Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 07.03.2008 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 07.03.2008
КРИМСЬКА КУЛЬТУРА В П╤ДСУМКАХ ╤ ПЛАНАХ

 29 лютого в науков╕й б╕бл╕отец╕ ╕мен╕ ╤. Франка м. С╕мферополя в╕дбулося зас╕дання колег╕╖ М╕н╕стерства культури ╕ мистецтв Автономно╖ Республ╕ки Крим. На ньому розглянули питання перспектив розвитку галуз╕ культури на 2008 р╕к, а також п╕дбили п╕дсумки роботи за 2007 р╕к.
 На зас╕данн╕ допов╕дав Олександр ╢рмачков, м╕н╕стр культури ╕ мистецтв АРК (на фото - другий праворуч). Загалом робота у галуз╕ культури за попередн╕й р╕к була оц╕нена ним позитивно. М╕н╕стр зауважив, що зб╕льшу╓ться державне ╕ спонсорське ф╕нансування культури. Але, разом з тим, проблем, як╕ вимагають значних ф╕нансових та ╕нших ресурс╕в, достатня к╕льк╕сть. Зокрема, серед питань, як╕ потребують оперативного вир╕шення, так╕: реконструкц╕я арх╕тектурних пам’яток культури, опалення с╕льських будинк╕в культури, забезпечення с╕льських будинк╕в культури прац╕вниками, сп╕впраця заклад╕в культури ╕з закладами осв╕ти, спонсорами та ЗМ╤.
 На зас╕данн╕ були виокремлен╕ так╕ пр╕оритети д╕яльност╕ на 2008 р╕к:
 - зб╕льшення обсягу платних послуг, як╕ надаються закладами культури ╕ мистецтв;
 - п╕дготовка ╕ реал╕зац╕я сп╕льно з М╕н╕стерством культури ╕ туризму Укра╖ни проекту етнокультурно╖ творчост╕ «Чумацький шлях» м╕стами степового Криму;
 - розширення вза╓мод╕╖ ╕ координац╕я д╕яльност╕ з м╕н╕стерствами та реском╕тетами гуман╕тарного блоку АРК, творчими сп╕лками та ╕ншими об’╓днаннями громадян, ЗМ╤;
 - п╕дтримка рег╕ональних ╕н╕ц╕атив та д╕яльност╕ нац╕онально-культурних сп╕льнот, реал╕зац╕я культурно-художн╕х програм ╕ проект╕в;
 - покращення матер╕ально-техн╕чно╖ бази заклад╕в культури та мистецтв, створення комфортного обслуговування громадян та ╕нше.
 Йшлося на зас╕данн╕ колег╕╖ про наближення визначно╖ дати - 65-р╕ччя Перемоги у Велик╕й В╕тчизнян╕й в╕йн╕, яка в╕дзначатиметься 2010 року. Зокрема, Центральний музей Тавриди (Кримський кра╓знавчий музей) пораду╓ сво╖х в╕дв╕дувач╕в новими експозиц╕ями до ц╕╓╖ дати. Ус╕м ╕ншим порадили скористатися таким прикладом. Говорили нав╕ть про чемп╕онат ╢вропи з футболу 2012 року. М╕н╕стр культури О. ╢рмачков впевнений, що на той час можна прогнозувати достатньо великий наплив турист╕в до Криму, хоча й дуже специф╕чних - фанат╕в футболу, а тому до цього теж вже варто починати готуватися.
 На жаль, часу на зас╕данн╕ виявилося замало для обговорення ╕нших питань, як╕ були заявлен╕ у план╕ основних орган╕зац╕йних ╕ культурно-масових заход╕в заклад╕в культури та мистецтв АРК на 2008 р╕к. Хоча серед них було чимало ц╕кавих. Наприклад, хот╕лося б послухати допов╕дь «Про х╕д реал╕зац╕╖ Республ╕кансько╖ програми розвитку ╕ функц╕онування укра╖нсько╖ мови в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим на 2004 - 2010 рр., затверджено╖ постановою Верховно╖ Ради АРК в╕д 17 травня 2004 року №856-3/04, у Феодос╕йському ╕ Чорноморському районах» ╕ д╕знатися, як саме м╕н╕стерство культури ╕ мистецтв оц╕ню╓ свою д╕яльн╕сть у цьому напрямку. Також хот╕лося б почути, що конкретно м╕н╕стерство плану╓ запропонувати кримчанам п╕д час заход╕в, присвячених 90-р╕ччю Укра╖нсько╖ революц╕╖ 1917-1921 рок╕в (╓ ╕ такий пункт у м╕н╕стерськ╕й брошур╕)?
 Ще один важливий пункт у план╕ м╕н╕стерських заход╕в - орган╕зац╕я пост╕йно д╕ючих експозиц╕й, виставок арх╕вних документ╕в, фотоматер╕ал╕в, формування ╕ оновлення в╕дпов╕дних музейних з╕брань, як╕ в╕дображають под╕╖ Голодомору 1932 - 1933 рок╕в в Укра╖н╕. Минуло╖ осен╕, коли вся Укра╖на запалювала Св╕чку Пам’ят╕, разом з цив╕л╕зованим св╕том поминаючи безвинн╕ жертви б╕льшовицького режиму, у Верховн╕й Рад╕ Криму комун╕сти на чол╕ з в╕це-сп╕кером нав╕ть не встали п╕д час оголошено╖ у пам’ять м╕льйонних жертв Голодомору хвилини мовчання. Чи ж буде виконавче крило ось тако╖ «культурно╖» кримсько╖ влади так орган╕зовувати ц╕ заходи, щоб у Криму зм╕нилося ставлення до ц╕╓╖ траг╕чно╖ стор╕нки в наш╕й сп╕льн╕й ╕стор╕╖? Чому б, до реч╕, не скористатися для формування експозиц╕╖ таких виставок численними матер╕алами хоча б нашо╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕», у як╕й роками друкуються спогади сотень очевидц╕в (в тому числ╕, ╕ самих кримчан) ц╕╓╖ трагед╕╖? Чи не тому й трапляються у нас в Криму так╕ дик╕ спроби «покласти Правду в домовину» (див. попередн╕й номер «КС»), як це було п╕д час презентац╕╖ останньо╖ книги Василя Кука «УПА в запитаннях ╕ в╕дпов╕дях Головного Командира», що мешканц╕ Криму позбавлен╕ достов╕рно╖ ╕сторично╖ ╕нформац╕╖ про «б╕л╕ плями» нашо╖ ╕стор╕╖?
 Хот╕лося б, щоб у наступних м╕н╕стерських зв╕тах таких «б╕лих плям» не було взагал╕. Бо чомусь дума╓ться, що, наприклад, про реал╕зац╕ю програми розвитку ╕ функц╕онування укра╖нсько╖ мови в Криму просто н╕чого було сказати, тому н╕чого й не прозвучало.
 Якщо я помиляюся – нехай м╕н╕стерськ╕ д╕яч╕ передадуть цей зв╕т до редакц╕╖: «Кримська св╕тлиця» ╕з задоволенням його оприлюднить...
Ю. Б╤ЛЯЧЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 07.03.2008 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5658

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков