Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЛУТАНИНА З ╤НФОГРАФ╤КОЮ: ВИДАННЯ LE MONDE "ПОВЕРНУЛО" КРИМ УКРА╥Н╤
Нараз╕ на карт╕ Le Monde Крим – це Укра╖на.


ЯКЩО ЦЕ НЕ МАРОДЕРСТВО – ТО ЩО?
Та наперек╕р всьому – «Св╕тлиця» у Криму ╓! ╤ наполеглив╕ потуги нин╕ ки╖вських...


МАСТИ ФЕДЯ МЕДОМ, А ФЕДЬ УСЕ ФЕДЬОМ, АБО ПОЛ╤Т П╤Д КРИЛОМ КУНИЦИНА
Якщо хтось раптом не зна╓, нагада╓мо, що «герой» цих арх╕вних публ╕кац╕й пан В....


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЯК РОЗП╤ЗНАТИ УКРА╥НСЬКОГО ПАТР╤ОТА
Укра╖нський л╕берал зак╕нчу╓ться на дороз╕ до укра╖нського села. Я в цьому переконалась давно.


ПАША
На початку цього тижня п╕шов з життя ПашА (наголос саме такий, вельможний, на другому склад╕) -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 01.08.2008 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 01.08.2008
ОЦ╤НКИ МЗС РОС╤╥ СТОСОВНО ОСТАНН╤Х ПОД╤Й В УКРА╥Н╤ НЕ В╤ДПОВ╤ДАЮТЬ Д╤ЙСНОСТ╤

ОЦ╤НКИ МЗС РОС╤╥ СТОСОВНО ОСТАНН╤Х ПОД╤Й В УКРА╥Н╤ НЕ В╤ДПОВ╤ДАЮТЬ Д╤ЙСНОСТ╤, ╢ ЗАНАДТО ЗАПОЛ╤ТИЗОВАНИМИ ТА ДАЛЕКИМИ В╤Д ОБ’╢КТИВНОСТ╤

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни ╕з занепоко╓нням сприйняло оприлюднене рос╕йською стороною пов╕домлення для ЗМ╤ Департаменту ╕нформац╕╖ ╕ преси МЗС Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в╕д 25 липня, в якому м╕стяться оц╕нки деяких под╕й, що мали м╕сце в Укра╖н╕ протягом останнього часу. Згадан╕ оц╕нки не в╕дпов╕дають д╕йсност╕, ╓ занадто запол╕тизованими та далекими в╕д об’╓ктивност╕, зазнача╓ться у коментар╕ речника МЗС.
Хвилю╓ та обставина, що без зайво╖ дипломатично╖ дел╕катност╕ рос╕йською стороною були дан╕ оц╕нки под╕ям, що загальновизнано в╕дносяться до питань внутр╕шньо╖ пол╕тики. Ще б╕льш показовим ╓ неприхований нам╕р рос╕йсько╖ сторони пов’язати ц╕ под╕╖, зокрема реакц╕ю укра╖нсько╖ сторони, з нин╕шн╕м станом та перспективами розвитку укра╖нсько-рос╕йських в╕дносин, заздалег╕дь поклавши всю в╕дпов╕дальн╕сть за «пагубн╕ насл╕дки» на укра╖нську сторону. Якщо п╕д «пагубними насл╕дками» рос╕йська сторона ма╓ на уваз╕ останн╕ хул╕ганськ╕ вчинки «╢враз╕йсько╖ сп╕лки молод╕», то ми заклика╓мо рос╕йську сторону негайно вжити ус╕х заход╕в з метою припинення провокац╕йних д╕й щодо укра╖нсько╖ дипломатично╖ установи в Москв╕.
М╕н╕стерство розц╕ню╓ реакц╕ю рос╕йсько╖ сторони на заборону громадянину Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ К. Затул╕ну в╕дв╕дати Укра╖ну як неадекватну. У цьому зв’язку нагаду╓мо, що р╕шенням компетентних орган╕в державно╖ влади Укра╖ни на п╕дстав╕ частини 2 статт╕ 25 Закону Укра╖ни «Про правовий статус ╕ноземц╕в та ос╕б без громадянства» К. Затул╕ну було заборонено в’╖зд на територ╕ю Укра╖ни строком на один р╕к.
Ще б╕льше несприйняття та занепоко╓ння виклика╓ безп╕дставне звинувачення рос╕йсько╖ сторони у начебто «нешанобливому ставленн╕» до ╕╓рарх╕в РПЦ п╕д час ╖х участ╕ у святкуванн╕ в Укра╖н╕ 1020-р╕ччя Хрещення Рус╕. Виклика╓ подив те, що у св╕тськ╕й держав╕ зовн╕шньопол╕тичне в╕домство да╓ оц╕нки програм╕ участ╕ представник╕в РПЦ у згаданих заходах, яка заздалег╕дь була з ними погоджена.
М╕н╕стерство р╕шуче в╕дкида╓ оприлюднен╕ рос╕йською стороною оц╕нки. Ми переконан╕, що згадан╕ под╕╖ на територ╕╖ Укра╖ни в╕дбувалися у сувор╕й в╕дпов╕дност╕ до нац╕онального законодавства ╕ в╕дтак не повинн╕ негативно позначитися на високому р╕вн╕ укра╖нсько-рос╕йського сп╕вроб╕тництва.
Нагада╓мо: М╕н╕стерство закордонних справ РФ назвало «вопиющим» проявом недружнього ставлення заборону на в’╖зд на територ╕ю Укра╖ни депутатов╕ Державно╖ Думи Костянтину Затул╕ну. Також МЗС РФ заявило, що заходи з нагоди 1020-л╕ття Хрещення Рус╕ проходять у Ки╓в╕ при неповажному ставленн╕ до кер╕вництва Рос╕йсько╖ православно╖ церкви ╕ почутт╕в м╕льйон╕в православних в╕руючих.
* * *
У М╕н╕стерств╕ закордонних справ Укра╖ни 28 липня в╕дбулася зустр╕ч в. о. першого заступника м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни Юр╕я Костенка з радником-посланником Посольства Рос╕╖ в Укра╖н╕ Всеволодом Лоскутовим, у ход╕ яко╖ йому було вручено ноту протесту, пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ з посиланням на прес-службу МЗС.
Рос╕йськ╕й сторон╕ висловлено глибоку стурбован╕сть ╕гноруванням звернень МЗС Укра╖ни щодо недопустимост╕, на порушення в╕дпов╕дно╖ постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни, проведення стр╕льб та пересування в╕йськово╖ техн╕ки п╕д час святкування Дня В╕йськово-Морського Флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ 27 липня ц. р. у м. Севастопол╕.
Зазначалося, що в╕дпов╕дно до ст. 6 Угоди м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕йською Федерац╕╓ю про статус та умови перебування Чорноморського флоту РФ на територ╕╖ Укра╖ни в╕д 28 травня 1997 року, рос╕йська сторона взяла на себе зобов’язання поважати суверен╕тет Укра╖ни ╕ додержуватися ╖╖ законодавства.
Рос╕йську сторону закликано неухильно дотримуватися взятих на себе зобов’язань у в╕дпов╕дност╕ до м╕ждержавних угод. При цьому наголошувалося, що грубе порушення рос╕йською стороною законодавства Укра╖ни буде в майбутньому враховано укра╖нською стороною при оц╕нц╕ нам╕р╕в Чорноморського Флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ проводити под╕бн╕ заходи на територ╕╖ нашо╖ держави.
Степан ХМАРА пропону╓ в╕дкривати крим╕нальн╕ справи на ╕ноземних порушник╕в «Ввести загальну практику порушення крим╕нальних справ проти ╕ноземц╕в, котр╕ порушують укра╖нське законодавство» пропону╓ представник Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖ Степан Хмара. В╕н переконаний, що «такий метод, на в╕дм╕ну в╕д оголошення деяких персон нон-грата, може слугувати як превентивний зах╕д».
«Практика оголошення ╕ноземних громадян, котр╕ регулярно закликають до порушення Конституц╕╖ та закон╕в Укра╖ни, персонами нон-грата себе не виправдала, адже це в╕дбува╓ться за фактом ╕ до того ж згодом кер╕вництво МЗС Укра╖ни скасову╓ обмеження на в’╖зд таких персон», – зазнача╓ Степан Хмара. Водночас, розум╕ючи, що «механ╕зм захисту в╕д пропагандистських та антизаконних д╕й та заяв ╕ноземних, насамперед рос╕йських, громадян повинен бути», пол╕тик пропону╓ «передбачити можлив╕сть порушення проти таких ос╕б крим╕нальних справ за протиправн╕ д╕╖ чи висловлювання, що автоматично ма╓ передбачати заборону ╖х в’╖зду на територ╕ю Укра╖ни. В ╕ншому випадку – ╕ноземн╕ громадяни мають бути затриман╕ правоохоронними органами Укра╖ни».
Такий механ╕зм, за словами Степана Хмари, «буде д╕╓вим, оск╕льки превентивний зах╕д унеможливить провокац╕йн╕ д╕яння на територ╕╖ Укра╖ни». «Нехай Юр╕й Лужков чи Костянтин Затул╕н в Москв╕ закликають порушувати Конституц╕ю Укра╖ни, однак, вони знатимуть, що в раз╕ переходу укра╖нсько-рос╕йського кордону будуть затриман╕, оск╕льки в Укра╖н╕ проти них в╕дкрито крим╕нальну справу», – зазнача╓ в╕н.
Степан Хмара наголошу╓: «Демократичн╕ кра╖ни не мають боятися д╕яти за законом та охороняти сво╓ правове поле та громадян в╕д антизаконних д╕й ╕ноземних громадян. Тим б╕льше, що так╕ прецеденти вже неодноразово були, зокрема, затримання в Швейцар╕╖ сина л╕в╕йського л╕дера Каддаф╕, який вчинив протиправн╕ д╕╖».
«Кожен, хто намага╓ться вести антиукра╖нську д╕яльн╕сть на територ╕╖ Укра╖ни повинен розум╕ти, що буде суворо покараний. Якщо така практика бути застосовуватись, в╕дпаде охота будь-яким «п╕дривним елементам» в╕льно в’╖жджати в Укра╖ну», – зауважив Степан Хмара.
www.unp-ua.org

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 01.08.2008 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6174

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков