Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИНЕСЛА НА ОБГОВОРЕННЯ В ОБС╢ СИТУАЦ╤Ю В АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГ╤ОН╤
Ситуац╕я в Азово-Чорноморському рег╕он╕ вперше винесена на обговорення Форуму безпекового...


УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ ЗАПУСКА╢ ЩЕ 9 ПО╥ЗД╤В З ЧЕРВНЯ
Про це пов╕домили в прес-служб╕ «Укрзал╕зниц╕».


РОС╤Я НАМАГАЛАСЯ З╤РВАТИ "НЕДОРЕЧН╤" ВИСТУПИ ЩОДО КРИМУ В ОБС╢
За словами укра╖нського дипломата, було побоювання, що рос╕йська делегац╕я сво╖ми пост╕йними...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Держкомтелерад╕о оголошу╓ прийом публ╕цистичних твор╕в на здобуття прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава...


ПОНАД 100 КРИМЧАН НЕЗАКОННО В╤ДПРАВИЛИ НА В╤ЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В РОС╤Ю
Загалом п╕д час весняного призову до арм╕╖ РФ «з суб'╓кт╕в п╕вдня Рос╕╖» будуть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 01.08.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 01.08.2008
ЧУЖО╥ Б╤ДИ НЕ БУВА╢!

У зв’язку з╕ стих╕йним лихом у зах╕дних рег╕онах Укра╖ни М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни звернулося до низки м╕жнародних орган╕зац╕й та уряд╕в ╕ноземних кра╖н з проханням про надання гуман╕тарно╖ ╕ техн╕чно╖ допомоги.
Готовн╕сть надати допомогу та сприяння у л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в стих╕йного лиха нараз╕ висловили Уряд ╤тал╕йсько╖ Республ╕ки, ООН, ╢вроатлантичний центр координац╕╖ реагування на стих╕йн╕ лиха та катастрофи, Мон╕торингово-╕нформац╕йний центр ╢С, пов╕домили УКР╤НФОРМу з МЗС Укра╖ни.
Кр╕м того, прац╕вники центрального апарату МЗС Укра╖ни та закордонних дипломатичних установ Укра╖ни перерахують св╕й одноденний зароб╕ток на допомогу потерп╕лим в╕д стих╕йного лиха.
У МЗС Укра╖ни створено Штаб для координац╕╖ д╕й п╕дрозд╕л╕в МЗС та закордонних дипломатичних установ Укра╖ни щодо надання можливо╖ допомоги, спрямовано╖ на л╕кв╕дац╕ю стих╕йного лиха. Телефон «гарячо╖ л╕н╕╖» оперативного Штабу: (044) 238-16-57, (044) 238-15-88.
* * *
Департамент протипожежно╖ охорони ╕ порятунку Литовсько╖ Республ╕ки вир╕шив передати потерп╕лим в╕д паводку мешканцям Зах╕дно╖ Укра╖ни електрогенератори, водян╕ насоси, намети ╕ медикаменти.
Ця литовська ╕нституц╕я першою в╕дгукнулась на заклик Посольства Литви в Укра╖н╕ допомогти постраждалим в╕д стих╕йного лиха. Дипломатичне представництво Литви в Укра╖н╕ звернулось до Уряду Литовсько╖ Республ╕ки, обласних адм╕н╕страц╕й, п╕дпри╓мц╕в ╕ до вс╕х литовських людей добро╖ вол╕, закликаючи надати допомогу потерп╕лим в╕д паводку мешканцям Зах╕дно╖ Укра╖ни.
Також нададуть допомогу Укра╖н╕ обласн╕ та м╕ськ╕ адм╕н╕страц╕╖ Литви, що уклали договори про сп╕впрацю з м╕стами ╕ областями Укра╖ни. У Литв╕ координац╕╓ю ╕ збиранням ф╕нансово╖ допомоги постраждалим в╕д стих╕йного лиха укра╖нським громадянам займа╓ться Благод╕йний фонд ╕мен╕ Тараса Шевченка. З╕бран╕ кошти будуть використан╕ для в╕дновлення конкретних об’╓кт╕в у Зах╕дн╕й Укра╖н╕ - л╕карень, шк╕л або дитячих будинк╕в.
* * *
Угорський уряд надасть допомогу постраждал╕й в╕д повен╕ Укра╖н╕, де у 6 областях, у т. ч. в Закарпатт╕, паводками завдано значно╖ шкоди. Про це пов╕домив м╕н╕стр ф╕нанс╕в Угорщини Янош Вереш, який викону╓ обов’язки глави уряду у пер╕од його в╕дпустки, переда╓ власний кореспондент УКР╤НФОРМу.
Угорський уряд прийняв р╕шення про надання допомоги п╕сля того, як стало в╕домо, що у Зах╕дн╕й Укра╖н╕ 40 тисяч будинк╕в опинилися п╕д водою, ╕ Закарпаттю запод╕яно шкоди на суму близько 170 м╕льйон╕в гривень, або 5 м╕льярд╕в форинт╕в, сказав Янош Вереш. Угорський уряд вступив у контакти з урядом Укра╖ни, ╕ п╕сля переговор╕в буде вир╕шено про суть допомоги, додав м╕н╕стр, який поки що не детал╕зував склад вантаж╕в допомоги, що м╕ститимуть, очевидно, матер╕али захисту в╕д повен╕, медикаменти та продукти харчування.
* * *
Фракц╕я Парт╕╖ рег╕он╕в пропону╓ оздоровити в депутатських санатор╕ях д╕тей, що постраждали в 6 областях Укра╖ни в╕д повен╕. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це 31 липня п╕д час бриф╕нгу заявила народний депутат в╕д фракц╕╖ ПР Ганна Герман. Вона зазначила, що така пропозиц╕я вже знайшла п╕дтримку у голови Верховно╖ Ради Арсен╕я Яценюка. «Я думаю, що так ╕ буде, ╕ голова ВР дасть в╕дпов╕дне розпорядження», - сказала вона.
При цьому Г. Герман вважа╓, що нин╕шня робота парламенту ╓ найкращою за весь пер╕од роботи ВР V╤ скликання. «Хоч тут навколо б╕ди укра╖нськ╕ пол╕тики почали д╕яти», - сказала Г. Герман.
* * *
У зв’язку з надзвичайною ситуац╕╓ю на Зах╕дн╕й Укра╖н╕ в Рад╕ м╕н╕стр╕в Автономно╖ Республ╕ки Крим створений Республ╕канський штаб з координац╕╖ д╕й, спрямованих на надання допомоги потерп╕лим з рег╕он╕в, що опинилися в зон╕ надзвичайно╖ ситуац╕╖ в результат╕ стих╕йного лиха 23-27 липня 2008 року.
Кримський уряд закликав кер╕вник╕в п╕дпри╓мств, установ, громадських орган╕зац╕й, пол╕тичних парт╕й, нац╕ональних товариств, ус╕х кримчан звертатися за номерами «гарячо╖ л╕н╕╖» ╕з пропозиц╕ями про надання допомоги потерп╕лим в╕д стих╕йного лиха на Зах╕дн╕й Укра╖н╕: 8 (0652) 27 61 47, 8 (0652) 24 55 44.
* * *
В╕дгук болю ╕ страждань укра╖нц╕в, постраждалих в зах╕дноукра╖нських областях в╕д стих╕йного лиха, повен╕, яка залишила людей без даху, тепла, св╕тла, майна, забрала життя 30 людей серед яких д╕ти, пробудив братн╕ почуття вс╕х укра╖нц╕в, громадян Укра╖ни ╕ Криму.
П╕дтримуючи заклик Всеукра╖нського ╕нформац╕йно-культурного центру у С╕мферопол╕ про допомогу постраждалим, кримська орган╕зац╕я УРП „Собор” на зас╕данн╕ сво╓╖ ради 29 липня прийняла р╕шення вс╕м членам Ради ╕ кер╕вникам м╕сцевих орган╕зац╕й перерахувати св╕й одноденний зароб╕ток постраждалим в╕д повен╕, звернутися до вс╕х член╕в парт╕╖ про допомогу сп╕вв╕тчизникам.
* * *
Укра╖нська громада Севастополя звернулася до мешканц╕в Севастополя, цив╕льних ╕ в╕йськових моряк╕в та ╕нших в╕йськовослужбовц╕в Севастопольського гарн╕зону ╕з закликом надати посильну допомогу постраждалим в╕д повен╕ внасл╕док сильних грозових дощ╕в в зах╕дних областях Укра╖ни.
К╕льк╕сть загиблих в╕д повен╕ вже сягнула 30 ос╕б. Унасл╕док стих╕йного лиха в ╤вано-Франк╕вськ╕й област╕ загинуло 19 ос╕б, 5 з яких д╕ти. У Черн╕вецьк╕й област╕ загинуло 9 ос╕б, одна людина зникла безв╕сти. У Льв╕вськ╕й област╕ жертвами паводку стали дв╕ людини. В╕д стих╕╖ на Прикарпатт╕ залишаються п╕дтопленими 619 населених пункт╕в, б╕льше 32 тисяч житлових будинк╕в, ще залит╕ водою майже 29 тисяч га с╕льськогосподарських уг╕дь. Збитки, завдан╕ стих╕╓ю народногосподарському комплексу з 23 по 27 липня, попередньо оц╕нюються в 4 м╕льярди гривень. Тисяч╕ людей лишилися просто неба, без житла та майна, ╕ подолати насл╕дки ц╕╓╖ трагед╕╖ ми можемо лише разом.
У складн╕ часи розбудови ЗС, ╕ ВМС зокрема, саме мешканц╕ зах╕дних областей Укра╖ни першими прийшли на допомогу в╕йськовим морякам у непрост╕й справ╕ в╕дродження нац╕онального флоту. Ця сп╕впраця активно трива╓ ╕ зараз.
Сьогодн╕ настав час ╕ нам надати посильну допомогу постраждалим укра╖нським родинам.
У дн╕ в╕дзначення 1020-р╕ччя хрещення Укра╖ни-Рус╕, ми повинн╕ проявити християнську ╓дн╕сть ╕ милосердя. В лиху годину християни завжди протягували руку допомоги, адже для стих╕╖ нема╓ р╕зниц╕ де ми живемо - на заход╕, на сход╕ чи на п╕вдн╕ Укра╖ни ╕ як╕ погляди розд╕ля╓мо. Перед б╕дою вс╕ однаков╕. ╤ вс╕ ми ╓ громадянами Укра╖ни. Тож ця б╕да ╓ сп╕льною.
Ми зверта╓мось до небайдужих людей з проханням в╕дгукнутися ╕ перерахувати хоча б одноденний зароб╕ток на благод╕йн╕ рахунки для допомоги потерп╕лим унасл╕док повен╕.
Ус╕ небайдуж╕ можуть перерахувати кошти постраждалим в╕д повен╕ прикарпатцям, де стих╕я завдала найб╕льших збитк╕в, на благод╕йний рахунок за рекв╕зитами: Одержувач: управл╕ння ресурсного забезпечення та господарського обслуговування ╤вано-Франк╕всько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖. ╢ДРПОУ - 33426782,
розрахунковий рахунок №35425005001991. Банк одержувач - ГУДКУ в ╤вано-Франк╕вськ╕й област╕ МФО 836014. Обов’язкова прим╕тка - ”Для допомоги потерп╕лим унасл╕док повен╕ в ╤вано-Франк╕вськ╕й област╕”.
* * *
Перш╕ виплати матер╕ально╖ компенсац╕╖ мешканцям, як╕ потерп╕ли внасл╕док повен╕, розпочалися у Стрийському, Микола╖вському та Жидач╕вському районах Льв╕вщини. Для проведення нев╕дкладних заход╕в щодо подолання насл╕дк╕в стих╕йного лиха в област╕ ╕з державного бюджету перераховано 5 м╕льйон╕в 623 тисяч╕ гривень. «Ц╕ кошти - аванс, який розпод╕лено м╕ж потерп╕лими в╕дпов╕дно до певних категор╕й. Повну компенсац╕ю ми отрима╓мо, коли ч╕тко п╕драху╓мо суму завдано╖ шкоди», - наголосив кер╕вник област╕.
На оздоровлення д╕тей ╕з територ╕й, що постраждали внасл╕док стих╕йного лиха, з державного бюджету вид╕лено близько 9 м╕льйон╕в 400 тисяч грн.
* * *
На прохання Уряду ВАТ „Укртелеком” в╕дкрив телефонну л╕н╕ю, зателефонувавши на яку, абонент автоматично перерахову╓ 10 гривень постраждалим в╕д повен╕ в Зах╕дн╕й Укра╖н╕.
В╕дправивши sms-пов╕домлення на номер 1090 або зателефонувавши за номером 8-900-300-10-90, громадяни кра╖ни станом на ранок середи вже переказали понад 100 тис. грн. мешканцям зах╕дних областей держави, як╕ зазнали втрат внасл╕док стих╕йного лиха.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 01.08.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6173

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков