Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 28.03.2008
260 ГЕКТАР╤В... НЕДОВ╤РИ

НародоНЕДОвладдя

  Питання вза╓мод╕╖ орган╕в виконавчо╖ влади та самоврядування рег╕он╕в цього тижня порушувалося на найвищому р╕вн╕ владних щабл╕в держави. В╕дсутн╕сть механ╕зм╕в ч╕ткого розпод╕лу  повноважень м╕ж двома г╕лками влади на м╕сцях призводить сьогодн╕ до катастроф╕чних насл╕дк╕в. Певних проблем дода╓ й запол╕тизован╕сть м╕сцевих чиновник╕в та депутат╕в.
  Севастополь сьогодн╕ – не виняток а, скор╕ше, навпаки – вз╕рець таких скандальних стосунк╕в. 25 березня, коли кер╕вництво держави на з╕бранн╕  у Л╕вад╕╖, шукало шлях╕в вза╓мод╕╖ виконавчо╖ та представницько╖ влади,  у Севастопол╕ вирували неабияк╕ пристраст╕.
  Як мовив класик, в людськ╕й ╕╓рарх╕╖ – що у згра╖ птах╕в: чи╓ гн╕здо вище, тому й б╕льше сонця.  Тож, не секрет, що боротьба за м╕сце п╕д сонцем давно вже стала нормою для представник╕в владних структур Севастополя. Вони не соромляться бути скандальними, а деколи нав╕ть см╕шними, влаштовуючи гранд╕озн╕ розб╕рки на очах у спантеличених городян. ╤ байдуже: на майдан╕ чи з екрана телев╕зора. ╢зу╖тський принцип: мета виправдову╓ засоби – давно став ╕ стилем, ╕ сенсом сп╕впрац╕ двох г╕лок влади. 
  Про те, що соц╕ал╕сти, комун╕сти “рег╕онали” та “в╕тренк╕вц╕” виведуть 25 березня св╕й електорат на вулиц╕ задля протестних акц╕й проти чинного голови держадм╕н╕страц╕╖ Серг╕я Куницина, стало в╕домо заздалег╕дь. Вс╕ переговорн╕ процеси давно зайшли у глухий кут ╕ зовс╕м не через господарськ╕ проблеми, а через земельн╕. Кримська земля в останн╕ десятил╕ття стала предметом р╕зкого протистояння серед можновладц╕в. Що станеться тод╕, коли вже н╕чого буде д╕лити, не береться прогнозувати н╕хто. А поки що посадовц╕ держадм╕н╕страц╕╖ й депутати м╕ськради  Севастополя затято чубляться, вчепившись руками й зубами у кам’янистий кримський по-справжньому золотий ╜рунт, забуваючи про нагальн╕ проблеми м╕ста, вс╕ляко оминаючи непопулярн╕ господарськ╕ проекти, як╕, вочевидь, не принесуть н╕ оч╕кувано╖ слави, н╕ швидких прибутк╕в.
  Чиновники вс╕х мастей завжди були переконан╕, що саме юв╕ле╖ покращують життя мешканц╕в м╕ста: Севастополь готу╓ться в╕дзначати сво╓ 225-р╕ччя.  ╤ байдуже, що перес╕чний городянин просто вола╓ про в╕дсутн╕сть урн для см╕ття та брудну прибережну зону, йому нав’язують святковий гранд╕оз на 100 м╕льйон╕в  гривень, як╕  вистр╕ляють фе╓рверками, просп╕вають ╕  протанцюють. Частина цих грошей, напевне, осяде у чи╖хось кишенях. Як же без цього?  Нараз╕ перебудова Приморського бульвару чомусь вважа╓ться важлив╕шою за л╕кв╕дац╕ю см╕тт╓звалищ та оновлення очисних споруд. Чиновник хоче  “щось п╕сля себе залишити”, нав╕ть якщо це “щось” буде тонути у см╕тт╕ та брудних стоках.
  Але м╕сцевий депутатський корпус доконують не так гори см╕ття, як те, що голова м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ признача╓ться Ки╓вом ╕ ма╓ право на проведення земельних аукц╕он╕в. Депутати впевнен╕, що команда Куницина вже другий р╕к посп╕ль грабу╓ м╕сто. Називаються й цифри: 260 гектар╕в кращо╖ кримсько╖ земл╕, що пройшли ╕ повз аукц╕они, ╕ повз р╕шення депутат╕в.
  На одн╕й ╕з чергових сес╕й м╕ськради було прийняте р╕шення визнати роботу держадм╕н╕страц╕╖ у лютому 2008 р. незадов╕льною через перебо╖ у газопостачанн╕ та звернутися до Президента держави з вимогою в╕дсторонити С. Куницина в╕д посади голови держадм╕н╕страц╕╖.
  З метою роз╕братися у ситуац╕╖, що склалася, з Ки╓ва до Севастополя  прибула ком╕с╕я, до складу яко╖ ув╕йшли ще й посадовц╕ м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ та депутати м╕ськради. Ком╕с╕я працювала увесь минулий м╕сяць ╕ таки д╕йшла соломонового висновку: у збоях постачання  енергонос╕╖в до м╕ста не винен н╕хто. Мовляв, причини тих збо╖в перебувають на чимал╕й в╕дстан╕ в╕д Севастополя.
  Висновки ком╕с╕╖ надихнули С. Куницина на бриф╕нг з журнал╕стами, на якому в╕н вкотре розпов╕в про неадекватн╕сть р╕шень м╕сцевих депутат╕в та про те, що держадм╕н╕страц╕я п╕дзв╕тна лише Кабм╕ну та Президенту ╕ жодним чином не м╕сцевому самоврядуванню. Була ще озвучена пропозиц╕я  провести м╕стом голову й заступника м╕ськради рег╕онал╕в Саратова ╕ Кудряшова та комун╕ста Пархоменка, аби останн╕ показали, що зроблено ними для р╕дного Севастополя за останн╕ 15 рок╕в ╖хнього ж правл╕ння. Подарувати ставленику Президента таку заяву м╕сцев╕ народн╕ обранц╕ не змогли. Орган╕зувавши на свою п╕дтримку сорок громадських орган╕зац╕й та м╕сцевих парт╕йних осередк╕в (десь близько 300 чолов╕к), 25 березня вони спробували взяти в облогу вх╕д до держадм╕н╕страц╕╖.
  На тротуар╕, поруч з буд╕влею, як гриби п╕сля дощу, виросли  намети, де розпочали зб╕р п╕дпис╕в за в╕дставку Куницина. Перехожим роздавали звернення до городян в╕д ╕мен╕ тих же таки сорока громадських та парт╕йних орган╕зац╕й, до складу яких, кр╕м “рег╕онал╕в”, комун╕ст╕в, “в╕тренк╕вц╕в” та соц╕ал╕ст╕в ув╕йшли ще: СДПУ(о), “Русский выбор”, “Союз советских офицеров, “Русский молодежный союз”, “Российская община Севастополя”, “Севастопольское отделение антифашистского комитета Украины”,  Союз ветеран╕в комсомолу тощо.
  Тон звернення був довол╕ жорстким: “...безжалостно грабится город, под видом подготовки к 225-летию уничтожается его архитектурная уникальность и в то же время не строятся объекты коммунального хозяйства. Более 15 млн. грн. из бюджета 2007 года ушли «налево», около 300 гектаров земли без конкурса и аукционов переданы «своим». Команда Куницина зарвалась и унижает достоинство севастопольцев! Вон их из города!»
  До реч╕, це звернення до городян – не перше. Тиждень тому ╕з  сенсац╕йною заявою до севастопольц╕в з екрана телев╕зор╕в звернувся головний редактор ТРК “Народний канал” п. Григор’╓в, котрий звинуватив В. Казар╕на у спробах тиснути на ЗМ╤. Чиновник, з╕ сл╕в головного редактора, запросив його до себе в каб╕нет ╕ нагадав, що, хоч ТРК  й знаходиться у прим╕щенн╕ м╕ськради, та за статутом зобов’язана працювати р╕вною м╕рою на обидв╕ г╕лки влади, а не бути лише депутатським рупором. Бо, як не парадоксально, ф╕нансу╓ться ТРК з бюджету м╕ста через держадм╕н╕страц╕ю, яку  щодня  ж  ╕ паплюжить. Таке нагадування журнал╕ст розц╕нив як замах на свободу преси й просив захисту городян в╕д чиновницького свав╕лля, хоч ТРК “Народний канал” й справд╕ давно вже стала  депутатським рупором. Наст╕льки давно, що городяни нав╕ть не пам’ятають про приналежн╕сть телерад╕окомпан╕╖ не лише м╕ськрад╕.
  Отже, до останнього бою депутати м╕ськради готувалися ретельно. Чому до останнього? Та тому, що акц╕ю по зв╕льненню голови держадм╕н╕страц╕╖  вони оголосили безстроковою. Наметове м╕стечко перед держадм╕н╕страц╕╓ю, з╕ сл╕в орган╕затор╕в, приберуть лише п╕сля того, як Серг╕й Куницин покине ту буд╕влю назавжди.
  Проте, й чиновники держадм╕н╕страц╕╖, попереджен╕ про м╕тинг, також не др╕мали. Група п╕дтримки Куницина з 30 ос╕б на чол╕ з п. Шувайниковим прибула з С╕мферополя, розташувавшись перед входом до держадм╕н╕страц╕╖. Сюди ж п╕дтяглася група во╖н╕в-афганц╕в та багатод╕тних матер╕в Севастополя, котр╕ також зголосилися захищати Куницина. Буд╕влю держадм╕н╕страц╕╖ захищали ще загони м╕л╕ц╕╖.
  Зовн╕ в╕др╕знити одну групу м╕тингуючих в╕д ╕ншо╖ було досить важко: одн╕ й т╕ сам╕ плакати ╕з закликами надати рос╕йськ╕й мов╕  статус державно╖, шип╕ння уб╕к помаранчево╖ команди та повна в╕дсутн╕сть державно╖ символ╕ки.
  Колись у п╕дручниках з ╕стор╕╖ описувалися битви з деталями розташування певним чином лег╕онер╕в. Були там  назви “стати “клином” чи ще якось по-╕ншому. Стратег╕я наших м╕тингувальник╕в м╕стила в соб╕  севастопольське хитромудре “ноухау”, що не п╕дда╓ться жодн╕й лог╕ц╕. Противники з╕йшлися у двобо╖... спинами один до одного та ще й полем╕зували м╕ж собою. Такого цирку у нас ще не було. Депутати, п╕дсилюючи сво╖ емоц╕╖ гучномовними колонками, перераховували гр╕хи Куницина, а п. Шувайников у мегафон кричав: “Не верьте регионалам! Они врут! Что они сделали для русских? Где обещанный русский язык...»?! Один голос накладався на ╕нший, стояв страшенний лемент. Перехож╕ здивовано озирались на той безлад. Коли в табор╕ Шувайникова почали читати в╕рш╕, а в депутатському – сп╕вати «Идет война народная...» в╕д посм╕шок не могли втриматися нав╕ть м╕л╕ц╕онери. 
  Хоч м╕ськрада п╕дготувалася до протестного м╕тингу ретельн╕ше, проте Шувайникову вдалося перекричати вс╕ депутатськ╕ виступи. ╤ хоч би хто здогадався розвести м╕тингуюч╕ групи бодай на 10 метр╕в одна в╕д одно╖, аби вони чули хоча б власний голос. Правда, це не завадило депутатам бути впевненими, що Куницина таки зн╕муть з посади. На запитання, кого вони бачать на його м╕сц╕, головний севастопольський “в╕тренк╕вець” ╢вген Дубовик сказав: “На його м╕сц╕ я бачу себе. А чим я г╕рший? У мене дв╕ вищ╕ осв╕ти...” Прихильники Куницина також почувалися героями: свого кумира вони захистили. А - то!
  Того ж дня стало в╕домо, що на святкування 225-р╕ччя м╕ста Кабм╕н вид╕лив ще 40 м╕льйон╕в гривень, частина яких ма╓ п╕ти на багатостраждальний проект – побудову в Севастопол╕ укра╖нсько╖ школи-колег╕уму. Якщо цей проект, нарешт╕, вдасться зрушити з м╕сця, дума╓ться, захищати нин╕шн╓ кер╕вництво вийде все укра╖нство м╕ста.
  А поки що депутати, з╕ сл╕в ╢. Дубовика, звернулися до прокуратури Севастополя з проханням надати оц╕нку факту зникнення 260 гектар╕в земл╕  з╕ скарбниц╕ севастопольсько╖ громади. Чи вдасться виправдатися
С. Куницину, час покаже. Дуже вже великий розм╕р депутатсько╖ недов╕ри – ц╕лих 260 гектар╕в. Городяни ж з цього приводу жартують, мовляв, в ╕стор╕ю ув╕йде правл╕ння Куницина хоч би тим, що ступ╕нь дов╕ри до м╕ського голови в╕днин╕ вираховуватиметься у гектарах.
  Л╕д╕я СТЕПКО.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 28.03.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5718

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков