Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 25.07.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 25.07.2008
У НАС - БЕШКЕТНИКИ, А ДЕСЬ - ГЕРО╥...

ОГЛЯД КРИМСЬКО╥ ПРЕСИ

Не згасають пристраст╕ щодо кримського питання, а тому м╕сцева преса ╕з запалом опису╓ вс╕ под╕╖ та циту╓ укра╖нських ╕ рос╕йських пол╕тик╕в. А останн╕, у свою чергу, не впускають можливост╕ п╕длити ол╕╖ у вогонь.
«Крымская правда» № 127 в╕д 16 липня 2008 року центральне м╕сце у номер╕ в╕двела п╕д монолог Юр╕я Лужкова стосовно рос╕йсько-укра╖нських в╕дносин. Йшлося, що ц╕каво, не про газ, ╕ не про р╕зн╕ сфери сп╕впрац╕ двох держав, а про право волод╕ння ласим шматком земл╕ та ще й з виходом до моря. ╤накше описати Крим в очах рос╕йських пол╕тик╕в неможливо. Хай би як вони не прикривалися думками про народ та збереження рос╕йсько╖ мови на п╕востров╕, реальн╕ нам╕ри важко приховати.
Московський мер згаду╓ к╕лька документ╕в на захист власно╖ точки зору. В╕н стверджу╓: якщо Крим ╕ було подаровано Укра╖н╕, то про передачу Севастополя, який завжди мав окремий статус, н╕коли й мови не було. Виника╓ лог╕чне запитання: чому ж про це не згадали вчасно, п╕д час розпод╕лу територ╕╖ на початку 90-х?
«Но его ратификация на излёте 90-х, - н╕би виправдову╓ться Юр╕й Лужков, згадуючи Догов╕р про дружбу, сп╕впрацю та партнерство м╕ж Рос╕йською Федерац╕╓ю та Укра╖ною, - к несчастью, лишний раз подтвердила всю стыдобу и чудовищность тогдашней государственной слабости нашей страны». Яскравий приклад того, що завжди легше покритикувати д╕╖ попередник╕в, ан╕ж в╕дмовитися в╕д власних амб╕ц╕й. Можливо, варто шукати винних серед сьогодн╕шн╕х пол╕тик╕в, а не спекулювати м╕сцевим населенням, яке через ╕нформа╕ц╕йний натиск рос╕йських пол╕ттехнолог╕в заплуталось у власному вибор╕. Проте залишимо цю «невдячну» справу компетентним юристам чи ╕сторикам, як╕ мають, врешт╕-решт, навести лад в ус╕х рос╕йсько-укра╖нських угодах та в╕дновити вже давно оч╕кувану справедлив╕сть.
А приб╕чникам пророс╕йських настро╖в хочеться сказати, аби вони не будували соб╕ примарних ╕люз╕й, що сус╕дня держава, буц╕мто, прийде до нас ╕ полегшить нам життя. Усе, про що згадають тод╕ московськ╕ пол╕тики, так це, можливо, про рос╕йську мову. Та ц╕ни на продовольч╕ товари в╕д цього навряд чи зменшаться, ╕ пенс╕╖, на жаль, не зростуть. Х╕ба що бабус╕ п╕д п╕д`╖здами та народ у тролейбусах почнуть сварити пол╕тик╕в з ╕ншими пр╕звищами.
Повертаючись до статт╕ Юр╕я Лужкова, хочеться зауважити на тому, що в будь-якому випадку це лише точка зору (так, до реч╕, ╕ назива╓ться рубрика, п╕д якою розм╕щено матер╕ал), яка ма╓ право на ╕снування. А нам з вами вже треба визначитися, чи прислухатися до не╖, чи жити власним розумом, аби зберегти державу, яку ми змогли побудувати, незважаючи на численн╕ труднощ╕.
Над севастопольськими проблемами ламали голови ╕ журнал╕сти газети «Крымское время» (№ 74 в╕д 15 липня 2008 року). У матер╕ал╕ «Севастополь на грани массовых беспорядков? Местная милиция ждёт обострения ситуации» подано думки рос╕йських пол╕тик╕в, у тому числ╕ й московського мера. Автор статт╕, Олександр Мащенко, намагався окреслити динам╕ку конфл╕кт╕в у м╕ст╕ впродовж наступного року. Прогноз невт╕шний - ситуац╕я у м╕ст╕, що ма╓, передус╕м, важливе геопол╕тичне значення, буде пог╕ршуватися, адже попереду к╕лька свят нац╕онального масштабу, крайн╕й терм╕н роз╕рвання «Велико╖ угоди» м╕ж Рос╕╓ю ╕ Укра╖ною та ще й майбутн╕ президентськ╕ перегони, в яких обов’язково використовуватимуть кримську карту, а значить гратимуть ╕ на почуттях м╕сцевого населення.
Ще один ╕нтригуючий матер╕ал з’явився на стор╕нках газети «Крымский обозреватель» (№ 28 в╕д 15 липня 2008 року). Здавалося б, звичайне ╕нтерв’ю Серг╕я Куницина, глави м╕сько╖ адм╕н╕страц╕╖ Севастополя, х╕ба що п╕д трохи голосною назвою - «Я - русский». Говорячи про под╕╖ напередодн╕ святкування Дня В╕йськово-Морських Сил Укра╖ни, пол╕тик висловився на захист укра╖нсько╖ ╕стор╕╖: «И мне обидно, когда журналисты в угоду чьим-то интересам намеренно замалчивают исторические факты, искажая картину произошедших событий. Я русский и ничто русское мне не чуждо. Но такой «русскости» я не хочу». Чи справд╕ соромно стало за зневажлив╕ д╕╖ м╕сцевих «русских», чи так, заради красивих сл╕в усе це сказано, – нев╕домо. У цьому ж матер╕ал╕ чита╓мо й ╕нш╕ слова пол╕тика: «Несмотря на все усилия политиканов, которые вредят отношениям Украины с Россией, будущее всё равно не за ними, а за прогнозируемыми и понятными политиками». Фраза наштовху╓ на роздуми, адже Серг╕й Куницин саме себе назива╓ одним з таких «зрозум╕лих та прогнозованих» пол╕тик╕в. Ох, яка солодка п╕сня виходить: ╕ начебто в╕н «русский», ╕ н╕бито ╕ за Укра╖ну душа болить. ╤ там допоможемо, ╕ тут встигнемо наробити. Уся небезпека ╕ кри╓ться за такими людьми, як╕ не окреслюють ч╕тко свою позиц╕ю, а намагаються бути любя’зними з ус╕ма. А коли прийде час вибирати м╕ж сво╖м народом та власними ╕нтересами, виб╕р буде зроблено без вагань, бо все ╕ так «зрозум╕ло ╕ прогнозовано»...
Ось тому ╕ навмисно створюються ситуац╕╖, коли наша влада, хоча й дуже тихо та непом╕тно, говорить про антидержавницьк╕ настро╖ на п╕востров╕, а сус╕дн╕й «великий брат» робить усе, аби п╕дтримати конфл╕ктну ситуац╕ю в Криму. «Мы приняли вызов сепаратистов и дали ему достойный отпор… Происходят задержания в Севастополе, которые окончательно поставят точку на всех, кто покусился на совершение преступления с яркой антигосударственной расцветкой», - пов╕домля╓ слова Юр╕я Луценка газета «Первая крымская» (№ 27 в╕д 18-24 липня 2008 року). Якщо подивитися на реакц╕ю рос╕йських пол╕тик╕в, то «г╕дно╖ в╕дс╕ч╕» з укра╖нського боку вони поки що не побачили. Сьогодн╕ проблем╕ надано лише гучну назву, за якою хова╓ться фактична безд╕яльн╕сть укра╖нсько╖ влади у вир╕шенн╕ кримських конфл╕кт╕в. Бо поки у нас затриманих за «цин╕чне хул╕ганство» випускають п╕д заставу, у Рос╕╖ ╖х нагороджують орденами «за заслуги и личный вклад в укрепление государства Российского» та «личную отвагу, мужество и патриотизм»...
Св╕тлана КЛИЧКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 25.07.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6156

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков