Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 03.05.2008 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 03.05.2008
«УСП╤ШНО ТА КОНСТРУКТИВНО...» БО ЗА ВСЕ ЗАПЛАТИЛИ ╤ Н╤ЧОГО НЕ ВИМАГА╢МО?

АКТУАЛЬНО!

 Голова Уряду Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ завершив одноденний робочий в╕зит в Укра╖ну, пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ. П╕д головуванням прем’╓р-м╕н╕стр╕в Укра╖ни ╕ РФ Юл╕╖ Тимошенко ╕ В╕ктора Зубкова в╕дбулися переговори, як╕, за словами кер╕вник╕в уряд╕в, пройшли усп╕шно та конструктивно.
 Зокрема, за п╕дсумками 3-го зас╕дання Ком╕тету з питань економ╕чного сп╕вроб╕тництва укра╖нсько-рос╕йсько╖ М╕ждержавно╖ ком╕с╕╖ п╕дписано два ключових документи - Протокол про стратег╕чну сп╕впрацю за 10 пр╕оритетними напрямами та Протокол про виробничу кооперац╕ю.
 Коментуючи результати переговор╕в, Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко висловила спод╕вання, що уряди двох кра╖н найближчим часом вт╕лять у життя вс╕ домовленост╕, досягнут╕ п╕д час перемовин у Ки╓в╕.
 Ю. Тимошенко зазначила, що стратег╕чн╕ напрями передбачають сп╕впрацю м╕ж Укра╖ною та Рос╕йською Федерац╕╓ю в торгово-економ╕чних питаннях з урахуванням норм ╕ правил Св╕тово╖ орган╕зац╕╖ торг╕вл╕. При цьому Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни в╕дзначила, що Укра╖на готова надати максимальну п╕дтримку ╕ допомогу Рос╕╖ на шляху вступу до Св╕тово╖ орган╕зац╕╖ торг╕вл╕.
 Юл╕я Тимошенко також пов╕домила, що пр╕оритетним напрямом сп╕вроб╕тництва м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю визначено налагодження стратег╕чно╖ сп╕впрац╕ в газов╕й сфер╕, що включа╓ в себе п╕дписання довгострокових стратег╕чних угод про транзит та поставки рос╕йського газу в Укра╖ну.
 Водночас, за словами Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни, уряди обох кра╖н домовилися актив╕зувати сп╕вроб╕тництво в ядерн╕й енергетиц╕, зокрема, щодо буд╕вництва нових атомних електростанц╕й та щодо сп╕льного виробництва ядерного палива. Кр╕м того, сторони домовилися реал╕зовувати сп╕льн╕ проекти в галуз╕ ав╕абудування, що буде передбачати ╕нтеграц╕ю укра╖нських та рос╕йських ав╕абуд╕вних п╕дпри╓мств.
 За словами Юл╕╖ Тимошенко, уряди Укра╖ни та Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ також досягли домовленост╕ у питаннях сп╕вроб╕тництва в Азово-Чорноморському басейн╕, зокрема, вже найближчими днями почнеться робота над сп╕льним проектом з буд╕вництва транспортного переходу у Керченськ╕й протоц╕.
 Кр╕м цього, м╕ж урядами Укра╖ни та Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ досягнуто домовленост╕ про розробку програми сп╕вроб╕тництва в галуз╕ нанотехнолог╕й. В╕дпов╕дний документ плану╓ться розробити до 1 серпня 2008 року.
 У свою чергу Прем’╓р-м╕н╕стр Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ В╕ктор Зубков висловив задоволення результатами 3-го зас╕дання Ком╕тету з питань економ╕чного сп╕вроб╕тництва укра╖нсько-рос╕йсько╖ М╕ждержавно╖ ком╕с╕╖. За його словами, зас╕дання проходило у конструктивн╕й атмосфер╕, а з кожного питання, яке обговорювалося, прийнят╕ окрем╕ протоколи.
 В. Зубков заявив про позитивну динам╕ку розвитку укра╖нсько-рос╕йських в╕дносин. «Торгово-економ╕чн╕ в╕дносини розвиваються динам╕чно: за минулий р╕к товарооб╕г досяг 30 м╕льярд╕в долар╕в, але наш╕ можливост╕ значно б╕льш╕», - п╕дкреслив В╕ктор Зубков. В╕н висловив спод╕вання, що робота з Юл╕╓ю Тимошенко буде усп╕шною. «У нас багато питань, як╕ необх╕дно вир╕шити, ╕ ми ╖х вир╕шимо», - сказав рос╕йський Прем’╓р-м╕н╕стр.
 В╕н також пов╕домив, що м╕ж урядами Укра╖ни та Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ досягнуто домовленост╕ про поновлення виробництва л╕така Ан-124-100 «Руслан» вже в третьому квартал╕ поточного року.
 За словами кер╕вника рос╕йського уряду, документи, п╕дписан╕ за п╕дсумками 3-го зас╕дання Ком╕тету з питань економ╕чного сп╕вроб╕тництва укра╖нсько-рос╕йсько╖ М╕ждержавно╖ ком╕с╕╖, визначать позитивну перспективу вза╓мод╕╖ Укра╖ни та Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
 Прем’╓р-м╕н╕стр Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ п╕дкреслив, що рос╕йська урядова делегац╕я надзвичайно задоволена п╕дсумками переговор╕в. В╕ктор Зубков упевнений, що за п╕дсумками роботи М╕журядового ком╕тету рос╕йська урядова делегац╕я зробила один ключовий висновок: ще б╕льше зусиль, пол╕тично╖ вол╕ - ╕ вс╕ питання, виходячи ╕з вза╓мно╖ зац╕кавленост╕, будуть вир╕шен╕.
 «Нема╓ тако╖ сфери, де наш╕ кра╖ни не домовились би про сп╕впрацю», - зазначив В. Зубков.
Кер╕вник рос╕йського уряду пов╕домив, що 4-те зас╕дання Ком╕тету з питань економ╕чного сп╕вроб╕тництва укра╖нсько-рос╕йсько╖ М╕ждержавно╖ ком╕с╕╖ в╕дбудеться у вересн╕ в Москв╕.
 Укра╖нська сторона повн╕стю розрахувалася ╕з заборгованостями, що виникли перед Рос╕йською Федерац╕╓ю за спожитий Укра╖ною газ. Про це заявила у ход╕ третього зас╕дання Ком╕тету з питань економ╕чного сп╕вроб╕тництва укра╖нсько-рос╕йсько╖ м╕ждержавно╖ ком╕с╕╖ Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко.
 «На сьогодн╕шн╕й день ми в╕дправили останню плат╕жку, яка повн╕стю гасить заборгован╕сть, що накопичилася за спожитий газ. ╤ на сьогодн╕шн╕й день можна сказати, що Укра╖на розрахувалася з ус╕ма боргами», - заявила вона.
У свою чергу, глава уряду РФ В╕ктор Зубков висловив задоволення такими розрахунками, а також вир╕шенням питань у газов╕й сфер╕ м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю. «Ми вважа╓мо, що укра╖нська сторона провела роботу з л╕кв╕дац╕╖ тих вузьких м╕сць, як╕ були у газов╕й сфер╕. Вс╕ питання практично знят╕, ╕ Ви сказали, що сьогодн╕ останн╕ транш╕ в╕дбулися. Зв╕сно, це дуже добре», - заявив рос╕йський прем’╓р.

ТИМ ЧАСОМ...
ЛАТВ╤Я РАХУ╢ ЗБИТКИ, ЗАВДАН╤ РАДЯНСЬКОЮ ОКУПАЦ╤╢Ю
 Латв╕я ма╓ нам╕р до 2009 року п╕драхувати збитки, завдан╕ радянською окупац╕ю. Про це заявила ком╕с╕я Сейму, яка займа╓ться такими п╕драхунками. Тим часом рос╕йськ╕ засоби масово╖ ╕нформац╕╖ наголошують, що Рос╕я не збира╓ться платити н╕ Латв╕╖, ан╕ Литв╕, яка виступила з под╕бною вимогою ран╕ше.
 За попередн╕ми даними, Латв╕я буде вимагати в╕д Рос╕╖ компенсац╕ю за злочини радянського режиму у розм╕р╕ десятк╕в м╕льйон╕в долар╕в. Ком╕с╕ю, яка п╕драхову╓ збитки, створили у латв╕йському Сейм╕ ще 2005 року ╕ нин╕ вона зв╕тувала про свою роботу. Кер╕вник ком╕с╕╖ Едмунд Станкевич у виступ╕ перед урядом зазначив, що половину роботи вже зроблено. Однак, за його словами, д╕яльн╕сть ком╕с╕╖ ускладню╓ недоступн╕сть рос╕йських арх╕в╕в. Отож латв╕йськ╕ експерти не мають можливост╕ знайти необх╕дн╕ для п╕драхунку компенсац╕╖ документи, втрачен╕ та вивезен╕ з Латв╕╖ в радянський пер╕од.
 Кр╕м матер╕ально╖ компенсац╕╖, Латв╕я домага╓ться повернення вивезених у 1940-х роках в Рос╕ю арх╕в╕в к╕но та предмет╕в мистецтва.
 Водночас парламентська ком╕с╕я сп╕впрацю╓ з латв╕йським арх╕вом, щоб встановити к╕льк╕сть жертв масових депортац╕й мешканц╕в Латв╕╖ та узагальнити ╕нформац╕ю про них. У в╕дпов╕дну базу даних уже внесена ╕нформац╕я про майже 56 тисяч латв╕йц╕в, депортованих у 1949 роц╕ до Сиб╕ру. Видана книга «Вивезен╕». Ком╕с╕я також провела досл╕дження про вплив радянсько╖ окупац╕╖ на структуру народного господарства та демограф╕чну ситуац╕ю в Латв╕╖.
 Президент Латв╕╖ Валд╕с Затлерс вважа╓, що Латв╕я повинна вести д╕алог з Рос╕╓ю за р╕зними напрямками. Однак нев╕домо, чи буде латв╕йський кер╕вник п╕д час свого в╕зиту в Рос╕ю, який запланований у цьому роц╕, порушувати питання визнання окупац╕╖ перед рос╕йським кер╕вництвом.
 «Я думаю, що з Рос╕╓ю сл╕д вести д╕алог з р╕зних питань ╕ з «незручних» також, зокрема з тих, де наш╕ думки не сходяться. Ми не заперечу╓мо факту окупац╕╖, ╕ ╖╖ насл╕дки вимагають оц╕нки», – зазначив Президент Латв╕╖ Валд╕с Затлерс.
 Рос╕я, яка визнала себе правонаступницею СРСР, сво╓╖ позиц╕╖ не зм╕ню╓ ╕ жодних компенсац╕й виплачувати не збира╓ться. Заступник голови ком╕тету Держдуми Рос╕╖ з╕ справ СНД та зв’язк╕в з╕ сп╕вв╕тчизниками Костянтин Затул╕н п╕драхунки Латв╕╖ за пер╕од радянсько╖ окупац╕╖ вважа╓ «пропагандистською п╕ар-акц╕╓ю». Натом╕сть скандально в╕домий п╕дпри╓мець Борис Березовський радить Рос╕╖ заплатити Латв╕╖ м╕льярди долар╕в компенсац╕╖ за злочини радянського режиму ╕ припинити шантажувати кра╖ну в енергетичному план╕.
 Тим часом оф╕ц╕йний В╕льнюс уже оц╕нив збитки, завдан╕ Литв╕ в пер╕од радянсько╖ окупац╕╖, у 28 м╕льярд╕в долар╕в.

ЛИТВА БЛОКУВАТИМЕ РОС╤Ю, ДОКИ НЕ ОТРИМА╢ ГАРАНТ╤Й ТА КОМПЕНСАЦ╤Й
 Кра╖нам ╢вросоюзу все ще не вдалося д╕йти згоди стосовно зм╕сту мандата переговор╕в про нову угоду щодо партнерства м╕ж ╢С та Рос╕╓ю. Литва блоку╓ початок д╕алогу через те, що в угод╕ не в╕дображено ╖хн╕х нац╕ональних ╕нтерес╕в. Деяк╕ московськ╕ пол╕тики називають таку позиц╕ю деструктивною ╕ нав╕ть «пол╕тичним шантажем». Речниця пост╕йного представництва Литви при ╢вросоюз╕ Юр╜╕та Апанав╕чуте в ╕нтерв’ю брюссельському кореспонденту Рад╕о Свобода В╕тал╕ю ╢рем╕ц╕ пояснила, що саме вимага╓ оф╕ц╕йний В╕льнюс в╕д Москви.
 Ю. А.: Загалом, Литва згодна з╕ зм╕стом мандата переговор╕в ╢вросоюзу з Рос╕╓ю, але вимага╓ включити до нього ще чотири позиц╕╖. Перша вимага╓ в╕д Рос╕╖ гарант╕й енергетично╖ безпеки. Друга стосу╓ться ╖╖ пол╕тики у зонах заморожених конфл╕кт╕в, у Груз╕╖ та Молдов╕. Третя позиц╕я передбача╓ активн╕шу сп╕впрацю у сфер╕ боротьби з╕ злочинн╕стю. ╤ остання – це затвердження програми компенсац╕й людям, що були депортован╕ до Сиб╕ру п╕д час стал╕нських репрес╕й. Зазначу, що Литва ставить ц╕ вимоги не вперше, ╕, до реч╕, не т╕льки ми, а й дехто ╕з ╓вроком╕сар╕в звертався до уряду Рос╕╖ ╕з под╕бними вимогами. Проте, донин╕ ми не отримали жодно╖ в╕дпов╕д╕. Тож тепер, перед тим, як розпочати переговори, ми хочемо почути позиц╕ю Рос╕╖ з цих питань. Це стосу╓ться Литви безпосередньо, бо ми - найближч╕ сус╕ди Рос╕╖ ╕ дба╓мо про те, щоб майбутн╓ партнерство з ц╕╓ю кра╖ною не мало жодних недол╕к╕в чи недомовок.
 Р. С.: Тобто Ви не згодн╕ з позиц╕╓ю деяких рос╕йських пол╕тик╕в, що заявляють, мовляв, Литва провадить деструктивну пол╕тику в переговорах про нову угоду щодо сп╕вроб╕тництва Рос╕╖ з ╢вросоюзом?
 Ю. А.: Н╕, адже, як я вже сказала, ми – найближч╕ сус╕ди ╕ заяви про те, що ми проти добрих стосунк╕в ╕ уника╓мо поглиблення в╕дносин ╕з Рос╕╓ю – ц╕лковита неправда. Ми хочемо сп╕впрацювати, але, для початку, ми бажа╓мо активн╕ших д╕й з боку рос╕ян. Не т╕льки ми повинн╕ йти ╖м назустр╕ч, але й Москва мусить довести сво╓ бажання сп╕впрацювати з нами.
 Р. С.: Пан╕ Апанав╕чуте, чи гада╓те Ви, що Литва, разом з ╕ншими
кра╖нами ╢вросоюзу може вплинути на пол╕тику Рос╕╖ у справ╕ п╕дтримки сепаратистських сил у зонах заморожених конфл╕кт╕в, скаж╕мо, в Абхаз╕╖?
 Ю. А.: Так. Гадаю, що треба не припиняти переговор╕в ╕ не втрачати над╕╖. Ми не ма╓мо права закривати оч╕ на те, що в╕дбува╓ться у Абхаз╕╖ чи ╕нших м╕сцях. На мою думку, люди, що там мешкають, розгублен╕ та перебувають п╕д тиском з боку Рос╕╖ та Груз╕╖. ╤ наша мета – допомогти ╖м у розв’язанн╕ цих конфл╕кт╕в мирним шляхом, тобто
методом переговор╕в.
 Р. С.: Позиц╕╖ кра╖н-член╕в ╢С стосовно Рос╕╖ досить неоднор╕дн╕. Дехто нав╕ть каже, що тут ╓ подв╕йн╕ стандарти. Як би Ви це прокоментували?
 Ю. А.: Ми вважа╓мо, що позиц╕я схвалення р╕шень ╢С щодо Рос╕╖ повинна зд╕йснюватися в один голос.
Особливо коли мова йде про стратег╕чн╕ напрямки – енергетику, безпеку чи зовн╕шн╕ в╕дносини. Позиц╕я Литви була незм╕нною: подв╕йн╕ стандарти, коли деяк╕ кра╖ни-члени ╢С одноос╕бно ведуть д╕алог ╕з Рос╕╓ю, неприпустим╕.
 * * *
Груз╕я блокувала вступ Рос╕╖ до СОТ, мотивуючи це тим, що влада Рос╕╖ зм╕цню╓ в╕дносини з невизнаними республ╕ками - Абхаз╕╓ю та П╕вденною Осет╕╓ю, пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ з посиланням на Reuters.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 03.05.2008 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5846

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков