Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДАР СОНЦЯ
Народна медицина


ЛОПУХ В ОЦТ╤
Народна медицина


ПОВИВСЯ В’ЮНОК
Народна медицина


ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л
Народна медицина


ЖАДА╢ ПЕЧ╤НКА…
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2003 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 28.02.2003
ПРОТИ ВІТАМІННОГО ГОЛОДУ
КС

Зима. Саме час подбати про те, щоб уберегти себе й родину від вітамінного голоду. На жаль, сьогодні далеко не кожному доступні дорогі екзотичні фрукти. Але ж у кожного в домі є цибуля, яка теж містить незамінні вітаміни.
Цибуля відома з давніх-давен, і родом вона з Середньої Азії та Афганістану. У її головках є вітамін С, цукор, ефірні олії, а у пір'ї вітамін С і каротин. І не вагайтеся - їжте цибулю щодня і матимете в організмі достатню кількість захисних речовин від багатьох недуг. А її запаху можна легко позбутися, пожувавши свіжий корінь петрушки або лепехи. І ще кілька порад.
Закладаючи цибулю на зимове зберігання, збризніть холодним водним настоєм цибулиння. Матимете овоч свіжим, повноцінним аж до весни.Щоб цибуля при смаженні ставала золотистою легенько притрусіть її перед тим борошном.
Чистити, різати цибулю треба ножем, змоченим у холодній воді, - не щипатиме очі.
Запах цибулі і риби із сковороди, каструлі, дошки і з рук легко зняти вогкою заваркою, зливши чай.

ЦИБУЛЯ  НА  СТОРОЖІ  СЛУХУ
З допомогою цибулі можна стерильно очистити вухо від сірки. Приготуйте сік з цибулі. В окропі зігрійте піпетку й одразу наберіть у неї соку. Обережно по стінці вушної раковини поступово покапайте у вушний канал 3 - 4 краплі соку. Після цього покладіть теплий компрес і хвилин через 30 ваткою вичистіть вухо.

НЕ  ЗАДАВНЮЙТЕ  НЕЖИТЬ
Добре при нежитю вдихати терпкий запах розрізаної дольки часнику або тертого хрону. Хрін навіть можна прикладати на 30 хвилин до потилиці і до рук нижче плечей.
Народні лікарі також рекомендують закапувати в ніс відвар бурякового листя або сік відвареного буряка. Іще краще змішувати цей сік з медом.
При затяжному нежитю допомагає змазування слизистої оболонки носа соком алое. У чайну ложку соку слід додати кілька крапель олії і меду, ретельно перемішати. Цю суміш нанести на паличку і змазувати нею по черзі праву і ліву ніздрю. Робити таку процедуру потрібно якомога частіше.
Кілька разів на день прополіскуйте ніс слабким розчином харчової солі: чверть чайної ложки на склянку води. При хронічному нежитю можна спринцювати ніс слабким розчином нашатирю (1 г на 0,5 л води) або водним розчином шалфею.
Ні в якому разі не можна запускати нежить, особливо у дітей.
І не вірте безглуздій приказці "Якщо нежить лікувати, він проходить за тиждень, а якщо ні - за 7 днів".

ЗНАДОБИТЬСЯ
Акуратно відкрити ампулу з ліками вдається далеко не всім, особливо у стані хвилювання. Якщо ви скористаєтеся великим ґудзиком, в отвір якого просунете кінчик ампули, він обломиться швидко й акуратно.

ПІДМІТАЙТЕ ЧАСТІШЕ
Давно існує таке повір'я: якщо проводжають когось у далеку дорогу, то наступного ранку у хаті не підмітають. Мовляв, слід заметеш - спіткає лихо того, хто поїхав, може вже ніколи не повернутися. В окремих сім'ях дотримуються цього правила й сьогодні. Інші вважають його пустим забобоном.
Є ще й таке повір'я: після сварки, конфлікту в домі, ледь уляжуться пристрасті, негайно підметіть підлогу і викиньте сміття геть з хати. І ці маніпуляції зі сміттям психологи і психотерапевти вважають вельми корисними і навіть необхідними.
Більше того, часте миття і прибирання підлоги в квартирі (передовсім на кухні) позитивно впливає на "погоду в домі", на психологічний клімат у сім'ї - стверджують спеціалісти. Менше накопичується негативних емоцій, невдоволення одне одним, незрозумілого, але явного роздратування.
Отже: у приміщенні, де відбулася сварка, треба якнайшвидше вимити підлогу. Хіба ж не прекрасний і простий шлях до родинного спокою, миру і злагоди у наших домівках.

ЛІКИ З ХОЛОДИЛЬНИКА
Лимони корисні не тільки в разі застуди. Сік лимона і розтерта з медом цедра полегшують болі при ревматизмі й подагрі. Ось дуже простий рецепт приготування настою для лікування цих захворювань: пропустіть через м'ясорубку чотири лимони і три головки часнику, залийте одним літром окропу, залишіть на добу і процідіть. Приймати по 50 грамів тричі на день перед їдою. При захворюваннях щитовидної залози подрібніть лимон зі шкіркою і приймайте по одній чайній ложці тричі на день.


Університет правових знань
У 2002 р. під час дорожньо-транспортної пригоди з вини водія сторонньої організації загинув мій чоловік, який працював водієм.
Шкоду мені та дітям відшкодовує зазначена організація за ухвалою районного суду.
З ухвалою суду я не погодилась і оскаржила її в обласному суді, який надіслав справу на новий судовий розгляд. Районний суд знову ухвалив попереднє рішення, яке не відповідає вимогам "Правил відшкодування...". Як мені захистити свої права?
Г. О. КОВАЛЕНКО.
м. Сімферополь.

Матеріальна шкода в разі смерті годувальника через дорожньо-транспортну пригоду з вини сторонньої організації відшкодовується за вимогами Цивільного кодексу України. На підставі ст. 441 і 450 ЦК України таку відповідальність несе власник організації, водій якої винен у ДТП. Види й розміри відшкодування шкоди призначаються судом відповідно до вимог
ст. 457 ЦК України. Статтею 124 Конституції України передбачено, що інші органи або посадові особи не можуть привласнювати собі функції судів, а також не мають повноважень надавати роз'яснення зі справ, які перебувають у судовому провадженні. Згідно із Законом України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень судів покладається на державну виконавчу службу, яка належить до системи Мін'юсту.
Отже, в наведеному випадку слід звернутися до цих органів.
Підготував Абла Мамутов, головний спеціаліст Київського районного управління юстиції м. Сімферополя.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2003 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=615

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков