Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 04.07.2008
ЩО НОВОГО В ПЕНС╤ЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВ╤?

Протягом ╤ кварталу 2008 року до М╕н╕стерства прац╕ та соц╕ально╖ пол╕тики Укра╖ни в╕д громадян над╕йшло 16453 звернення, що на 2027 б╕льше, н╕ж за в╕дпов╕дний пер╕од минулого року. При цьому б╕льше половини вс╕х звернень (65,5%) – в╕д пенс╕онер╕в. Як╕ ж питання здеб╕льшого ц╕кавлять людей? Про це – коментар директора департаменту пенс╕йного забезпечення М╕нпрац╕ Миколи Шамб╕ра.
Основними причинами велико╖ к╕лькост╕ звернень з пенс╕йних питань ╓ невдоволення пенс╕онер╕в розм╕ром пенс╕й. Найб╕льше звернень надходить п╕сля внесення чергових зм╕н до пенс╕йного законодавства.
Зм╕ни до Закону Укра╖ни „Про загальнообов’язкове державне пенс╕йне забезпечення” з 1 с╕чня 2008 року, незважаючи на вжит╕ заходи (зокрема, проведення велико╖ роз’яснювально╖ роботи), також стали причиною значно╖ к╕лькост╕ звернень громадян з питань пенс╕йного забезпечення. В основному звертаються пенс╕онери, як╕ не одержали п╕двищення пенс╕й або одержали його в незначному розм╕р╕.
Велика к╕льк╕сть звернень надходила в╕д ос╕б, як╕ продовжували одержувати пенс╕йн╕ виплати у розм╕р╕, який не досягав прожиткового м╕н╕муму для ос╕б, як╕ втратили працездатн╕сть (в╕д одержувач╕в пенс╕й по ╕нвал╕дност╕, по ╕нвал╕дност╕ внасл╕док нещасного випадку на виробництв╕, у зв’язку з втратою годувальника, в╕д ос╕б, яким пенс╕╖ призначен╕ при неповному стаж╕ роботи, а також одержувач╕в державно╖ соц╕ально╖ допомоги), в╕д ос╕б як╕ отримують пенс╕ю у зв’язку з втратою годувальника на дек╕лькох утриманц╕в, розм╕р пенс╕й яких не переглядався з 2004 року, з приводу перерахунку пенс╕й.
Постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 26 березня 2008 року № 265 з 1 кв╕тня цього року п╕двищено пенс╕йн╕ виплати та допомоги вс╕м категор╕ям одержувач╕в до розм╕ру прожиткового м╕н╕муму для ос╕б, як╕ втратили працездатн╕сть. Зазнали зм╕н м╕н╕мальн╕ пенс╕йн╕ виплати для отримання пенс╕й у раз╕ втрати годувальника. Якщо м╕н╕мальна пенс╕йна виплата для д╕тей у раз╕ втрати годувальника становила 284 гривн╕ ╕ виплачувалася в однакових розм╕рах незалежно в╕д к╕лькост╕ утриманц╕в, то з 1 кв╕тня цього року м╕н╕мальна пенс╕йна виплата зб╕льшена та виплачу╓ться диференц╕йовано з урахуванням к╕лькост╕ д╕тей, як╕ перебували на утриманн╕ годувальника (на одного члена с╕м’╖ – 100 в╕дсотк╕в прожиткового м╕н╕муму для ос╕б, як╕ втратили працездатн╕сть, або 481 гривня, на двох член╕в с╕м’╖ – 120 в╕дсотк╕в або 577 гривень, на трьох та б╕льше член╕в с╕м’╖ – 150 в╕дсотк╕в або 722 гривн╕).
У раз╕ п╕двищення розм╕ру зароб╕тно╖ плати працюючим державним службовцям в╕дпов╕дно до р╕шень Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни М╕н╕стерством прац╕ та соц╕ально╖ пол╕тики, за зверненням пенс╕онер╕в, видаються дов╕дки про зароб╕тну плату зг╕дно з Порядком видач╕ дов╕док для перерахунку пенс╕й державним службовцям у раз╕ л╕кв╕дац╕╖ орган╕в, з яких особа вийшла на пенс╕ю, а також перейменування (в╕дсутност╕) посад. Зокрема, у зв’язку з прийняттям постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 06.02.08 № 34 зазначен╕ дов╕дки видаються для перерахунку пенс╕╖ з 01.02.08.
В╕дпов╕дно до постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 05.07.06 № 919 „Про затвердження Порядку визначення зароб╕тно╖ плати (доходу) для обчислення пенс╕╖ у раз╕ втрати документ╕в про ╖╖ нарахування та виплату”, за зверненнями заявник╕в, М╕нпрац╕ пост╕йно видаються передбачен╕ цим Порядком дов╕дки про зароб╕тну плату.
Деяк╕ питання, з якими звертаються заявники, потребують законодавчого врегулювання. З метою пол╕пшення пенс╕йного забезпечення вс╕х категор╕й пенс╕онер╕в М╕н╕стерством прац╕ та соц╕ально╖ пол╕тики пост╕йно опрацьовуються в╕дпов╕дн╕ пропозиц╕╖ щодо внесення зм╕н до чинного законодавства.
Отже, найб╕льше громадяни звертаються до М╕н╕стерства з проханням роз’яснити наступн╕ питання.
1. Пенс╕╖ у зв’язку з втратою годувальника д╕тям, як╕ навчаються у загальноосв╕тн╕х школах, п╕сля досягнення ними 18 рок╕в.
В╕дпов╕дно до статт╕ 36 Закону Укра╖ни „Про загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування” пенс╕╖ у зв’язку з втратою годувальника призначаються д╕тям, як╕ не досягли 18 рок╕в або старш╕ цього в╕ку, якщо вони стали ╕нвал╕дами до досягнення 18 рок╕в, а також д╕тям, як╕ навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I - IV р╕вн╕в акредитац╕╖ та профес╕йно-техн╕чних навчальних закладах, - до зак╕нчення такими д╕тьми навчальних заклад╕в, але не довше н╕ж до досягнення ними 23 рок╕в, та д╕тям-сиротам - до досягнення ними 23 рок╕в незалежно в╕д того, навчаються вони чи н╕. З метою врегулювання питання призначення та виплати пенс╕╖ у зв’язку з втратою годувальника ╕ тим д╕тям, як╕ досягли 18 рок╕в та навчаються у загальноосв╕тн╕х школах, у Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни заре╓стровано проект Закону про внесення зм╕н до статт╕ 36 Закону Укра╖ни „Про загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування” (щодо соц╕ального захисту д╕тей, як╕ навчаються в закладах системи загально╖ середньо╖ осв╕ти у зв’язку з втратою годувальника) (ре╓стр. № 2597 в╕д 03.06.2008 р.), внесений на розгляд народним депутатом Укра╖ни Сухим Я. М.
2. Зарахування до страхового стажу пер╕оду роботи, за який погашено заборгован╕сть п╕дпри╓мства по сплат╕ страхових внеск╕в.
Зг╕дно ╕з статтею 24 Закону Укра╖ни „Про загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування” страховий стаж – пер╕од (строк), протягом якого особа п╕дляга╓ загальнообов’язковому державному пенс╕йному страхуванню та за який щом╕сяця сплачен╕ страхов╕ внески в сум╕ не менший, н╕ж м╕н╕мальний страховий внесок. У раз╕ невиконання п╕дпри╓мствами, установами, орган╕зац╕ями вимоги зазначено╖ норми Закону, працююч╕ особи втрачають право на зарахування до страхового стажу часу, за який до Пенс╕йного фонду Укра╖ни не сплачено належн╕ суми страхових внеск╕в.
У Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни заре╓стровано проект Закону Укра╖ни „Про внесення зм╕ни до Закону Укра╖ни „Про загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування” щодо погашення борг╕в перед Пенс╕йним фондом Укра╖ни” (№ 2315 в╕д 03.04.2008 р.), яким передбачено зменшити п╕дпри╓мствам ставку штрафно╖ санкц╕╖ та розстрочити нарахован╕ штрафи ╕ пеню на 60 календарних м╕сяц╕в. Це сприятиме вив╕льненню частини об╕гових кошт╕в п╕дпри╓мств в╕д сплати штрафних санкц╕й ╕ пен╕ та спрямуванню ╖х на погашення заборгованост╕ по сплат╕ страхових внеск╕в. Як насл╕док, пер╕од роботи особи, за який погашено заборгован╕сть по сплат╕ внеск╕в, буде зараховано до ╖╖ страхового стажу.

(Продовження в наступному номер╕).

╤ ПРАКТИЧНО, ╤ ПАТР╤ОТИЧНО
Коли ти молодий ╕ здоровий, про пенс╕ю думати не хочеться. До того ж, на приклад╕ батьк╕в, молодь спод╕ва╓ться: краще чи г╕рше, але держава про них потурбу╓ться. Вт╕м у останн╕ роки фах╕вц╕ почали бити на сполох: в умовах стар╕ння нац╕╖ нин╕шня «сол╕дарна» пенс╕йна система скоро стане неефективною. Тому в 2004 роц╕ почалася пенс╕йна реформа, спрямована на впровадження ╓вропейських метод╕в пенс╕йного забезпечення. Один з найпрогресивн╕ших шлях╕в -  недержавне пенс╕йне забезпечення. Про його переваги розпов╕да╓ м╕н╕стр прац╕ ╕ соц╕ально╖ пол╕тики АРК Ра╓т Сеттаров.
- Тим, кому сьогодн╕ по 30 рок╕в, на державу розраховувати ризиковано.
╤ не т╕льки в Укра╖н╕ – це св╕това тенденц╕я. Сусп╕льство стар╕ша╓. Як в╕домо, сьогодн╕ кожен працедавець в╕драхову╓ 33,2% до  державного пенс╕йного фонду. Певний в╕дсоток вирахову╓ться ╕ з зарплати кожного з нас. Вс╕ ц╕ грош╕ ╕ витрачаються на нин╕шн╕х пенс╕онер╕в. Але чим менше працюючих ╕ чим б╕льше пенс╕онер╕в, тим важче буде забезпечити останн╕х нав╕ть м╕зером, на який неможливо прожити.
Тому в рамках пенс╕йно╖ реформи були прийнят╕ закони «Про недержавне пенс╕йне забезпечення» та «Про загальнообов’язкове пенс╕йне страхування». У першому випадку це означа╓, що люди вносять сво╖ грош╕ на розрахунковий рахунок пенс╕йного фонду, а компан╕╖, що сп╕впрацюють з цим фондом, зад╕юють ╖х в р╕зноман╕тних ф╕нансових операц╕ях, ╕ ц╕ грош╕, в╕дпов╕дно, дають прибуток. У той час, як в Державному пенс╕йному фонд╕ грош╕ лежать мертвим вантажем.
Скажете, цей б╕знес, перш за все, да╓ змогу нажитися ╕нвесторам, що використовуватимуть десятир╕ччями ваш╕ грош╕, а як╕ гарант╕╖ ма╓ людина, яка створила для п╕дпри╓мц╕в таку можлив╕сть? Люди добре пам’ятають, як держава вчинила з нашими ощадними книжками. Виклика╓ насторожен╕сть ╕ те, що ф╕нансова установа, яка використову╓ ваш╕ грош╕, може просто збанкрут╕ти ╕ щезнути разом з майбутн╕ми пенс╕ями. Але законодавство передбачило небажан╕ вар╕анти. Недержавн╕ пенс╕йн╕ фонди не п╕дпадають п╕д закон про банкрутство. А це означа╓, що банк, куди надходять грош╕ такого фонду, нав╕ть у найг╕ршому випадку переводить ╖х в ╕нший, тобто вони не стають «л╕кв╕дац╕йною масою». Окр╕м того, кожний вкладник може контролювати сво╖ кошти. А фонд зв╕ту╓ перед кл╕╓нтами, надсилаючи ╖м щор╕чно витяги з ╖хн╕х рахунк╕в. ╤ якщо кл╕╓нта не влаштову╓ д╕яльн╕сть фонду, в╕н може перевести сво╖ кошти в ╕нший або страхову компан╕ю чи покласти в банк на пенс╕йний депозит. Окр╕м того, роботу фонд╕в суворо контролюють державн╕ ╕нституц╕╖, у тому числ╕ Нац╕ональний банк.
А починати накопичувати грош╕ сл╕д якомога ран╕ше – тод╕ ви одержите найб╕льший прибуток. До того ж ваш╕ кошти допоможуть не лише вам на схил╕ рок╕в, але й збагатять укра╖нську економ╕ку. Тож д╕яти таким чином не лише практично, але й патр╕отично.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6091

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков