприяння вихованню у молодого покол╕ння почуття патр╕отизму, реал╕зац╕ю науково-техн╕чного та творчого потенц╕алу молодих громадян тощо. Б╕льш значущими ╓ пункти Указу щодо необх╕дност╕ розробки законопроекту про гарантоване забезпечення молод╕ першим робочим м╕сцем. Проте тут держава ма╓ бути обережною, адже варт╕сть навчання та, власне, самого життя примушу╓ шукати роботу, яка, у першу чергу, да╓ якусь матер╕альну впевнен╕сть. Головне, щоб законотворц╕ за рахунок молодих фах╕вц╕в не почали вир╕шувати проблеми нерентабельних п╕дпри╓мств та орган╕зац╕й, що, посилаючись на в╕дсутн╕сть профес╕йного досв╕ду у молодих прац╕вник╕в, ладн╕ встановлювати для них м╕н╕мальну зароб╕тну плату або не виплачувати ╖╖ зовс╕м (на жаль, так╕ випадки ще й дос╕ зустр╕чаються). У документ╕, п╕дписаному главою держави, також ╕деться й про питання п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ молод╕ та ╖╖ профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ в╕дпов╕дно до потреб ринку прац╕.
В╕дпов╕дно до Указу Президента плану╓ться створити Всеукра╖нський центр патр╕отичного виховання молод╕ та Будинок молод╕ Укра╖ни. А потреба в цьому вже справд╕ назр╕ла. Нещодавно, ╕дучи вулицями С╕мферополя, довелося мен╕ почути розмову молодих д╕вчат та хлопц╕в про ╖хн╓ бажання щодо при╓днання Криму до Рос╕╖, бо цього, буц╕мто, хоче все населення п╕вострова. Тому вкрай необх╕дн╕ орган╕зац╕╖, як╕, щонайменше, могли б пояснити таким «розумникам» насл╕дки ╖хн╕х бажань. Та й в╕льний час молод╕ потребу╓ певно╖ орган╕зац╕╖, бо, поки не п╕зно, треба кидати звичку вести ввечер╕ розмови п╕д пляшечку пива, особливо тим, кому ще й 18 нема. До реч╕, у документ╕ згаду╓ться й пропаганда здорового способу життя та необх╕дн╕сть проведення проф╕лактики негативних прояв╕в у молод╕жному середовищ╕. Президент дав доручення актив╕зувати роботу ╕з залучення молод╕, у тому числ╕ з числа ос╕б з особливими потребами, до участ╕ в громадському та сусп╕льному житт╕. Звернено увагу в документ╕ ╕ на вживання заход╕в щодо участ╕ молод╕ у формуванн╕ ╕нформац╕йного простору, роботи в засобах масово╖ ╕нформац╕╖, створення молод╕жних теле- та рад╕опрограм.
Хочеться нагадати, що сама ╕н╕ц╕атива проведення Року молод╕ народилася ще в червн╕ 2008 року завдяки активн╕й д╕яльност╕ громадських молод╕жних орган╕зац╕й та М╕н╕стерства у справах с╕м’╖, молод╕ та спорту. Також у минулому м╕сяц╕ Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни ухвалив загальнодержавну ц╕льову соц╕альну програму «Молодь Укра╖ни» на 2009-2015 роки, що спрямована на п╕двищення патр╕отизму та громадсько╖ активност╕ молодо╖ частини населення Укра╖ни. У списку першочергових завдань урядовц╕ вид╕ляють п╕двищення р╕вня правово╖ культури, створення умов для в╕льно╖ самореал╕зац╕╖, формування в╕дпов╕дальност╕ за власне життя та майбутн╓ кра╖ни. Що ж, залиша╓ться побажати вс╕м усп╕х╕в та сл╕дкувати за наступними д╕ями державних службовц╕в у напрямку виконання поставлених ними завдань.
Св╕тлана КОБ`ЯКОВА.


ЯК НЕ ПОСТАР╤ТИ,
поки державна п╕дтримка молод╕ та створення умов для ╖╖ самореал╕зац╕╖ стане справд╕ в╕дчутною?

М╕н╕стр Укра╖ни у справах с╕м’╖, молод╕ та спорту Юр╕й Павленко вважа╓ найб╕льшою под╕╓ю першого п╕вр╕ччя набуття статусу кандидата в члени ╢вропейського молод╕жного Форуму Всеукра╖нсько╖ сп╕лки молод╕жних орган╕зац╕й «Укра╖нський молод╕жний Форум». Про це в╕н заявив, зв╕туючи на зас╕данн╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни про виконання за перше п╕вр╕ччя нин╕шнього року пр╕оритету в╕домства - державно╖ п╕дтримки молод╕ та створення умов для ╖╖ самореал╕зац╕╖, пов╕домила УКР╤НФОРМу прес-служба м╕н╕стерства.
Юр╕й Павленко зазначив, що очолюване ним м╕н╕стерство розробило Концепц╕ю проекту загальнодержавно╖ ц╕льово╖ соц╕ально╖ програми «Молодь Укра╖ни» на 2009-2015 роки, яка затверджена розпорядженням Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни. М╕н╕стр п╕дкреслив, що в документ╕ буде прописано найболюч╕ш╕ питання - перше робоче м╕сце та кредитування молод╕жних житлових програм. Ця Концепц╕я, зазначив в╕н, стане базою для розробки Закону Укра╖ни «Про Загальнодержавну ц╕льову соц╕альну програму «Молодь Укра╖ни» на 2009-2015 роки.
Станом на сьогодн╕, п╕дкреслив м╕н╕стр, у рег╕онах забезпечено д╕яльн╕сть 100 молод╕жних центр╕в прац╕, як╕ в першому п╕вр╕чч╕ поточного року працевлаштували понад 6 тисяч молодих людей, надали близько 47 тисяч ╕нформац╕йно-просв╕тницьких послуг. Кр╕м цього, зазначив Юр╕й Павленко, для забезпечення зайнятост╕ молод╕ у в╕льний в╕д навчання час за п╕дтримки м╕н╕стерства орган╕зовуються молод╕жн╕ трудов╕ загони.
Нин╕шнього року д╕яльн╕сть молод╕жних трудових загон╕в, наголосив м╕н╕стр, спрямована на впорядкування та в╕дновлення ╕сторичних м╕сць та територ╕й. Зокрема, замк╕в Льв╕вщини, Нац╕онального ╕сторико-етнограф╕чного запов╕дника Переяслав (м. Переяслав-Хмельницький), культурно-художнього ╕ музейного комплексу «Мистецький арсенал» (м. Ки╖в), Нац╕онального запов╕дника «Чигирин» (Черкаська обл.), Батуринсько╖ фортец╕ (Черн╕г╕вська обл.), Соснинського л╕тературно-мемор╕ального музею Олександра Довженка (Черн╕г╕вська обл.). Протягом нин╕шнього року, за словами високопосадовця, заплановано забезпечити д╕яльн╕сть 2 тисяч молод╕жних трудових загон╕в, до роботи в яких буде залучено 40 тисяч молодих людей.
Одним ╕з найважлив╕ших досягнень за перше п╕вр╕ччя м╕н╕стр назвав набуття цього року статусу кандидата в члени ╢вропейського молод╕жного Форуму Всеукра╖нсько╖ сп╕лки молод╕жних орган╕зац╕й «Укра╖нський молод╕жний Форум». «Вступивши в ╓вропейську молод╕жну сп╕льноту, ми зробили те, що не могли зробити за 17 рок╕в укра╖нсько╖ незалежност╕», - п╕дкреслив Юр╕й Павленко.
За словами Ю. Павленка, уряд схвально поставився до результат╕в п╕дготовки укра╖нських спортсмен╕в до Ол╕мп╕йських та Парал╕мп╕йських ╕гор у Пек╕н╕. В╕д Укра╖ни захистила л╕ценз╕йн╕ умови рекордна к╕льк╕сть як ол╕мп╕йц╕в (254 атлети), так ╕ парал╕мп╕йц╕в (125 спортсмен╕в). «При цьому наша парал╕мп╕йська зб╕рна на 100 в╕дсотк╕в ув╕йде до десятки найсильн╕ших», - вважа╓ м╕н╕стр.
В╕н зазначив при цьому, що у питанн╕ залучення населення до занять ф╕зкультурою ╕ спортом поставлено завдання протягом 2008-2010 рок╕в в кожному райцентр╕ побудувати ф╕зкультурно-оздоровчий комплекс ╕з басейном.
Задов╕льними, на думку Ю. Павленка, ╓ й показники очолюваного ним м╕н╕стерства щодо роботи з д╕тьми-сиротами, багатод╕тними родинами та в реал╕зац╕╖ молод╕жно╖ пол╕тики. Зокрема, в поточному роц╕ зросла тенденц╕я до всиновлення д╕тей громадянами Укра╖ни. «З початку року в Укра╖н╕ всиновлено 1010 д╕тей-сир╕т, тод╕ як у минулому роц╕ - 820», - зазначив м╕н╕стр. При цьому, за його словами, к╕льк╕сть д╕тей, як╕ перебувають в ╕нтернатах, скоротилася з 28 тисяч до 20 тисяч ос╕б.
Як зазначив Ю. Павленко, задов╕льною ╓ й робота М╕нс╕м’╖молодьспорту в питаннях л╕тнього оздоровлення д╕тей та гендерно╖ пол╕тики. «У питаннях гендерно╖ пол╕тики Укра╖на за останн╕й р╕к перем╕стилася з 73 на 69 позиц╕ю в св╕т╕», - наголосив м╕н╕стр.
З ╕н╕ц╕ативи м╕н╕стерства Указом Президента Укра╖ни оголошено про проведення наступного року в Укра╖н╕ Року молод╕. «Це св╕дчить про п╕двищення рол╕ молод╕ в розбудов╕ демократичного громадянського сусп╕льства, а також сприятиме створенню належних умов для ╕нтелектуального, культурного та ф╕зичного розвитку молодих громадян», - п╕дкреслив Юр╕й Павленко.
М╕н╕стр звернувся до законодавчо╖ г╕лки влади з проханням прискорити в╕дпов╕дн╕ законодавч╕ р╕шення, а також сприяти п╕дготовц╕ та проведенню 8-╖ ╢вропейсько╖ конференц╕╖ м╕н╕стр╕в з питань молод╕. На час╕, зазначив в╕н, створення як бюджетних установ Всеукра╖нського молод╕жного центру прац╕, Укра╖нського молод╕жного центру та Всеукра╖нського центру патр╕отичного виховання молод╕.


СЕВАСТОПОЛЬСЬКА МОЛОДЬ ЗУСТР╤ЛАСЬ З╤ СВЯЩЕНИКАМИ
27 липня в д╕ловому ╕ культурному центр╕ м. Севастополя за ╕н╕ц╕ативою молод╕ в╕дбулась зустр╕ч з╕ священиками п╕д гаслом «Роль християнського в╕ровчення у вихованн╕ та осв╕т╕ сучасно╖ укра╖нсько╖ молод╕». Духовенство представляли о. Микола (Укра╖нська Греко-Католицька Церква), о. ╤гор (Укра╖нська Автокефальна Православна Церква), о. Гаври╖л (нам╕сник монастиря Па╖с╕я Величковського, Укра╖нська Православна Церква Ки╖вського патр╕архату). Треба зауважити, що представники укра╖нських церков р╕зних конфес╕й у нашому м╕ст╕ не вперше проводять сп╕льн╕ заходи та молебн╕, що могло б слугувати прикладом для ╕нших рег╕он╕в та столиц╕.
П╕сля невеликих допов╕дей духовних ос╕б, в яких були висв╕тлен╕ питання т╕сного зв’язку ╕стор╕╖ Укра╖ни з ╕стор╕╓ю церкви, виховного ╕деалу та необх╕дност╕ формування позитивного образу повед╕нки молодо╖ людини на засадах християнсько╖ морал╕, вони в╕дпов╕ли на питання широкого спектра рел╕г╕йного життя, що ц╕кавили молодих слухач╕в. ╫рунтовн╕ ╕ неформальн╕ в╕дпов╕д╕ викликали ще б╕льшу повагу до священик╕в.
Зустр╕ч, яка в╕дбулась у час святкування 1020-р╕ччя хрещення Ки╖всько╖ Рус╕-Укра╖ни, принесла позитивн╕ емоц╕╖ в╕д ╕нтелектуального сп╕лкування з духовними особами. П╕сля сп╕лкування ╖╖ учасники сфотографувалися на згадку.
Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 01.08.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6177

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков