Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3801)
З потоку життя (6998)
Душі криниця (3764)
Українці мої... (1519)
Резонанс (1640)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1771)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧУБАРОВ: КОЖЕН Р╤К ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ - ВТРАТИ, ЯК╤ ТРЕБА БУДЕ В╤ДНОВЛЮВАТИ ДЕСЯТИЛ╤ТТЯМИ
про це заявив глава Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров на зас╕данн╕...


УС╤, ХТО ПЕРЕБРАВСЯ У КРИМ П╤Д ЧАС ОКУПАЦ╤╥, П╤СЛЯ ВИЗВОЛЕННЯ МАЮТЬ ПО╥ХАТИ
Про це заявив глава Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров на телеканал╕ "Дом"


УКРА╥НА РОЗПОЧАЛА ПРОЦЕДУРУ САНКЦ╤Й ПРОТИ АВСТР╤ЙСЬКО╥ КОМПАН╤╥, ЯКА БУДУ╢ ТЕАТР В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Про це у коментар╕ УН╤АН пов╕домив речник МЗС Олег Н╕коленко.


У МЗС ОБГОВОРИЛИ ДЕРЖАВНУ ПОЛ╤ТИКУ ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
До дискус╕╖ при╓дналися також представники закордонних дипломатичних м╕с╕й в Укра╖н╕.


РАДА СПРОСТИЛА ДОСТУП ДО ПРАВОСУДДЯ ГРОМАДЯНАМ УКРА╥НИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Верховна Рада ухвалила в другому читанн╕ та в ц╕лому закон
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 25.04.2008 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 25.04.2008
«НАШИМ СКАРБОМ БУДУТЬ Т╤ЛЬКИ ДОБР╤ Д╤ЛА ╤ ПРАВДИВА В╤РА...»


 Пасхальне послання Патр╕арха Ки╖вського ╕ вс╕╓╖ Руси-Укра╖ни Ф╤ЛАРЕТА преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та вс╕м в╕рним Укра╖нсько╖ Православно╖ Церкви Ки╖вського Патр╕архату

Дорог╕ браття ╕ сестри!
Христос Воскрес!
 Воскрес╕ння Христове ╓ найвеличн╕шим святом Церкви Христово╖, ╕ тому воно в╕дзнача╓ться особливою урочист╕стю ╕ свят╕стю. ╤ невипадково! Воскрес╕ння Христове - це основа нашо╖ в╕ри. Воно ╓ найсильн╕шим св╕дченням Божества ╤суса Христа, ╕стинност╕ Його вчення, спасенност╕ Його смерт╕ та велич╕ Його благодатних дар╕в.
 У св╕т╕ ╕снувало та ╕сну╓ багато рел╕г╕й ╕ ф╕лософських вчень, але вони не можуть довести правдивост╕ свого вчення ╕ божественност╕ сво╖х рел╕г╕й з т╕╓╖ причини, що не здатн╕ подолати смерть. ╤сус Христос во╕стину воскрес, тому ми в╕ру╓мо, що В╕н ╓ Бог живий, ╕стинний ╕ всемогутн╕й. Ус╕ рел╕г╕╖ в╕рять у загробне життя, але жодна з них не в╕рить у воскрес╕ння мертвих. Нав╕ть ╕удейська рел╕г╕я затьмарила старозав╕тне вчення про воскрес╕ння.
 Воскрес╕ння Христове дало нову направлен╕сть життю людини. Воно зробило земне життя осмисленим ╕ ц╕леспрямованим. Попереду не смерть, не загибель, не знищення, а ╕нше - в╕чне життя; причому життя не т╕льки душ╕, а й померлого т╕ла. Усе це - незбагненне для людського розуму, але воскрес╕ння мертвих т╕л буде, бо Христос воскрес ╕ став початком нашого загального воскрес╕ння.
 Христос, будучи Богом, страждав, але страждав добров╕льно, - заради перемоги над гр╕хом ╕ заради нашого спас╕ння.
 Коли Господь наш вис╕в на хрест╕, Його хулили ╕ злословили, говорячи: «...якщо Ти Син Божий, з╕йди з хреста... ╕нших спасав, а Себе Самого не може спасти...» (Мф. 27, 40-42). Його знеславлювали, але В╕н н╕кого не лихословив. Навпаки, В╕н молився, кажучи: «Отче, прости ╖м, бо не знають, що чинять» (Лк. 23, 34). В цьому була перемога ╤суса Христа над гр╕хом. В╕н у всьому виконав волю Отця Небесного ╕ перем╕г зло добром.
 ╤сус Христос навчав, що смирення не принижу╓ людину, а п╕дносить, ╕ що горд╕сть ганьбить людину. В╕н сказав, що чистота душ╕ ╕ т╕ла - найкраща оздоба людини. У Сво╖й Особ╕ ╤сус Христос явив нам вз╕рець довершеност╕ ╕ краси.
 Християни, живучи духовним життям, повинн╕ виховувати в соб╕ правдиву любов, яка не може бути хвилинним спалахом, не повинна бути любов’ю корисливою, що шука╓ нагороди, а ма╓ бути глибокою, пост╕йною, жертовною. Вс╕ б╕ди ╕ тривоги, як╕ ╕снують в нашому сусп╕льств╕, виникають через те, що ми багато говоримо про благо народу, багато об╕ця╓мо, - та мало робимо. Серед нас багато таких, як╕ називають себе людьми в╕руючими, але ближн╕х не люблять, а люблять себе ╕ дбають про сво╓ збагачення. Вони люблять не Укра╖ну, а себе в Укра╖н╕. В╕ра у воскреслого Христа спонука╓ нас бути чесними прац╕вниками, а не хабарниками чи користолюбцями. Треба пост╕йно пам’ятати, що, помираючи, надбаного з собою не в╕зьмемо. Нашим скарбом будуть т╕льки добр╕ д╕ла ╕ правдива в╕ра. Для вс╕х нас Воскреслий Христос ╓ нашою силою та опорою протягом усього життя.
 Для нас, християн, т╕лесна смерть не страшна, бо прийде час, коли вс╕ померл╕ воскреснуть. Для нас страшна духовна смерть, тому що п╕сля воскрес╕ння може приректи нас на в╕чн╕ страждання. Тяжк╕сть цих страждань буде полягати у в╕дсутност╕ сп╕лкування з Богом - джерелом життя ╕ любов╕. Воскрес╕ння Христове да╓ нам не т╕льки над╕ю, а й силу для перемоги духовно╖ смерт╕.
 Пасха - свято братерства всього людства. Цього дня кожен християнин повинен подивитися на людину як на найб╕льший скарб, побачити в н╕й свого брата ╕ сестру, порад╕ти з нею, як з╕ сво╖м другом. Великодня рад╕сть спонука╓ християн до вза╓мних об╕йм╕в. Великодн╓ христосування - це момент, коли християни мають почувати себе справжн╕ми братами. Ми рад╕, що останн╕м часом загор╕вся вогник любов╕ м╕ж Укра╖нською Православною Церквою Ки╖вського Патр╕архату та Укра╖нською Православною Церквою Московського Патр╕архату. Це зм╕цню╓ нашу над╕ю на утворення ╓дино╖ Пом╕сно╖ Укра╖нсько╖ Православно╖ Церкви. Цього року Ки╖вський Патр╕архат буде святкувати 900-л╕ття Михайл╕вського Золотоверхого монастиря, а також 1020-л╕ття хрещення Руси-Укра╖ни. Святкування хрещення Руси-Укра╖ни буде проводитися на державному р╕вн╕. Спод╕ва╓мось, що Ки╖вська куп╕ль хрещення буде сприяти примиренню православних ╕ стане кроком до утвердження ╢дино╖ Пом╕сно╖ Церкви.
 Поздоровляю вас, преосвященн╕ архипастир╕, всечесн╕ отц╕, дорог╕ браття ╕ сестри, з╕ святом Воскрес╕ння Христового! Поздоровляю з Пасхою Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка, Верховну Раду, Уряд, Збройн╕ сили, християн ус╕х Церков ╕ весь укра╖нський народ! Сердечно в╕таю з пасхальним святом ус╕х укра╖нц╕в в ус╕х кра╖нах св╕ту, на вс╕х континентах.
 Нехай св╕тло Воскрес╕ння Христового збер╕га╓ в наших серцях рад╕сть життя, вза╓мну любов, братерство м╕ж людьми ╕ мир м╕ж народами. А ми, сини ╕ дочки Небесного Отця, зм╕цнен╕ перемогою життя над смертю, добра над злом, пробачимо один одному провини; будучи натхнен╕ Божественною любов’ю, об╕ймемо один одного ╕ промовимо:
 Во╕стину Христос Воскрес!
 Ф╤ЛАРЕТ,
 Патр╕арх Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Руси-Укра╖ни.
 Пасха Христова
2008 року, м. Ки╖в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 25.04.2008 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5812

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков