Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПОГОДИВ КАНДИДАТУРУ ЗАЛУЖНОГО НА ПОСАДУ ПОСЛА У БРИТАН╤╥
Про це йдеться у пов╕домленн╕ М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни…


БУДЕ ДЕНЬ, КОЛИ ╤ ШВЕЦ╤Я ЗМОЖЕ ПРИВ╤ТАТИ УКРА╥НУ З╤ ВСТУПОМ В АЛЬЯНС
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 29.02.2008 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 29.02.2008
╤ГОР ЛОС╢В: "МАЮ ВЛАСНУ ТВЕРДУ ПОЗИЦ╤Ю"

╤ГОР ЛОС╢В: "МАЮ ВЛАСНУ ТВЕРДУ ПОЗИЦ╤Ю"
108 запитань в╕д порталу "Укра╖нське життя в Севастопол╕" ╕ 108 в╕дпов╕дей

╤дея дов╕датись у доцента Ки╓во-Могилянсько╖ академ╕╖, кандидата ф╕лософських наук ╤горя Лос╓ва про його погляди на широке коло питань виникла п╕сля того, як число перегляд╕в користувачами груднево╖ ╕нтернет-конференц╕╖ лише на Кримському форум╕ перевищило 3700 перегляд╕в. Увагу ╕ повагу до погляд╕в ╕ думок, як╕ ╜рунтуються на ерудиц╕╖, ч╕ткому знанн╕ факт╕в та бездоганн╕й лог╕ц╕, проявили нав╕ть деяк╕ сайти, як╕ важко звинуватити в державницьк╕й позиц╕╖ чи лояльност╕ до Укра╖ни.
Анал╕тичн╕ статт╕ ╤горя Лос╓ва читають по вс╕й Укра╖н╕ та за кордоном. ╤ не лише в Мереж╕. "День", "Дзеркало тижня", "Свобода", "Шлях перемоги", "Укра╖нське Слово", "Експрес" ╕ ще з добрий десяток газет, журнали "Сучасн╕сть", "Пол╕тика ╕ Час", "Укра╖на", "Укра╖нська культура" та ╕нш╕ залюбки друкують як╕сн╕ тексти ╤горя Васильовича, яких, за приблизним п╕драхунком з 1988 року, вже з╕бралось б╕льше 3000. В Севастопол╕ ╤гор Лос╓в в╕домий як пол╕тичний оглядач газети "Флот Укра╖ни" та журналу "Морська держава".
Його десятир╕чно╖ давност╕ стаття "Феномен бандерофобии в русском сознании" дос╕ жваво обговорю╓ться на форумах ╕ ╓ практично нев╕дпорною.
Як ╕ багатьох чесних журнал╕ст╕в на написання статей його штовхають гостре в╕дчуття ман╕пуляц╕╖ громадською думкою ╕ нехтування ╕сторичними фактами пол╕тиками та пол╕тиканами.
В концентрованому вигляд╕ висловлю╓ думки ╕ спод╕вання не лише севастопольських укра╖нц╕в.
Питання ╕нформац╕йного простору, укра╖нсько╖ пол╕тики, проблем Криму ╕ Севастополя, нац╕╓творення та особист╕ розм╕щен╕ по розд╕лах вже п╕сля проведення ╕нтерв’ю.
Стосовно того, чому саме 108 питань... Могло бути менше чи б╕льше. Зупинились на щасливому числ╕.
 
"ДОВ╤РЯЮ "КРИМСЬК╤Й СВ╤ТЛИЦ╤", У СЕВАСТОПОЛ╤ - "ФЛОТУ УКРА╥НИ"
- Б╕льш╕сть населення м╕ста Севастополя перебува╓ в полон╕ сов╓тських м╕ф╕в ╕ без велико╖ просв╕тницько-╕нформац╕йно╖ роботи, б╕льше того, за в╕дсутност╕ альтернативно╖ та державницько╖ думки, приречене дивитись у минуле та обирати реакц╕йних пол╕тик╕в. Як╕ заходи треба вжити держав╕ для впровадження демократичних стандарт╕в в автократичному м╕ст╕?
- По-перше, держава ма╓ контролювати державн╕ ЗМ╤, щоб вони не ставали рупорами антидержавно╖ пропаганди за кошти укра╖нських платник╕в податк╕в. На жаль,
принаймн╕ в Севастопол╕, такого контролю нема╓ ан╕ з боку Держтелерад╕о, ан╕ з боку Нац╕онально╖ ради з питань телебачення ╕ рад╕омовлення.
По-друге, треба забезпечувати альтернативну ╕нформац╕ю, використовуючи ╕нтернет-ресурси, створюючи рад╕останц╕╖ ╕ газети державницького спрямування.
Тобто необх╕дно мати фундаментальну ╕нформац╕йну стратег╕ю ╕ дотримуватись ╖╖. Але наша влада ще й дос╕ не збагнула важлив╕сть ц╕╓╖ сфери, не навчилася вигравати ╕нформац╕йн╕ в╕йни. А програш ╕нформац╕йного протистояння тягне за собою важк╕ пол╕тичн╕ насл╕дки. На╖вн╕ заклики депутата в╕д БЮТ Шевченка роздержавити ЗМ╤ ╓ проявом абсолютного нерозум╕ння реально╖ ╕нформац╕йно╖ ситуац╕╖ Укра╖ни, над усе на П╕вденному Сход╕. Укра╖нськ╕ пол╕тики часто демонстрували (на б╕ду Укра╖н╕!) нездатн╕сть з╕ставляти модн╕ загальн╕ гасла з конкретним становищем Укра╖ни. У св╕т╕ ╓ чимало чудових речей, що, проте, для нашо╖ кра╖ни не на час╕, б╕льше того, можуть в╕д╕грати надзвичайно негативну роль. Зрештою, треба жорстко протид╕яти спробам окремих кер╕вник╕в державних ЗМ╤ Севастополя (насамперед, СРДТРК) встановлювати в еф╕р╕ ╕деолог╕чну монопол╕ю тих чи ╕нших пол╕тичних сил. Основа демократ╕╖ ╕ свободи слова - це конкуренц╕я думок ╕ р╕вн╕ умови ╕дейного змагання для вс╕х.

- З екрана державно╖ телерад╕окомпан╕╖ СРДТРК заслужений журнал╕ст Укра╖ни Лариса Кужанова заклика╓ на антидержавний м╕тинг. ╢ численн╕ приклади зневаги до укра╖нсько╖ мови ╕ культури, до державних символ╕в Укра╖ни з боку ╕нших окремих журнал╕ст╕в. Чи мусить ╕снувати ╕нформац╕йно-анал╕тична система, яка б подавала пропозиц╕╖ для недопущення таких антидержавних д╕й в сусп╕льств╕?
- Поза всяким сумн╕вом, повинна ╕снувати. В╕дсутн╕сть тако╖ служби якраз призвела до того, що деяк╕ севастопольськ╕ журнал╕сти розглядають державн╕ ЗМ╤ як свою приватну крамничку, де можна демонструвати нелояльн╕сть до держави, заробляти продажною журнал╕стикою, влаштовувати "бенеф╕си" сво╖м "благод╕йникам" тощо.

- Час в╕д часу на м╕сцевому телебаченн╕ з’являються сюжети про "п╕дземн╕ п╕рам╕ди" б╕ля Севастополя чи повторюються вислови про те, що Севастополь ма╓ безперервний духовний зв’язок ╕з древн╕м Херсонесом. Т╕шать багатьох дорослих людей ╕ казки для них про те, що тисячол╕ття тому тут жили велетн╕-анти ╕ тут були св╕тов╕ духовн╕ центри. Яка мета, на Ваш погляд, у тако╖ продукц╕╖?
- Мета дуже проста - побавити людей здорового глузду, стерти в св╕домост╕ межу м╕ж реальним ╕ в╕ртуальним, зробити людей беззахисними перед нав╕юванням потр╕бних ╕деологем, ущент зруйнувавши здорову критичн╕сть мислення. Нормальне сусп╕льство не потребу╓ масованих атак м╕стики на людський мозок. Але саме нормальн╕сть у Севастопол╕ довол╕ активно нищать.

- Телебачення в маршрутках, б╕гборди, реклама на спинках сид╕нь в маршрутних такс╕, численн╕ проспекти та календар╕, нав╕ть щоденники для учн╕в стали в Севастопол╕ ╕нструментом ман╕пуляц╕╖ громадською думкою. Ким ╕ як╕ заходи повинн╕ бути проведен╕ для недопущення засм╕чування ╕нформац╕йним лахм╕ттям св╕домост╕ громадян м╕ста? Адже це не в╕дноситься до сфери ринкових стосунк╕в, а, швидше, до сфери пропаганди, причому, в ╕нтересах ╕ншо╖ держави.
- Севастополь ма╓ дуже специф╕чну м╕ську раду, не дуже в╕дм╕нну в╕д не╖ м╕ську адм╕н╕страц╕ю... Починати треба з кадрово╖ пол╕тики ╕ ч╕ткого контролю процес╕в, що в╕дбуваються в рег╕онах. Безладдя (хоча це вельми обережно сказано) в Севастопол╕ ╓ насл╕дком безладдя в Ки╓в╕. Коли прем’╓ром Укра╖ни був генерал ╢вген Марчук, то швидко ╕ ефективно впоралися ╕з "м╓шковщиною", традиц╕╖ яко╖ сьогодн╕ продовжують севастопольськ╕ "депутатуси". Наш╕ "народн╕ обранц╕" дуже тонко в╕дчувають загальноукра╖нську кон’юнктуру, що можна соб╕ дозволити, а чого - н╕... Без скасування причин н╕куди не под╕нуться насл╕дки.

- Антигосударственные решения принимались несколькими десятками депутатов в горсовете. На широко разрекламированном митинге присутствовали, по разным оценкам, около 1 тысячи человек.
"Севастополь поддерживает проведение съезда в Северодонецке" - под такими или примерно такими заголовками подавались эти новости, хотя в городе населения около 380 тысяч человек. Является ли такая манипуляционная ложь пророссийских СМИ в городе угрозой информационной безопасности Украины?
- Безумовно. Намагання виступити в╕д ╕мен╕ вс╕х севастопольц╕в (хоча ╓ чимал╕ групи населення м╕ста, як╕ в м╕ськрад╕ не представлен╕), не дуже дбаючи про лег╕тимн╕сть таких виступ╕в, стало поганою звичкою м╕сцевих "депутатус╕в". Однак, це не ╖хн╓ "ноу-хау", як казав один французький ф╕лософ: "Народ - це та одиниця, яку кожен пол╕тик хоче приписати до свого нуля". Ц╕ заяви дуже нагадують ╕деолог╕чн╕ формули час╕в СРСР: "весь советский народ, как один человек, в едином порыве" ╕ т. д. Але у серпн╕ 1991 р. генерал Олександр Лебедь, як в╕н написав у книжц╕ "За державу обидно", на сво╓му гел╕коптер╕ облет╕в усю Москву ╕ не побачив жодно╖ демонстрац╕╖ на захист СРСР, що тод╕ якраз розпадався. Ось вам "один народ, единый порыв" ╕ таке ╕нше.

- С 1 до 5 часов утра некоторые украинские телеканалы показывают прекрасные документальные и исторические фильмы. После их просмотра не возникает никаких мыслей о так называемом разделе на "юго-восточных" и "бандеровцев" - фильмы исторически взвешенные и не уступают по качеству каналам "Дискавери". Кому это нужно? Кому не нужна историческая и документальная правда на телевидении в приемлемое время?
- Вопрос, конечно, риторический: кому не нужна правда на нашем телевидении? Тем кому не нужна Украина. Вспоминаю, как то ли 8-, то ли 9-серийный документальный фильм о НАТО, снятый очень талантливо и интересно телегруппой, которая проехала многие страны-члены Североатлантического Альянса, по каналу г-на Роднянского "1+1" показывали в час ночи. Но у Роднянского хоть оправдание есть, он владеет каналом в России и, видимо, боялся, что его перестанут туда пускать, как Верку Сердючку, если он посмеет показать честный фильм о НАТО в "прайм-тайм".
Что же касается других - многие олигархи, владельцы каналов в Украине, завязаны на Москву, а некоторые наши каналы напрямую принадлежат "Газпрому", "Лукойлу" и т. д.

- Який з укра╖нських телеканал╕в, на вашу думку, ╓ найб╕льш об’╓ктивним?
- Важко назвати, бо практично вс╕ вони належать як не одному, так ╕ншому ол╕гархов╕. На жаль, канал Помаранчево╖ революц╕╖ - 5-й, сьогодн╕ стр╕мко деграду╓. Думаю, що тут в╕дчува╓ться рука власника - Петра Порошенка.

- Як╕й кримськ╕й газет╕ можна дов╕ряти? Севастопольськ╕й? Укра╖нськ╕й?
- Кримськ╕й - дов╕ряю "Кримськ╕й св╕тлиц╕", у Севастопол╕ - "Флоту Укра╖ни".

- В прошлом году одним из самых читаемых материалов, напечатанных в газете "Флот Украины", была Ваша статья "Возрадуются ли алчущие "правдивой истории"?", в которой Вы фактами и аргументами должны были бы отбить охоту у местных агитаторов выступать против изложения украинской истории в школьных учебниках. Вышел ли кто на честный бой и равноправную дискуссию с, прямо скажем, пророссийского лагеря?
- Нет. На честный бой и равноправную дискуссию эти люди почему-то не отваживаются.

"ПОТР╤БНИМ ╢ НЕ Т╤ЛЬКИ ПРОСВ╤ТНИЦТВО, АЛЕ Й СИЛА ЗАКОНУ"
- Як╕ почуття у Вас викликають поточн╕ пол╕тичн╕ под╕╖ в кра╖н╕?
- Дуже р╕зноман╕тн╕. Але поки що, на жаль, б╕льше негативн╕, н╕ж позитивн╕. Москва знову бере нас за горло газом, а х╕ба три роки: 2005-й, 2006-й, 2007-й наш╕ л╕дери не знали, що це буде обов’язково? Чому н╕чого сутт╓вого не зроблено? Вс╕ т╕льки об╕цяли домовитися з "Газпромом". Але монопол╕ст не домовля╓ться - в╕н дикту╓. Потр╕бно було вжити надзвичайних заход╕в, р╕зко зб╕льшити власний видобуток, р╕зко скоротити промислове споживання (наша промислов╕сть, з╕ставна за розм╕рами з польською, спожива╓ у 2-3 рази б╕льше газу), припинити вс╕ крад╕жки газу, провести реконструкц╕ю побутових опалювальних систем ╕ таке ╕нше.
Н╕чого не зробили. А тепер знову ставати на кол╕на перед "Газпромом"? Я втомився друкувати на цю тему статт╕. Наша влада ╖х все одно не чита╓. Чому так полюбляють наш╕ достойники наступати на грабл╕?
(Продовження в наступному номер╕).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 29.02.2008 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5623

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков