Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 21.02.2003 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 21.02.2003
"ЖОДЕН НАРОД НЕ МАЄ ТАКОЇ БАГАТОЇ СПАДЩИНИ..."
Оксана ЛИХОВЕЦЬКА

Кримський камерний хор був заснований у 1995 році. Весь час працював над тим, щоб познайомити кримську аудиторію, передусім, з шедеврами української та російської класичної музики, більшість з яких були виконані в Україні вперше. Серед творів його яскравого і багатообіцяючого репертуару - "Всенощное бдение" Сергія Рахманінова, фрагменти літургій "Св. Иоанна Златоуста" Кирила Стеценка, Петра Чайковського, Сергія Рахманінова, хорова музика Родіона Щедріна "Запечатленный ангел" за твором Миколи Лєскова, хорова поема "Ладога", музика до трагедії Олексія
Толстого "Царь Федор Иоаннович" Георгія Свиридова, меси Баха та багато інших творів. Традиційними стали в Криму Різдвяні та Пасхальні концерти камерної музики.Колектив - учасник міжнародних конкурсів та фестивалів хорової музики. Хор здобув Срібну медаль Міжнародного конкурсу  хорів під патронатом Канцлера Німеччини (1999 р.), Бронзовий диплом Міжнародного конкурсу хорів під патронатом уряду Фландрії у Бельгії (2001), "Гран-прі" та "золото" Міжнародного конкурсу хорів в Нідерландах (2002). Успіх колективу - це успіх української співацької школи та національної музики різних епох.
 Камерний хор, слава якого простяглася далеко за межами нашої держави, облаштувався, на диво скромно - на другому поверсі Кримського краєзнавчого музею. У кімнатці, котра є водночас і костюмерною, і музичним класом для 37 виконавців, і офісом керівника та диригента, всюди розвішені статті та відгуки про численні виступи під час перебування колективу за кордоном. А також - фотографії та картини відомих кримських та зарубіжних майстрів живопису, котрі колектив отримав у подарунок від шанувальників хорового мистецтва.  За шість з половиною років свого існування хором вписані концертами та гастролями яскраві сторінки в історію національного мистецтва. Його діяльність - хороший  повчальний приклад для багатьох інших колективів.
Ігор Миколайович Михайлевський, успішно закінчивши Донецьку консерваторію ім. С. Прокоф'єва, отримав вигідні пропозиції викладати в музичній школі та продовжити навчання в аспірантурі. Але через поважні обставини (дружина Інга  родом з Криму і у молодої сім'ї народилася дитина) були змушені переїхати в Сімферополь. "Я навіть не знав, як сплановане це місто. Не мав серед знайомих  ні музикантів, ні друзів", - пригадує Ігор Миколайович. Почав працювати за фахом, викладаючи в музичній школі № 1. Одночасно виношував ідею заснувати Театр хорової музики, що передбачало створення, передусім, хору. Чому саме Театр? Прагнув створити колектив, котрий би поєднував у програмах найкращі надбання камерної музики світового рівня (а це і фольклор, і духовні твори, і класика) та театралізоване дійство.
Деякий час був хормейстером у хорі "Таврійський благовіст", котрим керує Володимир Ніколенко, і лише згодом відчув сили працювати самостійно.
Почав з малого - запрошуючи фахівців, організовував заняття з двома-трьома вокалістами. І разом з тим, як просувалося навчання, відкривав у собі все більші здібності організатора. Своїм ставленням до роботи захоплював присутніх на репетиціях  - і їм хотілося приводити до нього інших.
Створений ним Камерний хор - любительський колектив. У його складі як професійні музиканти, так і представники багатьох інших професій - педагоги, лікарі, студенти, для яких музика - часточка душі. І загалом - це відкритий "організм", котрий постійно потребує нових виконавців. Обов'язкова умова - наявність початкової освіти, хоча б музичної школи.
Перші два роки було дуже важко, адже необхідно було згуртувати конкурентоспроможний колектив. Сам час вимагав працювати над створенням іміджу, котрим би зацікавилися як в Україні, так і за кордоном. Особисті контакти, які налагоджував завдяки власному оптимізму та невичерпній енергії, приносили свої плоди, і колектив стали запрошувати все частіше на гастролі, в тому числі і в дальнє зарубіжжя. 
Як правило, виступи Кримського Камерного хору складаються з двох відділень, - музики класичної і фольклору. У кожної програми, як вдома, так і за кордоном, є свої прихильники. Не випадково, почувши виступ кримських музикантів, шанувальники хорового мистецтва переїжджали разом з ними в інші міста, де планувалися гастролі. Де б не виступав хор, концерт всюди супроводжує незмінний успіх.
У січні минулого року Кримський Камерний хор представляв Україну в Італії на "Різдвяному тижні примирення", де виконував поліфонічні твори слов'янських композиторів Кирила Стеценка, Дмитра Бортнянського, Павла Чеснокова, Сергія Рахманінова. А влітку цього ж року на міжнародному фестивалі хорового мистецтва у Франції, в якому брали участь колективи США, Гонконгу, Іспанії, Росії та інших держав, він був визнаний кращим колективом. В Нідерландах кримський хор отримав "Гран-прі" в категорії "Фольклор" та "золото" в категорії "Духовна музика", а з ними і запрошення приїхати з концертами в Голландію в 2003 році.
На початку 2003 року колектив виступав у Франції та Німеччині. На Різдвяні свята Кримський Камерний хор познайомив європейських слухачів і з українськими обрядами. Друге відділення концерту було присвячено різдвяним колядкам. На "біс" виконувалися українські народні пісні Мирослава Скорика "Порізала пальчик" та "Шуміла ліщина" в обробці Миколи Гобдича.
За свою коротку історію Кримський Камерний хор вже випустив два компакт-диски: перший - "Всенощное бдение" С. Рахманінова - був записаний у Франції, другий - "Хорова музика композиторів ХХ століття" - в Кафедральному соборі Сімферополя. Іде робота над створенням третього компакт-диска.
- Українському репертуару відведено значне місце в творчості нашого колективу, - зазначив Ігор Миколайович Михайлевський. - Жодний народ не має такої багатої, мінливої та мелодійної спадщини. Як радіє діаспора, зачувши наше виконання! Для мене дуже престижно, що в репертуарі нашого хору лунають кращі українські пісні. На конкурсах глядачі нам аплодують стоячи.  І якби був запроваджений приз глядацьких симпатій, ми, безумовно, посіли б перше місце. Ми прагнемо розкрити твір з середини, подаючи красу своєї національної музики професійно і водночас - від щирого серця.
- Що плануємо на майбутнє? Концерти у Мілані, Ліоні, інших містах Франції та Бельгії. Завжди включаємо у виступи і твори сучасних авторів. Плануємо до Пасхальних свят ввести до репертуару і симфонію-дійство "Перезвоны" Валерія Олександровича Гавриліна. Сподіваємося, що цю програму побачать у багатьох містах Криму. На червень запланований також спільний концерт з голландським диригентом Крісом Джобсом.
Нещодавно Ігор Миколайович Михайлевський очолив і вокально-хореографічний ансамбль "Таврія". Бажаємо йому успіху і сподіваємося, що слава і визнання, які супроводжують Кримський Камерний хор, надихне його на подальшу працю і у відродженні кращих традицій "Таврії".
***

Кримський Камерний хор, котрим керує заслужений діяч мистецтв Автономної Республіки Крим Ігор Миколайович Михайлевський (на фото), є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів, які регулярно проводяться у містах Франції, Швейцарії, Нідерландах, Іспанії, Італії та інших країн Європи. Йому надавали кращі концертні зали у Франції та Італії, в кафедральних соборах Ліона, Марселя, Гааги, Женеви та інших міст. Нещодавно прославлений колектив порадував шанувальників камерного мистецтва, виступивши разом з виконавцями Державного вокально-хореографічного ансамблю "Таврія" у спільному Різдвяному концерті, в якому прозвучали твори світської та духовної музики.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 21.02.2003 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=574

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков