Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 16.05.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 16.05.2008
ДЕСЯТКА НАЙБ╤ЛЬШИХ ВОРОГ╤В ПРЕСИ В УКРА╥Н╤

ВСЕСВ╤ТН╤Й ДЕНЬ СВОБОДИ ПРЕСИ
 На початку травня п╕д ег╕дою ООН в╕дзначався всесв╕тн╕й день свободи преси.
 Напередодн╕, виступаючи з нагоди свята, Генеральний секретар ООН Пан Г╕ Мун заявив, що св╕ту необх╕дн╕ «в╕льн╕ й незалежн╕» засоби масово╖ ╕нформац╕╖, безпека яких була б забезпечена. Паралельно ком╕тет ╕з захисту журнал╕ст╕в ООН опубл╕кував список найб╕льш небезпечних для журнал╕ст╕в кра╖н, який очолю╓ ╤рак.
 Водночас, зг╕дно з допов╕ддю американсько╖ неурядово╖ орган╕зац╕╖ Freedom House, т╕льки 18% населення Земл╕ користуються свободою преси, а 42% взагал╕ ╖╖ позбавлен╕. На думку досл╕дник╕в, в ц╕лому минулого року, пор╕вняно з 2006 роком, ситуац╕я пог╕ршилась. Останн╕ м╕сця в списку кра╖н пос╕дають Б╕рма, Куба, П╕вн╕чна Корея ╕ Туркмен╕стан. У десятц╕ найг╕рших також кра╖ни СНД - Б╕лорусь та Узбекистан.
 Дов╕дка УКР╤НФОРМу. 3 травня 1991 року в Нам╕б╕╖ представники незалежних видань Африки узгодили «В╕ндхукську декларац╕ю», яка м╕стила заклик до держав забезпечити свободу преси та ╖╖ демократичний характер. За ╕н╕ц╕ативою ООН та ЮНЕСКО цей день в╕дзнача╓ться щор╕чно.
 Головним заходом цього дня ╓ вручення Всесв╕тньо╖ прем╕╖ ЮНЕСКО за внесок у справу в╕льно╖ преси ╕м. Г╕ль╓рмо Кано, засновано╖ на честь колумб╕йського журнал╕ста. Розм╕р щор╕чно╖ прем╕╖ - 25 тисяч долар╕в.

ДЕСЯТКА НАЙБ╤ЛЬШИХ ВОРОГ╤В ПРЕСИ В УКРА╥Н╤
 Дв╕ громадськ╕ орган╕зац╕╖ - ╤нститут масово╖ ╕нформац╕╖ та Незалежна мед╕а-профсп╕лка Укра╖ни - за ф╕нансово╖ п╕дтримки М╕жнародного фонду «В╕дродження» оприлюднили на прес-конференц╕╖ в УКР╤НФОРМ╕ «Результат всеукра╖нського антирейтингу «Вороги преси-2007» «десятку» найб╕льших ╖╖ ворог╕в.
 У складанн╕ антирейтингу «Ворог╕в преси» взяли участь п’ятдесят незалежних експерт╕в з числа пров╕дних журнал╕ст╕в з ус╕╓╖ Укра╖ни.
 Незважаючи на те, що минулого року пор╕вняно з 2006 роком з╕йшло нан╕вець ф╕зичне знищення журнал╕ст╕в ╕ значно зменшилась к╕льк╕сть ╖х побиття, набагато б╕льше (з 15 до 22 випадк╕в) зр╕с економ╕чний тиск на журнал╕ст╕в, що проявля╓ться у зв╕льненн╕ журнал╕ст╕в з роботи, закритт╕ мед╕йних видань та безп╕дставних позовах на журнал╕ст╕в до суду. «Попри низку гучних заяв укра╖нських пол╕тик╕в, що Укра╖на досягла значних усп╕х╕в у сфер╕ свободи слова, насправд╕ не все так просто й однозначно у ц╕й царин╕», - п╕дкреслила вона.
 За результатами журнал╕стського голосування, до десяти найб╕льших ненависник╕в преси потрапили в м╕ру спадання «рейтингу» Ки╖вський м╕ський голова Леон╕д Черновецький, м╕ський голова м╕ста Нова Каховка (Херсонська область) Володимир Коваленко, депутат ВР Укра╖ни (фракц╕я БЮТ) Антон Яценко, м╕ський голова м╕ста Слов’янськ (Донецька область) Валентин Рибачук, м╕ський голова Харкова Михайло Добк╕н, м╕ський голова Львова Андр╕й Садовий, м╕ський голова м╕ста Ладижин (В╕нницька область) Валер╕й Коломойцев, голова Соцпарт╕╖ Укра╖ни Олександр Мороз, в. о. гендиректора ВАТ «Турбоатом» В╕ктор Субот╕н, депутат Р╕вненсько╖ обласно╖ ради, головний л╕кар обласно╖ кл╕н╕чно╖ л╕карн╕ Мирослав Семан╕в.
Голова Незалежно╖ мед╕а-профсп╕лки Михайлина Скорик наголосила, що найб╕льш п╕днев╕льними почуваються комунальн╕ ЗМ╤, як╕ перебувають у повн╕й матер╕альн╕й та моральн╕й залежност╕ в╕д кер╕вник╕в орган╕в м╕сцевого самоврядування й тому змушен╕ виконувати будь-як╕ ╖хн╕ забаганки. «Тому й не дивно, що серед десяти найб╕льших ворог╕в преси б╕льше половини списку становлять саме голови м╕ських рад», - зазначила вона.

«МОВА ВОРОЖНЕЧ╤ №2». ЧАС Д╤ЯТИ!
 24 кв╕тня у с╕мферопольському ╤нформац╕йному прес-центр╕ у рамках проекту «Формування толерантних стосунк╕в у сусп╕льств╕ шляхом подолання «мови ворожнеч╕» у ЗМ╤ Криму» в╕дбувся «круглий ст╕л» на тему «Проблеми висв╕тлення у ЗМ╤ м╕жнац╕ональних та м╕жконфес╕йних в╕дносин». Для обговорення представникам громадськост╕, рел╕г╕йним д╕ячам, пол╕тикам та журнал╕стам були запропонован╕ так╕ питання: проблеми подолання м╕жконфес╕йних конфл╕кт╕в та рел╕г╕йного екстрем╕зму; роль мед╕а у процес╕ формування толерантних в╕дносин на п╕востров╕.
 На жаль, конструктивного д╕алогу не в╕дбулося у повн╕й м╕р╕, бо на «круглий ст╕л» з нев╕домих причин, за словами орган╕затор╕в, не прийшла б╕льш╕сть запрошених. Хоча спроби зрозум╕ти, зв╕дки беруться т╕ чи ╕нш╕ стереотипи про т╕ чи ╕нш╕ народи, що стають збро╓ю для розпалювання м╕жнац╕онально╖ та м╕жконфес╕йно╖ ворожнеч╕, ╕ намагання знайти шляхи ╖хнього розв╕нчання були. Але чи матиме цей д╕алог подальше практичне вт╕лення? Ось у чому суть питання.

 P. S. Читач╕ «Св╕тлиц╕» уже знайом╕ ╕з поняттям «мова ворожнеч╕». Менш н╕ж п╕вроку тому ки╖вський Центр близькосх╕дних досл╕джень проводив для журнал╕ст╕в С╕мферополя сем╕нар на цю тему. На ньому був присутн╕м ╕ наш кореспондент. П╕сля сем╕нару «Кримська св╕тлиця» присвятила публ╕кац╕ю проблем╕ «мови ворожнеч╕», яка ╓ складовою б╕льш глобальних: регулювання етнонац╕онального розвитку в кра╖н╕, вироблення оптимальних моделей м╕жетн╕чно╖ вза╓мод╕╖, запоб╕гання конфл╕ктним ситуац╕ям, як╕ ╓ актуальн╕ не лише для ╕нших багатонац╕ональних держав св╕ту, а й для Укра╖ни також. Але важко соб╕ уявити, ск╕льки ще необх╕дно таких сем╕нар╕в, «круглих стол╕в», публ╕кац╕й, д╕алог╕в, аби соц╕окультурне явище п╕д назвою «мова ворожнеч╕» зникла ╕з вуст та думок нашого сусп╕льства... Складн╕сть ситуац╕╖ поляга╓ у тому, що, живучи у Криму, ми почасти просто не реагу╓мо на це явище, не намага╓мося зм╕нити ситуац╕╖, спробувати порозум╕тися. Хтось у цьому звинувачу╓ пол╕тик╕в, хтось журнал╕ст╕в, хтось, можливо, ╕ сус╕д╕в по п╕д’╖зду, але дал╕ звинувачень справа не йде. А людям же треба якось жити.
 Катерина КРИВОРУЧЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 16.05.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5897

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков