Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 03.05.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 03.05.2008
УКРА╥НА – НАТО В ЗАПИТАННЯХ ╤ В╤ДПОВ╤ДЯХ

╢ВРОПЕЙСЬКИЙ ВЕКТОР

(Зак╕нчення. Поч. у № 16, 17).
 Чи правда, що Укра╖на розпроща╓ться з багатьма пров╕дними п╕дпри╓мствами свого оборонно-промислового комплексу (ОПК), а Рос╕я припинить сп╕вроб╕тництво з Ки╓вом у сфер╕ ОПК?
 Майбутня доля укра╖нського ОПК залежить, перш за все, в╕д само╖ держави, а не обумовлю╓ться ╖╖ членством в НАТО. Незалежно в╕д членства Укра╖ни в НАТО, укра╖нський ОПК ма╓ розвиватися, шукати нов╕ ринки збуту, створювати нов╕ сучасн╕ види озбро╓нь як на продаж, так ╕ для Збройних Сил Укра╖ни.
╤ вступ до НАТО лише сприятиме ц╕й робот╕.
 У контекст╕ заяв деяких рос╕йських ╕ укра╖нських пол╕тик╕в щодо н╕бито „╓дино можливих” зв’язк╕в укра╖нського ОПК з ОПК Рос╕╖, сл╕д зазначити, що ще з початку дев’яностих рок╕в рос╕йський уряд проводить ц╕леспрямовану пол╕тику, яка не залежить в╕д пол╕тично╖ ор╕╓нтац╕╖ нашо╖ держави ╕ ма╓ на мет╕ розмежування ОПК Рос╕╖ та Укра╖ни шляхом створення в РФ замкненого технолог╕чного циклу з виробництва вс╕х вид╕в в╕йськово╖ техн╕ки та озбро╓нь без участ╕ укра╖нських п╕дпри╓мств. Згадайте лише долю нашого
АН-70. Таким чином, саме набуття Укра╖ною членства в НАТО змогло б полегшити можлив╕ негативн╕ насл╕дки в╕д ускладнення в╕йськово-промислових в╕дносин з Рос╕╓ю.
 В той же час, п╕дпри╓мства оборонно-промислового комплексу Рос╕╖ активно сп╕впрацюють з виробниками озбро╓нь в кра╖нах НАТО, проводиться
сп╕льна модерн╕зац╕я в╕йськово╖ техн╕ки Збройних Сил Рос╕╖ та кра╖н-член╕в НАТО, виконуються ав╕ац╕йн╕ перевезення для НАТО тощо.

 Яка роль НАТО у боротьб╕ з тероризмом?
 12 вересня 2001 року, менш н╕ж через 24 години п╕сля терористичних атак проти США, керуючись статтею 5 П╕вн╕чноатлантичного договору, НАТО проголосила ╖х нападом на ус╕ 19 кра╖н-член╕в Альянсу.
 Таке ╕сторичне р╕шення стало п╕д╜рунтям для зд╕йснення Альянсом практичних заход╕в, спрямованих на допомогу Сполученим Штатам Америки у боротьб╕ з тероризмом.
 
Яка позиц╕я НАТО стосовно ╤раку?
 Кампан╕ю проти ╤раку у 2003 роц╕ було проведено м╕жнародною коал╕ц╕╓ю сил, до яко╖ ув╕йшла низка кра╖н. Деяк╕ з цих кра╖н були членами Альянсу. НАТО як орган╕зац╕я не в╕д╕гравала жодно╖ рол╕ у ц╕й кампан╕╖, але, у в╕дпов╕дност╕ з╕ статтею 4 П╕вн╕чноатлантично╖ угоди, зд╕йснила низку заход╕в з метою гарантування безпеки одного з ╖╖ член╕в – Туреччини – на випадок загрози, що походить в╕д в╕йни в ╤раку. 21 травня 2003 року Альянс також погодився п╕дтримати Польщу як члена НАТО у ╖╖ кер╕вництв╕ одним з сектор╕в розташування стаб╕л╕зац╕йних сил в ╤раку.
 У серпн╕ 2004 року, у в╕дпов╕дь на прохання уряду ╤раку, НАТО започаткувала в ╤раку Навчальну м╕с╕ю. У цьому контекст╕ НАТО залуча╓ться до питань п╕дготовки, оснащення та небойово╖ техн╕чно╖ допомоги. Мета М╕с╕╖ – допомогти ╤раку у побудов╕ спроможност╕ власного уряду задля забезпечення безпеки ╕ракського народу.

 Чи залуча╓ться НАТО до кампан╕╖ в Афган╕стан╕?
 Так. НАТО очолю╓ М╕жнародн╕ сили сприяння безпец╕ (МССБ), як╕ покликан╕ допомогти започаткувати умови, в яких Афган╕стан матиме стаб╕льне кер╕вництво, тривалий мир та безпеку.
 НАТО очолила командування та координац╕ю М╕жнародними силами сприяння безпец╕ у серпн╕ 2003 року. Це стало першою в ╕стор╕╖ НАТО кампан╕╓ю поза межами п╕вн╕чноатлантичного рег╕ону. Спочатку обмежений п╕дтриманням безпеки лише у межах Кабула, Альянс сьогодн╕ перебува╓ у процес╕ розширення зони в╕дпов╕дальност╕ для п╕дтримання безпеки ╕ в ╕нших районах кра╖ни.
 
Який статус Рос╕╖ – чи ╓ вона кра╖ною-партнером?
 У 1997 роц╕ НАТО та Рос╕я взяли на себе сп╕льне зобов’язання працювати разом з метою побудови стаб╕льного, безпечного та непод╕льного континенту за умови п╕дтримання партнерства та сп╕льних ╕нтерес╕в.
 Таке зобов’язання було п╕дсилене у травн╕ 2002 року ╕з започаткуванням Ради Рос╕я-НАТО, у склад╕ яко╖ збираються 26 кра╖н-член╕в НАТО та Рос╕я для визначення та реал╕зац╕╖ можливостей щодо сп╕льних д╕й як 27 р╕вних партнер╕в. 

 Чи не стане Укра╖на з╕ вступом в НАТО кра╖ною, яка в╕дверто виступатиме проти Рос╕╖?

Лунають фрази, що начебто „прих╕д натовц╕в буде супроводжуватися розм╕щенням на наш╕й територ╕╖ в╕йськових баз. Як т╕льки ц╕ бази дислокуються на територ╕╖ Укра╖ни, вся ╖хня сила буде направлена проти Рос╕╖”. Отже, виника╓ реальна можлив╕сть використання Укра╖ни у вир╕шенн╕ штучно створеного в╕йськового конфл╕кту далеко не мирним шляхом.
 Закон Укра╖ни ”Про основи нац╕онально╖ безпеки Укра╖ни” в╕д 19 червня 2003 р. № 964-IV до основних напрям╕в державно╖ пол╕тики з питань нац╕онально╖ безпеки в╕дносить, серед ╕ншого, набуття членства в ╢вропейському Союз╕ та Орган╕зац╕╖ П╕вн╕чноатлантичного договору при збереженн╕ добросус╕дських в╕дносин ╕ стратег╕чного партнерства з Рос╕йською Федерац╕╓ю, ╕ншими кра╖нами Сп╕вдружност╕ Незалежних Держав, а також з ╕ншими державами св╕ту.
 На сьогодн╕ Ки╖в ╕ Москва мають партнерськ╕ в╕дносини з НАТО. При цьому сп╕впраця Рос╕╖ з Альянсом пост╕йно поглиблю╓ться, ╕ у сфер╕ практично╖ вза╓мод╕╖ з НАТО Рос╕я далеко випереджа╓ Укра╖ну.
 Зокрема, активно функц╕ону╓ утворена у травн╕ 2002 року Рада НАТО-Рос╕я (РНР), р╕шення про створення яко╖ було прийняте п╕сля терористичних акт╕в проти США 11 вересня 2001 р. З моменту заснування РНР Рос╕я у т╕й чи ╕нш╕й форм╕ бере участь у миротворчих операц╕ях НАТО. Кр╕м того, Рос╕я активно залуча╓ться до обговорення ус╕х питань, що стосуються проблематики тероризму, як р╕вноправний учасник, ╕ ма╓ вплив на формулювання к╕нцевого р╕шення членами Альянсу.
 Тому зрозум╕ло, що НАТО не може стати ворожим до Рос╕╖ з╕ вступом Укра╖ни до Альянсу.
 
Рос╕я ма╓ чудов╕ в╕дносини з практично вс╕ма членами НАТО окремо, але чомусь не завжди знаходить сп╕льну мову з ними, коли вони с╕дають вс╕ за один круглий ст╕л в Брюссел╕.
 Враховуючи потенц╕йн╕ загрози в╕д м╕жнародного тероризму, етн╕чних, рел╕г╕йних та економ╕чних криз, членство Укра╖ни в Альянс╕ значно п╕двищить гарант╕╖ нац╕онально╖ безпеки Укра╖ни, а в╕дтак – безпеки нашого стратег╕чно важливого сус╕да – Рос╕╖.
 Як╕ можна навести приклади сп╕впрац╕ Укра╖ни та НАТО у вир╕шенн╕ проблем нев╕йськового характеру?
 У середин╕ 90-х рок╕в Укра╖на сп╕впрацювала з НАТО з питань л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в руйн╕вних повеней у Закарпатт╕. Також кра╖ни Альянсу ф╕нансували л╕кв╕дац╕ю в Укра╖н╕ протип╕хотних м╕н, а також запас╕в непридатних для використання ╕ небезпечних для населення бо╓припас╕в. Коли у середин╕ 90-х рок╕в
сталася авар╕я на очисному колектор╕ у Харков╕, саме НАТО надало нам насоси велико╖ потужност╕, рятуючи тим самим м╕сто ╕ людей в╕д еколог╕чно╖ катастрофи.
 За матер╕алами МЗС Укра╖ни.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 03.05.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5847

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков