Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…


ЗА П╤ВТОРА РОКУ Я НЕ ЗНАЙШЛА В УКРА╥Н╤ ЖОДНОГО НАЦИСТА, ПРО ЯКИХ ЧУЛА У РОС╤╥
Юко Немото, кореспондентка агенц╕╖ «К╕одо цус╕н» у Ки╓в╕…


╤РП╤НЬ ДВА РОКИ ТОМУ: «НАВКОЛО БУЛИ РУ╥НИ, ТЕМНИЙ ДИМ ТА БАГАТО РОЗСТР╤ЛЯНИХ АВТОМОБ╤Л╤В»
Розпов╕дь кримського татарина, який брав участь у визволенн╕ Ки╖вщини…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 21.02.2003 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 21.02.2003
ЯК ТЕЛЕВІЗОР "ВИХОВУЄ" НАШИХ ДІТЕЙ
автори

Одного разу я почула, як моя чотирирічна донечка наспівує: "Я ненавижу тебя". Це мене так вразило і навіть перелякало, що я відразу почала з'ясовувати:- Доню, де ти навчилась такої пісеньки? - Це я по телевізору бачила такий мультик.
 Згодом я почула цю пісню на музичному каналі. Це був відеокліп (комп'ютерна графіка), тому дитина і сприйняла його за мультик.
Якось здивувалась неймовірній тиші в кімнаті, де грались діти. Я зазирнула до них: вони з цікавістю дивились прекрасний вітчизняний мультфільм. Але через 15 хвилин моя дівчинка прибігла  зі слізьми на очах: - Мамо скінчився мультик! - Не плач, ідемо пошукаємо на іншому каналі.
Переглянула всі канали: на одному йде реклама, на другому - відеокліп з напівоголеними "тьотями", на третьому демонструється фільм про маніяка-вбивцю, ще на іншому - еротичний фільм. Що ж вибрати, щоб заспокоїти дитину?.. Доводиться переключати з каналу на канал, зупиняючись на рекламі. Так, вона яскраво і музично оформлена, привертає увагу дітлахів. Але чи такий гарний її зміст?
Там, в рекламі, таке красиве життя без проблем: щоденно можна вигравати в "кено", рекламована їжа така смачна і корисна, а ліки так швидко допомагають видужати. А тут, в реальному житті, чомусь все зовсім по-іншому. То навіщо ж дражнити людей, рекламувати те, що недоступне за ціною?!
Світ комерції і реклами сприяє зростанню запитів у дітей. Вони починають просити те, що рекламують. А мама й тато починають вважати себе поганими батьками: вони не в змозі купувати дитині те, що вона хоче і що є у інших. Більшість молодих мам і без того знаходяться в стані постійного стресу: чим нагодувати дитину, у що одягнути, як вилікувати.
А стосовно кінофільмів, які несуть у собі інформацію про насильство, вбивства, пограбування, наркоманію та тероризм, то думаю, їх не варто демонструвати на нашому телебаченні. Не можу не зауважити, що поштовхом до написання цієї статті стало почуте у новинах: підліток, перебуваючи на канікулах (через карантин у школі) під впливом переглянутого фільму про тероризм, вирішив пожартувати, повідомивши по телефону, що у Львівській опері закладено бомбу. І тепер за це нестимуть відповідальність його батьки.
Так, наші діти, особливо підлітки, все більше часу проводять біля телевізора, ніж з нами. В результаті утворюється замкнене коло: чим менше часу проводять батьки зі своїми дітьми, тим більш некерованими, неслухняними й озлобленими вони стають. Авторитетом для них стають кіногерої, причому негативні.
Оскільки у мене теж ростуть діти, хочеться сподіватись, що до того часу, коли вони підростуть і почнуть самі обирати, що їм дивитись, буде менше демонструватись на ТБ американських фільмів-жахів, які так негативно впливають на дітей.
Можливо, тоді в нашій державі й з'явиться тенденція зниження дитячої злочинності, а не зростання. А для цього потрібно, щоб на екрани повернулись добрі вітчизняні фільми, які виховували б, а не калічили дитячі душі.
Любов СОВИК.
м. Сімферополь.


НЕ КАЛІЧТЕ ДИТЯЧІ ДУШІ!
Без телевізора сучасного життя і не уявиш. Є такі сім'ї, в яких "говорящий ящик" увімкнено протягом цілого дня, є й такі, де "ящики" стоять у кожній кімнаті і навіть на кухні. При цьому  дорослі, виходячи з "власного досвіду", упевнені у нешкідливості перебування дітей перед телеекраном. Ця думка не тільки помилкова, але й небезпечна.
Адже в мозку, що "дозріває", на відміну від "зрілого", ідуть зовсім інші процеси. Доросла людина оцінює, фільтрує, аналізує й переробляє інформацію на основі "підсвідомої"  настановчої "бази даних", надбаної у дитинстві. А маля такої "бази" не має, воно її тільки формує. І якщо у визначений природою час не сформує, то надалі залишиться у буквальному розумінні цих слів неповноцінним. Ви чули про долю "мауглі" - дітей, викрадених дикими звірами, а потім повернутими до людського суспільства? Спілкуючись у перші роки життя тільки з тваринами, жоден із них не став соціальною людиною. Навчити їх чомусь було неможливо, і жити серед людей вони вже не могли - гинули...
Формування і закріплення у дітей найважливіших настанов - на все подальше життя - відбувається пропорційно вікові й дозріванню мозку. Орієнтовний графік розвитку мозку є таким: у 4 роки - 80%, у 6 - 90, у 10 - 97, у 18 років - майже 100%. Зі сказаного ясно, що безперервний потік образів і звуків, який лине з телевізора, на все життя формує у дитини "базу даних", провідною настановою якої є пасивне сприйняття дійсності, а звідси - байдужість і неробство. "Ящик" незворотно виховує особистість із низькою трудовою активністю і творчим потенціалом - телеінваліда. Він імітує працю чи виконує "з-під палиці" примітивну роботу, сидячи в охороні або мляво торгуючи на речовому ринку. У "щонайліпшому" разі він накачує м'язи та "зав'язує шнурки" лідерам злочинних угруповань. Він легко може стати безробітним, злодієм, бомжем...
Дослідженнями доведено, що благополучні, "нормально" працюючі юнаки і дів-чата в ранньому дитинстві дивилися телевізор не більше години на тиждень, а деякі росли в сім'ях, де "ящика" взагалі не було. Більш-менш задовільно пристосувалися до життя ті, хто в дитинстві "спілкувався" з телевізором не більше півгодини на день. За оцінкою експертів, 10 годин телевізійних сеансів на тиждень зменшують творчий потенціал дитини на чверть, 2 го-дини на день - майже наполовину. Якщо в дошкільному віці дивитися телевізор більше трьох годин на день, можна втратити 90% соціальної активності.
Близько 20 років тому я гостював у знайомих в Ленінграді. Їхня маленька дочка усі вечори просиджувала перед телеекраном, але на мої застереження батьки не звертали уваги. Дівчина закінчила школу, та надалі вже не вчилася і не працювала: "друзі", наркотики...
Більшість із мало не 20 мільйонів безробітних Європи - телеінваліди. Така ж доля очікує і на багатьох випускників наших міських шкіл. Як показують соціологічні дослідження, у недалекому майбутньому творчий потенціал "людського чинника" в Україні зменшиться наполовину. Це негативно вплине на економіку, безпеку країни, демографію.
А що ж Америка, запитаєте ви? Адже там діти довго дивляться телевізор, а країна процвітає! Я переконаний, що розвиток телебачення і відеозасобів знижує й без того невисокий рівень масової шкільної освіти американців. Стрілянина та убивства в їхніх школах також не виникають на рівному місці. А творчу потугу наддержави підтримує притік творчо активних працівників з інших країн світу.
Знайомий солідний бізнесмен із США, українець за походженням, якось сказав мені: "Ми живемо разом із дітьми, і тому у нас телевізора не було і не буде. Адже спочатку - малята і телевізор, потім - дорослі злочинці".
Психологи рекомендують, щоб дитина до 4-х років (повторю - період дозрівання 80% структур мозку)взагалі не дивилася телепередач. Після 6-ти років (90%) спілкуватися з "ящиком" можна не більше однієї години на тиждень, після 10-ти років - не більш 2 - 3 годин на тиждень. Після 16 років обмеження знімаються - дитина стає майже дорослою. Батьки повинні зробити вибір між невдоволенням дитини і свідомо заподіяною їй шкодою.
Віталій КОЛІСНИК,
кандидат технічних наук.
м. Київ.


Надивившись "Бригади"...
Серіал "Бригада" погано впливає на психіку підлітків. У Курській області від руки фанатів цього телевізійного фільму загинув пенсіонер, а в Саратові діти спалили школу, повідомляє радіостанція "Эхо Москвы".
Два брати ходили до свого сусіда дивитися телевізор.
У день вбивства пенсіонер, вирішивши покарати невихованих підлітків, заборонив їм перегляд чергової серії "Бригади". Розлючені такою поведінкою діда, брати накинулися на нього й оглушили ударом поліна по голові. Після цього наче нічого і не  було сіли за перегляд улюбленого фільму. Старий опритомнів, коли серіал ще не закінчився, тим самим підписавши собі вирок. Діти добили його тим же поліном, потім викрали телевізор і сховали його в сараї. Після цього брати, за прикладом улюблених героїв, відправилися добувати собі зброю, однак були затримані міліцією.
Цей же серіал став непрямою причиною надзвичайної події і в Саратовській області. Тут, надивившись розбірок братанів, показаних в черговій серії "Бригади", четверо підлітків вирішили улаштувати подібні розбірки своїм учителям. Напередодні 14-річному Олексію поставили двійку з геометрії, а ще один скривджений був залишений після уроків - вчити правила. Увечері малолітні "братани" облили кабінет математики бензином і підпалили його. Після цього, як у фільмі, діти потиснули один одному руки й обнялися. Школа згоріла дотла і через відсутність коштів відновлюватися не буде.
Джерело:
http://www.presscenter.ru

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 21.02.2003 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=569

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков