Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…


ОДЕСЬК╤ ДРУЗ╤ Т.Г. ШЕВЧЕНКА
В Одес╕ на той час мешкали друз╕ Тараса Григоровича, з якими в╕н п╕дтримував пост╕йний...


ПЕРША ЛАСТ╤ВКА УКРА╥НСЬКО╥ ПЕР╤ОДИКИ
Наш календар


ЯН НАГУРСЬКИЙ – ТОЙ, ХТО ПОСТАВ З МЕРТВИХ
П╕лот час╕в Першо╖ св╕тово╖ в╕йни був оголошений загиблим, про що в╕н д╕знався в середин╕ 1950-х...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 30.05.2008 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 30.05.2008
«МИ ЗВИНУВАЧУ╢МО! ГОЛОДОМОР 1932-1933 РОК╤В - ГЕНОЦИД УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ»

ВИСТАВКА «МИ ЗВИНУВАЧУ╢МО! ГОЛОДОМОР 1932-1933 РОК╤В - ГЕНОЦИД УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ» НА ДОНЕЧЧИН╤
 22 травня у м╕ст╕ Краматорську Донецько╖ област╕ в╕дбулося урочисте в╕дкриття пересувно╖ виставки «Ми звинувачу╓мо! Голодомор 1932-1933 рок╕в - геноцид Укра╖нського народу». Як переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМУ, у заход╕ взяли участь депутати м╕ськради, викладач╕ ╕стор╕╖ вищих навчальних заклад╕в ╕ загальноосв╕тн╕х шк╕л м╕ста, учн╕вська молодь, сп╕вроб╕тники Музею ╕стор╕╖, актив╕сти м╕сько╖ орган╕зац╕╖ Всеукра╖нського товариства «Просв╕та», мешканц╕ м╕ста, що постраждали в╕д Голодомору, представники ЗМ╤.
 Виставка на Донеччин╕ в╕дбулася в рамках заход╕в, присвячених вшануванню пам’ят╕ жертв Голодомору та пол╕тичних репрес╕й. 17 травня у Слов’янську пройшло урочисте в╕дкриття пам’ятного знаку «Жертвам голоду в Укра╖н╕», 16 травня у Мар╕упол╕ на м╕ському центральному цвинтар╕ в╕дбулося в╕дкриття пам’ятного знаку «Православный памятный крест в память умерших мученической смертью от рук работников городского отдела НКВД в 1932 - 1941 гг. и от голода в 1932 - 1933 гг. в городе Мариуполе».
 Облдержадм╕н╕страц╕╓ю виготовлено три екземпляри виставки «Ми звинувачу╓мо! Голодомор 1932-1933 рок╕в - геноцид Укра╖нського народу». Передбачено перебування ╖х в ус╕х м╕стах ╕ районах област╕. Пост╕йна виставка функц╕ону╓ в м╕ст╕ Донецьку в прим╕щенн╕ Донецького кра╓знавчого музею з 15 кв╕тня 2008 року.
 
В ╤ЗМА╥Л╤ В╤ДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА ПЛАКАТА «ЗВИНУВАЧУ╢МО! ГОЛОДОМОР 1932-1933 РОК╤В - ГЕНОЦИД УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ»
 18 травня в м. ╤зма╖л╕ в╕дкрилася виставка плаката «Звинувачу╓мо! Голодомор 1932-1933 рок╕в - геноцид Укра╖нського народу». За ╕нформац╕╓ю кореспондента УКР╤НФОРМу, при оформленн╕ виставки використано матер╕али ╤нституту ╕стор╕╖ Укра╖ни, Нац╕онально╖ академ╕╖ наук, Служби безпеки Укра╖ни, Асоц╕ац╕╖ досл╕дник╕в голодомор╕в в Укра╖н╕, Всеукра╖нського товариства «Мемор╕ал», Ки╖всько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖, музе╖в ╕ державних арх╕в╕в Укра╖ни, арх╕в╕в Дн╕пропетровсько╖ та В╕нницько╖ областей.
 Колектив╕зац╕я та розкуркулення, пол╕тика продрозверстки, масов╕ арешти ╕ депортац╕я - так╕ тематичн╕ розд╕ли виставки, що розм╕стилася в одному ╕з зал╕в ╤зма╖льсько╖ м╕сько╖ картинно╖ галере╖. Документальна неупереджен╕сть розпов╕д╕ т╕льки посилю╓ враження в╕д нього, а публ╕цистика плаката створю╓ етично-пол╕тичний нерв розпов╕д╕ про траг╕чн╕ стор╕нки ╕стор╕╖ кра╖ни.
 
НА СУМЩИН╤ П╤ДБИТО П╤ДСУМКИ КОНКУРСУ «СВ╤ДКИ ГОЛОДОМОРУ В УКРА╥Н╤ 1932-1933 РОК╤В» СЕРЕД УЧН╤ВСЬКО╥ ТА СТУДЕНТСЬКО╥ МОЛОД╤
 На Сумщин╕ п╕дбито п╕дсумки конкурсу «Св╕дки Голодомору в Укра╖н╕ 1932-1933 рок╕в» серед учн╕всько╖ та студентсько╖ молод╕, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу. Цей зах╕д проходив у рамках акц╕╖ «Запитай у д╕дуся ╕ бабус╕», оголошено╖ Канадським товариством приятел╕в Укра╖ни, у семи областях Укра╖ни - Харк╕вськ╕й, Донецьк╕й, Дн╕пропетровськ╕й, Луганськ╕й, Полтавськ╕й, Черн╕г╕вськ╕й та Сумськ╕й. Сумчани виявилися найактивн╕шими учасниками акц╕╖, представивши на конкурс найб╕льшу к╕льк╕сть роб╕т. Загалом до участ╕ в конкурс╕ долучився 61 навчальний заклад Сумщини, в результат╕ чого було з╕брано б╕льше 110 ╕нтерв’ю з очевидцями Голодомору.
 - М╕льйони жертв десятил╕ття чекали, щоб ╖х було г╕дно пошановано. Ми рад╕ ╕ горд╕ тим, що до справи долучаються д╕ти, як╕, на щастя, знають про голод лише з розпов╕дей, книжок, к╕ноф╕льм╕в. Але це не применшу╓ ╖хнього почуття в╕дпов╕дальност╕ та прагнення допомогти. Впевнений, молод╕ люди, як╕ пропустили через власне серце б╕ль ╕ страждання ╕нших, у майбутньому не допустять под╕бного страх╕ття, - зазначив п╕д час урочистого в╕дзначення учасник╕в та переможц╕в конкурсу в обласн╕й науков╕й б╕бл╕отец╕ начальник управл╕ння з питань внутр╕шньо╖ пол╕тики облдержадм╕н╕страц╕╖ ╤ван Шкурат.

 В УКРА╥Н╤ МАЮТЬ БУТИ СТВОРЕН╤ МЕМОР╤АЛЬН╤ КОМПЛЕКСИ ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ ТА ГОЛОКОСТУ
 В Укра╖н╕ мають бути створен╕ мемор╕альн╕ комплекси жертвам Голодомору й Голокосту на зразок «Яд Вашем» у ╢русалим╕. Таку думку висловив на прес-конференц╕╖ головний рабин Укра╖ни Моше Реувен Асман, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
 За словами М. Асмана, ╕стор╕╖ ╓врейського й укра╖нського народ╕в у ХХ стол╕тт╕ схож╕ сво╓ю траг╕чн╕стю. М╕льйони безневинних укра╖нц╕в було замучено п╕д час Голодомору 1932-1933 рок╕в та стал╕нських репрес╕й, як ╕ м╕льйони ╓вре╖в - п╕д час Голокосту, влаштованого фашистами п╕д час Друго╖ св╕тово╖ в╕йни.
 Пом╕чник головного рабина ╕з зв’язк╕в з громадськ╕стю Давид М╕льман висловив здивування, що в Укра╖н╕ ще й дос╕ нема╓ мемор╕ал╕в жертвам Голодомору й Голокосту. На його переконання, пам’ять про них ма╓ бути ув╕чнена, адже саме на укра╖нськ╕й земл╕ в╕дбувалися т╕ страшн╕ под╕╖.
За словами Д. М╕льмана, к╕лька рок╕в тому вже були спроби створити музей пам’ят╕ в Бабиному Яру, присвячений жертвам геноцид╕в ╕ пол╕тичного терору ХХ стол╕ття, проте дозволу на його буд╕вництво ще й дос╕ нема╓.
 Родич╕ польських громадян, жертв розстр╕лу в Катин╕, оскаржили в суд╕ Москви р╕шення про припинення «Катинсько╖ справи».
 Два роки тому Головна в╕йськова прокуратору Рос╕╖ не знайшла п╕дтверджень того, що поляки були жертвами стал╕нських репрес╕й, ╕ справу закрили.
 Родич╕ загиблих просять суд поновити розгляд справи.
У 1940 роц╕ в Катин╕ було розстр╕ляно близько 22 тисяч поляк╕в, яких узяли в полон п╕сля розд╕лу Польщ╕ Радянським Союзом та Н╕меччиною у вересн╕ 1939 року. (http://www.radiosvoboda.org)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 30.05.2008 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5960

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков