Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДМИТРО КАПРАНОВ: БРАТ, ЯКОГО НЕ СТАЛО
З╕ смертю Дмитра не стало ╕ явища Брат╕в Капранових…


УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 09.05.2008 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 09.05.2008
ПАМ’ЯТ╤ МОГО Д╤ДУСЯ ВОЛОДИМИРА ПРИСВЯЧУЮ...

╥ХН╤Й ПОДВИГ – БЕЗСМЕРТНИЙ

 - Про в╕йну? Це сьогодн╕ для нас не ц╕кава тема.
 Ц╕ слова мого однокласника на уроц╕ л╕тератури, коли вчителька порекомендувала прочитати роман «Прапороносц╕» Олеся Гончара, мов блискавка, пронизали мо╓ серце. Ось уже ск╕льки часу пройшло, а вони не перестають мене бентежити. Зда╓ться, душа чомусь не на м╕сц╕, ╖╖ щось непоко╖ть. Мабуть, через те, що все яскрав╕ше ╕ яскрав╕ше ╕з пам’ят╕ виринають д╕дусев╕ розпов╕д╕ про в╕йну, про те високе, незбагнене почуття любов╕ до сво╓╖ Батьк╕вщини, з яким вони рвалися до бою.
 Я заплющую оч╕ ╕ бачу, що в╕йна – це не просто слова, це жива, чорна ╕стота, яку породили темн╕ сили, що з’явилися на Земл╕ в особ╕ Г╕тлера.
╤ саме ця ╕стота пожирала людськ╕ дол╕, с╕яла сльози, кров, б╕ль втрат. Та все одно вона захлинулася, пробудила в людей патр╕отичне почуття г╕дност╕ за св╕й народ, свою кра╖ну-мат╕нку, ╕ головне – в╕ру в перемогу.
 Я розплющую оч╕, ╕ гаряч╕ потоки сл╕з хвилею покотилися по мо╖х щоках, а серце, зда╓ться, от-от вирветься з грудей. Чому мен╕ так боляче? ╤ раптом все зрозум╕ла… У мене серце забол╕ло за наших ветеран╕в, яких залишилось так мало, про яких забули мо╖ ровесники.
 Мого д╕дуся також нема╓. Та по соб╕ в╕н залишив св╕тлу пам’ять у мо╓му серц╕, яку я пронесу через все життя ╕ передам сво╖м д╕тям. Для мене в╕н залишився тою великою людиною, з яко╖ я беру приклад.
 У 1941 роц╕ м╕й д╕дусь навчався в Одеському в╕йськово-п╕хотному училищ╕, куди вже впритул п╕д╕йшли н╕мц╕. Тод╕ д╕дуся ╕ вс╕х ╕нших курсант╕в евакуювали до ╕ншого училища в Подольськ.
Та фашисти через деякий час наблизились ╕ до Москви, де тод╕ не було н╕яких в╕йськ, окр╕м курсант╕в в╕йськового училища, ╕ н╕мц╕, знаючи про це, були впевнен╕ в сво╖й блискавичн╕й перемоз╕. Ситуац╕я була вкрай тяжка. ╤ ось подольським курсантам, молодим юнакам, було наказано притримати фашист╕в хоча б на один день, щоб основн╕ в╕йська встигли прийти на допомогу. Сили були нер╕вн╕. Н╕мц╕ були добре озбро╓н╕ ╕ мали значну перевагу в солдатах. А курсанти мали т╕льки одну гвинт╕вку на трьох ╕ одну бойову гармату, а вс╕ ╕нш╕ були навчальними, тобто стр╕ляти бойовими зарядами вони не могли.
 Почався б╕й… Незламна сила духу, тяга до перемоги, до життя зробила свою справу. Курсанти витримали натиск ╕ протримались ц╕лий тиждень доки не п╕д╕йшли головн╕ сили. Н╕мц╕ такого не оч╕кували. Ось тод╕ й довелось ╖м зрозум╕ти, наск╕льки сильний ╕ незламний дух нашого народу.
 До нас д╕йшли щоденники н╕мецького командування, тих, хто брав участь у ц╕й битв╕. В них в╕дображено великий страх ╕ пан╕ку, нерозум╕ння того, що в╕дбува╓ться. «Червон╕ юнкери», як молодих курсант╕в в запекл╕й боротьб╕ називали фашисти, не давали зд╕йснити злов╕сний нам╕р.
 ╤ д╕йсно, це була не битва, а суц╕льне пекло: снаряди ╕ кул╕ обривали життя як фашист╕в, так ╕ молодих курсант╕в, яких залишалося все менше ╕ менше. На очах мого д╕дуся п╕д╕рвало його товариша, котрий ще деякий час тримався за життя, намагався вижити. Але йому н╕хто не м╕г допомогти, в╕д чого пекельний вогонь палив душу.
 Вс╕ ц╕ пекельн╕ жахи в╕йни будили в молодих серцях жагу до перемоги, бажання помститися за сво╖х товариш╕в, переборювали вс╕ страхи. Вони вистояли до к╕нця, бо кожен думав про свою дом╕вку, родину, яка ╖х так чека╓ живими. В ╖хн╕х серцях лунала молитва, прохання про допомогу. ╤ ╖╖ почули.
 Ск╕нчився б╕й… В╕н для д╕дуся
був першим. Згадки про нього в╕н прон╕с через все життя, адже саме тут загинув його старший брат, якому було лише 23 роки. Я дос╕ пам’ятаю оч╕ д╕дуся, як╕ були повн╕ сл╕д ╕ руки, як╕ тремт╕ли в╕д хвилювання.
 Дуже хочу виконати останн╓ прохання д╕дуся, а саме: по╖хати до Подольська ╕ пров╕дати могилу його брата. Я обов’язково його виконаю. Це буде маленькою подякою тим, хто в╕ддав сво╓ життя за наше св╕тле майбутн╓.
 Моя родина завжди пам’ятатиме ц╕ под╕╖, буде передавати ╖х з покол╕ння в покол╕ння. Книжка «Подвиг Подольських курсант╕в», яку подарував сам автор мо╓му д╕дусев╕, в як╕й розпов╕да╓ться про цих «червоних юнкер╕в», про брата д╕дуся Наглого ╤вана ╤вановича, завжди буде на найпочесн╕шому м╕сц╕ в наш╕й родин╕. Я вважаю, якби мо╖ ровесники читали так╕ книжки, менше захоплювались р╕зноман╕тними бойовиками, то ╖хн╕ б серця були добр╕ш╕, а думки ╕ висловлювання – розумн╕ш╕.
 Подольськ╕ курсанти, як ╕ м╕льйони наших сп╕вв╕тчизник╕в, показали приклад, як треба любити свою Батьк╕вщину. Вони, не задумуючись, вийшли на л╕н╕ю вогню.
 Я закликаю сво╖х ровесник╕в берегти в сво╖х серцях повагу ╕ любов до наших геро╖в-ветеран╕в, яких залишилось так мало…
 Дарина НАГЛА,
учениця 11-го класу Славн╕всько╖ школи Роздольненського району.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 09.05.2008 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5864

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков